Šta je novo?

Restorani u Beogradu

Dajte vašu preporuku za npr. top 3 restorana na NBG za poslovne ručkove... Znači ne mislim na "restorane" tipa Ćevap kod Dekija i sl.
Nekako mi deluje da je NBG utanjio sa ponudom, a rado bih osvežio svoju listu...
Ja sam skoro vodio neke poslovne partnere u Magelan (u Belvilu)

Bela Reka mi je isto izbor ako sam siguran da gosti vole da pojedu. Stranci su obično oduševljeni teletinom ispod sača. Ali to mora da vidiš da li su ljudi koje vodiš iz te priče, jer ako je neko navikao na laganu hranu, verujem da će mu hrana iz Bele reke pasti teško na stomak.

Drugar mi je nedavno preporučio i Pinot u Westu, ali nisam bio još uvek, tako da ne mogu da dam ličnu preporuku
 
Radnički definitivno

Da, idem tamo, posebno jer ima parking ispred.

Фалкенштајнер свакако због хране, али нарочито због ноу смокинга.

Raspitaću se, nisam bio tamo u restoranu. Pravio sam neki event pre x godina.

Ja sam skoro vodio neke poslovne partnere u Magelan (u Belvilu)

Bela Reka mi je isto izbor ako sam siguran da gosti vole da pojedu. Stranci su obično oduševljeni teletinom ispod sača. Ali to mora da vidiš da li su ljudi koje vodiš iz te priče, jer ako je neko navikao na laganu hranu, verujem da će mu hrana iz Bele reke pasti teško na stomak.

Drugar mi je nedavno preporučio i Pinot u Westu, ali nisam bio još uvek, tako da ne mogu da dam ličnu preporuku

Da, Magelan je OK. Rekao bih na pola puta između "Fine Dining-a" i "klasičnog restorana". Bio sam par puta. U vreme kada se otvorio Magelan išao sam često u ENSO, pa me podseća na njega.

Belu Reku, naravno, znam, ali mi je lutrija sa njom pošto mi se više puta desilo da pozovem ujutru da rezervišem i nema mesta u vreme ručka. A već javio partnerima da ćemo se naći tamo...

Ima i par novih splavova na keju - npr. LeFer i mislim da su skroz renovirali Korzo. Neko veče ga nije bilo tamo u Bloku 70, ali vidim na Insta da kače storije. Možda su ga odvukli da ga prčkaju, pa su ga vratili nazad. Ako je nešto tako moguće...
 
Ima i par novih splavova na keju - npr. LeFer i mislim da su skroz renovirali Korzo.
LeFer mi je izlazila reklama na Insta, ali nisam još bio. Nisam skontao je li mesto više za kafu/koktel ili je i za klopu.

A na Korzu sam ranije bio često, imali su odličan tri leće, ali kada su promenili recept za tri leće nisam više išao. Ali sećam se da je i ostala klopa bila korektna skroz.
 
Belu Reku, naravno, znam, ali mi je lutrija sa njom pošto mi se više puta desilo da pozovem ujutru da rezervišem i nema mesta u vreme ručka. A već javio partnerima da ćemo se naći tamo...
Bela reka je jedan od najposecenijih turistickih restorana na NBGD, a i sama hrana im je skroz OK tako da je suludo ocekivati rezervacije dan za dan, mora unapred 1-2 dana sigurno.
 
Splav Suvenir, Jerry, Gig. Neka mesta sam izbacio sa liste zbog krimi okruzenja. Jerry je tu uvek na ivici.
 
Suvenir je ok, ne mogu da kažem da mi je bilo loše kad sam išao tamo, ali je poš jako... Kapiram za poslovni sastanak skroz korektno.
 
LeFer mi je izlazila reklama na Insta, ali nisam još bio. Nisam skontao je li mesto više za kafu/koktel ili je i za klopu.

A na Korzu sam ranije bio često, imali su odličan tri leće, ali kada su promenili recept za tri leće nisam više išao. Ali sećam se da je i ostala klopa bila korektna skroz.

LaFer ti je po meni isto kao Korzo... OK za neki poslovni ručak, uveče koktel ili piće. Nisam bio na onom splavu pored njega, jer je bila neka afera da su odsekli drvo da bi se video splav.
 
Bela reka je jedan od najposecenijih turistickih restorana na NBGD, a i sama hrana im je skroz OK tako da je suludo ocekivati rezervacije dan za dan, mora unapred 1-2 dana sigurno.

Ma moglo je pre, dok mi je kanc bio u Airport City išli smo na pauzu za ručak tamo opušteno...

