Šta je novo?

Saobraćajna signalizacija

Zato sto im gospoada budalesani mjenjauju mozak a u njihovim budalstim glavama ne postoji opcija da se to radi paralelno najlakše iskljuci
IMG-56649c306a60bd3d4c52bbf5ca6ad30b-V.jpg
 
Hoce li se neko udostojiti da na ovo ogledalo stavi staklo? Stoji bez stakla mesecima

Nema ga na street view ali je ovde gde je ova zemlja, da se vidi da li neko dolazi iz pravca Cacka/Metroa


Belgrade
 
Šteta što se u Beogradu ne primenjuju ovakva rešenja. Nekako mi deluje da Beograd ima najgora moguća rešenja i da to iz nekog razloga mora da bude tako.
 
Радови на изградњи Система за адаптибилно управљање светлосном саобраћајном сигнализацијом

Секретаријат за саобраћај обавештава грађане да ће у Новом Београду у периоду од 4.9. до 8. 9. 2023. године у улицама Египатска и Војвођанска бити настављени радови на изградњи Система за адаптибилно управљање светлосном саобраћајном сигнализацијом и то:
Радови под саобраћајем ће се обављати на раскрсници:
Египатска и улаз у ИМТ (K330), у периоду од 4.9. до 6.9.2023.
Војвођанска и Нехруова (K327), у периоду од 4.9. до 6.9.2023.
Војвођанска и Гандијева (K328), у периоду од 6.9. до 8.9.2023.

http://bgsaobracaj.rs/vest/3495/rad...ljanje-svetlosnom-saobracaјnom-signalizaciјom

https://szsgis.beograd.gov.rs/porta...5590622.4097,2271136.9197,5592602.6064,102100

мапа заузећа_семафори.JPG
 
Nedostaje zaokruženi znak sa slike na raskrsnici kod Pravnog fakulteta, u smeru ka Vukovom spomeniku...horizontalna signalizacija i dalje pokazuje samo smerove pravo za desnu i srednju traku, a leva je za skretanje levo u ulicu Prof. Mihaila Đurića(nekad Beogradska)...

da li bi neko mogao da prijavi nadležnoj službi, ako već nije? Hvala unapred!
Screenshot_2023-09-11-21-42-06-034_com.google.android.apps.maps~2.jpg
 
Ta tajna tastera bi se rešila kada bi svaki semafor sa tasterom imao dodatni ekran sa brojem sekundi do paljenja zelenog svetla za pešake. Ne znam da li postoji korisnije obaveštenje koje bi olakšalo život pešacima.

Da ne pričam koliko je nejasan način rada semafora sa tasterom, pa deca pritisnu taster, vide da se ništa ne dešava narednih 30 sekundi i naravno da će da pomisle da ne radi i da će preći ulicu.
 
Na nekim mestima su postavljeni ti pešlani, a na nekim mestima, poput raskrsnice Kneza Miloša i Kraljice Natalije su potpuno uklonjeni nakon ugradnje pametnih (induktivnih) semafora.
 
Ulica Dragana Mancea je postala ulica usporeno - delimično usporenog saobraćaja. U smeru ka Zvečanskoj je ulica usporenog saobraćaja (30km/h), a u suprotnom smeru u l ic a delimično usporednog saobraćaja (40km/h).

20230919_182902.jpg


20230919_164054_Richtone(HDR).jpg
 
ne znam da li ti identični tasteri prave zabunu i u Švedskoj gde sam ih video u par gradova, koliko sam primetio niko ih ne lomi da bi se okrenulo na zeleno

meni su oduvek bili iritantni ljudi koji skoče na te tastere i krenu da ih udaraju, bukvalno se na svakom pešačkom nađe jedna takva osoba, nije mi jasno kako neko zamišlja da se za svakog pešaka koji pritisne instant uključi zeleno.. tasteri koji to rade su oni manji žuti (spominju se u tekstu iznad) poput onog kod ekonomskog fakulteta npr.

