Šta je novo?

Sakura park - Blok 58

mislim da ste pogrešno razumeli šta forumaši pokušavaju da Vam pokažu. Vaš marketing tim ili ekipa koja je radila sajt je u svrhu što boljeg prikazivanja lokacije izostavila realne proporcije placa sa ostalim delovima. To nije ništa novo i niste ni prvi ni poslednji koji tako rade ali po Vašim slikama dobijemo

oBaHKD3.jpg


a u stvarnosti je ovo

9aXAxuC.jpg


Potrebno je malo izmeniti sliku ili napisati da su navedene udaljenosti vazdušnim putem (ali niko od kupaca ne putuje avionom).
 
Pozdrav svima!
Interesuje me da li je nekome poznato kada pocinje zvanicna prodaja ovih stanova?
Hvala
 
Rekao sam im jos u Petak da napisu vazdusnom linijom i da izmere pesackom stazom koliko je tacno, i to nacrtaju. Ne znam odakle koriste mape o to cu pitati, ako treba neka i to promene. Samo nemoj da neko nekog ovde optuzuje za obmanjivanje kupaca. Da je tako i da zelim da obmanjujem nekog nikad se ni ne bi ukljucio na ovaj forum i komunicirao sa svima. Prodaja je uveliko pocela.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To da li je razdaljina vazdušnom linijom ili pešačkom je običan trik koji prave kupce neće da odbije, jer pravi kupac sigurno neće da da velike pare samo verujući investitoru, već će i sam proveriti.

To mi zvuči kao ono kada rezervišete smeštaj na moru i kažu da je plaža udaljena 100m (a u stvari je vazdušnom linijom toliko, ili jeste 100m ali se prećuti da je kuća na brdu pa ispustiš dušu u povratku, ali se zato napiše da kuća ima sjajan pogled).

Za mene to nije prevara, ali ja sam taj tip koji unapred ništa ne veruje, već sve sam proveravam.
 
Postovani Astrodule slazem se sa vama 100%. Jos ne znam ni jednog mog kupca koji je kupio stan a da pritom nije obisao lokaciju. Ovde se radi o ozbiljnom novcu a ne kupovina preko tele shopa.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
baš tako. Nadam se da svako obidje i raspita se o lokaciji pre nego što stan rezerviše bilo gde. Ali to može da ima i negativan uticaj na kupca. Očekivao je jedno, a dobio drugo. Vama Djordje svakako pohvala na uključenju.
 
Zahvaljujem se na objašnjenju. Nigde na sajtu ne piše da su ti veliki stanovi u stvari 2 stana koja se spajaju. To je informacija koja bi morala da postoji. S obzirom da se 2 stana spajaju interesuje me da li će biti 2 izvoda za kuhinju i dvoja ulazna vrata? Koliko će biti kopleksni radovi u slučaju razdvajanja ta dva stana? Razumem da su u katastru dva stana ali obično se dobija neki popust na količinu u ovom slučaju veći broj kvadrata. I koji stan ima cenu od 2200 e +pdv ako to nemaju ovi najveći?
 
Mene zanima sledece: kazete da je navedena cena premala za ono sto nudite i da su komunalije jako skupe kao i dazbine gradu.
Kako se onda ikome isplatilo da gradi bilo sta u Beogradu pre 3 godine dok su cene bile ispod 2000 ? Recimo, BlokA je bio oko 1700-1800 pre 3 godine kad sam ga ja razmatrao kao opciju. Takodje, zemljiste gde je BlokA spada u poprilicno atraktivne lokacije.
Cene su skocile znacajno, a komunalije bas i ne verujem (ispravite me ako gresim).
 
kalimero23":27tpctid je napisao(la):
Zahvaljujem se na objašnjenju. Nigde na sajtu ne piše da su ti veliki stanovi u stvari 2 stana koja se spajaju. To je informacija koja bi morala da postoji. S obzirom da se 2 stana spajaju interesuje me da li će biti 2 izvoda za kuhinju i dvoja ulazna vrata? Koliko će biti kopleksni radovi u slučaju razdvajanja ta dva stana? Razumem da su u katastru dva stana ali obično se dobija neki popust na količinu u ovom slučaju veći broj kvadrata. I koji stan ima cenu od 2200 e +pdv ako to nemaju ovi najveći?


