Šta je novo?

Relax diskusije

JohnnyLee":171qmujm je napisao(la):
овај објекат на тој локацији би само визуелно загадио Ушће и Калиш (к'о да већ није загађено кутијом за ципеле звано ТЦ Ушће, али ај сад). замисли дођеш на Калиш до Победника и испред тебе ово чудовиште. на баш лепо, зар не? ја бих то метн'о или у Блок 42, преко пута Бувљака или на ону ледину иза Генекс куле (мислим даје 33 или 34, не знам тачно)

То је 34. блок, у 33. блоку је Генексова и стамбена кула.
 
Izgleda da se u Beogradu ne mogu naći pošteni serviseri klima uređaja, zadnje koje sam pozvao da mi očiste klimu samo su skinuli one filtere oprali ih pod tušem i na kraju sprejom naprskali unutrašnju jedinicu klima uređaja. Da li neko od vas zna proverene servisere koji stvarno čiste klima uređaj, jer ovo što su ovi meni radili to mogu i sam. Ili je možda bolje da ih ne zovem uopšte već da nabavim taj sprej za čišćenje, samo nisam siguran koliko je zapravo delotvoran.
 
JohnnyLee":dbju6198 je napisao(la):
Замисли дођеш на Калиш до Победника и испред тебе ово чудовиште. на баш лепо, зар не?

oglas.jpg


Кажеш лоше?
 
па ове зграде су у даљини и видиш их као панораму, а она скарабуџина ти стоји одмах испред носа и заклања поглед на остатак НБГ-а. ако би бирао, радије бих имао поглед као на тој слици, него на ово чудовиште
 
Gledajući slike muzeja moderne umetnosti u Grazu, ne mogu a da ne pomislim koliko bi ovakva i slična rešenja arhitekata koji razmišljaju ''outside the box'' bila i više nego dobrodošla u BG. Uživajte u fotkama...

800px-Graz_Kunsthaus_vom_Schlossberg_20061126.jpg


Kunsthaus-Graz-4.jpg


4429132372_6a0a107824_b.jpg


61517183_2b0a703d39_b.jpg


630px-Crw_0235_0236_Graz_-_Schlossberg_-_Kunsthaus.jpg




7440986090_7193556bf9_h.jpg
 
Domet Bgd. arh. glava :lool: :laugh: :lool:



Uploaded with ImageShack.us

Bivis
+ 1 :)
za trud
nažalost moracemo saćekati da im izraste trece oko, kako bi opazili i ovakve lepote arhiktekture
(mada ima mikronskih pomaka . . . na primer ono što se planira na Autokomadni . . . )
 
@bivis


daleko od toga da bi oni koji razmišljaju izvan kutije dočekani dobrodošlicom.

pogledaj samo oblak na beton hali i centar za promociju nauke.



dočekani su na nož!
 
Meni se ne dopada ni oblak ni ni cenar za promociju iz drugih razloga ,
stoga te ne bi trebalo generalizovati . . . :)
 
Au al je odvratno!
Kao prenaduvano stakleno bodljikavo prase sa skraćenim bodljama!

Naravno, o ukusima ne treba raspravljati :)
 
slažem se....


ne znam čemu služi objekat. da li su to neki bazeni, šoping mol ili nešto treće....


u svakom slučaju nalazi se u bloku starih i lepih zgrada i pri tome ima i neki avio most, i kao takav definitivno odskače od celog ambijenta i skreće pažnju na sebe, ali ne na dobar način.

da se ova rugoba nalazi na nekoj pustoj poljani i dalje bi bila rugoba.... ovako je žalosno što devastira jedan ceo blok.
 
To je muzej moderne umetnosti, meni se sviđa....ali znaš kako kažu ukusi su različiti...Nisam siguran ali mislim da je autor ovog objekta osvojio nekoliko značajnih nagrada za svoje delo.
 
