Šta je novo?

Residence 7+, Zemun

Pa i poenta foruma je de se raspravljamo (razmenjujemo misljenja). Defke I ja smo rekli da mislimo da nisu usporili, jer je to naša subjektivna procena. Daj ti info zašto misliš da su usporili. Objasni.

Ja gledam slike od početka juna i ove od prošle nedelje (vremenski razmak 10-ak dana) i vidim još dva ozidana sprata, urađena stolarija na još dva sprata... Ne znam sta drugo da gledam...
 
Zato sto jesu usporili, a ako gledas brzinu samo po izlivanju betona i stolariji onda okej - onda nisu usporili. Nisam dosao da se raspravljam nego da pitam jel ima neka info. Poz :)
Po cemu su usporili, sta jos da gledamo sem izlivanja betona, ugradnje cigala i stolarije? Nismo svi gradjevinci a sve nas zanima sta da gledamo.
 
Ne trpi zidanje ako se postavlja stolarija, vec je to paralelan rad. A sto se tice brzine: Prvi spratovi na svim zgradama idu sporije jer se tek pristupa zidanju. Od nekog treceg sprata, zidanje ide mnogo brzo jer radnici vec znaju sta rade i ‘poznati’ su im stanovi i raspored. U nekom realnom slucaju svih 7 spratova je trebalo da bude ozidano (bar spoljni zidovi) a mozda cak i ovaj povuceni. Nadam se da sam pomogao. Ne osporavam projekat uopste da se razumemo. I hvala na ovim dron slikama iako svaki da prolazim pored zgrade lepse je iz vazduha! :)
 
Ok, znaci fali jos polovina 7. sprata. Unutra ne mozemo proceniti kako napreduje.

Mogu i jednom nedeljno kaciti slike ali rekoh da ne spamujem bas toliko temu.
 
Mene jedino čudi što već preko 20 dana ne postavljaju ništa na Facebooku i Instagramu (a postavljali su na svaka 2-3 dana), a nemaju ni aktivnih reklama. Ali ako gradnja napreduje, onda je sve ok.
 
Sve je to normalno, dosta ljudi odlazi na odmore sad i onda je smanjena aktivnost na društvenim mrežama 😊
Takođe veoma je moguće da su već rasprodali stanove i više im nije bitan marketing...
 
Ja mislim da prodaja jako loše ide. Kao i svuda trenutno. Na oglasima su i dalje u ponudi sve kvadrature stanova.
Koji procenat stanova se inače očekuje da bude prodat, ako prodaja solidno ide? 50%? 70%? Nemam predstavu kakva je situacija kod novogtadnji.
 
Ja mislim da prodaja jako loše ide. Kao i svuda trenutno. Na oglasima su i dalje u ponudi sve kvadrature stanova.
Koji procenat stanova se inače očekuje da bude prodat, ako prodaja solidno ide? 50%? 70%? Nemam predstavu kakva je situacija kod novogtadnji.
Prodaja ide lose i na atraktivnijim lokacijama, evo jedan veci stan koji sam gledao pocetkom godine jos uvek nije prodat na jednom od izvikanijih projekata, i pre par dana su me zvali opet da li sam zainteresovan, a o ceni da pregovaraju nece, pa mrs.
 
Pa na koliko su ovi, pola projekta? u tom slučaju je valjda pola prodatog dobra prodaja?
 
Dobro je kada se proda pola pre nego se dobije dozvola i druga polovina proda dok se rade šipovi...
 
Na nekih 40-50 posto. Prodali su isto toliko i stanova ja mislim, odnosno 40-50 posto.
 
Mesecni apdejt dronom malo kasni ovaj mesec jer nisam tu :) Ako neko ima slike iz blizine, nek okaci, jesu li zavrsili spoljasnje zidove?
 
Nisu jos ali novost je da ce uskoro biti obavestenje za izlozbene stanove tokom jula pa ce moci uzivo da se vidi tip stana 👍🏼
 
Prijatelju rekao prijatelj 😂 Nisam zvao Conzu al moze lako da se proveri. Nije kao da taj izlozbeni stan nesto menja al kontam mogu da se vide plocice, stolarija,kupatilo i to 👍🏼
 
Ako ja dobro kapiram, oni će kompletno da urade skoro sve stanove na jednom spratu (pretpostvaljam prvom)?
 
Zakasneli mesecni update :)

D3D21646-EAB5-46DA-9F0D-FE26B848FC8B.jpeg
268CDE59-1A35-476B-9619-C94C5B590E51.jpeg
028FA283-2BB2-4400-947B-08E4BEECC0CC.jpeg
 
Biće interensantno gledati kako Zemunu rade isto što su uradili i istočnom delu Desne obale Save - niču zgradurine i veliki sporadični stambeno-komercijalni blokovi, a svuda okolo (pored malih porodičnih kuća ostavljenih u večitoj senci) i dalje sve ulice iz 19. veka sa po jednom trakom po smeru.

A tu je i cigamala i favela u dolini potoka. Rezidencija sa pogledom na favelu. Sjajno.

Naprdni urbanizam.
 
Vrh