Šta je novo?

"Ruski car"

Zašto meni odgovaraš? :)

Zapravo, Dom i Trg su u udžbenicima i enciklopedijama navedeni kao loše rešenje.
 
Nadovezujem se.

Da li je rešenje loše ili ne, može da se diskutuje. Otvoren je trg, a i vođeno je računa o uklapanju sa fasadama zatečenih predratnih zgrada.
 
Sad sam video pitanje za anketu

Da li slazete sa ovom sramnom odlukom da kultna kafana promeni svoje ime posle toliko vremena ??

Kako možete da pravite anketu o tome da li se ljudi slažu sa nečim što unapred ocenjujete kao sramno?
 
возд":261mik2s je napisao(la):
mekbejn":261mik2s je napisao(la):
Molim da ko nije jeo u Vapijanu ili ko je jeo jednom a inače ne voli taj tip hrane ne komentariše nešto u šta se ne razume.

Meni bi bilo sasvim ok da je ostala poslastičarnica, samo da je promenjen vlasnik, ali nije. I zbog toga ne treba opanjkavati (potpuno neopravdano) nešto što nije ono što bi mali Perica voleo da bude.
Није зграда зидана да би теби стомак био напуњен скупом храном коју на западу сви третирају као ФАСТ ФУД, јер вапиано јесте фаст фуд. Јер то је главна одлика конзумеризма. Да све буде подређено теби и твом укусу, а како се укуси системски удружују да буду прихватљиви већини, већина постаје конзумент и то се у нашем народу онда третира као бездушност.
Ja sam govorio o hrani u Vapijanu. Ako nisi jeo tamo, ne komentariši.
 
ruskicar06fy2.jpg
 
Zatvoren restoran "Vapijano" zbog duga za zakup

M.Nikolić | 23. 04. 2014. - 16:29h | Komentara: 3
Restoran "Vapiano" koji se nalazi u Knez Mihailovoj ulici (na mestu restorana "Ruski car") zatvorila je danas Direkcija za upravljanje imovinom.
Na ulazu u restoran Beograđane je danas sačekalo neobično obaveštenje Direkcije za upravljanje oduzetom imovinom.

U istaknutom obaveštenju se navodi da je objekat privremeno je oduzet u krivičnom postupku i njime upravlja Direkcija za upravljanje oduzetom imovinom".
Na drugom obaveštenju stoji da je"Objekat je zapečaćen od strane Direkcije za upravljanje oduzetom imovinom. Svaka povreda pečata podleže krivičnoj odgovornosti."
U restoranu "Vapiano" nisu želeli da komentarišu vest o zatvaranju, a iz Direkcije za upravljanje oduzetom imovinom stigao je sledeći odgovor:
- Zbog neizvrsavanja obaveza predviđenih ugovorom duži vremenski period došlo je do raskida ugovora između Direkcije i restorana. Dana 10. aprila 2014. godine, prvi put je bilo zakazano izvršenje (iseljenje), ali je odloženo jer je bilo dato dodatno vreme zakupcu da ispuni obaveze. Kako do toga nije došlo ni do danas, restoran je iseljen iz objekta - objašnjeno je "Blicu" iz Direkcije za upravljanje oduzetom imovinom.

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/460151 ... a-za-zakup
 
Значи нису ни плаћали, камо среће да их стварно иселе и да се врати "Руски цар", како би и требало да буде.
 
Vapianu i nije mesto na kultnoj beogradskoj lokaciji, vec u nekom trznom centru. Nadam se da ce se vratiti "Ruski car".
 
Je l to drzavni lokal oduvek ili je skoro oduzet kada je i zatvoren RC?
 
Mutne su tu igre, ko sa kime kombinuje pitaj boga.
 
Ja sam mislio da je to lokal ace bulića

Послато са GT-N7100 уз помоћ Тапатока
 
Pa oduzet je bulicu pravim vlasnicima treba da bude vracen u sklopu restitucije , takodje je iseljena i banka
 
a pre toga je bulic vec isplacivao stare vlasnike. .....lud zbunjenog.
 
On je to na mutljavinu uzeo valjda od poslovnog prostora ,da li stari grad ,da li srj kocega znati vise
 
Vapijano: Privremeno smo zatvoreni
IZVOR: B92
Beograd -- Restoran Vapijano centar trenutno je zatvoren do postizanja dogovora o zakupu s Direkcijom za upravljanje oduzetom imovinom.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
8141865015358d482d62f4087765058_640x344.JPG


Kako je saopštila uprava restorana, jedini razlog kašnjenja u izmirenju obaveza posledica je novonastale situacije između Direkcije za upravljanje oduzetom imovinom i vlasnika lokala i traženja pravnog okvira za njihovo ispunjenje.

"Smatramo da smo na pravom putu za pronalaženje rešenja, svesni činjenice da se radi o vrlo specifičnoj situaciji", navode u saopštenju.

Kako ističu, Vapijano je u statusu zakupca i ni na koji način nije povezan sa pravnim i krivičnim postupkom koji se vodi između vlasnika objekta i Republike Srbije.

Inače, Vapijano je lokal u centru grada, gde je dugo bio čuveni Ruski car, zakupio od Ace Bulića, bivšeg predsednika zajednice superligaša.

U međuvremenu je gazdovanje nad tim objektom preuzela Direkcija za upravljanje oduzetom imovinom, čiji je zakupac postao Vapijano.

Direkcija za upravljanje oduzetom imovinom juče je saopštila da je restoran Vapijano zatvoren zbog raskida ugovora "usled neizvršavanja obaveza u dužem vremenskom periodu".

"Još 10. aprila 2014. godine prvi put je bilo zakazano iseljenje, ali je odlozeno, jer je bilo dato dodatno vreme zakupcu da ispuni obaveze koje su ugovorom predvidjene. Kako do toga nije došlo ni do danas, restoran je iseljen iz objekta", naveli su u Direkciji za upravljanje oduzetom imovinom.

Izvor: B92
 
Njima je bitno da se plati samo da vrate predratnom vlasniku
 
Bas su se rasirili,
najmanje jedan red stolova je suvisan.
 
Postradase i Ruski car i Grcka kraljica. Unutrasnji simboli Beograda :(
 
Vrh