U pravu si skrenucu im paznju da isprave na sajtu i stave da su to spojeni stanovi. Mi nasim kupcima dajemo opciju da uz pomoc nasih arihitekata sami rade rasporede stanova kako njima odgovara. Sada trenutno su stanovi kao zasebne jedinice ali uvek moze da se spoje i dobije jedan veliki kao sto smo prikazali ili pak ako klijenti imaju neku svoju viziju. Stanovi koji su veci od 100m2 a da nece nastati to spajanjem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
vanste25":ha6dwgsv je napisao(la):
Mene zanima sledece: kazete da je navedena cena premala za ono sto nudite i da su komunalije jako skupe kao i dazbine gradu.
Kako se onda ikome isplatilo da gradi bilo sta u Beogradu pre 3 godine dok su cene bile ispod 2000 ? Recimo, BlokA je bio oko 1700-1800 pre 3 godine kad sam ga ja razmatrao kao opciju. Takodje, zemljiste gde je BlokA spada u poprilicno atraktivne lokacije.
Cene su skocile znacajno, a komunalije bas i ne verujem (ispravite me ako gresim).


Postovani to je vec tema iz struke ali eto probacu da vam objasnim zasto je toliko a ne 1700.
Kao prvo nisu znacajno poskupele komunalije to je tacno, ali kao sto su poskupeli stanovi tako su poskupela i zemljista. Drugo mi smo mogli da ljudima ponudimo cenu od 1700 evra m2, ali onda bi smo morali da uradimo nesto jednostavno recimo kao belvil. Matematika je egzaktna stvar i ona kaze ovako: hocemo da svaki ulaz ima lobi kakav je prikazan u renederima. Svaki lobi je 50m2 x 4 = 200m2 tih 200 metara x 2500evra koliko je minimalna trenutno cena lokala na tom potezu ispada vrednost 500,000 evra za koje placam sve a ne prodajem, plus procena je da ce sredjivanje jednog lobija kostati izmedju 170-200 hiljda evra sto nas dovodi do cifre od 1.3 miliona. Ja sam vam predocio samo jednu poziciju.

Na primer prostor koji je ostavljen za spa, bazen i teretanu a sve radi komfora stanara iznosi 800m2 pa opet ako uzmemo x 2500 evra dodjemo na to da je to 2 miliona evra u prodaji, a da ne kazem koliko ce kostati samo uredjenje tog istog spa. Na dve pozicije sam dosao do cifre od 3 miliona. A da ne pricam sto ide keramika koja kosta 50 eur m2 svi pa cak i taj A blok je stavljao onu koja kosta 15 eur. Baterije od 400 eura. Parketi sa podnim grejanjem 70 eur m2, a mogli smo na primer da stavimo obican za 20 i radijatore u stanove. Moderni izgled fasade sa prozorima i stolarijom od poda do plafona sa 3 stakla... Sve to sto sam nabrojao trenutno i jos masa pozicija NE POSEDUJE NI JEDAN PROJEKAT NA NOVOM BG !!!!

Sve ovo sto sam nabrojao kosta i ne moze covek da vozi Mercedes a da plati cenu punta, prosto je nemoguce.E sad dobro treba uci u tematiku i videti da li smo mi jeftini a na primer belvil skup ili a blok ili pak obrnuto... sve ima svoje.

