Šta je novo?

"Ruski car"

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=412186#p412186:3888htbh je napisao(la):
relja » 22 Oct 2016 11:11 pm[/url]":3888htbh]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=412182#p412182:3888htbh je napisao(la):
spatiotecte » 22 Oct 2016 10:40 pm[/url]":3888htbh]122 godina Ruskog cara a zgrada je iz 20ih. Jel ruski car vec postojao na mestu palate koja se danas nalazi na Trgu?



1903.
Možda je preteča bila "Pivnica kod ruske princeze" :wink: ... sumnjam.
(Da, ovo je Knez Mihajlova, zgrada u prvom planu je uništena 1941, malo ispred nje je bila kafana "Albanija")
file.php


+1 Hvala Reljo na ovim slikama, nas istoricar "par excellence"

Pa mislim da je to odgovor na moje pitanje, ova mala zgrada se bas nalazi na mestu palate Ruskog cara, ako se dobro orijentisem.
Tako da su ime i restoran Ruski Car postojali i pre aktuelne zgrade.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=412190#p412190:1qshxt9f je napisao(la):
spatiotecte » 22 Oct 2016 11:36 pm[/url]":1qshxt9f]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=412186#p412186:1qshxt9f je napisao(la):
relja » 22 Oct 2016 11:11 pm[/url]":1qshxt9f]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=412182#p412182:1qshxt9f je napisao(la):
spatiotecte » 22 Oct 2016 10:40 pm[/url]":1qshxt9f]122 godina Ruskog cara a zgrada je iz 20ih. Jel ruski car vec postojao na mestu palate koja se danas nalazi na Trgu?



1903.
Možda je preteča bila "Pivnica kod ruske princeze" :wink: ... sumnjam.
(Da, ovo je Knez Mihajlova, zgrada u prvom planu je uništena 1941, malo ispred nje je bila kafana "Albanija")
file.php


+1 Hvala Reljo na ovim slikama, nas istoricar "par excellence"

Pa mislim da je to odgovor na moje pitanje, ova mala zgrada se bas nalazi na mestu palate Ruskog cara, ako se dobro orijentisem.
Tako da su ime i restoran Ruski Car postojali i pre aktuelne zgrade.


Eh, samo zaludni sakupljač starih fotografija na tragu retkih izmigoljivih dokumenata o avionima na Zemunskom aerodromu :lol:

Najpreciznije bi bilo reći da je lokal u prizemlju nosio ime "Ruski car" pre više od 100 godina i kasnije kada je podignuta palata, a u vremenima kada to ime nije smetalo vlastima.
 
Sa prekidom od nekih 40 godina kao ekspres restoran zg
Mada su i tada pojedini govorili vidimo se kod rskog cara
 
Potpuno je jasno da će "Ruski car" ostati beogradski toponim, kao što je i bio u periodu dok je tu bio ekspres restoran "Zagreb", i kao što je to slučaj sa "Mostarom", "Lionom", "Londonom", "Tri lista duvana" i drugim znamenitim kafanama kojih više nema, ali se mesta gde su se one nalazile i dan danas zovu po njima.

Sada malo recikliramo diskusiju iz perioda kada se na tom mestu otvarao "Vapiano", ali za mene je "Ruski car" prestao da postoji mnogo godina pre nego što sam se rodio, tj. kada je postao taj famozni "Zagreb". Ono što je "Ruski car" bio posle toga nije nikakva tradicija, već interpretacija kontroverznog biznismena i njegove supruge kako bi "elitna gradska poslastičarnica" trebalo da izgleda.

Iskreno, više bih voleo da se "Hard Rock Cafe" otvori na nekom drugom mestu, jer mi je pomalo žao što će na sebe navući hejt samo zato što se nalazi na ovom mestu.
 
Mislim da neće navući hejt njegove ciljne grupe, mladi čiji roditelji imaju para da oni piju na brendiranim mestima niti pamte Ruskog cara, niti ih to zanima. A turiste koji vole da svuda piju/jedu na istim mestima, još manje. Meni iz nekog razloga, Hard Rock na tom mestu i ne smeta puno.
 
nazalost na ovom mestu HRC ili Mc je jedini tip restorana koji bi ovde bio profitabilan...nikakvo ozivljavanje Ruskog cara nije moguce...jer svi znamo ko bi bili vlasnici takvog restorana
 
