Šta je novo?

Residence 7+, Zemun

Gde je ta "cigamala"?
7D9C0237-74ED-4801-87E9-119A06F77177.jpeg

Sto se r7+ tice, ja sam vec rekao, meni je makrolokacija jako dobra. Jesam pristrasan jer sam tu kupio stan, ali i ta kupovina potvrdjuje da ne tvrdim u prazno.
 
Malo je podaleko od autobuskih stajališta, Maxija, kafića i bilo čega od uslužnih delatnosti, u Prvomajskoj ulici. Ima da se pešači.

Na sajtu piše da je 800m, verovatno jeste toliko.
 
Maxi/Aroma ce biti u samoj zgradi, i bice izgleda veci od tog u prvomajskoj.

Za autobuse tacno, ja ne idem puno prevozom pa mi licno nije neki faktor.
 
A sta se sa ovim MB blokom (sa druge strane mostića)?
Meni je to lošija lokacija od ove. U sred nedođije, kao u filmu Deca kukuruza. Ovaj Residence bar ima kuće u okolini, pa makar bila i mahala :)
Znam da nije priča za ovu temu, ali nema posebna tema za MB blok...
 
A sta se sa ovim MB blokom (sa druge strane mostića)?
Meni je to lošija lokacija od ove. U sred nedođije, kao u filmu Deca kukuruza. Ovaj Residence bar ima kuće u okolini, pa makar bila i mahala :)
Znam da nije priča za ovu temu, ali nema posebna tema za MB blok...
MB Blok je odavno useljen, nema vise stanova za prodaju, sem ako se ne pojavi neki od vlasnika.

Ja sam za R7+ i saznao tako sto je trebalo da kupim stan u MB Bloku od fizickog lica. Kupovina se zakomplikovala zbog katastra, a i mi smo se bas dvoumili zbog neposredne okoline pa smo odustali. U medjuvremenu uleteo R7+ pa nam je drago sto je to propalo jer nam je ta glavna mana ovde dosta blaza, a cena nam je na kraju ispala ista.

MB je za vreme kad se gradio mogao da se uzme za manje od 1500e kvadrat sto je za materijalizaciju koja je koriscena dosta povoljno (klime u svakoj sobi, podno grejanje u hodnicima i kupatilima, gasno etazno grejanje i topla voda, kyc smart home ready instalacije, troslojna stakla), ali je stvarno dosta izolovana lokacija, do one najblize mini prodavnice imas 500m peske, do maksija kilometar i po, dok se ne otvori ovaj u R7+. A blize je i famoznom sancu.
 
A R7+ nema podno grejanje?
Trebalo bi da toplovodne cevi idu ispod parketa, pa to greje pod, manje više, taman koliko treba. Meni je to najbolji nacin grejanja.

Kod električnog podno grejanja postoji elektro i magnetno zračenje iz žica, na premaloj udaljenosti od stopala. Možda grešim, ali tako shvatam.

MB blok je baš izdvojen, druga kategorija u odnosu na R7+, mnogo gora pozicija.

@Defke, koje je tvoje misljenje o stranama zgrade, koja je tvoj favorit, ako nije tajna? :)
 
Ja sam se odlucio za stan na ovoj lokaciji iz nekoliko razloga:
- Prethodni projekti investitora (Tri Nove i GG). Cim se niko ne javlja na forumu nakon sto su objekti zavrseni, znaci da su relativno zadovoljni.
- Cena deluje okej za kvalitet koji se dobije
- Defke je dosta dobro ispitao citavu situaciju sto je svakako pomoglo pri donosenju odluke
- Blizina autoputa. Lakse cu doci do objekta s obzirom da nisam iz BG-a.
- Na forumu vec ima nekoliko kupaca, pa i ako nesto krene po zlu, bar cu imati sa kime da podelim tugu.
 
@balavac
Pošto nisi iz BG, znaci da si uložio u stan kao investiciju. Da li misliš da će vrednost kvadrata u ovoj zgradi/kraju da raste na dugi rok?
Mislim na skok vrednosti u odnosu na prosek celog Beograda (gde će cene da idu u budućnosti to možemo samo da nagađamo).
 
e ovo uvek treba raditi - zato ljudima i kazem, kupujte kada vam se sve kockice poklope (za zivot), ne cekaj sutra. Nikada ne znas sta sutra donosi, a zivot tece li tece i da vratis juce nikada neces moci :)
Investicije su totalno druga prica...
Upravo tako, ako je u pitanju egzistencija i krov nad glavom onda se to resava prvom prilikom. Ljudi su generalno skloni da cekaju "pravo vreme" ili "bolje vreme". Retko rizikuju i izlaze iz neke zone komfora, a onda vreme prodje, a ti ni kuceta ni maceta. Naravno neki osnovni uslovi treba da se ispune i to naravno za odredjeni broj ljudi nije lako ili je nemoguca misija ali je itekako isti problem uci u celu pricu i uzeti kredit na recimo 20god., kada svaki mesec ostajete kratki minimum 300e, a treba ziveti zivot sto se kaze.
Ja sam prosao podstanarski zivot, znam sta znaci bacena para i kada odrzavas tudje itd....pa sam mozda lakse i odlucujem za neke stvari. Znam da za 20god ostaje moje i nekome posle mene. Psihicki cu bar biti miran sto se krova nad glavom tice, a bez da cekam da mi svi bliznji odu na onaj svet da bih ja resio nesto.
 