Zeleo sam da napravim nesto sto ce biti vrhunska stvar zato sto sam rodjen na Novim BG, zato sto cu i ja tu ziveti, i zato sto je to bulevar koji ce postojati jos 1000 god. Sa strane investitora ovo meni ne ide u prilog i veruj neces naci ni jednog koji ovako razmislja, ali sam resio ako vec radim da to uradim kako treba, a mogli smo da uradimo malo bolje od belvila stavimo cenu 1800 i da nas briga posebeno je meni ekonomski i lakse i bolje kao investitoru. Zato me je i zabolelo to sto neko napada da ja varam kupce u predhodnim postovima.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sve pohvale ako su takvi materijali. Neko naplaćuje i lošije preko 2000e po kvadratu. Samo jedna mala zamerka po meni. Lobi ima svaka novija zgrada koja drži do nekog izgleda, ne može se od ulaznih vrata zgrade pravo u stan ali ajde. Spa i bazen... Da li su na prizemlju zgrade ili u podrumu i da li će se naplaćivati za stanare?
 
mariks":3raz746q je napisao(la):
Sve pohvale ako su takvi materijali. Neko naplaćuje i lošije preko 2000e po kvadratu. Samo jedna mala zamerka po meni. Lobi ima svaka novija zgrada koja drži do nekog izgleda, ne može se od ulaznih vrata zgrade pravo u stan ali ajde. Spa i bazen... Da li su na prizemlju zgrade ili u podrumu i da li će se naplaćivati za stanare?

Naveo sam nekoliko detalja mogu to sutra da pricam u cemu je razlika izmedju nas i drugih ali ajde dodjite u aprilu kada bude bio postavljen ogledni stan pa se i sami uverite. Odlicno pitanje za spa naravno nisam hteo da iskoristim podrum i gurnem ga u rupu kao sto bi svako. Bazen je na prizemlju i vecim delom je u staklu a ostatak spa centra i teretane je na prvom spratu. Kao sto vidis nisam hteo da foliram i kak pricam nesto a u stvari iskoristim podrum zato sam i rekao da me taj spa facility kosta toliko. Lobi slazem se sa tvojom konstatacijom ali delimicno. Udji na slike naseg lobija pogledaj materijalje, velicinu i izgled videces da je to kao recepcija nekog lux hotela a to mora da kosta. Salzem se da svi imaju ulaz ali koliki ? Mozda 15m2 nabijeno a o izgledu samog enterijera ne zelim da govorim. Njih ulaz kosta 15 eur keramika na 70% ostalo grecenje i sanducici i to je to. Otidjite u A blok na primer, a njihova cena koliko sam cuo je u ovoj poslednjoj fazi 2800.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
PS: I dalje mislim da smo naj jeftiniji.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
nova45 je 1800 + pdv mada je i razlika 3km ali hodno bliži keju. Ne znam kako će kod njih izgledati ali videćemo, na sajtu im stoji malo manji kvalitet nego kod Vas. Podno grejanje je svakako uvek plus. Čekamo pokazni stan u aprilu svakako :) Primerke lobija ne bih komentarisao jer ima svakakvih i zavise od zgrade do zgrade, od prostranih sa kvalitetnom keramikom i recepcijom do zbudženih, ali slažem se da tu većinom investitori štede, a po meni je lobi i hodnik isto važan kao i stan jer je to ogledalo zgrade kao i fasada.

i sve pohvale ako je ovako
Bazen je na prizemlju i vecim delom je u staklu a ostatak spa centra i teretane je na prvom spratu
veoma bitna stavka.

ostaje pitanje popusta za stanare jer će se verujem svakako kroz mesečno naplaćivanje to odricanje prostora isplatiti samo je duži vremenski period. Sa druge strane stanari će svakako ceniti i sam projekat dobija na izgledu i ceni.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=609492#p609492:3lev9mkq je napisao(la):
Djordje33 » Pon Mar 18, 2019 12:21 am[/url]":3lev9mkq]
vanste25":3lev9mkq je napisao(la):
Mene zanima sledece: kazete da je navedena cena premala za ono sto nudite i da su komunalije jako skupe kao i dazbine gradu.
Kako se onda ikome isplatilo da gradi bilo sta u Beogradu pre 3 godine dok su cene bile ispod 2000 ? Recimo, BlokA je bio oko 1700-1800 pre 3 godine kad sam ga ja razmatrao kao opciju. Takodje, zemljiste gde je BlokA spada u poprilicno atraktivne lokacije.
Cene su skocile znacajno, a komunalije bas i ne verujem (ispravite me ako gresim).


