Šta je novo?

Rudnici Litijuma u Srbiji (Rio Tinto...)

Poznajem stotine ljudi koji su protiv ovog zla. Pisu, seruju, pricaju protiv, protestuju... neki i po ceo dan. Niko, ali niko nije placen da to radi. Sve i da neko jeste, opet nema veze, znam ih gomilu koji nisu.

Kada mi ovde neko napise, a da nisu ovi botovi, da zna coveka koji nije botina, a da ceo da prica afirmativno za otvaranje Rio Tinto rudnika, reci cu ok.

Eno od mog kuma Milojice mali ceo dan se zalaze za Rio Tinto, a nije bot, vredja ljude, spinuje, laze, svadja se, po ceo dan je takav...

Ako mi neko kaze da postoji takva osoba, a da nije placena da to radi, onda u redu.
 
Pogledaj samo komentare na YT snimcima o izgradnji, većina je "bravo samo nek se gradi" bez nekog jasnog kriterijuma, jednostavno ima ljudi koji su spremni da žrtvuju životnu sredinu zarad procenta rasta BDP-a ili jednostavno nisu svesni opasnosti koje prerada donosi.
 
GUzOFMBXoAAFLtt



GUzOFMDWoAA7xZy
 
Sigurno nisu došli da podrže narod. Nema protesta protiv SNS na kom se neće naći bivši robijaši, kriminalci, dileri... to je postao deo folklora. Rame uz rame sa inspektorom u civilu.

Svakako nisam mislio da su oni iskreni borci protiv RT, niti se to postavlja kao pitanje.

Pitao sam se oko konkretne taktike tako ubačenih elemenata, koje sam odmah i primetio kao takve, jer vidim ozarenog Vučka pored i celu tu kriminalnu bandu, na jednom mestu, ne izgleda ni najmanje dobro.

I da mi sad neko maliciozno ne prebaci da hoću da kažem da su oni i Vučko isto. Neću, naravno. Jednostavno ceo protest kod šina poprima element sprdačine kad ih tako gledam skupa.

Mene je zanimalo nešto više od samo motiva za njihovo pojavljivanje. Koji su prilično jasni. Konkretna taktika za to veče, potencijalni trenutak njihove aktivacije, nasilni scenario, gde bi optužili opoziciju itd. Pitanjem sam praktično želeo da podvučem, da sam ih primetio, da su prisutni, a to što si napisao kao odgovor, sa tim imam potpuno slaganje.

Pozdrav.
 
Служба и партија убацују две групе, једну за присмотру и евидентирање, и другу за провокације, изазивање нереда, напад на униформисану полицију, рушење и уништавање, и сл.
Сада је партијским руководствима главно да виде ко је из њихових редова против Рио тинта, кренули су дебели притисци по вертикалама централа партије - општински одбори - председници општина/градоначелници - партијски директори - руководиоци запослени преко партије.
Има пуно прљавог и подмуклог притиска на људе запослене у државним предузећима а који су против рударења литијума, толико прљавог да се притиска и шира фамилија.
Дисциплина унутар партије је никад слабија и главешине хвата велика паника. Али ти прљави притисци ће само изазвати контра ефекат и учврстити ставове обичног народа против пројекта Јадар и свих других планираних рудника литијума и других опасних елемената.
 
Pogledaj samo komentare na YT snimcima o izgradnji, većina je "bravo samo nek se gradi" bez nekog jasnog kriterijuma, jednostavno ima ljudi koji su spremni da žrtvuju životnu sredinu zarad procenta rasta BDP-a ili jednostavno nisu svesni opasnosti koje prerada donosi.
Постоје људи који не мисле својом главом, не удубљују се у тематику а имају формирано мишљење јер је довољно да знају да то нелечени и партија желе.
 
Постоје нажалост генерације дресиране да верују власти и њеним медијима без икаквог критичког осврта.
Sve generacije kod nas su takve. Mozda ovi rodjeni posle 2010.budu bolji, nama ostalima nema pomoci, svako ima svoj stav koji ne bi promenio da mu je zivot ugrozen.
 
Recite me sta se promenilo u roku od mesec dana kad je smanjen period do kopanja sa 4 na 2 godine? Nije li cudno?

 
Postoje i oni koji tvrde da je Hrvatska glavni neprijatelj Srbije pa ništa...

kad ti njima kažeš da su zbog takvih stavova oni sami neprijatelji Srbije Igor ti obriše post... Prvo takvog lajkuje što me nazvao bezobraznikom, pa tebi obriše...

Ništa novo. Kad su rešili da skrnave sveti sportski događaj zvani doček olimpijaca i da mu daju politički predznak i nek ih sklone... A juče smo lepo gledali prijem kod predsednika i svi mi koji volimo Srbiju znamo da tu nije bilo mesta politici. Za to je sve Hrvatska danas nama kriva.

Inače čujem danas da bi rudna renta bila oko 35 miliona eura godišnje 😆 to priča neki lik koji ne izgleda da priča napamet, uz obećanje fabrike baterija ili čak automobila 🙂
 
"The term "resource curse" was first used by economist Richard Auty to describe how an abundance of natural resources can lead to underdevelopment. It is an all-too- familiar story: A country strikes it rich, but the new avalanche of wealth poisons the political process, corrupts its institutions, distorts the economy and even creates pressures for secession."


Ovo ☝️. Nama kao državi, sada da neko eto pokloni 100 milijardi, mi nemamo sistem koji bi od toga doneo dobrobit društvu, već bi taj novac otišao u ruke klasi povlašćenih, povećao raslojavanje i uticao na još jače gaženje prava većine. Mi nemamo vrednosti koje bi oblikovale naše delovanje.
 
Postoje i oni koji tvrde da je Hrvatska glavni neprijatelj Srbije pa ništa...

kad ti njima kažeš da su zbog takvih stavova oni sami neprijatelji Srbije Igor ti obriše post... Prvo takvog lajkuje što me nazvao bezobraznikom, pa tebi obriše...

Ništa novo. Kad su rešili da skrnave sveti sportski događaj zvani doček olimpijaca i da mu daju politički predznak i nek ih sklone... A juče smo lepo gledali prijem kod predsednika i svi mi koji volimo Srbiju znamo da tu nije bilo mesta politici. Za to je sve Hrvatska danas nama kriva.

Inače čujem danas da bi rudna renta bila oko 35 miliona eura godišnje 😆 to priča neki lik koji ne izgleda da priča napamet, uz obećanje fabrike baterija ili čak automobila 🙂
Tamo se etničko čišćenje slavi kao ,,temelj drđavnosti'', to nikako za Srbiju ne može biti dobro, u Srbiji uopšte nema toliko ratnog huškanja kao u Hrvatskoj, gotovo u svim mestima se promoviše ratna propaganda HDZ-a sa kraja devedesetih, u Saboru se drže revizionistički govori, pesme na koncertima počinju sa nacističkim pozdravom, i, ono što je najopasnije, negira se državna granica na štetu teritorije Srbije.
 
Divota - narod protiv Rio Tinta predvode oni koji su Rio Tinto doveli, narod demonstrira protiv ovih da bi doveo na vlast one koji će u prvom danu potpisati sa RT sve što treba (i još mnogo čega drugog).

Dobar deo onih koji demonstriraju rade to iz čiste mržnje prema Žvali - zabole ih patka za neku tamo Loznicu i seljake i njihove njive i čiste vode i pašnjake.
Glumci drže tirade protiv Žvale jer oni su elita, oni znaju najbolje, oni su nosioci evropskog svetla u ovom tamnom srbistanskom vilajetu i usput de metnite mi dete na FDU preko reda, šta ima taj mali iz Uba da traži na fakultetu.

Vlast uzela pare pa ne odustaje, nervozna, preti i spinuje.
Opozicija žvalavi na milijarde koje teku kroz zemlju i koje su im na dohvat ruke, samo da skinemo "ovog", pa usput pripreti i nekim vešanjem, pogubljenjem, ubistvom, onako ljudski, demokratski, evropski... ne mogu da dočekaju da se uglave na sisalicu, da prestane da ih nervira neki tamo što srbuje, maše zastavom, obeležava Oluju i, zamisli ološa, negira genocid.

Seljaci uzeli pare za njive, pola ih pobeglo u BG, kupili stanove, neki što nisu uspeli da prodaju sad su ljuti, pa otkrivaju boga ekologije i propovedaju ga po cenu građanskog rata.

A stranci - oni stoje sa strane i podsećaju da upozorenja koja su jasno dali: nemojte se zezati, taj litijum nije vaš nego naš, nemate vi tu šta da se pitate, ako nećete da vam demokratksi Godzila prodefiluje zemljom i ritualnom evrodemokratskom vatrom vas pročisti od glupih uverenja da odlučujete o svojoj sudbini.

Pita me neki dan prijatelj hoću li sa njim na demonstracije.
Ja mu rekoh: neću, idi ti kad si glup ko tocilo.
 
Recite me sta se promenilo u roku od mesec dana kad je smanjen period do kopanja sa 4 na 2 godine? Nije li cudno?

Ko njega uopšte uzima za ozbiljno. Baron Minhauzen.
 
Poslednja izmena:
Vrh