e ovo uvek treba raditi - zato ljudima i kazem, kupujte kada vam se sve kockice poklope (za zivot), ne cekaj sutra. Nikada ne znas sta sutra donosi, a zivot tece li tece i da vratis juce nikada neces moci :)
Investicije su totalno druga prica...
Upravo tako, ako je u pitanju egzistencija i krov nad glavom onda se to resava prvom prilikom. Ljudi su generalno skloni da cekaju "pravo vreme" ili "bolje vreme". Retko rizikuju i izlaze iz neke zone komfora, a onda vreme prodje, a ti ni kuceta ni maceta. Naravno neki osnovni uslovi treba da se ispune i to naravno za odredjeni broj ljudi nije lako ili je nemoguca misija ali je itekako isti problem uci u celu pricu i uzeti kredit na recimo 20god., kada svaki mesec ostajete kratki minimum 300e, a treba ziveti zivot sto se kaze.
Ja sam prosao podstanarski zivot, znam sta znaci bacena para i kada odrzavas tudje itd....pa sam mozda lakse i odlucujem za neke stvari. Znam da za 20god ostaje moje i nekome posle mene. Psihicki cu bar biti miran sto se krova nad glavom tice, a bez da cekam da mi svi bliznji odu na onaj svet da bih ja resio
 
Trebalo bi da toplovodne cevi idu ispod parketa, pa to greje pod, manje više, taman koliko treba. Meni je to najbolji nacin grejanja.

Kod električnog podno grejanja postoji elektro i magnetno zračenje iz žica, na premaloj udaljenosti od stopala. Možda grešim, ali tako shvatam.

MB blok je baš izdvojen, druga kategorija u odnosu na R7+, mnogo gora pozicija.

@Defke, koje je tvoje misljenje o stranama zgrade, koja je tvoj favorit, ako nije tajna? :)
Jugozapad - trenutno najgori pogled, cosak ka ulici doduse moze sa visih spratova da hvata panoramu grada donekle, cak i kada se bude izgradio taj dom zdravlja pored. E sad, jugozpaad generalno ima najvise sunca tokom dana a i statisticki valjda najmanje vetra, tako da je sa te strane prednost. Deo dalje od ulice ne bi trebalo nista direkt da se gradi tako da je mozda dugorocno najprivatnija strana.

Jugoistok - gleda na ulicu, pa na kuce, visi spratovi imaju garantovan pogled na grad, nizi imaju verovatno najvise spoljne buke u celoj zgradi. Zbog toga strana na kojoj najvise spratnost utice.

Severoistok - Po svemu sudeci sa te strane ce se najbrze dizati nova zgrada. Opet, vecina stanova ili gleda unutar dvorista ili je dalje od granice parcele tako da to mozda i nije toliki problem. Najmanje dnevnog vetla i najvise vetra na toj strani doduse.

Severozapad - Trenutno najprivatnija strana, samo ona livada iza. Na livadi ce se sigurno nesto graditi u nekom trenutku, doduse sa tih zadnjih strana po lokacijskim uslovima zgrade moraju biti malo odaljenije nego sa strane, tako da ce u slucaju da se bude gradila zgrada ista visine razmak izmedju njih biti 30m (udaljenost od granice parcele je uslovljena visinom zgrade, sa te zadnje strane mora biti 1/2 visine).

Sve zavisi sta je kome bitno. Meni pogled nije bio neki prioritet pa mi je jugozapad/severozapad ok.

Za vikend cu da slikam za mesecni update, pa cu gledati bas i da uhvatim nekako pogled iz svakog pravca, sa najviseg sprata doduse.
 
Poslednja izmena:
Ja sam se odlucio za stan na ovoj lokaciji iz nekoliko razloga:
- Prethodni projekti investitora (Tri Nove i GG). Cim se niko ne javlja na forumu nakon sto su objekti zavrseni, znaci da su relativno zadovoljni.
- Cena deluje okej za kvalitet koji se dobije
- Defke je dosta dobro ispitao citavu situaciju sto je svakako pomoglo pri donosenju odluke
- Blizina autoputa. Lakse cu doci do objekta s obzirom da nisam iz BG-a.
- Na forumu vec ima nekoliko kupaca, pa i ako nesto krene po zlu, bar cu imati sa kime da podelim tugu.
Drago mi je da je moja autistična analitičnost nekome od koristi :D

Ne bih zeleo da ispadne da ikoga ubedjujem da kupi, velika je to odluka i svako treba da istraži za sebe, ja samo delim svoj deo istraživanja. Trudim se da budem objektivan ali svi smo ljudi, nesvesna pristrasnost uvek moze da se uvuče.
 
@balavac
Pošto nisi iz BG, znaci da si uložio u stan kao investiciju. Da li misliš da će vrednost kvadrata u ovoj zgradi/kraju da raste na dugi rok?
Mislim na skok vrednosti u odnosu na prosek celog Beograda (gde će cene da idu u budućnosti to možemo samo da nagađamo).

Ne znam zaista. Nadam se. Birao sam izmedju drzanja para u banci i ulaganja u nekretninu, i odlucio se za drugu opciju. Nisam razmisljao o tome da li ce vrednost kvadrata rasti ili ne.
 
Једна од забаченијих локација у Земуну, до нормалног превоза и већих продавница треба ти бар 10 минута пешке.
 
Ako se izgradi sve ovo iz plana koji je poslao Defke (proširenje MB i mosta, most preko šanca iz Zlatiborske, iseljavanje Roma i nova saobraćajnica, tunel od Tosinog bunara ispod rasadnika i povezivanje sa naseljem + preuređenje čitavog kvarta oko Doma penzionera u sprtsko-rekreativni centar)
to će biti jedna od najboljih lokacija u Beogradu.
Samo ostaje pitanje od milion dolara: KADA će se to realizovati? :)
 
Kakva je ovo kostur zgrada iza ove nove sa one strane mosta? To je nešto što je odavno stalo sa gradnjom ili nešto novije?
Screenshot_20230502-135655_Chrome.jpg
 
Vrh