Postovani to je vec tema iz struke ali eto probacu da vam objasnim zasto je toliko a ne 1700.
Kao prvo nisu znacajno poskupele komunalije to je tacno, ali kao sto su poskupeli stanovi tako su poskupela i zemljista. Drugo mi smo mogli da ljudima ponudimo cenu od 1700 evra m2, ali onda bi smo morali da uradimo nesto jednostavno recimo kao belvil. Matematika je egzaktna stvar i ona kaze ovako: hocemo da svaki ulaz ima lobi kakav je prikazan u renederima. Svaki lobi je 50m2 x 4 = 200m2 tih 200 metara x 2500evra koliko je minimalna trenutno cena lokala na tom potezu ispada vrednost 500,000 evra za koje placam sve a ne prodajem, plus procena je da ce sredjivanje jednog lobija kostati izmedju 170-200 hiljda evra sto nas dovodi do cifre od 1.3 miliona. Ja sam vam predocio samo jednu poziciju.

Na primer prostor koji je ostavljen za spa, bazen i teretanu a sve radi komfora stanara iznosi 800m2 pa opet ako uzmemo x 2500 evra dodjemo na to da je to 2 miliona evra u prodaji, a da ne kazem koliko ce kostati samo uredjenje tog istog spa. Na dve pozicije sam dosao do cifre od 3 miliona. A da ne pricam sto ide keramika koja kosta 50 eur m2 svi pa cak i taj A blok je stavljao onu koja kosta 15 eur. Baterije od 400 eura. Parketi sa podnim grejanjem 70 eur m2, a mogli smo na primer da stavimo obican za 20 i radijatore u stanove. Moderni izgled fasade sa prozorima i stolarijom od poda do plafona sa 3 stakla... Sve to sto sam nabrojao trenutno i jos masa pozicija NE POSEDUJE NI JEDAN PROJEKAT NA NOVOM BG !!!!

Sve ovo sto sam nabrojao kosta i ne moze covek da vozi Mercedes a da plati cenu punta, prosto je nemoguce.E sad dobro treba uci u tematiku i videti da li smo mi jeftini a na primer belvil skup ili a blok ili pak obrnuto... sve ima svoje.

Zeleo sam da napravim nesto sto ce biti vrhunska stvar zato sto sam rodjen na Novim BG, zato sto cu i ja tu ziveti, i zato sto je to bulevar koji ce postojati jos 1000 god. Sa strane investitora ovo meni ne ide u prilog i veruj neces naci ni jednog koji ovako razmislja, ali sam resio ako vec radim da to uradim kako treba, a mogli smo da uradimo malo bolje od belvila stavimo cenu 1800 i da nas briga posebeno je meni ekonomski i lakse i bolje kao investitoru. Zato me je i zabolelo to sto neko napada da ja varam kupce u predhodnim postovima.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Hvala na detaljnom odgovoru. Kad bude otvoren salon, bas cu navratiti da pogledam ogledni stan.
Sve najbolje
 
djordje, nadam se da razumete da nase kritike i pitanja nisu plod zlobe vec znatizelje. retka je prilika da ove "razgovaramo" direktno sa investitorom a jos redja da cujemo da investitoru nije iskljucivo vazan profit i da ima svest da to sto ce izgraditi treba da postoji i funkcionise sledecih xxx godina. zelim vam da uspete u svojoj nameri
 
razgradjevinar":1djy6u9n je napisao(la):
djordje, nadam se da razumete da nase kritike i pitanja nisu plod zlobe vec znatizelje. retka je prilika da ove "razgovaramo" direktno sa investitorom a jos redja da cujemo da investitoru nije iskljucivo vazan profit i da ima svest da to sto ce izgraditi treba da postoji i funkcionise sledecih xxx godina. zelim vam da uspete u svojoj nameri