dok sam živeo na uglu Golsvordijeve i Bulevara shvatio sam koliko ljudi ne znaju na koju foru rade ti semafori, da bi pešak dobio zeleno da pređe Golsvordijevu nije dovoljno samo tu da se pritisne taster već i na prelazu ka/od parka preko Bulevara.. kad god bi svi na tom prelazu u Bulevaru (ili obrnuto) samo stajali bez pritiskanja tastera čudili bi se zbog čega u jednom trenutku svi imaju crveno, a onda nakon toga automobili iz Ruzveltove dobiju zeleno i svi shvate da će morati da čekaju ponovo ceo krug

s druge strane, ne znam da li je to rešeno, ali oni semafori na raskrsnici 27. Marta i Ruzveltove su početkom godine skroz pobrljaveli pa se dešavalo da semafor predugo drži crveno i pusti zeleno u isto vreme kada i saobraćaju u 27. Marta/Kraljice Marije kako god da se zove sad..

peščanici su meni baš loši jer navodno "curi" i onda stane pred kraj i čekaš još toliko dok se ne promeni.. em je manje efikasan od najnormalnijeg odbrojavanja gde jasno pešak vidi koliko ima vremena do zelenog, em je nejasan sa toliko detalja kada se posmatra preko 4,5 traka.. takođe mi se ne sviđa kada je bicikla u kombinaciji iz istog razloga, bolje da postoje oni manji semaforčići za bicikliste
 
Ja nisam 10 dana skontao da je to peščanik uopšte, mislio sam da je pokvaren displej pa pokazuje "kuke i motike" umesto brojeva. GLupsam.....
 
Nisi gledao do kraja. Pred kraj pokazuje brojke. Barem je tako na potezu Zoo vrt - Vukov spomenik.
 
јел може неко да објасни логику знакова на раскрсници Стевана Марковића са Кејом. У питању је обична Т раскрсница и ако на google maps-у не изгледа тако, јер се ту види и четврти крак који заправо није отворен за саобраћај аутомобила. Постоје два стоп знака, улазак из СМ на КО, као и улазак у раскрсницу дуж КО из правца хотела Југославија:
Pogledajte prilog 148778Pogledajte prilog 148779

На мапи то изгледа отприлике овако:

Pogledajte prilog 148780

Једино што је јасно је да возила која иду дуж КО из правца новог кружног тока свакако имају предност, али ови што иду из СМ или из правца Југе могу само да изађу из кола и заједно измозгају ко има предност, мислим није у духу наших људи да се потуку због саобраћајних неспоразума :) . Раније није постојао овај знак у СМ и возила из тог правца су имала предност, али су у неком тренутку, чини ми се током ових последњих радова, додали и тај знак. Прво сам мислио да истовремено скинули онај постојећи, да би променили приоритизацију на раскрсници, али сам пре неки дан приметио да тај знак још увек стоји. Ако има неки паметан да ми разјасни овакву сигнализацију....

едит: можда тренутно имамо среће јер је због "цевних" радова затворена ул. Стевана Мирковића, али то свакако неће дуго трајати. Да, кад то поменух да кажем се и овде забрана кретања кроз СМ слабо поштује, довитљиви возачи су приметили да се ограда лако помера а нераскопани део улице је довољно широк да се провуку.
Прошле године сам писао да након радова на улици Земунски Кеј постоји неусаглашена сигнализација на углу са Стевана Марковића. Ситуација са "стоповима" из два правца је доводила до тока да се питање предности понекад могу својевољно тумачити тј, да је сигналицазија двосмислена.

И пре неки дан се показало да у градским институцијама још увек има инжењера који воде рачуна о овим стварима, или можда читају наше постове па је сигнализација на овој раскрсници исправљена и то на једини исправан начин. Сада је јасно да предности има правац из Стевана Марковића лево у ЗК и наравно исти смер у обрнутом правцу.
зк-см-сиг.jpg
 
Vrh