Šta je novo?

Rudnici Litijuma u Srbiji (Rio Tinto...)

Sve generacije kod nas su takve. Mozda ovi rodjeni posle 2010.budu bolji, nama ostalima nema pomoci, svako ima svoj stav koji ne bi promenio da mu je zivot ugrozen.

Teško. Juče uveče kad sam se šetao sam video klince od 7-8 godina koji pevaju pesme od one spodobe sa patikom.

Nema, zatrovali smo se, zaglupeli, psihološki inženjering počev od Velikog Brata zaključno sa JJ je odradio posao. Situacija je alarmanta i stvari će morati radikalno da se menjaju ukoliko želimo da opstanemo kao nacija.

Minut do 12 je.
 
Teško. Juče uveče kad sam se šetao sam video klince od 7-8 godina koji pevaju pesme od one spodobe sa patikom.

Nema, zatrovali smo se, zaglupeli, psihološki inženjering počev od Velikog Brata zaključno sa JJ je odradio posao. Situacija je alarmanta i stvari će morati radikalno da se menjaju ukoliko želimo da opstanemo kao nacija.

Minut do 12 je.
Ko je taj sa patikom?

Inače, tolerisanje nekulture i divljaštva je jedan od uslova da se društvo ponizi, izgubi državotvornu svest, a da ujedno kao kontrateža postoji građanska liberalna struja, koja je poluga pritiska, i koja bi u slučaju uspostavljanja dominacije bila isti takav antidržavni stav.
 
IMG_5296.jpeg


 
Poslednja izmena:
Sad vidim.

Znači planiraju da nas izbuše kao Švajcarski sir.

Lepo.

Kao što sam već ponovio, radikalizacija do samoga kraja.
 
Ja ne znam šta je.

Vidim samo da se Rusija sve jače aktivira protiv RT

Pa izjavi Predsednik:

"– А ја сам за! Не због ђубради из Рио Тинта и бедника из ЕУ који играју двоструке игре, а потпуно ми је јасно да и Руси нису срећни јер знају да би нас ово економски додатно осамосталило и можда приближило ЕУ – рекао је Вучић."
 
Poslednja izmena:
Ako je Rusija rekla ne, rudnika neće biti. Ovde Kremlj upravlja.

Batice, "zagadio" si temu totalno... Tvoj je svaki drugi post.

Ovo je zrelo ili da se zaključava ili da se dobro počiste ove besmislice na poslednjih nekoliko strana. Mučno je pratiti sve ovo, nekako deluje da vas je ovaj protest skroz izbacio iz takta. Vreme je da malo iskuliraš, neće se ništa desiti i ako dnevno napišeš 20 postova ili ako ne napišeš par dana nijedan.

PS: Rusija ima mali problem oko Kurska - Ukrajina im zauzela teritoriju veću od Severa Kosova za 5 dana. Teško da će oni biti neki faktor, ali ima drugih igrača. Rusi muče svoje muke, daleko je sada Srbija za njih. Pusti sada još i to...
 
Izneću jednu tezu, pa kud puklo. Naravno, ona je pretpostavka, obična sumnja i ne tvrdim da je tako. Sve više sam ubeđen da zapravo ove proteste na neki način forsira sam Rio Tinto. Naime, njima se apsolutno isplati da pod pritiskom javnosti budu oterani, jer na arbitraži realno gledano uzeće ozbiljan novac od Republike Srbije. Reda veličine oko tri milijarde evra, po nekoj mojoj računici koja ne mora da bude tačna, ali mislim da ne grešim mnogo. Koliko njima godina bi bilo potrebno da rudare da bi došli do te tri milijarde? Pa možda čitavu deceniju, zar ne? Ovako, imaju super izgovor da su oterani, tuže nas, na svakoj arbitraži će nas bez dileme dobiti i zarada odmah na račun, ni orali,ni kopali. Zanimljivo je da se oni uopšte ne brane od napada, da ih bukvalno boli desni lakat za sve ono što im se prigovara. Recimo da je baš ovo razlog za to - napisao je Đukanović.


Dakle, oni priznaju da Rio Tinto mora da kopa deceniju za tri milijarde, koliko onda treba državi Srbiji da dođe do tri milijarde, pošto mi uzimamo samo mali procenat?

To će nam doneti ekonomski procvat i povećati platu za jednu nulu?

Šta onda raspravljati? Koja debata? O čemu? Sa kim?

Da se foliramo svi ovde i pravimo naivni?

Ili Rio Tintu treba manje od decenije ili im treba decenija. U prvom slucaju su lazovi, u drugom je to ekonmski vrlo nepovoljno po nas.

I sa kim onda da se vodi rasprava? Sa lazovima ili sa onima koji bi danas teraju u propast zarad sitnog novca?
 
Vrh