Šta je novo?

Saobraćajna signalizacija

По ко зна који пут излудео ме семафор у Љигу. Чекао сам 22 минута, када сам стигао до семафора, приметио сам да приближно исто држи зелено и на магистрали и из правца града, при чему ни једно једино возило из Љига се није појавило за време неколико зелених светала. Због дебила који не умеју поштено да подесе семафор, или га барем искључе, хиљаде људи беспотребно изгубе 20 мин дневно и хиљаде возила потроши додатни литар горива, о загађењу да не причамо.
 
Očigledno nije završeno (ovde očigledno ide bici staza).

Doduše jeste logično da se farbanje odradi na kraju.

Mada, ko će ga znati šta će tu na kraju da bude i da li je trenutno propisno obeleženo. U svakom slučaju, neko bi morao da odgovara.
 
Nekom ko je to radio mozak je bio na otavu mod sa vinjakom
 
19.12. sam napisao da rade semafor u huga Klajna. Tada su raskopali sve za kablove. Evo 2 nedelje kasnije još nije asfaltirano, a ivice su baš oštre.

Ljudi, to je jedan dan posla da se sve završi (kopanje, polaganje kablova, postavljanje semafora, zatrpavanje i asfaltiranje) !!!

Kod glavnog ulaza na Novo bežanijsko groblje je sve završeno već odavno, ali semafori još uvek ne rade (tamo je bilo raskopano par dana).
 
Šta bi trebalo da znači ovaj znak kod Muzeja savremene umetnosti? Parking je za sve, osim za posetioce muzeja?

 
можда посетиоци музеја могу и на траву а остали морају на асфалт :)
 
Сигурно да су хтели да нагласе да је паркинг за посетиоце музеја. Фали им допунска табла, тј та допунска табла не може тако да гласи него треба да пише да је резервиасно или намењено посетиоцима музеја.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=505225#p505225:13k7s8w8 je napisao(la):
astrodule » 03 Јан 2018 11:46 am[/url]":13k7s8w8]19.12. sam napisao da rade semafor u huga Klajna. Tada su raskopali sve za kablove. Evo 2 nedelje kasnije još nije asfaltirano, a ivice su baš oštre.

Ljudi, to je jedan dan posla da se sve završi (kopanje, polaganje kablova, postavljanje semafora, zatrpavanje i asfaltiranje) !!!

Kod glavnog ulaza na Novo bežanijsko groblje je sve završeno već odavno, ali semafori još uvek ne rade (tamo je bilo raskopano par dana).
@Дуле, уз дужно поштовање, мало си строг око дужине радова. За један дан не може да се све заврши, поготово кад се ради под пуним саобраћајним оптерећењем какав је на раскрсници улица Др. Хуго Клајна и Пеђе Милосављевића. Мора и да одстоји и због самог слегања кад се затрпа канал са земљом и после бетонирања, а баш због обимног саобраћаја, поготово тешких возила, пошто Др. Хуго Клајна иде неколико градских линија + још доста шлепера. Кроз раскрсницу код Новог Бежанијског гробља 1 нема толико саобраћаја тешких возила.
 
Ne znam Gago. Postoje mašine za nabijanje,,može noću da se radi. Može i da se napravi obilazak.
Ali dve nedelje da ne završe jednu raskrsnicu gde su ulice 1+1 mi je skandalozno. Plus što im je vreme naklonjeno.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Evo i danas rade prodjoh ko nogama da su asfalt stavljali strasno
 
Сваки дан су били радници, сем сад за празник. Због постављања семафора је промењена и сва постојећа електро инсталација и сама трафо станица. Семафори су постављени, осим још два на водоравниим стубовима. А да су лоше асфалтирали и са асфалтом који није одговарајуће категорије за ову улицу, је тачно. Мислим да је постављен асфалт за тротоаре, а не за улице, доста је груб асфалт !
Две слике од јуче-четвртак, 04. јануар 2018.

Pogledajte prilog 1
 
I semafori i dalje nisu pušteni u rad, a nisu završili ni sitne radove oko nivelisanja trotoara na pešačkim prelazima.

Kod groblja je sve gotovo, ali eto, mesec dana i semafori i dalje stoje samo za ukras.
 
Речено је било да ће семафори код улаза у гробље почети да раде пре задушница сад у суботу, 10.фебруара, али изгледа ....... Иначе ће у суботу овде бити хаос од саобраћаја, као и увек за задушнице.
 
