Šta je novo?

Sakura park - Blok 58

Dovoljno je 2 centa da se odvaja po kvadratu
Bas cete imati dosta zaposlenih
 
direktor":2i0q5lhb je napisao(la):
Dovoljno je 2 centa da se odvaja po kvadratu
Bas cete imati dosta zaposlenih

Da da mora se od tih 0.5- 0.6 odvajati i za te eventualne popravke to svakako mora.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
190321-sakura-park-01.jpg

190321-sakura-park-02.jpg

190321-sakura-park-03.jpg

190321-sakura-park-04.jpg

190321-sakura-park-05.jpg

190321-sakura-park-06.jpg

190321-sakura-park-07.jpg

190321-sakura-park-08.jpg

190321-sakura-park-09.jpg
 
Ima li neko informacija kako ide prodaja? Ima li jos manjih stanova (jednoiposobni, manji dvosobni) nize spratnosti?
 
Agent001":18y7opt3 je napisao(la):
Ima li neko informacija kako ide prodaja? Ima li jos manjih stanova (jednoiposobni, manji dvosobni) nize spratnosti?

Prodato je iz faze 1 skoro 80% malih stanova.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=611779#p611779:3qtatiw5 je napisao(la):
Djordje33 » 26 Mar 2019 09:42 pm[/url]":3qtatiw5]
Agent001":3qtatiw5 je napisao(la):
Ima li neko informacija kako ide prodaja? Ima li jos manjih stanova (jednoiposobni, manji dvosobni) nize spratnosti?

Prodato je iz faze 1 skoro 80% malih stanova.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Hvala na brzom odgovoru. Moze li se znati dinamika za fazu 2?
 
Agent001":2fpi7bz2 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=611779#p611779 je napisao(la):
Djordje33 » 26 Mar 2019 09:42 pm[/url]":2fpi7bz2]
Agent001":2fpi7bz2 je napisao(la):
Ima li neko informacija kako ide prodaja? Ima li jos manjih stanova (jednoiposobni, manji dvosobni) nize spratnosti?

Prodato je iz faze 1 skoro 80% malih stanova.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Hvala na brzom odgovoru. Moze li se znati dinamika za fazu 2?

Nema na cemu. Razlika u vremenu useljenja izmedju faze 1 i 2 je 6 meseci. Prodaju faze dva pocinjemo sa otvaranjem show room-a, ujedno i povecanje cena.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bogu hvala dobro. Sve je u roku po dinamickom planu.

Hvala na pitanju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
jelenags":230euag8 je napisao(la):
Da li je otvoren showroom?
Uskoro. Cekamo jos jedan papir da bi mogli da postavimo show room. On je izradjen u fabrici i direktno se dovozi i postavlja na lokaciju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Djordje33":25pky3el je napisao(la):
jelenags":25pky3el je napisao(la):
Da li je otvoren showroom?
Uskoro. Cekamo jos jedan papir da bi mogli da postavimo show room. On je izradjen u fabrici i direktno se dovozi i postavlja na lokaciju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Hvala puno. I svaka cast na prisustvu na forumu.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
jelenags":22bus6ne je napisao(la):
Djordje33":22bus6ne je napisao(la):
jelenags":22bus6ne je napisao(la):
Da li je otvoren showroom?
Uskoro. Cekamo jos jedan papir da bi mogli da postavimo show room. On je izradjen u fabrici i direktno se dovozi i postavlja na lokaciju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Hvala puno. I svaka cast na prisustvu na forumu.

Sent from my SM-N960F using

Hvala sto tako mislite, a i na kraju krajeva to je moja obaveza.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Postovani Djordje33,

Hvala na prisustvu na forumu i svim znacajnim informacijama koje jako pomazu nama, potencijalnim kupcima.

Da li bi biste mogli da nam kazete gde mozemo naci vise informacija o investitoru - Goldberg Real Estate ? Na vasem sajtu je objavljeno da firma posluje vise od 10 godina u inostranstvu ali nazalost nisam uspela da pronadjem dodatne informacije o ovoj firmi. Bazirajuci se na postavljene reference, jedine dodatne informacije sam pronasla na sledecem sajtu koji ima iste/slicne reference - http://www.devogroup.eu/main.php?pageid=63, ali nazalost idalje bez informacija o Goldberg Real Estate.

Hvala Vam unapred.

Srdacan pozdrav.
 
Hmmm napokon jedno konkretno pitanje i ja imam odredjenu skepsu prema firmi kojia postoji deset godina nema reference a treba da pravi saunu bazen itd.???
 
Mala72":2y6m3qox je napisao(la):
Postovani Djordje33,

Hvala na prisustvu na forumu i svim znacajnim informacijama koje jako pomazu nama, potencijalnim kupcima.

Da li bi biste mogli da nam kazete gde mozemo naci vise informacija o investitoru - Goldberg Real Estate ? Na vasem sajtu je objavljeno da firma posluje vise od 10 godina u inostranstvu ali nazalost nisam uspela da pronadjem dodatne informacije o ovoj firmi. Bazirajuci se na postavljene reference, jedine dodatne informacije sam pronasla na sledecem sajtu koji ima iste/slicne reference - http://www.devogroup.eu/main.php?pageid=63, ali nazalost idalje bez informacija o Goldberg Real Estate.

Hvala Vam unapred.

Srdacan pozdrav.


Postovana,

Firma Goldberg koja radi na projektu u Beogradu je osnovana samo za tu svrhu i ne vidim razlog da naziv firme mora da ima isti kao naziv u Ceskoj Republici. Nije cela grupa vlasnika iz Ceske ukljucena u projekat u Beogradu vec polovina. Jednostavno deo vlasnika Devo group nije zeleo da investira na nase trziste sto je i razumljivo zato sto je politika tog dela vlasnika samo investiranje u Cesku Republiku. Isto tako imamo firmu sa drugim nazivom koja priprema projekat u Istri. Uvek se zbog imovinsko pravnih odnosa i zbog sto cistijeg stanja firme otvara firma koja je samo za taj projekat. ( obicno to traze banke )

Radili smo i u Ceskoj, Hrvatskoj i Rusiji. Trenutno radimo nas prvi projekat u Beogradu a pripremamo jos 2 u Hrvatskoj kao i jedan u Ceskoj.

Postovana mala 72, danas je sve jako proverljivo kao sto ste nasli podatke o devo group isto tako mozete da ih kontaktirate i pitate da li imaju i kakve veze sa nama. A ako sumljete i na to da i ta kompanija nije radila te objekte isto tako mozete proveriti na online ceskom katastru koji je javan i uverite se u to.

Nadam se da sam objasnio koliko toliko. Izvinjavam se ako sam nesto propustio i molim vas da mi kazete sta da bi odgovorio.

Hvala




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imemig":2hpzwv8x je napisao(la):
Hmmm napokon jedno konkretno pitanje i ja imam odredjenu skepsu prema firmi kojia postoji deset godina nema reference a treba da pravi saunu bazen itd.???


Hmmmm napokon jedno lako pitanje.

Postovani ako je suditi po vasem zakljucku da li to znaci da treba da imate odredjenu rezervu na osnovu iskustva od 10 godina kad je u pitanju grejanje ? Ili mozda protiv pozarni sistem ili pak voda... ma ne vrlo moguce fasada ????

Postovani ajde da vam malo objasnim kako to funkcionise.

Kao prvo za svaku poziciju na objektu redi tim ljudi odnosno inzinjera. Pa na primer za temeljnu jamu do kote nula, razupiranje, sipove, obaranje nivoa podzemnih voda... itd radi inzinjer sa svojim timom na to se pak nadovezuje drugi inzinjer koji radi konstrukciju zgrade od kote nula pa do krova kao i na primer staticar koji proracunava statiku a sasvim slucajo sve to prate inzinjeri za struju, vodu, kanalizaciju pa opet ta fasada stolarija... ( mogu u nedogled ) sto znaci da iza svega stoji ozbiljan broj inzinjera i strucnjaka koji rade na izradi projekta.

E sad moje pitanje vama, da li i dalje mislite da nam treba iskustvo od 10 godina sa bazenom i spa centrom, ili mozda vaznije da imamo inzinjere profesionalce koji se time bave ?

Da skratim imamo ozbiljan tim koji se bavi samo time.

Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hmmmm nema potrebe za sarkazmom Djordje tacno je da imam neko rezervu prema finishu jer je zahtevan projekat a nisam mogao da nadjem nista od neceg slicnog sto je firma do sada odradila.
Bio sam na 6 sprata CBRE koja se bavi prodajom video da je zaista dosta ulozeno u marketing brochure itd.
Ali ja kao kupac cu ipak da sacekam pa i da platim malo vise kada vidim da je projekat realizovan po nacrtu ovo je samo prethodno lose iskustvo sa Monterom koja je bila najjaca firma kod nas a radila je takodje i u inostranstvu.
Tako da ima dosta projekata koje pratim i mnogi su se pokazali kao sigurni ali na kraju dolazi do odstupanja
Poslednji primer su VK tako da je dosta razocaravajuce sta na kraju kupac dobije, za pohvalu imam samo ove iz KMR jer radovi napreduju po roku a video sam da rade i nocu tako ako bih se sad odlucio sigurno bi tako nesto preovladalo nicim manje jer unikredit prati projektno finansiranje to daje neki vid spokojnosti prema ulozenom novcu.
Hvala vam na odgovoru.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=621347#p621347:jthu79ne je napisao(la):
Imemig » Čet Maj 09, 2019 9:15 am[/url]":jthu79ne]Hmmmm nema potrebe za sarkazmom Djordje tacno je da imam neko rezervu prema finishu jer je zahtevan projekat a nisam mogao da nadjem nista od neceg slicnog sto je firma do sada odradila.
Bio sam na 6 sprata CBRE koja se bavi prodajom video da je zaista dosta ulozeno u marketing brochure itd.
Ali ja kao kupac cu ipak da sacekam pa i da platim malo vise kada vidim da je projekat realizovan po nacrtu ovo je samo prethodno lose iskustvo sa Monterom koja je bila najjaca firma kod nas a radila je takodje i u inostranstvu.
Tako da ima dosta projekata koje pratim i mnogi su se pokazali kao sigurni ali na kraju dolazi do odstupanja
Poslednji primer su VK tako da je dosta razocaravajuce sta na kraju kupac dobije, za pohvalu imam samo ove iz KMR jer radovi napreduju po roku a video sam da rade i nocu tako ako bih se sad odlucio sigurno bi tako nesto preovladalo nicim manje jer unikredit prati projektno finansiranje to daje neki vid spokojnosti prema ulozenom novcu.
Hvala vam na odgovoru.
Pohvale za KMR? Kojima na gradilištu ginu radnici na crno? Bravo za Vas!
 
Imemig":okuk6naw je napisao(la):
Hmmmm nema potrebe za sarkazmom Djordje tacno je da imam neko rezervu prema finishu jer je zahtevan projekat a nisam mogao da nadjem nista od neceg slicnog sto je firma do sada odradila.
Bio sam na 6 sprata CBRE koja se bavi prodajom video da je zaista dosta ulozeno u marketing brochure itd.
Ali ja kao kupac cu ipak da sacekam pa i da platim malo vise kada vidim da je projekat realizovan po nacrtu ovo je samo prethodno lose iskustvo sa Monterom koja je bila najjaca firma kod nas a radila je takodje i u inostranstvu.
Tako da ima dosta projekata koje pratim i mnogi su se pokazali kao sigurni ali na kraju dolazi do odstupanja
Poslednji primer su VK tako da je dosta razocaravajuce sta na kraju kupac dobije, za pohvalu imam samo ove iz KMR jer radovi napreduju po roku a video sam da rade i nocu tako ako bih se sad odlucio sigurno bi tako nesto preovladalo nicim manje jer unikredit prati projektno finansiranje to daje neki vid spokojnosti prema ulozenom novcu.
Hvala vam na odgovoru.


Oprosti ako sam bio sarkastican pomislio sam da je provokacija neka. Dobijao sam na firmin mail dosta poste sa ciatim provokacijama. Mozda je moja greska sto sam ga ostavio ovde ali nije to sad ni vazno.

Ovog puta cu se sloziti sa vama oko nekoliko stvari.
Kao prvo znam da mi nemamo ovde projekte i da zbog toga je i teze da objasnimo na kakav kvalitet izgradnje idemo. Zato i zurim da postavimo taj show room ne bi li bar zavrsnu obradu i materijalizaciju prinlizili ljudima u ovoj fazi.

Saglasan sam takodje ako ste u situaciji da sacekate i mozda platite kvadrat skuplje to i uradite onda kad zgrada bude gotova. Tako ce te tacno znati sta dobijate za novac koji dajete. Verujem da ste imali losih iskustava i da ste zbog toga jako oprezni. Sa svim sam saglasan osim sto ima tu jedan mali tahnicki problem.

U koliko ste kupac manjeg stana ( dvosobnog ) sanse da mozete da kupite isti po zavrsetku izgradnje su prakticno nemoguce, zato sto su vec sad u ovoj fazi svi mali stanovi prodati. Ostalo je 5-6 ne znam sad tacno moramo bih da pogledam. Ovo kazem za fazu I, mozda u fazi II bude drugacije zato sto dizemo cenu za tu fazu.

U svakom slucaju Izvinite ako sam vas necim uvredio nisam zeleo da to uradim.

Zelim vam ugodan ostatak dana


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Занима ме, теоретски, шта је боље за купца - да је предузеће које му гради стан дуго на тржишту, с препознатљивим именом, има стално седиште, стално запослене, и томе слично,
или,
предузеће које је основано само за одређени пројекат?

Размишљајући као лаик, претпостављам да купац има мању сигурност у другом случају. Ново предузеће које се оснива само за један пројекат може да се угаси одмах по његовом завршетку. Шта се дешава са ставкама из уговора и гаранцијама? Могу да обећавају шта хоће, да дају дуге гаранције - кога да тужи незадовољни или оштећени власник новог стана ако предузеће више не постоји?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=621357#p621357:hu6f8tr8 je napisao(la):
Саша » Čet Maj 09, 2019 9:49 am[/url]":hu6f8tr8]Занима ме, теоретски, шта је боље за купца - да је предузеће које му гради стан дуго на тржишту, с препознатљивим именом, има стално седиште, стално запослене, и томе слично,
или,
предузеће које је основано само за одређени пројекат?

Размишљајући као лаик, претпостављам да купац има мању сигурност у другом случају. Ново предузеће које се оснива само за један пројекат може да се угаси одмах по његовом завршетку. Шта се дешава с гаранцијама? Могу да обећавају шта хоће, да дају дуге гаранције - кога да тужи незадовољни или оштећени власник новог стана ако предузеће више не постоји?

Svugde u svetu se individualni projekti grade preko "sredstava posebne namene" (special purpose vehicle) koji je ćerka kompanija osnovana da preuzme rizik pojedinačnog projekta. Tako da i kada "jedan" investitor ima gomilu projekata, normalno je da svaki projekat vodi "zasebna" firma.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=621358#p621358:zl4asuec je napisao(la):
unedfined » Чет Мај 09, 2019 11:52 am[/url]":zl4asuec]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=621357#p621357 je napisao(la):
Svugde u svetu se individualni projekti grade preko "sredstava posebne namene" (special purpose vehicle) koji je ćerka kompanija osnovana da preuzme rizik pojedinačnog projekta. Tako da i kada "jedan" investitor ima gomilu projekata, normalno je da svaki projekat vodi "zasebna" firma.

Шта пише у уговору о куповини некретнине у таквим случајевима? Да ли главни инвеститор има одговорност према купцима и кад се његова "засебна фирма" угаси, или се све гаси с њом?

У развијеним тржиштима и уређеним државама се зна ко је ко, и постоје инструменти заштите, али, шта се дешава на мањим, новим тржиштима? Постоји ли ризик да се отвори ново предузеће, покупи новац, смандрља пројекат, предузеће угаси и купци оставе на цедилу, потпуно незаштићени?
Како предупредити такав исход?
 
Osnivanje posebnih firmi za svaki novi projekat jeste nekad uslov banaka, ali i sami investitorima je mnogo manji rizik da tako rade ali vam to naravno nikada nece reci zvanicno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=621357#p621357:223y9960 je napisao(la):
Саша » Čet Maj 09, 2019 11:49 am[/url]":223y9960]Занима ме, теоретски, шта је боље за купца - да је предузеће које му гради стан дуго на тржишту, с препознатљивим именом, има стално седиште, стално запослене, и томе слично,
или,
предузеће које је основано само за одређени пројекат?

Размишљајући као лаик, претпостављам да купац има мању сигурност у другом случају. Ново предузеће које се оснива само за један пројекат може да се угаси одмах по његовом завршетку. Шта се дешава са ставкама из уговора и гаранцијама? Могу да обећавају шта хоће, да дају дуге гаранције - кога да тужи незадовољни или оштећени власник новог стана ако предузеће више не постоји?

Naravno da je bolji prvi slučaj. Ako je firma od koje ste kupili stan zatvorena (a vi ste nezadovoljni), tužiti možete nekog drugog samo ako je došlo do probijanja pravne ličnosti - a to je jako teška tužba jer vam trebaju konkretni dokazi o proboju. To su obično interni dokumenti do kojih ne možete doći bez insajdera. Iako je to česta zloupotreba, dokazivanje je užasno teško. A banka zahteva SPV iz potpuno drugog razloga - SPV je zaštićen od bankrota vlasnika firme. Oni daju novac za izgradnju jednog projekta i ne žele da drugi projekti utiču na njihovu investiciju. A na drugoj strani SPV je zaštita vlasnika da mu jedan propao projekat neće ugroziti druge projekte. Najveći gubitak ako dođe do problema je na kupcu - vlasnik SPV-a verovatno ima i druge projekte, banka druge klijente, a kupac često kupuje svoj prvi stan.
 
Vrh