Šta je novo?

Sakura park - Blok 58

Zasto ste stali sa gradnjom,cesto prolazim tuda i ne vidim da se nesto radi ili gresim?
POzdrav
 
Ljudi pratim vase komentare oko firme nova stara...

Radi lakseg kontrolisanja i iskljucenja eventualnih rizika uvek se projekat stavlja na novu kompaniju.
Razlog je da se ne desi da neko na polivini projekta se seti da tuzi firmu na primer za neki ne izmireni dug xy ili blokira i time stopira izgradnju i napravi ogromnu stetu. Ovako kad je kompanija nova banka strogo prati svaki deo poslovanja iste iz razloga zato sto ona stoji iza projekta i daje novac i rizik ne sme da postoji.

Posebna sigurnost je da do sada svaka uplata kupaca stoji na racunu i od nje nije potrosen ni 1 eur.
Zato sto banka daje svoj novac a novac kupaca stoji kao garancija da ce zaista isplatiti stan do samog kraja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jela":ixqsohj5 je napisao(la):
Zasto ste stali sa gradnjom,cesto prolazim tuda i ne vidim da se nesto radi ili gresim?
POzdrav


Postovana Jelo,

Verujem da vam izgleda kao da smo stali sa gradnjom. Gradnja ovih zemljanih radova ode sporije mnogo od nadzemnih zbog raznih komplikovanih stavri koje treba uraditi radi sigurnosti radnika i samog kvaliteta objekta.

Radovi se izvode cak i vikendom osim za velike praznike. Radnici trenutno izvode radove na dubini od -5 metara a od sutra pocinje i dalje spustanje koje se izvodi postepeno da se slucajno ne daj boze ne bi desila neka nezgoda obrusavanja zemlje i rizika po radnike. Morate da nas razumete da spustanje na -15m nije lak a posebno brz posao zato sto se strogo vodi oko zastite ljudi i opreme.




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Djordje, svaka vam čast na transparentnosti. Javite se kada budete radili nešto u Beogradu :)
 
Kokili":1topcelo je napisao(la):
Djordje, svaka vam čast na transparentnosti. Javite se kada budete radili nešto u Beogradu :)


Dragi koki ovde i jeste tema projekta u Beogradu.
Sakura Park


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li može na toj lokaciji uopšte da se gradi na - 15 metara?

Mislio sam da na NBGD može max 1 sprat bezbedno da se ukopa zbog zemljišta i blizina velikih reka. Znam da je TC ušće imao problem na parkingu - 2 pri većim padavinama i da mnoge starije zgrade imaju vodu u podrumu, skloništima i sl.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
dejjan":1mtuc4ml je napisao(la):
Da li može na toj lokaciji uopšte da se gradi na - 15 metara?

Mislio sam da na NBGD može max 1 sprat bezbedno da se ukopa zbog zemljišta i blizina velikih reka. Znam da je TC ušće imao problem na parkingu - 2 pri većim padavinama i da mnoge starije zgrade imaju vodu u podrumu, skloništima i sl.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Postovani zakon ne ogranicava koliko ce te ici u dubinu ako podnesete ispravnu dokumentaciju mozete ici koliko god i za to cete dobiti dozvolu.

Medjutim svaki nivo koji idete na dole je duplo skuplji od predhodnog sto znaci plasticno objasnjeno -2 je dublo suplji od -1 ili cak -3 nivo 2x skuplji od -1 itd...

Pazite u cemu je problem. Za svaki stan koji napravite morate obezbediti i jedno parking mesto. E sad s’obzirom da je pravljenje tih etaza pod zemljom jako skupo investitori se dovijaju na razne nacine pa onda kao ugradjuju ili pak samo prikazu da ce biti ugradjeni liftovi ili takozvane klackalice samo da bi se ispunila norma za dobijanje gradjevinske dozvole.
Naravno cesto investor ni ne ugradi to zato sto je manje vise neprakticno a sa druge strane je dobio dovoljan broj stanova.

Mi smo prvi stambeni objekat na NBG koji radi 3 podzemne etaze i to smo uradili da sutra ne bi dolazili u situaciju da stavljaml te klackalice a ovamo lux pricu. Ne moze se kako nas narod kaze i jare i pare.

A zasto tako kosta to je vec tema koja trazi vreme i dosta objasnjenja. Ukratko mi se spustamo na -15m ispod 5 su vec vode koje imaju dotok od 35l u sekundi, sto znaci da moramo da obaramo nivo podzemnih voda citavih 10m ali to nisu male vode vec kolicina je 35 litara u sekundi. Da bi to postigli radimo depresione bunare komada 5 iz kojih se crpi voda i obara sistem. E sad igranka tek pocinje mi smo kopali prakticno u ceo krug i nalivali beton da bi drzao sa razupiranjem obode da se zemlja ne odroni na radnike. Zatim kopa se iz nekoliko faza i na svaka 2 metra razupire gvozdje koje drzi taj beton da se i on ne odroni. Ide ono 200 tona celika samo za tu poziciju... ovo je samo delic sta sve treba da se uradi da bi se spustili na trmeljnu plocu odnosno da bi otvorili posao za sipove koji ce se pobijati...

