Šta je novo?

Residence 7+, Zemun

Ja idem sutra da se naslonim. Ako ne napišem ništa do popodne, onda nisu :D Šalim se.
Verovatno je sigurno, ali što bi rekao tripl-V , nije prijatno da se ljulja ako želiš da se osloniš rukama. Vremenom će svejedno da se materijal "umori" (mukica), pa će se izdeformisati / iskriviti.
 
Te staklene ograde bi trebalo da imaju ozbiljne aluminijumske profile u donjoj horizontali u koje ide ozbiljno kaljeno staklo u pamplexu od minimum 10, pa sve do 16 mm.
Kad se sve ispoštuje i uradi kako treba, ta ograda ne mrda.
Čim se staklo tako klati, nešto nije urađeno kako treba.
Nije dobro, nije bezbedno.
 
Ne postoji donja horizontala, takav je model. Ima slika na prethodnoj strani.

Čelik je blago elastičan, ali se teško krivi trajno.
 
Te staklene ograde bi trebalo da imaju ozbiljne aluminijumske profile u donjoj horizontali u koje ide ozbiljno kaljeno staklo u pamplexu od minimum 10, pa sve do 16 mm.
Kad se sve ispoštuje i uradi kako treba, ta ograda ne mrda.
Čim se staklo tako klati, nešto nije urađeno kako treba.
Nije dobro, nije bezbedno.
Staklo je predpostavljam ok. Ljulja se pri vrhu ceo profil (3-4cm amplituda). Neka ubuše sa strane ili kako god, samo da bude to normalno.
 

Prilozi

  • 20240618_094752.jpg
    20240618_094752.jpg
    84 KB · Pregleda: 341
  • 20240618_094743.jpg
    20240618_094743.jpg
    149,6 KB · Pregleda: 329
Moja greška, nisam ispratio fotografije na prethodnoj strani.
Da, ovo je drugačiji model ograde. Pored toga što se ankeriše vertikala u pod, MORA i gornja horizontalna - rukohvat da se ankeriše tj ozbiljno ušrafi u zidove sa obe strane.
Ova vrsta ograde se ne montira drugačije.
Ja bih ovog arhitektu, inženjera, nadzornog organa, koji je potpisao ovaj detalj i dozvolio da se ovo ovako ugradi, na jednu ozbiljnu robiju.
Na žalost, strašno je puno ljudi koji ne znaju da rade svoj posao.
 
Te staklene ograde bi trebalo da imaju ozbiljne aluminijumske profile u donjoj horizontali u koje ide ozbiljno kaljeno staklo u pamplexu od minimum 10, pa sve do 16 mm.
Kad se sve ispoštuje i uradi kako treba, ta ograda ne mrda.
Čim se staklo tako klati, nešto nije urađeno kako treba.
Nije dobro, nije bezbedno.
Tako je kod mene. "Duplo" staklo (Pamplex). Rekao bih da je negde oko 2cm debljina (20.2mm sad izmerio), bas je masivno. I Bas kao sto si rekao "ankerisano" je u alu profil po celoj podnoj duzini. Ne mrda i ultra je stabilno. Cak bih rekao da je stabilnije od obicne metalne ogradje koja mi je na terasi u drugom stanu koja je tiplovana kao ova ovde.
 
Kupio si stan na 20 metara visine, a imaš fobiju od visine.
Totalno nerelevantan komentar na aktuelnu diskusiju. Prvo, nisam birao granu na drvetu nego sprat u zgradi, drugo nisam veverica da zivim na terasi, i trece klimava ograda ne sme biti ni na prvom ni na trecem ni na petom ni na poslednjem spratu (edit: iz bezbednosnih razloga a ne moje fobije).
 
Da li je i ovo nerelevantan komentar? Kakve veze ima ravnanje ostave sa terasom?
To je komparacija. Nije prozivka tvog pitanja, nego moje misljenje da mozemo da zazmurimo na lako neravan pod u ostavi ali da ne mozemo da zazmurimo na bezbednost.
 