Splav Suvenir, Jerry, Gig. Neka mesta sam izbacio sa liste zbog krimi okruzenja. Jerry je tu uvek na ivici.

@potencijalnikupac Šta je Gig?
 
ja sam jednom tako neiskusno proplivao za belu reku (neko mi je preporučio da obavezno odem, itd...) nakon posete Mrnjau festu u Jugoslaviji s klincima :), pa sam onda još dok sam na parkingu tamo bio tražio na guglu gde da odemo.
random restoran u nekim blokovima zgrada na bežanijskoj kosi je bio odličan, i enterijerom i uslugom.

nekoliko takvih sličnih iskustava mi govori da Bg ima neuporedivo bolju ugostiteljsku ponudu nego NS u kome je polako ustanovljen standard da svako jelo ima generički pomfrit kao prilog, i to čak u nekim izvikanim restoranima.
 
Neka mesta sam izbacio sa liste zbog krimi okruzenja. Jerry je tu uvek na ivici.
Ma opusti se, ne isključuj ta mesta jer većina tih likova, ako ne i svi, su ti momci koji samo izgledaju tako jer treniraju i imaju išarane ruke. I sam treniram i imam solidno išarane ruke, a diplomirani inženjer sam i bavim se potpuno legalnim poslovima. I cela moja ekipa izgleda tako, a svi smo u potpuno legalnim poslovima, i većina smo visokoobrazovani.

Nemoj da neka mesta poput Jerry-a isključuješ, zbog ekipe koju vidiš tu, jer to niti su kriminalci, niti likovi koji će ti na bilo koji način nauditi.

U teretani u kojoj treniram godinama upoznao sam i lekare i advokate i knjigovođe i inženjere, čak i profesore fakulteta koji fizički izgledaju tako kako pretpostavljam da normalnim ljudima koji ih vide a ne znaju ko su, ostavili bi utisak ko zna ko su ;)
 
Bio par puta u Mozzarella Osteria gde je bila ekipa sa telohraniteljima. I iskljucio ih sa liste.
 
Bio par puta u Mozzarella Osteria gde je bila ekipa sa telohraniteljima. I iskljucio ih sa liste.
Dok sam živeo u A bloku bio sam stalni gost u Osteria Mozzarella i znam celu ekipu tamo, i svo osoblje. Sa nekim od ljudi koji su dolazili sa obezbeđenjem se poznajem (to su ljudi iz sveta biznisa uglavnom, i poneko iz sveta politika) i ponovo mislim da to ne treba da bude razlog zašto u neko mesto ne treba ići.

Zimis sam bio u Dubaiu polu poslovno, JW Marriot hotel, blejim na bazenu, pored mene kosooka devojka (prvo sam pomislio da je neko dete) od 1.50m i 3 napucana istetovirana lika od 190 za koje sam shvatio da su joj obezbeđenje i koji su je pratili u stopi. Gde god ona, tu i ta 3 lika. Na bazenu sva trojica gledaju u nju. Na kraju nisam skontao ni ko je, ali oĉigledno je neko ko ide sa telohraniteljima, nevezano za to što hotel ima svoje obezbeđenje i što je Dubai ekstremno bezbedan grad

I sad zamisli da sam ja zbog te scene isključio JW Marriot u Dubaiu sa liste hotela koje volim da posećujem. Nema logike.

Ali razumem da ljudima koji nemaju lični kontakt sa jačim ljudima iz tog nekog biznis/politika sveta, takav ambijent može biti neprijatan, iako u biti nije neprijatan.
 
Poslednja izmena:
Ma opusti se, ne isključuj ta mesta jer većina tih likova, ako ne i svi, su ti momci koji samo izgledaju tako jer treniraju i imaju išarane ruke. I sam treniram i imam solidno išarane ruke, a diplomirani inženjer sam i bavim se potpuno legalnim poslovima. I cela moja ekipa izgleda tako, a svi smo u potpuno legalnim poslovima, i većina smo visokoobrazovani.

Nemoj da neka mesta poput Jerry-a isključuješ, zbog ekipe koju vidiš tu, jer to niti su kriminalci, niti likovi koji će ti na bilo koji način nauditi.

U teretani u kojoj treniram godinama upoznao sam i lekare i advokate i knjigovođe i inženjere, čak i profesore fakulteta koji fizički izgledaju tako kako pretpostavljam da normalnim ljudima koji ih vide a ne znaju ko su, ostavili bi utisak ko zna ko su ;)
Hahahaha ovaj dejan je maskota foruma definitivno. Au al je tebi super.
 
Vrh