Nikako ne zameram cak sta vise je pohvalno zato sto mozda ja ne vidim neke eventualne propuste. Ne mogu ja sve da znam i nisam ja najpametniji. Zato sam se na kraju krajeva i ukljucio, zelim da cujem kako ljudi razmisljaju. Eto prilike kad se uradi showroom da svi svratite i vidite kako ti izgleda. Bice mi cast da vas sve ugostim bez ikakve obaveze da li ste kupac ili ne. A to sto sam ja investitor ne znaci da sam bog. Nas princip je, a to sam rekao i CBRE da je za nas svaki kupac jedak bez obzira koju kvadraturu kupuje. Danas nije lako kupiti stan i izdvojiti toliku kolicinu novca i to neko radi jednom a neko ni jednom u zivotu, znam to iz iskustva mojih roditelja koji su se namucili jako da zarade za taj stan.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=609492#p609492:hxaeizbv je napisao(la):
Djordje33 » 17 Mar 2019 11:21 pm[/url]":hxaeizbv]Svaki lobi je 50m2 x 4 = 200m2 tih 200 metara x 2500evra koliko je minimalna trenutno cena lokala na tom potezu ispada vrednost 500,000 evra za koje placam sve a ne prodajem, plus procena je da ce sredjivanje jednog lobija kostati izmedju 170-200 hiljda evra sto nas dovodi do cifre od 1.3 miliona. Ja sam vam predocio samo jednu poziciju.

Djordje, svaka čast na transparentnosti. Svakako je oportuitetni trošak to što se ne prodaje tih 200m2 prostora za lobi, ali me malo buni kako ste došli do cifre od €200.000 za opremanje prostora od 50m2. To ispada €4.000 po kvadratu za uredjenje lobija... Može pojašnjenje?
 
Djordje 33 zelim da uspijete u vasoj investiciji i da sve prodate i da podignete standard investitora u bg
Da li ce vasa zgrada imati sakrivene oluke sa grejacima
Da li ce klime biti sakrivene maskirane u fasadi
Da li ce imati podno grijanje na ulazu u zgradu i u garazu da zimi ne mora da se lopata
Da li ce te imati sanducic za postu koji imaju senzore da u njima ima poste .
Da li je u lobiju predvidjeno mjesto za portira
Da li ce na zdiovima postojati neke slike mozda .
Sto se tice pp propisa plan evakuacije na svakoj etazi hidrant pp aparat uputstvo za upotrebu istih i ponasanje u slucaju pozara ...
Unapred zahvalan na odgovoru...vas direktor
 
srdjan":16lj0l6k je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=609492#p609492 je napisao(la):
Djordje33 » 17 Mar 2019 11:21 pm[/url]":16lj0l6k]Svaki lobi je 50m2 x 4 = 200m2 tih 200 metara x 2500evra koliko je minimalna trenutno cena lokala na tom potezu ispada vrednost 500,000 evra za koje placam sve a ne prodajem, plus procena je da ce sredjivanje jednog lobija kostati izmedju 170-200 hiljda evra sto nas dovodi do cifre od 1.3 miliona. Ja sam vam predocio samo jednu poziciju.

Djordje, svaka čast na transparentnosti. Svakako je oportuitetni trošak to što se ne prodaje tih 200m2 prostora za lobi, ali me malo buni kako ste došli do cifre od €200.000 za opremanje prostora od 50m2. To ispada €4.000 po kvadratu za uredjenje lobija... Može pojašnjenje?