To je komparacija. Nije prozivka tvog pitanja, nego moje misljenje da mozemo da zazmurimo na lako neravan pod u ostavi ali da ne mozemo da zazmurimo na bezbednost.
Al da se razumemo, ako svi budemo trazili da ravnaju pod u ostavi i za to se slazem
 
Tako je kod mene. "Duplo" staklo (Pamplex). Rekao bih da je negde oko 2cm debljina (20.2mm sad izmerio), bas je masivno. I Bas kao sto si rekao "ankerisano" je u alu profil po celoj podnoj duzini. Ne mrda i ultra je stabilno. Cak bih rekao da je stabilnije od obicne metalne ogradje koja mi je na terasi u drugom stanu koja je tiplovana kao ova ovde.
Ima raznih modela ograde. Ista je ograda na Tri Nove (na slici) i na R7. Verujem da je bezbedna, inače je ne bi ponavljali na projektima. Dizajn je u prvom planu, kao na primer stakleni "gelender" u hodnicima. Ok je sve to.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240619_222748_Chrome.jpg
    Screenshot_20240619_222748_Chrome.jpg
    43 KB · Pregleda: 278
Da li je jos neko primetio da na lajsnama na podu izbijaju ekseri,tj da su pri spajanju lajsni izbili ekseri na povrsinu?
 
Da li ovde ima neko ko vrsi povrat pdv-a,a da su u trenutku potpisivanja ugovora clanovi domacinstva bili prijavljeni na drugoj adresi u odnosu na adresu vlasnika stana?
 
Zna li neko koji je redosled obavljanja aktivnosti do konacnog statusa svojine?
Ovo bi trebalo da bude sled radnji ..ispravite me ako gresim...
1.poziv na primopredaju
2.potpisivanje primopredajnog zapisnika
3.potpisivanje Ugovora o kupovini stana
4.uizmirenje ostatka duga(uplata poslednje rate)
5.izdavanje fiskalnog racuna na ukupan iznos nekretnine
6.priprema kompletne dokumentacije od strane Conze za povracaj PDV-a
7.predaja dokumentacije Poreskoj upravi
....
I jos jedno pitanje...da li povrat PDV vazi za kupce prve nekretnine ukoliko je mestoe prebivalista vkupca van Beograda..npr iz Jagodine...
 
Zna li neko koji je redosled obavljanja aktivnosti do konacnog statusa svojine?
Ovo bi trebalo da bude sled radnji ..ispravite me ako gresim...
1.poziv na primopredaju
2.potpisivanje primopredajnog zapisnika
3.potpisivanje Ugovora o kupovini stana
4.uizmirenje ostatka duga(uplata poslednje rate)
5.izdavanje fiskalnog racuna na ukupan iznos nekretnine
6.priprema kompletne dokumentacije od strane Conze za povracaj PDV-a
7.predaja dokumentacije Poreskoj upravi
....
I jos jedno pitanje...da li povrat PDV vazi za kupce prve nekretnine ukoliko je mestoe prebivalista vkupca van Beograda..npr iz Jagodine...
Važi, nema veze gde je prebivalište.
 
Zdravo svima, samo da javim, sve nedostatke su resili u dogovorenom roku, sto ce reci da nastoje da ispostuju sve. Jedino ta ograda, izgleda je to karakteristika, ali ja iskreno planiram da nabodem neki brezon u zid da to pricvrstim sa strane gde nije spojeno... sta vi mislite?
 
Ne bih ja to rešavao sam. Mislim da se svi slažemo da ne treba da se ljulja i da ne deluje bezbedno u trenutnom stanju. Ne znam koliki je posao za njim da to srede, ali kontam da će bolje uraditi nego da ja majstorišem nešto.
 
Nisam svraćao na forum neko vreme i pozitivno sam iznenađen sada statusm ovog projekta :) Svim stanarima želim sve najbolje u novom gnezdu :) Super je ispalo i nadam se da nećete imati previše cimanja oko tih nekih stvari koje se trebaju korigovati
 
Vrh