Ovo je nekih 20% ispricanih stvari i to samo na brzinu.

Ako imate jos pitanja probacu jos bolje da pojasnim.
Ali se nadam da necete jer umori me ovo pisanje



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=621822#p621822:3fsmdxmg je napisao(la):
Djordje33 » 11 May 2019 01:18 pm[/url]":3fsmdxmg]
Kokili":3fsmdxmg je napisao(la):
Djordje, svaka vam čast na transparentnosti. Javite se kada budete radili nešto u Beogradu :)


Dragi koki ovde i jeste tema projekta u Beogradu.
Sakura Park


Sent from my iPhone using Tapatalk

:lol: :lol: :lol: :lol: Za nas odrasle u Beogradu, ovo je prilično daleko. :D :D :D
 
Испод зграда у Блоку 32 су гараже на два нивоа испод земље.

За први су рекли да је одмах продат пословним купцима, а други (дубљи) је продаван купцима станова. Цена гаражног места површине 11,5 квм је око 15.000 евра.
 
Čujem par projekata koji sada kreću na NBG sa -3 (ili bar planiraju da krenu). Jeste mi malo iznenađenje obzirom na dosta veću cenu iskopavanja i obazbeđenja jame. Tako da jeste veća investicija u startu, ali računam sadašnje cene stanova/garaža i to mogu da trpe.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=620608#p620608:3f43zt7x je napisao(la):
Djordje33 » Ned Maj 05, 2019 7:21 pm[/url]":3f43zt7x]
jelenags":3f43zt7x je napisao(la):
Da li je otvoren showroom?
Uskoro. Cekamo jos jedan papir da bi mogli da postavimo show room. On je izradjen u fabrici i direktno se dovozi i postavlja na lokaciju.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Poštovani Đorđe, da li je postavljen showroom? Kako napreduju radovi?
Hvala na odgovorima...
 
Stižem kao poručen sa današnjim fotografijama :)

190605-sakura-park-01.jpg

190605-sakura-park-02.jpg

190605-sakura-park-03.jpg

190605-sakura-park-04.jpg

190605-sakura-park-05.jpg

190605-sakura-park-06.jpg

190605-sakura-park-07.jpg

190605-sakura-park-08.jpg

190605-sakura-park-09.jpg

190605-sakura-park-10.jpg
 
Na kom spratu ce bese biti bazen? Oce biti na duploj visini plafona i koja ce biti dubina?
 
Zdravo ljudi. Uskoro pocinje montaza show rooma.
Na zalost kisa koja je padala skoro ceo mesec Maj nas je usporila ali sada vidimo vreme ce biti dobro tako da nema vise prepreka. Bazen ce biti na prizemlju i sa obe strane ce biti veliki stakleni otvori.
Nadam se da nisam nesto ispustio. Ako jesam molim za podsetnik.

Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ftj je pitao za visinu krova bazena i kolike ce biti sve 3 dimenzije bazena?
 
Prcha":12jd1glv je napisao(la):
Ftj je pitao za visinu krova bazena i kolike ce biti sve 3 dimenzije bazena?

Aha izinite promaklo. Visina plafona 3.8. Visina bazena prizemlje ali je malo izdignut oko stepenik ili dva moram da proverim tacno. 12x5m dimenzija. Dubina oko od 1.3 - 1.5m ali i to cu tacno proveriti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@djordje

ako je 1.5m dubina onda bi ostalo tek malo iznad 2 metra visine plafona zato mi je cudno. Kad se radi bazen u stambenim zgradama obicno se uzme dupla visina plafona ili cak tri nivoa.
 
Висина од површине воде до плафона, када се од 3.8 метара одузму два степеника која треба да буду по стандарду 17 цм износи 3,46 метара.
 
Znaci onda ta dubina bazena mora da se ugradi u nivo ispod. Al ok, svakako je to lakse odraditi kad je u prizemlju jer ce se oduzeti od podruma.
 
stf":20tyhcn9 je napisao(la):
Висина од површине воде до плафона, када се од 3.8 метара одузму два степеника која треба да буду по стандарду 17 цм износи 3,46 метара.

Tako je u pravu si. Trebalo bi da bude voda plafon oko 3.5m. Hvala sto si objasnio.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
"Sakura" je јапанска реч са трешњин/вишњин цват/бехар.
 
Postovani Djordje,

Od pre dva dana prostor ispred gradilista, koji je po mojoj proceni predvidjen za sadjenje stabala japanske tresnje koji ste naveli u promotivnom materijalu- ogradjen je jednostavnom ogradom, a ispred table na kojoj je oznacena dokumentacija projekta Sakura park, nalazi se nova zuta tabla. O cemu je rec, zahvaljujem se na odgovoru- ovo sam sve videla u prolazu iz automobila, pa nisam imala priliku da procitam sadrzaj druge table. Da li park koji ste komunicirali i dalje postoji u projektu?

Takodje, kada ocekujete da ce show room biti otvoren i na raspolaganju za dosadasnje i buduce kupce?

Srdacan pozdrav.
 
Vrh