Испунили су обећање, али делимично :D Семафори на обе раскрснице, Љубинке Бобић-Грчка-Норвешка тј. код улаза у Ново Бежанијско гробље 1 и на раскрници Др. Хуго Клајна-Пеђе Милосављевића су укључени, али за сад као пробни рад, значи само трептуће жуто светло.

 
Семафор на плочнику за оне што буље у мобилни
У Бодегравену, у Холандији,.....ЛЕД траке уграђене су у сам плочник на пешачком прелазу у близини неколико школа. Градске власти се надају да ће траке помоћи повећању сигурности пешака који често ни не дигну поглед са својих мобилних телефона како би проверили је ли на семафору зеленo....
izvor https://www.dnevnik.rs/magazin/zanimlji ... 20-02-2018
:sesir:
 
Не знам да ли је у Холандији дозвољено користити мобилни док прелазиж улицу. Ако није онда је ово мало чудно јер подстиче (или у најмању руку излази у сусрет) незакониту радњу.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=501886#p501886:bl7re8ld je napisao(la):
astrodule » 19 Dec 2017, 11:41[/url]":bl7re8ld]

Inače, postavljaju semafor i u Huga Klajna X Peđe Milosavljevića (nadam se da će skinuti ležeće na toj raskrsnici).

Ja stvarno ne razumem zašto kilave sa tim semaforima nekoliko dana. Mislim da je par dana bilo neasfaltiran kanal u Ljubinke Bobić i to vrlo oštrih ivica i dubok. Da se ja pitam, sve s to odradi za jedan dan, ili još bolje - noć.

Svečano izveštavam da semafor već nedelju dana radi.

Pre 2 nedelje su i skinuli ležeće policajce i asfaltirali sve oborene ivičnjake.

Bravo za nadležne koji su jednu raskrsnicu uspešno semaforizovali i pustili u rad posle samo 4 meseca. :notok:
 
Zna li neko gde može da se žali na saobraćajnu signalizaciju, u ovom slučaju interval na semoforu?

naime na raskrsnici Oml brigada i Jurija Gagarina, prošli četvrtak je nestalo struje ili tako nešto i nisu raidli semofori. Od petka su isti popravljeni, međutim interval je više nego duplo kraći u odnosu na pre (zeleno iz oba pravca u Jurija Gagarina), što je automatski dovelo do toga da se kolone prave čak i subotom!

Petak da ne pominjemen, ali čak i u subotu pravac od blokova ka gradu, čekao sam dva intervala na semoforu da prođem, što je suludo.
 
Mislim da je prava adresa Sekretarijat za saobracaj, mada nece skoditi ni da kontaktiras Beograd Put (Puteve Beograda), a mozda najbolje Beokom pa da ti oni kazu cija je nadleznost.
 
Da li neko zna optimalnu putanju i kojim pešačkim prelazima da predjem ulice
izmedju dva autobuska stajališta okretnice 17 kod Saobracajne škole i stajališta 85 u Bačkoj
:roll: :roll: :roll:
Evo kao prilog satel. sličica (sa crvenim zvedicom označena su stajališta)
 
Искрено нисам схатио сврху твог питања. Колико схватам по обележеним стајалиштима долазиш 17-ицом до окретнице и желиш 85-ицом до Борче, али ту нема никвих дилема куда би ишао. Пешачки са семафором на самој окретници и још неких 100-инак метара до станице 85, која није баш где и звездица на твојој слици већ неких 20-ак метара ближе раскрсници (види се исцртана на твојој слици).
Ако пак 85-ицом идеш у супротном смеру (што ми не делује логично јер се готово враћаш одакле си дошао 17-ицом) што одговара твојој звездици, ништа се не мења, једино што мораш да пређеш Банатску што није никакав проблем јер она није нешто прометна. Ако баш желиш да пређеш улицу преко пешачког наставиш Банатском 50м даље пређеш преко пешачког и вратиш се 50м.

едит: пошто имаш деоницу од 200м без пешачког, можеш да пређеш Банатску ван пешачког а да не прекршиш закон.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=540969#p540969:24nw28ey je napisao(la):
DusanBG » Pon Maj 28, 2018 1:59 pm[/url]":24nw28ey]Zna li neko gde može da se žali na saobraćajnu signalizaciju, u ovom slučaju interval na semoforu?
Једноставан одговор: за сваку примедбу обратити се општини која ће примедбе грађана упутити ресорним службама града, предузећима... Због чега иначе постоје?
 
Vrh