Šta je novo?

Saobraćajna signalizacija

Proradili semafori u Bulevaru Nikole Tesle kod siv-a, da bog da onaj koji ih smisli tu svaki put stao na crveno, da ne psujem dalje.
 
Dokle sam se šetao minskom u Belorusiji naišao sam na ovaj interesantan led semafor :)
876d7106871c963a73c84a535240193f.jpg
ac5361d42b4e7863f46718e4c38de8b7.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=466202#p466202:2wlopa54 je napisao(la):
astrodule » Yesterday, 16:03[/url]":2wlopa54]Imaju li barem dugme za pešake?

Najgluplja lokacija za semafor!?!?

Imaju dugme.

Iz smera grada na prvom semaforu postoji posebna strelica za levo.

Potpuno nepotrebno jer uvek može da se skrene.

Jedini problem predstavljaju ovi što iz SIVa skreću ka Zemunu, ali pre bih im ukinuo to skretanje, pa nek smoraju kod TC Ušće nego da se zaustavlja saobraćaj u BNT.
 
Pa da lagano je za polukružno tamo. Na pravcu od Galenike ka Zelenjaku je dodato skoro 10 semafora od kad ja znam za sebe, a većina u poslednjih 10-15 godina.
 
Sa twitera negde u Bgdu uslikao #Alex, crni sine
moze ili ne moze desno skretanje ? :roll:
a i bandera snecim uvezana da ne ujeda prolaznike :lol:
 
Ugao ulica Svetog Save i Kneginje Zorke - Vracar

izvor. FCB
 
Šta je ovde nejasno?

Jeste malo specifično, ali meni je sve jasno (vrv parking u slepoj ulici).

Možda bi semafor trebalo da ima strelice, ali nije neophodno.

A možda ne vidim očgledno :)
 
...A možda ne vidim očgledno :)

ajd ...zbog mladjih vozača a čl. BBa 8)

Nakaceni kruzni plavi saob. znak NE spada u
grupu Znakova koji propisuju dozvoljene smerove kretanja za vozila u saobraćaju
vec spada u
grupu Znaakova koji propisuju obavezan smer kretanja za vozila u saobraćaju.

znaci
obavezno svi moraju da skrenu u slepu ulicu :lool:

milos.tro + 1 :)
 
Pa?
Pravo i levo ne može jer su možda tamo jednosmerne ulice.
Možda je na raskrsnici pre postavljen takođe znak za slepu ulicu. Možda su neki radovi.
Slepa ulica je dvosmerna i tamo možeš da se okreneš.
Slika cele raskrsnice bi bila poželjna.

Poslato sa telefona
 
Jako čudno ali zbog radova je takvo stanje.
pre radova
 
Evo bas sa te raskrsnic pisem
Cudno jeste al noralo je tako
 
Pre par nedelja sam prvi put naišao na semafor koji je bio pokvaren tako da je jednom pravcu uvek pokazivao crveno, a drugom zeleno svetlo, dakle bez promene, konstantno. Naravno, prošao sam raskrsnicu kao i svi ostali, činjenjem saobraćajnog prekršaja. U pitanju je bila veoma prometna raskrsnica gde se Kružni put odvaja od Smederevskog kod Vinče.
 
Ја сам скоро ту чекао 5 минута да скренем у Лештане, често тај и семафор на скретању за Болеч (који су постављени у исто време) тако забоду и не пале зелено светло за скретање у та два насеља. Иначе, скретање у Заклопачу из правца Гроцке је ових дана постало забрањено јер је неко скинуо део знака на ком је писало за возила преко 12Т.
20170904_170107 by Somi303, on Flickr
 
Полиција се овде појављује само у ванредним ситуацијама, да не баксузирам сад, али баш баш никад немају патролу која хвата ту у близини или по Заклопачи, али зато по Гроцкој јаде. Радари стоје на кривини на улазу у Гроцку, код Клуза, на излазу из Гроцке ка Смедереву код Стфа у комшилуку и на излазу из Брестовика. Тамо су рекао бих најредовнији.
 
Somi prijavi BG putu pa nek vrate dopunsku tablu.
 