Meni je ovo odvratno gde god se nalazilo. Kao da je izašlo iz spota Pink Floyda (koje neizmerno cenim, da se razumemo :))
 
mislim da je naš muzej savremene umetnosti, što bi bio neki ekvivalent ovoga, na mnogo primerenijem mestu, i mnogo je za oko dopadljiviji od ovog bodljikavog praseta.
 
Prošli post je bio u čast Olimpijade a ovaj u čast ''radoznalka'' do sada najvećeg ikada poslatog rovera na Mars (veličine je automobila ). Gde bi čovečanstvu bio kraj da za nauku izdvoji barem deseti deo sredstava koji ulaže na naoružanje, NASA uprkos drastično smanjenom budžetu uspeva da sprovede u delo ovakve neverovatne misije.

Radoznalko... :)

Curiosity.jpg


Prve fotke visoke rezolucije koje nam je poslao...uskoro će biti i onih u boji...

674898main_pia16013-full_full.jpg


Na drugoj fotki možemo da vidimo toplotni štit koji se neposredno pre sletanja na Mars odvojio od sonde koja je prevozila radoznalka.

674789main_pia16021-full_full.jpg


http://www.youtube.com/watch?v=P4boyXQuUIw
Na ovom linku možete videti neverovatnu animaciju čitavog putovanja Radoznalka i sletanja na Mars.
 
Šta mislite o ideji uvođenja tzv. ''crvenih'' tablica za službena vozila grada Beograda, već su istakli telefon za prijavu ovakvih vozila ali nažalost nisam mogao da ga nađem ako neko zna neka podeli sa nama.
Crvene tablice
Gradonačelnik Beograda Dragan Đilas rekao je da treba doneti zakon o tome da svako službeno vozilo u Srbiji ima crvene tablice, kako bi se znalo kada su ona korišćena u privatne svrhe.


- Kada građani vide kola s takvim službenim tablicama ispred šoping centra vikendom, znaće da je reč o zloupotrebi vozila u privatne svrhe. Sada saznamo za takve zloupotrebe samo kada se neko od državnih službenika negde slupa - rekao je Đilas.
 
Sad kada nema više para ni za gorivo može i cela kola u crveno da prefarba. . . .
kasno Janko na Kosovo stiže :laugh: :lool: :laugh:
 
To smatram čistom demagogijom. Svi službeni automobili su verovatno opremljeni GPS sistemima, i ti podaci vrlo lako mogu da se uporede sa putnim nalozima i oni koji to treba da sprovode i prate, primaju plate od naših para... :grand:

Nego sad ajde da se i građani upregnu za ovakve gluposti i osete privrženost voljenom vođi.

Građani bi trebalo da se zapravo ukledaju na Filipa Vukšu i ostale koji se protiv nedostataka sistema bore njegovim oružjem - papirima i administracijom.

Za svoje stavove na ovom forumu sam često nazivan lično gradonačelnikom, pa nek i to ostane zabeleženo.
 
Da li neko zna ko je kupio parcelu na raskrsnici bulevara Mihajla Pupina i ulice Džona Kenedija odmah pored Prvog osnovnog suda? Različite odgovore sam dobijao, neki misle da je to kupio Zepter a neki da je isti plac pazario Peconi. Sve u svemu tim ljudima su pare isplaćene i tu je navodno planiran neki poslovni objekat i to zadnjih par godina ali se valjda zbog ove krize ništa još ne radi.
 
Ne znam za vas, ali ja sam mladost proveo gutajući naučno-fantastične i fantasy romane. Ako nam to nije zajedničko, onda bar ovo: Pretpostavljam da svi uz ljubav prema Beogradu cene neobičnu sinergiju tehnologije i lepote koja je neophodna da bi neki grad postao prijatno mesto za život. Ako uz to volite muziku, evo malo prave magije. Jedna od najlepših pesama Dejvida Bovija na mestu gde dobija pravi smisao. 14 miliona pregleda za nedelju dana:

http://www.youtube.com/watch?v=KaOC9danxNo
 
Vrh