Šta je novo?

Robne Kuce "Beograd" - [ Komercijalni objekti | Rekonstrukcija ]

zhaba":3ktg0eze je napisao(la):
Ja sam razocaran robnim kucama!
One su nekada bile prodavnice za narod.
Danas su izgleda samo za elitu.
Imao sam prilike da krocim u onu na terazijama.
Zaledio sam se kad sam video cene!
A gde pa to u Beogradu ima prodavnica za "narod", a da nisu kineske radnje, Depo, buvljak ili ulicni prodavci? Ja se zaledim kada udjem u skoro bilo koju radnju u Beogradu, bila u Knezu, Delta city-ju, Uscu, na Bulevaru, ili bilo gde drugde...
 
Mogu se naći stvari i za srednju klasu sada u Ušću. Počele su cene da opadaju polako u određenim radnjama.
A Delta City drži "srednja klasa" cene od kada je otvoren. A Knez Mihajlovu baš ne volim kao šoping destinaciju, jer nema radnji koje mi odgovaraju, a kojih nema u Ušću ili Delta City-u.
 
little lightning":2inbnixp je napisao(la):
A Knez Mihajlovu baš ne volim kao šoping destinaciju, jer nema radnji koje mi odgovaraju, a kojih nema u Ušću ili Delta City-u.
Valjda je to razlog vise da se te radnje posete u Knezu? Mnogo je prijatnije tako nego setati se TCu. Naravno ako ne pada neka kisa ili grad...
 
Picture122.jpg


kako je lepa Beogradjanka bez onih odvratnih roletni...
 
+ na ovoj slici ima roletne. vecina roletni je podignuta, ali jedna na petom spratu kule prkosi redu i disciplini.
 
Mene fascinira pešački prelaz koji nije klasična (puna) zebra. Uvek sam se pitao zašto se kod nas svuda rade kompletne zebre, a na mnogim mestima u svetu ne.
 
To ima logike. Inače, u Zagrebu su počeli i onu crtu pred zebru da presecaju na par mesta - doduše, ja mislim da to ima i svoju dobru stranu jer su nove trake kojim se obeležava sve stravično klizave, i mogu da ugroze bezbednost u saobraćaju.
 
Ja sam baš 90tih/ranih 00tih kod nas video mnogo tih nepotpunih zebri... mislim da su bile u Ustaničkoj, mada nije isključeno ni da je Novi Beograd bio u pitanju...

Sećam se da sam mislio da verovatno nemaju dovoljno farbe...
 
A nije mi jasno zasto se te roletne sad ne poskidaju,samo ruze zgradu,nek postave neke zavese ili one trake iznutra....
 
Meni su roletne ok. Samo mi se čini da je ranije zgrada bila braonija? Ili je to zbog fotografije? Boja na fotografiji mi je lepša.

edit: Koliko vas zna da je deo u kojem se nalazi Greenet zapravo nadogradnja?
 
Verano se malo reklamira na MAPIC-u pa čisto da prenesem ovde saopštenje za medije

Serbian RKB City Center Retail Space
80 million Euros worth project that provides instant access to 8 million customers


(Virtual Press Office) - Serbian retail real estate company “Robne kuce Beograd” (RKB) presents the RKB City Center Retail Space project of modernization and revitalization for more than 240,000 m2 of trading area on prime locations all over Serbia. More than 80 million Euro have been invested into the launch of RKB City Center Retail Space project in 2008 and 2009. At this moment the project represents the largest active real estate investment in retail sector in the Region. It is unique as it simultaneously covers the whole of the territory of Serbia, as well as the neighboring Montenegro. The RKB web of contemporary retail centers enables instant access to some 8 million customers.

All the RKB Retail Centers have been modernized and organized subject to contemporary international standards, whereas commercial valorization, as well as revitalizations of city centers all over the country and increase in the standard of living, particularly in urban communities in Central and South Serbia have been achieved by the current operational continuity thereof. The interiors are equipped with necessary infrastructure and designed in accordance with a concept of “open space”, enabling its fast and efficient adjustment to users' needs. Hence, good layout and communication system are ensured in each RKB Center, which along with an optimal choice of supporting elements, contributes to an enjoyable shopping environment suitable for retail of various groups of products - from food to cosmetics, fashion items and household appliances.

The RKB property investment company was incorporated in 1965 as a retail chain of department stores. After the fall of former Yugoslavia the breakdown of the RKB commenced and the institution of bankruptcy proceedings was ordered in 2002. In January 2008 the RKB company was purchased by its current owners – the Marfin Investment Group from Greece and the Verano Group from Serbia for the amount of 360 million Euros. It has been one of the most significant acquisitions in the region for the last 5 years. The RKB change their primary business activity scope and substitute the trading business for the retail space management and organisation. This company has a leading role in the region with regard to the retail real estate business as it manages its 34 sale centers of the department store type located at the prime commercial areas in Belgrade, as well as in all other major cities in Serbia and Montenegro. Subject to such extraordinary strategic position the RKB real estate network offers unique opportunities for its tenants to broaden the retail business on the East European market. The RKB also owns a logistics center situated on the most attractive Belgrade location of some 290,000 square meters by the crossroad of E 70 and E75 motorways, in the vicinity of the Nikola Tesla Airport, as well as business premises in Vračar – the élite city centre area.
Izvor: VPO
Link: http://www.virtualpressoffice.com/p...eToDisableHistory=Y&menuName=Home&sId=&sInfo=

Dodatni link: www.rkbeograd.rs/presentation
 
Rekonstrukcija RK Beograd u Pariske komune stoji vec mesec i duze dana, nit ima radnika nit masina, sve stoji,,,
 
Tacnije, stoji gotovo od leta... negde vec od kraja jula nema zive duse :) Bolje da su ostavili Tehno Market koji je bio tu :) i da uzimaju pare na iznajmljivanje do sad
 
shmeksi":30z2htb9 je napisao(la):
niiiiice, napokon se vraćaju supermaketi u centar.
Da, pravo osveženje.
Pošto je skoro otvoren i Roda supermarket u prolazu Terazije-balkanska Maksi ekskluzivi su dobili ozbiljnu konkurenciju.
 
Pazi, meni to realno ništa ne znači jer ne živim u centru, ali mogu da zamislim koliko je sada stanovnicima tog kraja malo lakše, ono makar u vidu većeg izbora za nabavku namirnica.
 
shmeksi":1cin4mco je napisao(la):
niiiiice, napokon se vraćaju supermaketi u centar.
Slazem se,ne mozes leba da kupis na vise od 3 mesta u centru ili jeftinog alkohola :)
 
Kad smo kod teme RKB apelujem na iste da konačno na krovu RK na Terazijama postave malo šljaštećih reklama,i LCD ekrane Terazije noću izgledaju maračnije nego 50-60 ih,uostalom kada se načičkaju reklame i svetlo to može samo da privlači kupce daje orijentir da tu ima nekih dešavanja, a nikako da odbija..a i sa palatom Albanije treba od njene fasade napraviti mini Menheten...a Grad bi za centralne zone,Terazije Trg,Slavija ,Arena treblo das ukine ili snizi takse na minimum za velike reklame i tako pomogne promeni imidža Beograda,jer zbog visokih taksi i to malo reklama što ima počelo je sa skidanjem zaista nerazumno..
October-17-2008-5.jpg
 
Ja pak imam suprotan apel, a to je skidanje svih bilborda, city light instalacija sa fasada i krovova na Terazijma i onda jedna sveobuhvatna obnova fasada na tom potezu. Avaj, ovo moje je utopija.
 
Vrh