U Podgorici HRC je 90% vremena prazan, kad imaju neke popuste ili svirke naidje neko ali ostalim danima kad god prodjem ili prazan ili 1-2 stola (a dosta je velik). Kako ce raditi u Beograd ne znam, postoji dosta faktora tu da ne zalazim previse ali u Podgorici su cijene ludacke za nase standarde, 10-15 eura za hamburger i slicno. Ne znam koliko postoji ljudi u Beogradu kojima to nije problem da oni dnevno imaju odgovarajucu posjetu i posluju profitabilno.
Arapi u Podgorici idu debelo u milionski minus ali on je tu da bi se prodali stanovi, kasnije sta ce bit... Tako da se mozda i vrati Ruski car jednog dana posle Hard Rocka haha
 
Ne znam šta će biti i kako. Sigurno neće biti restoran narodne kuhinje na tom mestu.
No, u prilog atraktivnosti ide i to što teško da je vlasnik mogao da nađe bolju lokaciju i plus što okolostanujuća klijentela ima relativno više para od one koja stanuje u širem krugu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=412753#p412753:1ntd9bwm je napisao(la):
N_L » Uto Okt 25, 2016 9:06 pm[/url]":1ntd9bwm]U Podgorici HRC je 90% vremena prazan, kad imaju neke popuste ili svirke naidje neko ali ostalim danima kad god prodjem ili prazan ili 1-2 stola (a dosta je velik). Kako ce raditi u Beograd ne znam, postoji dosta faktora tu da ne zalazim previse ali u Podgorici su cijene ludacke za nase standarde, 10-15 eura za hamburger i slicno. Ne znam koliko postoji ljudi u Beogradu kojima to nije problem da oni dnevno imaju odgovarajucu posjetu i posluju profitabilno.
Arapi u Podgorici idu debelo u milionski minus ali on je tu da bi se prodali stanovi, kasnije sta ce bit... Tako da se mozda i vrati Ruski car jednog dana posle Hard Rocka haha

Sve je tacno sto si napisao...recimo,prosle godine sam tamo jeo nikad ukusniji burger koji je bio negde oko 10e,a sad pre 2 nedelje sam narucio isti i nije bilo vise to to...zemicka je bila bajata,znaci da su se iskvarili,sto moze da bude jos jedan od fatktora opadajuce posete.

Ono u cemu se razlikuje BG i Podgorica sto se HRC-a tice je lokacija...tamo je HRC u Atlas Capital centru koji bas i nije u centru grada da bi svima bio na usput,a pri to je i udaljen nekih 5-6 minuta hoda od njihovog najveceg i najprometnijeg trznog centra Delte,sto znaci-zasto bi neko ko dodje u Deltu isao peske 5-6 min zbog brze hrane koju moze da dobije i u Delti i to jeftinije....

Zato mislim da ce ovde u Bg lokacija odigrati mozda bolju ulogu nego u Podgorici...svima je usput,"brendirano je" i bice zanimljivo nekim tipovima ljudi da sednu bas tu,za razliku od Podgorice gde nikome nije onako usput da bi se setili da sednu,a i kad bi zeleli ciljano da dodju cene bi ih verovatno pokolebale za sledeci put.
 
Centar je u Podgorici mrtav, sve je sad oko Delte tj preko puta, a i u Atlas-u ima dosta sadrzaja sada tako da nije samo jedna stvar tu (ima ispod Hard Rocka restoran sa super jeftinim cijenama i ogromnim porcijama ukusne hrane npr, uvjek pun). HRC je bio u pocetku pun ali dodju ljudi, vide, probaju i nema potrebe da se jede brza hrana ili rostilj za neke sumanute cijene kad za slicne mozede u luksuzne restorane. Vidjecemo kako ce biti u Beogradu svakako, nije isto ali ne ocekujem da ce napraviti neki boom sem ako ne budu pametni i spuste cijene
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=412778#p412778:4bmbdl5u je napisao(la):
N_L » Uto Okt 25, 2016 11:33 pm[/url]":4bmbdl5u]Centar je u Podgorici mrtav, sve je sad oko Delte tj preko puta, a i u Atlas-u ima dosta sadrzaja sada tako da nije samo jedna stvar tu (ima ispod Hard Rocka restoran sa super jeftinim cijenama i ogromnim porcijama ukusne hrane npr, uvjek pun). HRC je bio u pocetku pun ali dodju ljudi, vide, probaju i nema potrebe da se jede brza hrana ili rostilj za neke sumanute cijene kad za slicne mozede u luksuzne restorane. Vidjecemo kako ce biti u Beogradu svakako, nije isto ali ne ocekujem da ce napraviti neki boom sem ako ne budu pametni i spuste cijene

Slazem se,ali HRC nije bas preko puta same Delte da bi pljunuli dotle,vec ima 5-6 min peske i nije na mestu gde frekventno ima ljudi...da je u samoj Delti ili bas preko puta u City kvartu to bi bila druga stvar,a i cene su obeshrabrujuce...

