Šta je novo?

Residence 7+, Zemun

Pitanje za ljude koji su kupili stan na kredit. Koliko ste cekali da katastar vam posalje resenje o upisu hipoteke?
 
Meni su poslali, ali se vratilo jer je poštar iz nekog razloga nije dostavio. I u sustini rekli su mi da dobijem kopiju, koju moze i bankarka da ti da. Raspitao sam se jel bitno da imam originalno resenje u katastru i rekli su mi da nije. I da sluzi kao obavestenje i eventualno ako ces da se zalis. Ali ako je hipoteka upisana, ne znam da li imas potrebu za tim.
 
+ iako se katastru vratio original, rekli su mi da je u njihovoj arhivi i da nece da ga vade iz iste jer mi ne treba

Advokat mi je ovo potvrdio.
 
Hvala na odgovoru, trazili su mi da bi pustili kredit bankari da im dostavim to resenje. Doduse juce je notar predao tek katastru ali sam notara razumeo da to ide jako brzo...
 
Hvala na odgovoru, trazili su mi da bi pustili kredit bankari da im dostavim to resenje. Doduse juce je notar predao tek katastru ali sam notara razumeo da to ide jako brzo...
Ne treba banci za puštanje kredita to rešenje. Njima treba samo neki broj (laički pričam) a taj broj je notarka poslala banci odmah ponedeljak - 25. mart
 
Jedan primerak bi trebalo da ide direktno banci. Ako ti ne stigne original uvek mozes kopiju uzeti u katastru.
 
Ako ti jos uvek nisu pustili kredit onda je to ovo sto Zoran kaze. To ne ide direktno banci. Trazili su i meni u OTP. Zovi notara za to.
 
Meni je notar te papire prosledio na mejl. A nesto sam dobio kroz eSanduce.
 
1000019356.jpg
1000019353.jpg
 
Da li se u primopredajnom zapisniku pored uocenih nedostataka u stanu ,konstatuje i stanje elektricnog brojila i vode?
 
Ne, oni su pokazali gde stoje brojaci, ali mislim da niko nije zapisao stanje
 
Moracemo da prebacimo u Epsu brojila na nas, to ce nam javiti kad da uradimo.
 
Moracemo da prebacimo u Epsu brojila na nas, to ce nam javiti kad da uradimo.
Verovatno ce u EPS-u , kada ih budemo prebacili na svoje ime ,brojila krenuti od tok trenutka i sa tim stanjem ...nadam se da se sadasnje stanje nece uzimati kao osnova za naplatu vec potrosene struje...
 
Da li se u primopredajnom zapisniku pored uocenih nedostataka u stanu ,konstatuje i stanje elektricnog brojila i vode?
Kako su mi rekli na kraju meseca svi stanovi koji su predati vlasnicima u tekucem mesecu, bice odjavljeni sa EPS-a, oni ce platiti te racune. Conza ce nas obavestiti da mozemo tada da odradimo prijavu na EPS, i od tog momenta sami snosimo troskove ubuduce. Jako je bitno samo da se prijavimo odmah. Za Infostan ce isto da odrade, s tim da necemo morati da se prijavljujemo vec ce oni sve da prebace, tako da prvi sledeci racun koji bude stigao placamo mi. Tako mi je receno.
 
Meni su rekli da ce oni izmiriti sve do trenutka kada nas odjavljuju sa zajednicke struje, i da od tog trenutka mi treba sto pre da se prijavimo.

Inace, juce sam bio do stana i malo mrdao ogradu i kod mene je prilicno stabilna, valjda zato sto nisu stubovi po jednoj osi vec su u cirilicno P.

Da li se neko mozda raspitivao oko ugradnje komarnika? Znam da su na Tri Nove ljudi kontaktirali istu firmu koja je ugradjivala i prozore.
 
Meni su rekli da ce oni izmiriti sve do trenutka kada nas odjavljuju sa zajednicke struje, i da od tog trenutka mi treba sto pre da se prijavimo.

Inace, juce sam bio do stana i malo mrdao ogradu i kod mene je prilicno stabilna, valjda zato sto nisu stubovi po jednoj osi vec su u cirilicno P.

Da li se neko mozda raspitivao oko ugradnje komarnika? Znam da su na Tri Nove ljudi kontaktirali istu firmu koja je ugradjivala i prozore.
Da, rekli su za tu vrstu ograde da je stabilna, a da ce ove ostale da ucvrste dodatno. Da li su nekog zvali ko je imao nekih zamjerki, da su majstori to odradili? Meni su rekli da treba nekih 5-7 dana da odrade.
 
Meni su rekli da ce oni izmiriti sve do trenutka kada nas odjavljuju sa zajednicke struje, i da od tog trenutka mi treba sto pre da se prijavimo.

Inace, juce sam bio do stana i malo mrdao ogradu i kod mene je prilicno stabilna, valjda zato sto nisu stubovi po jednoj osi vec su u cirilicno P.

Da li se neko mozda raspitivao oko ugradnje komarnika? Znam da su na Tri Nove ljudi kontaktirali istu firmu koja je ugradjivala i prozore.
Jesam ja, mozes Conzi ili Maji da trazis broj telefona. Oni vec imaju skice nasih stanova, samo im kazes broj stana i ulaz i oni ti posalju ponudu.
 
Kakva je situacija sa kvalitetom gradnje?
Gledam neki stan, ali me generalno malo brine okolina... Onaj potez "kartonskog naselja" od sanca pa do zivka petrovica i hercegovacke...
 
Kakva je situacija sa kvalitetom gradnje?
Gledam neki stan, ali me generalno malo brine okolina... Onaj potez "kartonskog naselja" od sanca pa do zivka petrovica i hercegovacke...
Ja se ne zalim, sve deluje jako korektno sto se kvaliteta tice. Akustika je recimo fantasticna, kako stanova tako i hodnika. Sto se okoline tice, malo sam pristrasan, posto mnogo volim Zemun, a Kalvarija mi je prelepa lokacija jer je nadomak svega, a opet nekako izolovana, uz Jelovac i okolni mir i tisinu, u svakom smislu vise vidim pozitivnih nego negativnih strana. Laudonov sanac ni ne primecujem kao neku smetnju, a sva je prilika da ce se i to uredjivati u nekom trenutku. Licno, svakako se selim iz mnogo losijeg okruzenja pa mozda sve dozivljavam iz tog ugla, ali to je moje misljenje :)
 
Hvala ti! Ova tacka - Dokaz o prebivalistu (jel to kad se prijavimo na novu adresu ili moze i sa stare adrese?)

I ove tacke 6. i 7. (6. je racun koji ce nam oni izdati, a ova tacka 7. mi uopste nije jasno sta tu treba da prilozimo)
Za povracaj pdv-a treba i potvrda o kretanju prebivalista (pocev od 2006 godine) za sve za koje se vrsi povracaj pdv-a. Takodje povrda da niste poreski obveznik treba da se uzme sa svih opstina na kojima ste ziveli (i ovo takodje treba za sve clanove za koje se vrsi povrat pdv-a.).
A ovaj dokaz o uplati, pored ovoga sto daju iz Conze, treba i iz banke potvrda za svaku uplatu: sta, koliko, kome i na osnovu cega je isplaceno.
 
Vrh