Šta je novo?

Rudnici Litijuma u Srbiji (Rio Tinto...)

Može li atomska centrala u Srbiji, kakav je stav?

Je l' da kažem ja Bugarima dok sam kod njih da je trebalo da čekaju ulazak u EU pa da je grade (da su dotad mogli da se truju na ugalj, kao mi)?

A sme li HE Bistrica? Mislim, jednom se, pedesetih valjda, srušila brana u Italiji i bile gomile mrtvih... a ovo je ipak Srbija (dakle dno dna).

Da li biste da vas uspava srpski anesteziolog, možda teoretičar zavere - Nestorovićev ortak, ili biste ipak kod nekoga u Diseldorf (jer dabome ne znate da AfD zovu i 'doktorska partija')?

Zalutali ste, javno mnjenje, u ćorsokak. Sad će vam svi biti krivi, od reptila do Šolca. Tako to ide.
 
Poslednja izmena:
Može li atomska centrala u Srbiji, kakav je stav?

Je l' da kažem ja Bugarima dok sam kod njih da je trebalo da čekaju ulazak u EU pa da je grade (da su dotad mogli da se truju na ugalj, kao mi)?

A sme li HE Bistrica? Mislim, jednom se, pedesetih valjda, srušila brana u Italiji i bile gomile mrtvih... a ovo je ipak Srbija (dakle dno dna).

Zalutali ste, javno mnjenje.
Jesi ozbiljan?

Pitaš to za zemlju gde je nestao bez traga radioaktivni otpad? Nestalo puf. Niko ne zna gde.

Šta je bilo sa tim? Jel neko snosio posledice? Neka istraga nešto? Ma jok. Hajde da gradimo elektranu.

Shvati, nismo se kao država kvalifikovali za višu ligu.
 
Ako dobro pratim forum, ti si prilično upućen u avijaciju, aerodrom i sl.

Da li si nekad nekome rekao da je bot jer misli da treba da nabavljamo i operišemo sa novim avionima, proširujemo piste i terminale.
Nedajbože pomislio za sebe da si bot jer ti se nešto od toga sviđa?

Nije to bezazlena rabota, šta ako sns stručnjaci obore avion sa 150 putnika?
cekaj bre, je l to uporedjujes piste i terminale sa rudnikom?
 
Jesi ozbiljan?

Pitaš to za zemlju gde je nestao bez traga radioaktivni otpad? Nestalo puf. Niko ne zna gde.

Šta je bilo sa tim? Jel neko snosio posledice? Neka istraga nešto? Ma jok. Hajde da gradimo elektranu.

Shvati, nismo se kao država kvalifikovali za višu ligu.
Shvati, niko nece cekati tvoj sertifikat da smo ‘prava drzava’.
 
Rudnik mora pratiti fabrika katoda, baterija ili jos bolje na kraju elektricnih automobila.
А то ће се десити никад.
Хајде нам једноставно ви што подржавате Рио Тинто објасните зашто у западној Србији не бисмо интензивније улагали у пољопривреду ако знамо колико је то земљиште плодно? Шта чини отварање било ког рудника од ког би држава имала свега 10 посто прихода исплативијим од пољопривреде на толико плодном земљишту?
 
А то ће се десити никад.
Хајде нам једноставно ви што подржавате Рио Тинто објасните зашто у западној Србији не бисмо интензивније улагали у пољопривреду ако знамо колико је то земљиште плодно? Шта чини отварање било ког рудника од ког би држава имала свега 10 посто прихода исплативијим од пољопривреде на толико плодном земљишту?
Nadji poljoprivredni proces koji ce doneti pola miliona evra godisnje po hektaru i imas resenje ja cu prvi da te podrzim.
 
А одакле теби да би Рио Тинто донео пола милиона евра прихода годишње? Нама би свакако ишло свега 10 посто прихода од рудника, 90 посто прихода би ишло Рио Тинту.
Да не помињем чињеницу да Рио Тинто, поред свега тога, очекује да му држава да субвенције за рудник.
 
А одакле теби да би Рио Тинто донео пола милиона евра прихода годишње? Нама би свакако ишло свега 10 посто прихода од рудника, 90 посто прихода би ишло Рио Тинту.
Iz linka koji je naveden gore.

Da tih pola miliona po hektaru godisnje je samocrudna renta+porezi, ukupan prihod je veci a moze biti i bas dosta veci ako se napeavi veci lanac.
 
optimisticno je misliti da ce biti veci lanac ovde
lanac ce da bude kao u africkim zemljama
 
@Defke Ти си послао линк за рудник у Чешкој, а то је скроз друга прича. Наравно да ће имати много веће приходе од рудника кад ће имати много повољнију рудну ренту и притом тај рудник неће копати Рио Тинто. Такође, Чешка има прилично добро развијену аутомобилску индустрију и може и преко тога да заради од литијума. Такође, у тексту пише да место где Чеси желе да копају литијум није плодно пољопривредно земљиште, већ земљиште богато угљем као Костолац код нас.

optimisticno je misliti da ce biti veci lanac ovde
lanac ce da bude kao u africkim zemljama
Управо то.
 
optimisticno je misliti da ce biti veci lanac ovde
lanac ce da bude kao u africkim zemljama
Detinjasto je pisati ovakve budalastine.
@Defke Ти си послао линк за рудник у Чешкој, а то је скроз друга прича. Наравно да ће имати много веће приходе од рудника кад ће имати много повољнију рудну ренту и притом тај рудник неће копати Рио Тинто. Такође, Чешка има прилично добро развијену аутомобилску индустрију и може и преко тога да заради од литијума. Такође, у тексту пише да место где Чеси желе да копају литијум није плодно пољопривредно земљиште, већ земљиште богато угљем као Костолац код нас.


Управо то.
Link na vehu stranice je studija prihoda za projekat Jadar, ne znam odakle ti Cesi, i odakle ad-hoc cinjenica da ce tamo rudna renta biti povljnija.
 
Vrh