Šta je novo?

Restorani u Beogradu

Vidiš ja imam suprotan utisak. Walter mi je postao užasan, malte ne kao i svaki drugi ćevap iz lokalnog fast food-a. A Savčić mi je najpribližniji Ferhatoviću (Petica) iz Sarajeva. Danas sam bio baš u lokalu u Strahinjića Bana i ćevapi su bili standardno odlični. Čekao se red za mesto tj. lokal je bio skroz popunjen.

Edit: Mislim bilo bi sramotno da se obrukam za ukus u ćevape i burek s obziorom na moje poreklo 😂
Mozda sam naleteo kad im je bio los dan, dacu im jos koju sansu.

Walter sam i ja dugo vremena izbegavao jer su postali uzasni u jednom trenutku, ali u poslednjih pola godine sam poceo opet da uzimam i iskreno ok su bili svaki put.
 
Daj mi 100 evra po tanjiru da ti spremim 3 zalogaja nečega
Ali nije to poenta, poenta fine dining-a je da probaš obiĉna jela spremljena na neobičan način. Da li si nekad otišao na primer u Salon 1905? Glavni kuvar Miša iz Salona je realno umetnik. Inače ĉovek je Rus. Neverovatno je koliko se truda ulaže da bi sasvim obična jela izgledala kao umetnička dela. Miša tradicionalna Srpska jela sprema tako da ti uopšte ne znaš šta jedeš. Prilikom serviranja gangova dobijaš papir na kojem piše šta si jeo, a naravno pre toga ti konobar ispriča sve o tome jelu.

Ja sam u Salonu mogu slobodno reći stalan gost jer ĉim ubace novi meni ja odem da ga probam i dosta sam prijatelja i poslovnih partnera (stranaca) vodio tamo da bi im pokazao čari sprske kuhinje kada se tradicionalna jela spreme na krajnje neobičan način.

U novom meniju se nalaze između ostalih i pihtija, komplet lepinja, prebranac i bajadera. Cena set menija sa 5 jela 178 eur po osobi uz uparivanje sa vinima (na zapadu bi isti ovakav set meni koštao najmanje 500+ eur po osobi).

Razumem da ovi restorani nisu dostupni nekom sa proseĉnim ili medijana prihodima i da neko ko nikad nije bio u fine diningu neće imati realnu pretpostavku kako to izgleda, ali svakom preporučujem, bez obzira na prihode da da sebi oduška jednom godišnje i iz prve ruke sazna šta je fine dining
E, tako, vratili smo temu na pravi put.
Vidiš, izgleda da i od mene ima neke koristi na ovom forumu.
 
3cfd16920ae331c36399369489e5ed38.png


Realno, ovako nešto samo Miša iz Salona 2012. može da spremi. Mnogi su probali, ali nisu uspeli. Ovo je umetnost.
 
@Bender Rodriguez ako zaista želiš da vidiš šta znači fine dining i da iz fine dining-a izađeš sit posle 5 ili 7 gangova iz set menija, javno te pozivam da te izvedem na takvu večeru u jedan od sledećih restorana: Salon 1905 (tu sam stalan gost), Langouste, Homa, New Balkan Cusine ili Fleur de Sel.

Naravno ja organizujem, pozivam i plaćam celokupan iznos.

Želja mi je da nekom ko ne razume fine dining koncept i ko nije iz te priče, i nema taj lifestyle da mu približim taj koncept i omogućim ako ništa ono bar da oseti jedno veĉe kako to izgleda
 
Vrh