Procena je od 170 do 200 mozda ispadne manje nikad to tacno ne mozes da znas. Pa ovako ne moze se racunati na taj nacin 50m2 ispada toliko zato sto su lobiji specificni i ne obracuje se samo pod vec i zidovi koji su visine 3.8m i kada uzmes da sracunas ti vidis da ide na lobi od 50m materijala za 200m2. E sad samo jedna pozicija a to je mermer u podu, mermer u zidovima kroz koje ide led rasveta plus pozicije na nekoliko mesta oblozeni furnirom od poda do plafona onda izrada onog pulta recepcije koji je takodje ceo od granita. Pozicije oko liftova ( ima ce cela zgrada okvire od meremera ) u prizemlju, namestaj, tehnika ozvucenje, ozvucenje, dizajnirana sanducica.... dolazis do povrisne od oko 300-350 m2 koju treba presvuci, urediti, opremiti... u ovom slucaju samo nabavka kamena kosta izmedju 250-300 eur m2 ako hocemo da bude dobar pa da ne pricam ugradnja... imas jos tu gomilu stvari. Mi cemo u show roomu pokusati da simuliramo lobi ali nam se ne ispalti da radimo to u kamenu pa cemo to izvesti u keramici koja simulira kamen. Pokusacemo da priblizimo sliku izgleda koliko god je moguce.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=609764#p609764:3bdlhhc9 je napisao(la):
direktor » Uto Mar 19, 2019 12:52 am[/url]":3bdlhhc9]Djordje 33 zelim da uspijete u vasoj investiciji i da sve prodate i da podignete standard investitora u bg
Da li ce vasa zgrada imati sakrivene oluke sa grejacima
Da li ce klime biti sakrivene maskirane u fasadi
Da li ce imati podno grijanje na ulazu u zgradu i u garazu da zimi ne mora da se lopata
Da li ce te imati sanducic za postu koji imaju senzore da u njima ima poste .
Da li je u lobiju predvidjeno mjesto za portira
Da li ce na zdiovima postojati neke slike mozda .
Sto se tice pp propisa plan evakuacije na svakoj etazi hidrant pp aparat uputstvo za upotrebu istih i ponasanje u slucaju pozara ...
Unapred zahvalan na odgovoru...vas direktor

i da li ima čuveno odstupanje 3% od kvadrature?
da li su roletne na elektromotor?
 
direktor":2d3nm4an je napisao(la):
Djordje 33 zelim da uspijete u vasoj investiciji i da sve prodate i da podignete standard investitora u bg
Da li ce vasa zgrada imati sakrivene oluke sa grejacima
Da li ce klime biti sakrivene maskirane u fasadi
Da li ce imati podno grijanje na ulazu u zgradu i u garazu da zimi ne mora da se lopata
Da li ce te imati sanducic za postu koji imaju senzore da u njima ima poste .
Da li je u lobiju predvidjeno mjesto za portira
Da li ce na zdiovima postojati neke slike mozda .
Sto se tice pp propisa plan evakuacije na svakoj etazi hidrant pp aparat uputstvo za upotrebu istih i ponasanje u slucaju pozara ...
Unapred zahvalan na odgovoru...vas direktor

Postovani hvala na konkretnim pitanjima, znaci mi kada neko postavi konkretno pitanje vezano za samu zgradu i projekat.

Odogovori su:

- da imace sakrivene oluke sa grejacima
- odustalo se od klima ide se na podno grejanje i plafonske difuzore. Difuzori imaju dvostruku funkciju prva je da rashlade prostor i to rade tako sto crpe hladnu vodu iz centralnog sistema i time rashladjuje vazduh, takodje mogu imati funkciju u koliko nekome nije dovoljno samo podno grejanje ( zato sto je to inertni sistem treba mu vremena da se zagreje ali isto tako i da se ohladi ) da dogreva prostor.
- postojace podno grejanje na ulazima u garazu kao i na platou oko cele zgrade upravo zbog lopatanja, razmislja se da se stavi i kroz pesacke staze u parku ili bar glavnu stazu.
- imamo ultra moderne ali ne znam za senzore, iskreno prvi put i cujem za to ali super ideja uvrsticu zasigurno u plan opremanja. Molim vas ako vec znate neke firme koje se bave time da mi ovde ostavite link znacilo bi mi. Hvala
- u lobiju ce postojati recepcija sa kojom ce te moci da komunicirate direktno iz stana i koji ce vam biti na usluzi 24h. Takodje ce postojati i obezbedjenje 24h.
- slike u lobiju moguce videcemo od organizacije prostora
- moramo sve to imati cak i svaki sprat specijalna protiv pozarna vrata koja se sama zatvaraju u slucaju pozara a ona se nalaze ispred stepenista koje je fizicki odvojeno odnosno zasebno od hodnika. Za nas vaze veoma strogi propisi protiv pozarni zato sto spadamo u visoke objekte.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=609830#p609830:1gknltjc je napisao(la):
Djordje33 » 19 Mar 2019 09:30 am[/url]":1gknltjc]
srdjan":1gknltjc je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=609492#p609492 je napisao(la):
Djordje33 » 17 Mar 2019 11:21 pm[/url]":1gknltjc]Svaki lobi je 50m2 x 4 = 200m2 tih 200 metara x 2500evra koliko je minimalna trenutno cena lokala na tom potezu ispada vrednost 500,000 evra za koje placam sve a ne prodajem, plus procena je da ce sredjivanje jednog lobija kostati izmedju 170-200 hiljda evra sto nas dovodi do cifre od 1.3 miliona. Ja sam vam predocio samo jednu poziciju.

Djordje, svaka čast na transparentnosti. Svakako je oportuitetni trošak to što se ne prodaje tih 200m2 prostora za lobi, ali me malo buni kako ste došli do cifre od €200.000 za opremanje prostora od 50m2. To ispada €4.000 po kvadratu za uredjenje lobija... Može pojašnjenje?


Procena je od 170 do 200 mozda ispadne manje nikad to tacno ne mozes da znas. Pa ovako ne moze se racunati na taj nacin 50m2 ispada toliko zato sto su lobiji specificni i ne obracuje se samo pod vec i zidovi koji su visine 3.8m i kada uzmes da sracunas ti vidis da ide na lobi od 50m materijala za 200m2. E sad samo jedna pozicija a to je mermer u podu, mermer u zidovima kroz koje ide led rasveta plus pozicije na nekoliko mesta oblozeni furnirom od poda do plafona onda izrada onog pulta recepcije koji je takodje ceo od granita. Pozicije oko liftova ( ima ce cela zgrada okvire od meremera ) u prizemlju, namestaj, tehnika ozvucenje, ozvucenje, dizajnirana sanducica.... dolazis do povrisne od oko 300-350 m2 koju treba presvuci, urediti, opremiti... u ovom slucaju samo nabavka kamena kosta izmedju 250-300 eur m2 ako hocemo da bude dobar pa da ne pricam ugradnja... imas jos tu gomilu stvari. Mi cemo u show roomu pokusati da simuliramo lobi ali nam se ne ispalti da radimo to u kamenu pa cemo to izvesti u keramici koja simulira kamen. Pokusacemo da priblizimo sliku izgleda koliko god je moguce.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Hvala na pojasnjenju, sve ima smisla ako se oblazu i zidovi mermerom, to drasticno poskupljuje uredjenje. Plus ako ce se raditi kvalitetno osvetljenje, ozvucenje, namestaj i dekoracija - cifra ima smisla.
 
I onda neko napravi "demitušu" sa (ispod)prosečnim enterijerom i nabije cenu od 2000e/m2.

Nadam se da će ova Sakura da ispadne kao što je planirano. Jedino vas malo j*** lokacija. Toplana će odbiti dosta kupaca.
 
Vrh