Signalizacija na prilazu auto putu je blago rečeno loša, pre bi bilo "ko se snađe snađe".
Moj primer, zbog zastoja kod Genexa prema gradu, jučer popodne se isključim ka Tošinom bunaru, pa novim bulevarom preko mosta na Adi, i pored Sajma ka petlji Mostar da nastavim ka Nišu.
E sad, prošao sam više puta petlju Mostar, ali u drugim smerovima, i sad u zoni onih zgrada kod BIGZ-a ima putokaz za onu traku koja se spušta na donji nivo petlje, ali za Obrenovac i Čačak, pa sam računao ok to je samo za vraćanje unazad. U momentu kad počinjem da se penjem na srednji nivo petlje, bilo mi je potpuno jasno zbog konfiguracije petlje (koju manje-više znam, ali ne baš i donji nivo) i tramvajskog mosta, da sam i ja morao dole "u rupu". Tako da je meni istog momenta bilo jasno da ću morati da se korigujem. ALI putokaz za Niš nije postojao (posle sam pogledao na Google-u postoji tamo dole ISPOD tramvajskog mosta).
Nema veze, smotam odmah posle petlje u Sarajevsku, pa prva kojom može gore u Kneza Miloša. pa nazad ka auto putu. I naravno, iz Kneza Miloša ima putokaza za Kombank Arenu, za Sajam, za Adu, ali ne i za Niš (kao da je u pitanju neka sporedna uličica, a ne prilaz auto putu). Prvi putokaz za Niš je dole kada se već isključi iz Kneza Miloša na razdvajanju dva kraka (levo Novi Sad, desno Niš) ispred auto puta (i tu sam se milion puta spustio, ali pošto sam išao za NS, nisam ni gledao da li je drugi krak i za Niš ili samo za Sajam).
U ta doba ja sam veselo već bio na nadvožnjaku Kneza Miloša prema Dedinju.
OK, odmah sam se spustio i okrenuo kod Prokopa i vratio na auto put prema Nišu.
Ali ja sam otprilike znao strukturu te petlje i znao sam koje su mi ulice na raspolaganju u okolini. Onaj ko to ne zna naderao je ako ne uključi navigaciju. Moja redovna potreba je da iz tih ulica idem ka Novom Sadu, ne prema Nišu, i sa tim nemam problem, pa nisam ni ukapirao da je na prilazima auto putu totalno neadekvatno obeleženo prestrojavanje u određene trake. A sa druge strane rekao sam klincima i ženi, nema veze taman smo razgledali sve što je izgrađeno od ulica u poslednjih godinu dana :). Nije sve dugo trajalo na sreću taj pogrešni krug Sarajevska - Kneza Miloša - Prokop - auto-put možda nekih 7-8 min. Ali stvarno putokazi od Sajma i u samog Kneza Miloša su baš loši u smislu ko u koju traku treba da se prestroji na prilazima auto putu.
 
Ne znam da li sam pogodio topik, ali ovo mi deluje najpribližnije.
Juče sam išao od Zemun polja ka Mladenovcu obilaznicom, jer je bilo 17h plus Sveti Luka, dakle grad zasigurno u zastoju. Malo pošto sam prošao ukrštanje sa Ibarskom kod Orlovače shvatio sam da sam ipak trebao ići autoputem kroz grad. Narednih 3km idem mic po mic, dakle nekih 20 minuta da bi shvatio razlog ovog zastoje nije ni udes ni radovi niti veliki broj teretnjaka već očajno podešen semafor kod skretanja za Resnik.
Nisam merio termine, ali delujem mi da duže traje zeleno za automobile koji se uključuju iz pravca Resnika nego za automobile koji idu obilaznicom. Kada je zeleno iz pravca Resnika prođu svi automobili koji čekaju (bilo ih je oko 6-7 kada sam došao do semafora), a zatim još 10-ak sekundi beskorisnog zelenog svetla.
Dakle samo boljim podešavanjem semafora, mislim da bi se apsolutno izbegla nepotrebna gužva, značajno smanjila potrošnja goriva automobile koji idu obilaznicom, sačuvali živci, a da ne pričam o zagađenju.
Kada sam prošao ovu raskrsnicu video sam da je kolona iz pravca Bubanj potoka značajno duža od ove u kojoj sam ja bio iz pravca Ibarske.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=488523#p488523:35csrxci je napisao(la):
paradox polje » Сре Нов 01, 2017 10:25 am[/url]":35csrxci]Ne znam da li sam pogodio topik, ali ovo mi deluje najpribližnije.
Juče sam išao od Zemun polja ka Mladenovcu obilaznicom, jer je bilo 17h plus Sveti Luka, dakle grad zasigurno u zastoju. Malo pošto sam prošao ukrštanje sa Ibarskom kod Orlovače shvatio sam da sam ipak trebao ići autoputem kroz grad. Narednih 3km idem mic po mic, dakle nekih 20 minuta da bi shvatio razlog ovog zastoje nije ni udes ni radovi niti veliki broj teretnjaka već očajno podešen semafor kod skretanja za Resnik.
Nisam merio termine, ali delujem mi da duže traje zeleno za automobile koji se uključuju iz pravca Resnika nego za automobile koji idu obilaznicom. Kada je zeleno iz pravca Resnika prođu svi automobili koji čekaju (bilo ih je oko 6-7 kada sam došao do semafora), a zatim još 10-ak sekundi beskorisnog zelenog svetla.
Dakle samo boljim podešavanjem semafora, mislim da bi se apsolutno izbegla nepotrebna gužva, značajno smanjila potrošnja goriva automobile koji idu obilaznicom, sačuvali živci, a da ne pričam o zagađenju.
Kada sam prošao ovu raskrsnicu video sam da je kolona iz pravca Bubanj potoka značajno duža od ove u kojoj sam ja bio iz pravca Ibarske.
Не слажем се. Предност је дата возилима која долазе из правца обилазнице. Семафор се често програмира другачије јер знају периоде када је обилазница загушена па из Ресника држи црвено и до 3 минута. Свакако да то није проблем већ постојање два семафора у раздаљини од стотинак метара и наравно недостатак деонице до Бубањ Потока. Детаљније информације о томе можеш пронаћи у теми за обилазницу. :sesir:
 
Vrh