Šta je novo?

Saobraćajna signalizacija

Ah šta su ti velika očekivanja kad ono "za dve, najdalje tri godine".
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=812895#p812895:etjmep4z je napisao(la):
Вожд » 13 Jan 2021 15:44[/url]":etjmep4z]
Бул. Ослобођења.
file.php
crveni karton":etjmep4z je napisao(la):
Godinu i tri meseca je stara ova fotografija. Prijavljivao sam desetak puta i odustao. I dalje stoji ovako. Ulica se prelazi "na slepo". Ugao Ruzveltove i Vojvode Brane
edf.jpg
Prosledi(ti) to malo Beogradskoj hronici.
 
crveni karton":1ds0s7h3 je napisao(la):
Godinu i tri meseca je stara ova fotografija. Prijavljivao sam desetak puta i odustao. I dalje stoji ovako. Ulica se prelazi "na slepo". Ugao Ruzveltove i Vojvode Brane
Takođe sam prijavljivao nekoliko puta ovaj problem, al džabe.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Ništa, onda da iscimamo novinare da 15 meseci ne može da se sredi bandera i semafor.
 
Pisao sam Vesicu na instagram, a ko je vican komunikaciji sa medijima neka prosledi i njima.
 
vucko":2j3eb7fw je napisao(la):
Ništa, onda da iscimamo novinare da 15 meseci ne može da se sredi bandera i semafor.
Pravdaju to time da je ulica u garantnom roku i da se čeka da izvođač radova popravi to.

Najveća debilnost je taj garantni rok, izvođač ništa neće pipnuti nakon rekonstrukcije, a grad se vadi da ne sme. I to će sad tako da stoji dok ulica ne bude predata Beograd putu na održavanje.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Па то ми опет звучи као нешто што смо преписали од ЕУ, а сумњам да тамо чекају месецима да поправе семафор, мора да смо негде нешто прескочили у законодавству или су нам ти пенали мали.
 
Nismo presdkocili nego permutovali
umesto malih penala i velikih provizija , treba da stoji : veliki penali i male provizije
jbg. slucajni permutacija prevoda :lol:
 
Švapsko regulisanje brzine, sa 50 na 30 sledećih 30 metara pa dizanje na 50 5m ispred kružnog toka. Lud zbunjenog

 
Imaš obavezno zaustavljanje ispred, a čim u uđeš može 50.
Čudno ali logično.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=813729#p813729:1188kmg3 je napisao(la):
Pendolino » Sat Jan 16, 2021 2:41 am[/url]":1188kmg3]Imaš obavezno zaustavljanje ispred, a čim u uđeš može 50.
Čudno ali logično.

Не капирам, какво обавезно заустављање? Ја сам прво помислио мора да су ставили 30 због паркинга десно :D :bash:
 
Ovo napred nije znak za obavezno zaustavljanje (sestougao), vec znak na nailazak na ulicu sa pravom prvenstva prolaza.

Moguce da se tu nalazi neka skola ili nesto tako slicno, posto i sa druge strane, na kolovozu je napisano 30.
 
U Kanadi sam 22 godine. U koliko se desi ovako nešto sa semaforom stoji tako u proseku od 45 minuta. Dolaze skidaju ga postavljaju privremeni ili novi na licu mesta u koliko nisu oštećeni beton i šrafovi na koji se pričvršćuje. Pre neko jutro sam video jedan privremeni blizu kuce na jednoj raskrsnici koji je neko pokosio tu noć. Odmah su reagovali.
 
I jel možeš molim te da mi potvrdiš da li u Kanadi sve komunalne službe imaju koordinaciju i da li svaki njihov pripadnik prijavljuje nadležnima svaki kvar/ oštećenje koje vidi, bez obzira da li je to u nadležnosti njegovog preduzeća ili nekog srodnog?

Pitam zato što u Srbiji važi nepisano pravilo da ako npr. komunalni policajac vidi ovako nešto, on ništa ne radi i ništa ne javlja jer se vadi da ''to ne spada u njegovu nadležnost nego Beograd puta''. Ako ekipa/nadzornik Beograd puta vidi oštećeno autobusko stajalište, ona neće to prijaviti nikome jer ''to je u nadležnosti druge firme (Alma Quatro)''. Ako Saobraćajna policija prođe pored izvaljene ograde za pešake, neće to prijaviti. Itd, itd, itd...

Dok mi se čini - po onome što sam video - da npr u Americi svaki komunalac/radnik gradske službe prijavljuje sve na šta naiđe, pa onda oni gore organizuju i koordinišu radove i zajedničke radove sa drugim službama. Ili prosto prosleđuju kome treba. U Kanadi nisam bio, ali verujem da su tamo još pedantniji i vredniji.
 
I ja danas prošao Bulevarom Oslobođenja, i dalje stoji krivi semafor...
 
Занимљив знак на Звездари.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210203_225740.jpg
    Screenshot_20210203_225740.jpg
    594,2 KB · Pregleda: 1.454
crveni karton":25tevpah je napisao(la):
Godinu i tri meseca je stara ova fotografija. Prijavljivao sam desetak puta i odustao. I dalje stoji ovako. Ulica se prelazi "na slepo". Ugao Ruzveltove i Vojvode Brane
Nećete verovati, nakon godinu i četiri-pet meseci, stigao novi semafor na ovu raskrsnicu... Ažurnost na prvom mestu.

Kad smo kod semafora u Ruzveltovoj, meni se čini da su oni pre par meseci nešto čačkali semafore u Mije Kovačevića i Ruzveltovoj, redovno se prave kolone vozila na potezu od Vatrogasne komande do Severnog bulevara, šanse nema da prođeš dva semafora u jednom ciklusu, na apsolutno svakom moraš da staneš i čekaš zeleno, dok čim se prođe ta raskrsnica kod Zire, dole ka Vuku nikakva gužva.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=820150#p820150:2dwoln48 je napisao(la):
solecar » Чет Феб 04, 2021 12:14 am[/url]":2dwoln48]Gde je ovo na Zvezdari?
Угао Светомира Николајевића и Силвија Крањчевића, Лион.
 
Vrh