Šta je novo?

"Ruski car"

@astrodule

Koliko je pouzdan taj info za Rajićevu? Video sam da su zatvorili restoran u Ruskom caru, pa sam pročačkao po netu i našao saopštenje "Vapijana" da restoran u centru sele na novu lokaciju koja će biti saopštena uskoro. Bio sam ubeđen da je to samo fora, tj. da nema nikakve nove lokacije, već da samo smanjuju obim poslovanja. Mada, otvaranje Rajićeve je još daleko. Bar godinu dana.

Što se Ruskog cara tiče, na dovoljno je atraktivnoj lokaciji da brzo nađe novog zakupca. Marketinški bi se, u ovoj situaciji, isplatilo nekome da otvori poslastičarnicu pod starim imenom.
 
Rekla mi je cura na blagajni u Ušću. Rekla je da će biti kod okretnice trolejbusa u Rajićevoj (tim rečima)

Poslato sa telefona
 
Hvala za info. Ima smisla, naročito što ta "frizurica ceđena, pomorandža ceđena" ekipa već bleji po restorančićima u tom kraju. Da se razumemo, probao sam hranu u "Vapijanu" i super mi je, iako su cene nešto više za moj džep, a atmosfera restorana malo "fensija" za moj ukus.
 
Pa ti dodji na pravo mjesto u 6 i 400 mani se fensraja vapjana i ko zna cega :)
 
Koliko god smesno zvucalo zena vlasnika Vapijana je sa mnom na smeru i godini na turizmu, ako je vidim u narednim danima pitacu je u prolazu sta se desava sa tim, i sto odlaze iz Ruskog cara. Ne znam da l ce bas biti recita oko toga..
 
ima smisla da otvaraju lokal u TC Rajiceva, mada sam vidjao po drugim evropskim gradovima njihove lokale i po centralnim pesackim ulicama kao Knez
 
možda će od ruskog cara spasti na grčku kraljicu!?!

Šala mala.
 
Moj predlog je da ruskog cara preimenujemo u Etiopijsku kraljicu! Pravda za pravoslavnu Afriku!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=367204#p367204:27pahphh je napisao(la):
vucko » 16 Jan 2016 12:32 am[/url]":27pahphh]Moj predlog je da ruskog cara preimenujemo u Etiopijsku kraljicu! Pravda za pravoslavnu Afriku!

Hahahah!

Napokon sele taj fenseraj iz prostora kultne beogradske kafane ! :gobb:
 
Evo i u Politici

http://www.politika.rs/scc/clanak/34728 ... uskog-cara

...
У овом међународном ланцу угоститељских објеката засад не откривају на коју локацију ће се преселити и кажу да ће „она као и време отварања бити саопштени по завршетку свих договора”. Има ли истине у чаршијским причама да је одлука пала на будући тржни центар у Рајићевој улици, удаљен свега 300 метара, у управи франшизе за Србију јуче нису потврдили.

...

Какав ће потез са „Руским царем” сада Булић повући питање је „за милион долара”. Али он из игре неће избацити захтев за реституцију, који је поднео Зоран Антонијевић, потомак предратних власника.
 
Преминуо је августа 2014, а право на повраћај имовине покушаће да остваре његови наследници.

Da je ovo normalna drzava kao sto nije, ne bi bilo "pokusavanja" nego automatskog vracanja...tuga...
 
Ruskim Carem trenutno upravlja Direkcija za oduzetu imovinu
 
I treba da je preuzme agencija za restituciju po pravisnaznosti pistupka protiv bulica i da vrati predratnim vlasnicima
 
Otkad se iselio Vapijano, dalo se pretpostaviti da ih je izgurala "veća zverka"...

14463163_1288426071188701_5173791893051611545_n.jpg
 
Dakle u glavnom gradu Srbije, u zgradi "ruski car", nakon nemačkog restorana italijanske kuhinje, useljava se američki globalni brend, verovatno pod franšizom fonda iz UAE.

Globalizacija bato.
 
122 godina Ruskog cara a zgrada je iz 20ih. Jel ruski car vec postojao na mestu palate koja se danas nalazi na Trgu?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=412182#p412182:255mh4xb je napisao(la):
spatiotecte » 22 Oct 2016 10:40 pm[/url]":255mh4xb]122 godina Ruskog cara a zgrada je iz 20ih. Jel ruski car vec postojao na mestu palate koja se danas nalazi na Trgu?



1903.
Možda je preteča bila "Pivnica kod ruske princeze" :wink: ... sumnjam.
(Da, ovo je Knez Mihajlova, zgrada u prvom planu je uništena 1941, malo ispred nje je bila kafana "Albanija")
 
Vrh