Ni ja ne ocekujem neki boom od HRC u Beogradu jer struktura naseg drustva nije takva da se odusevljava preterano tim stvarima,u smislu fazona mesta i sl...ne verujem da bi ih preterano privukla cinjenica da ce biti izlozena npr. jakna nekog iz U2 ili gitara Richie-a Sambora-e, kad 95% nema pojma ni ko je on,niti zele da znaju.

Ok,bice zanimljivo da se svrati prvi put,proba,vidi,slika itd. ali ne ocekujem konstantno pun restoran,kao npr. Butik kod Trga koji mi je nekako uvek bio fuj,ali nasem narodu mesta tog tipa vise odgovaraju jer se u njemu osecaju kao svoj na svom.
 
Zgrada u kojoj se nalazio nekadašnji restoran Ruski car je jedna od najlepših u gradu, na izuzetno atraktivnoj lokaciji, spomenik kulture koji se nalazi pod zaštitom države. Baš me zanima koliko će „Hard rok kafe”, izdržati ovde, Vapiano se baš nije proslavio.

 
Vapiano je uvek bio pun. Koliko sam ja shvatio izašli su zbog vlasničkih stvari, a ne zbog lošeg poslovanja.

Poslato sa telefona
 
Ova nadogradnja pored zgrade gde je bio ruski car je odvratna , kako kazniti to, jel je moguce da je legalizovano to ?
 
Kako to da svi ti licencirani restorani i kafici, koji su u principu prosecni do dosadni u svetu, u Beogradu dobijaju najatraktivnije lokacije, kao da smo toliko ocajni za tim "stranim ulaganjima".

"Ruski Car" bi trebao biti klasicna "kafana", odnosno restoran gde se sluze najfiniji domaci specijaliteti sa akcentom sa slatkise i torte.

Slicne lokacije u Evropi su:

Café du Trocadéro - Pariz
Ház - Budimpesta
Café Sacher - Bec
...
 
Pa i to ne bi dugo živelo. Sada je popularno da izadješ na mesto gde će biti "cool" da napraviš selfi i okačiš na instagram/facebook, kako bi se videlo da si bio tu...
 
Zazivelo bi, ako se dobro vodi posao.
S druge strane, " ruski car" je zasticen kao kult. nasledje grada, simbol Beograda, ima dugu istoriju.. i ne treba da se finasira samo od svog profita, vec iz fondova.
 
Bila je i Grčka KRaljica, Orač, Tri lista duvana. Ali Službi i njenoj klasi nije stalo ni do kakve tradicije, pa ni kafanske. Samo do zgrtanja i pumpanja novca, kršenja zakona i parazitiranja.
 
Šta bi na kraju sa HRC u Beogradu? Odustali? Na zvaničnom sajtu HRC nema nikakve informacije o skorom otvaranju u Beogradu.
 
E evo i nešto novije o Hard Rok Kafeu koji je trebalo da "uleti" u Ruskog cara.

http://rs.n1info.com/a381843/Biznis/Har ... ograd.html

“Intenzivno tragamo za lokacijom u centru Beograda. Ono što je naizgled odgovaralo standardima Hard Rock Cafea u užem centru bilo je pod vlasničkim sporom, a stav kompanije je da nipošto ne ulazi u aranžmane koji imaju bilo koju vrstu opretećenja“, rekli su nezvanično portalu Investitor iz kompanije koja poseduje franšizu ovog poznatog svetskog lanca restorana, hotela i kazina.

Kako prenosi portal BizLife, sagovornik Investitora sa tržišta nekretnina u Beogradu, koji je bio uključen u potragu odgovarajuće lokacije, kaže da su vlasnici nekih lokacija bili, moguće, povezani i sa organizovanim kriminalom, zbog čega su i one isključene iz daljeg razmatranja.

Lepo rečeno.
 
Moжда чекају завршетак ТЦ у Београду на води? :D
 
pa da tu su realno jos prosle godine reseni svi imovinsko-pravni odnosi...



fantomkama


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh