Šta je novo?

Robne Kuce "Beograd" - [ Komercijalni objekti | Rekonstrukcija ]

retardinjo":11383p5l je napisao(la):
Ја се надам да ће целу да је облепе, нешто ми је без везе овако на пола...или бела или шума, као много боље решење...
Ово са шумом ми се баш допада...јефтино, а велико је освежење...Још да се среди пијаца, онај уклети паркинг/картинг или шта већ и да се посади много дрвећа и милина...права шума...:D Лети не може да се стоји између пијаце, ТЦ Куле и РК, од смрада...не знам, како и то може да се реши...вероватно честим одвожењем смећа + често прскање неким дезинфекционим средством или прење шмрком, јер када дођу лубенице и остало сочно воће, све што је мало труло бацају у канту...мало труда би решило тај проблем, који је у интересу Робне куће...
Ја предпостављам да многе фирме прате овај форум, па и понеко из РК...па ће да убрзају посао до краја...:D
:D

Још остатак поста да убаце у процедуру и милина...:D:D:D
 
Ne znam kakva je situacija na drugim RK, ali na Novom Beogradu kod Fontane lepo napreduje. Svaki dan kada prodjem ima radnika i radi se na unutrashnjosti, Dok su delovi gde su pre bili prozori zazidani i ostavljeni otvori za neke jako male prozore :lool:
 
baš sam se iznenadila kad sam videla da je cela nekadašnja "bela lepotica blokova" sada postala slavujev lug....

kad su to napravili i šta je koncept? šta će unutra biti?
 
Pa Robna Kuća Beograd će biti verovatno... xD
Kao i svugde, coin, ovs, štaveć. Pretpostavljam.

Izdaleka mi izgleda jako ružno taj tapet kojim je oblepiše, no izbliza je fino. Fino su omermerisali sve unutra i tako.

I jako mi se sviđa detalj crvene gume za ruke na pokretnim stepenicama. <3
 
Dolazi te li sutra na otvaranje u 18h molim ponesi te foto aparate pozeljni su adrsu sigurno znate :kafa:
 
A u 18h vecheras otvara se robna kucja u Beogradjanci... OGROMNA! Gomila radnji, gomila.
Bash mi nekako drago shto su nam Robne kucje ozhivele.
 
Ja sam razocaran robnim kucama!
One su nekada bile prodavnice za narod.
Danas su izgleda samo za elitu.
Imao sam prilike da krocim u onu na terazijama.
Zaledio sam se kad sam video cene!
 
Bilo kako bilo, ja sam veoma srećan što su Robne kuće oživele.
Kada sam bio mali, ceo taj potez grada (od Albanije do Slavije) bio je žila kucavica Beograda, mesto gde su svi išli ne samo u šoping, nego i u knjižare (sećam se jedne u JDP-u gde su me vodili), i naravno onih nekoliko prekoputa Beograđanke.
Posle devedesetih, sve to je potpuno opustelo, a živost se nije vratila ni od 2000-te, jer se sve preselilo u šoping molove na obodu Novog Beograda, a izlozi Robnih kuća ostali sablasno prazni.

Iskreno se nadam da će Robne kuće doneti nazad tu neku živost ulici Kralja Milana, pa makar sve to bilo za "elitu" i turiste,
a ne za narod, kako Žaba kaže.
 
Ma da, i ta "elita" je misaona imenica.. kao da se tu prodaju cipele od 1000EUR...

Ja glasam za zivost - a oni su se preracunali gadno, ne vidim nikog u tim robnim kucama. Mislim da su sjajno uradili renoviranje, i mislim da odlicno izgleda, ali sto se kupaca tice, mislim da ce to biti propast...No, vreme ce pokazati, proracune su sigurno radili upuceniji od mene...:)
 
Sve zavisi od toga koliko ljudi može da zamisli kupovinu na "stari" način -
prevozom do grada ili kolima do neke javne garaže, a onda pešice od Kneza do Beograđanke, od radnje do radnje.

Što se hrane tiče ja to ne bih mogao više da radim (mislim da se Familija marketima ne smeši blistava budućnost)
ali što se odeće i obuće tiče, što da ne; kupovina mi je po difoltu dosadna, ovako bar šetam po gradu, u čemu uživam.
Da ne pominjem koliko mi je glupav koncept kafića u šoping molovima;
sediš i gledaš pozere kako prolaze, umesto da gledaš reku, ili grad.
Kad se šoping dešava napolju, onda predah uz neku kafu ima mnogo više smisla. :)
 
Meni tu preko puta, ali me nešto mrzi.
Ne volim baš robne kuće. Muka mi je od Italijana, a oni ih baš vole.
Možda ujutru pre škole odem da opalim par fotkica.
Ne znam kada im počinje radno vreme.

Edit: Mislim na ovu pored Piramide.
 
ACR":31z0tnsc je napisao(la):
Sve zavisi od toga koliko ljudi može da zamisli kupovinu na "stari" način -
mislim da se Familija marketima ne smeši blistava budućnost
Brate... Ne znam, ja ne sumnjam u Verano.
Bilo bi lepo da malko spuste cene. IDEA je još uvek naj ipak.
Mada mislim da bi bilo bolje da su nastavili da otvaraju VERO supermarkete po gradu, kao u Ziri, a ne da su napravili svoje.
Ali okej.
 
Evo ove u Beograđanki:

nb26w3.jpg


35k6dd2.jpg


b3v68g.jpg


e96gex.jpg


2po1lww.jpg


3523c6e.jpg


Moj utisak je da je sve previše skučeno i tesno, previše je toplo. I mnogo me podseća na devedesete.
Baš mi je nekako neprijatno bilo, samo sam hteo da pobegnem napolje što pre.
Bilo mi je drago što sam u orient emopriumu našao pakovanje štapića za 50 dinara. :D
 
Iskreno više mi se sviđa spoljašnjost nego unutrašnjost.. Moglo bi barem u jednoj od tih robnih kuća da naprave nešto ekskluzivno;) npr poput Bergdorf Goodmana ili Neiman Marcusa (ili bilo koje druge jevrejske robne kuće, sve su vrh) ;)... Doduše kako čujem od mojih matorih, nešto na taj fazon je postojalo u onim Jugoexport radnjama....

E sad, kad bi za to bilo interesenata ;) Želje, puste želje
 
praguc":cny3l4tp je napisao(la):
E sad, kad bi za to bilo interesenata ;) Želje, puste želje
Interesenata postoji kada god postoji tržište, vrlo jednostavno. A kod nas takvo tržište očigledno ne postoji.

Ulični prodavci u Knezu, na Zelenom vencu... sve to postoji zato što ima ljudi koji su voljni da kupuju tamo, odnosno postoji tržište. Kada toga ne bude bilo, kada se bude stvorila baza srednje klase koja sebi može da priušti i neki luksuz, onda će postojati i tržište a postojeći i interesenti kako ih nazivaš.

@ little lightning
Hvala na slikama. Moram priznati da ovo što je prikazano na slikama, nažalost izgleda neverovatno jadno, i da će se slika vremenom promeniti.
 
Штета што је плафон овако остао и што је овако таман...самим тим морају да имају јаче осветљење, што је већа потрошња струје, и опет не могу да постигну ефекат какав даје светао плафон...Родић у Ђорђа Станојевића има јако добар плафон!!! А опет код родића је проблем што мислим да ни динар није уложено после изградње...обзиром да је то била стара хала којој је са, сада предње стране, дограћен део, тај део је мало потонуо, а спој је тачно по средини ходника испред хипермаркета...мермер је попуцао по дужини и то је одвратно...није ми јасно зашто неко то не поправи него се људи саплићу...вероватно, када се нека богата баба из иностранства буде ту поломила, па кад буду добили судски позив...тек тада можда поправе...;)
 
442doBGD":1hu0xe4g je napisao(la):
praguc":1hu0xe4g je napisao(la):
E sad, kad bi za to bilo interesenata ;) Želje, puste želje
Interesenata postoji kada god postoji tržište, vrlo jednostavno. A kod nas takvo tržište očigledno ne postoji.
Na to sam i mislio, možda sam se pogrešno izrazio, kada bi postojalo tržište (u smislu interesenti za kupovinu robe tog tipa)
 
Jedan mali update za RK Beograd u bloku 44...
skoro pa je cela zgrada 'posumljena' :)

2009-05-22


2009-05-26
 
little lightning":1g5mj8v9 je napisao(la):
Evo ove u Beograđanki:


Moj utisak je da je sve previše skučeno i tesno, previše je toplo. I mnogo me podseća na devedesete.
Baš mi je nekako neprijatno bilo, samo sam hteo da pobegnem napolje što pre.
Bilo mi je drago što sam u orient emopriumu našao pakovanje štapića za 50 dinara. :D
Mislim da si tendeciozno slikao lose uglove:) nije bas tako pusto ,ali mora se priznati da malo mnogo
lici na ono sto je ta robna kuca bila tokom 90-tih.... jedan buckuriš svega i svacega, sa mnogo zakupaca
od kojih svako peva svoju pesmu....

Iako je RKB od pocetka najavio taj princip morali su da uniformišu prezentaciju,bez fizickog odvajanja lokala sa
zajednickom blagajnom kao u svakoj velikoj robnoj kuci tog tipa. (Ma uostalom ne moramo se ni ugledati na zapad
takva je RK Beograd i bila u najboljim godinama)
 
Sa svakog sprata ima po jedna fotka. pokazao sam nekoliko situacija koje vladaju u zgradi. Nekoliko spratova je prepuno, a poslednji sprat zvrji poluprazan. Nešto više od ovoga stvarno nije bilo svrhe slikati, jer bi se slike praktično ponavljale.
 
Bila sam pre neki dan u RKB i izgleda super. Fale jos neki delovi na visim spratovima da se srede i da se jos par firmiranih marki utrpa i to je to. Cak ima i finiju robu nego neke druge robne kuce napolju. Sta ti znaci to odvajanje lokala i blagajne? preciziraj.
Inace bacila sam pogled na zgradu KLUZA, gde je krov u ocajnom stanju kao i sama zgrada. Ko god da je to kupio, treba bre da napravi pozoriste tu i sredi tu zgradu da se sija...ali st*** nece to uraditi, verovatno pravi neki biznis i pare da legnu a zgrada trune. Tuzno je sve to. Ne znam koja je sledeca namena kuce Kluz ali nadam se da nece biti neki shopping centar...ubicu se ako to bude bilo!!!!! Ta zgrada ima takav izgled i lokaciju da joj jedino pristoji neka galerija, pozoriste i sl.stvari.. ako neko ima sliku zgrade u kompu svom, nek' je okaci ovde pa sami prosudite.
 
U trznom centru Zira u Ruzveltovoj na 1. spratu ima izlozba - rekonstrukcija robnih kuca. Mozda sme da se slika. :rolleyes:
 
Vrh