Šta je novo?

Relax diskusije

Sasvim slučajno sam nabasao na Zepterov sajt o nekretninama, ono što mi je zapalo za oko nije broj nekretnina koje On ima već na kakvim atraktivnim lokacijama ih ima. Ali da stvar bude još čudnija ako se može nazvati uopšte čudnom s obzirom na ekonomsku krizu jeste da su sve prazne, tj. izdaju se.
Evo par njegovih zgrada...

Knez Mihailova 1, Beograd
Površina: 7200.00 m2
Spratnost: od 2. do 7 sprata
Parking: 5 mesta


OBJEKAT-KNEZ-MIHAJLOVA.jpg


IMG_1115.jpg


IMG_1230.jpg

predivan pogled..

IMG_1308.jpg


Balkanska 44, Beograd
Površina: 2200.00 m2
Spratnost: Podrum + 5 spratova + Potkrovlje
Parking: 5 mesta

Zgrada je izgrađena 30-ih godina prošlog veka kao četvorospratnica u stilu modernizma, a 60-ih godina, takođe prošlog veka, dograđen je još jedan sprat


IMG_3932.jpg


IMG_3929.jpg


IMG_3932_0.jpg


Terazije 10, Beograd
Površina: 3385.00 m2
Spratnost: 6 spratova + Potkrovlje
Parking: 10 mesta

Opis: Objekat je izgrađen oko 1931. godine, po projektu arh. Đorđa Đorđevića, u duhu akademizma, u klasičnom konstruktivnom sistemu masivnih nosećih zidova, zidan punom opekom starog formata. Do sada je objekat nekoliko puta obnavljan i osavremenjivan. Krajem 80-ih godina dograđeno je potkrovlje.

jugosped.jpg.jpg


DSC03931.JPG


Palata Zepter
Kralja Petra 32, Beograd
Površina: 3706.48 m2
Spratnost: 6 spratova (deo zgrade izdat u zakup, raspoloziva dva sprata za izdavanje, svaki po 360m2)

Opis objekta: Arhitektonski simbol Beograda devedesetih. Zgrada je završena 1997. godine i delo je arhitekata Vasilija Milunovića, Branislava Mitrovića i Dušana Tešića (enterijer). Monumentalna dupla fasada objekta je posebno osmišljena kako bi se uklopila u okruženje susednih zgrada koje su građene u različitim periodima i imaju brojne ornamente i dekorativnu plastiku. Struktura fasade je kombinacija mermera, stakla i metala. Korišćenje elemenata od poliranog čelika ima dvostruko značenje: s jedne strane korespondira prirodi proizvoda kompanije "Zepter" dok se sa druge strane u potpunosti uklapa u moderne tehnološke trendove korišćenja materijala. Sa dvorišne strane zgrade postoji veliki atrijum koji je u funkciji bašte restorana smeštenog u zgradi. U suterenu zgrade se nalazi ekspozitura banke.

U prizemlju se nalazi restoran sa baštom kapaciteta osamdeset mesta, pogodan za organizovanje specijalnih događaja sa uslugama keteringa.

photo-326.jpg


IMG_1715.jpg


IMG_1760.jpg


Sudeći po ovome i sličnim praznim poslovnim prostorima širom grada čisto sumnjam da će Beograd u skorijoj budućnosti videti izgradnju nekog nebodera. :(
 
imam jedno pitanje baš za ovu relax diskusiju.

da li ste čuli za vozača Mile Rizik? da li je to urbana legenda ili je stvarno postojao?
 
mile rizik, vozac 25-ice. pocetna stanica, kasni polazak. putnici se uzvrpoljili, gundjaju sto autobus ne krece, a mile sedi zajedno sa njima. tek ce on odjednom: gde je, bre, ovaj vozac?! ma sad cu ja da vozim i sede za volan i picne autobus po gasu, a putnici se usrase i pocese vristati: stani, stani, nemoj!!
a mile place od smeha.


mile legenda.
Sa foruma b92.
 
Bivis
+ 1 :)
lepo me nasmeja :lool: :laugh: :lool:
 
Bivis":3vcjjckl je napisao(la):
mile rizik, vozac 25-ice. pocetna stanica, kasni polazak. putnici se uzvrpoljili, gundjaju sto autobus ne krece, a mile sedi zajedno sa njima. tek ce on odjednom: gde je, bre, ovaj vozac?! ma sad cu ja da vozim i sede za volan i picne autobus po gasu, a putnici se usrase i pocese vristati: stani, stani, nemoj!!
a mile place od smeha.


mile legenda.
Sa foruma b92.


Ovo je istovetna priča o Ludom Milenku iz zemunskog pogona gsp-a. Vozio je 611 i isto je uradio. Moj drugar je bio u tom autobusu.
 
Пише "Relax diskusije", ваљда овде могу :D

Да ли знате где могу да наручим мајицу са неким текстом? Ја са нашао пар радњи, али цена није испод 1200, ја бих нешто јефтиније. Може помоћ? :)
 
Konačno neka korist i od Reprizne Televizije Srbije. U dokumentarnom programu "Trezor" danas je prikazana emisija iz 1974. sa nazivom "Beograd u 21. veku" i bavi se planovima i viđenjima tadašnjih urbanista i arhitekata o daljem širenju grada posle 2000.

Jedna prava obrazovna emisija, kakvu dugo nisam video. U njoj su pričali urbanisti, arhitekte, saobraćajni inženjeri, čovek iz vodovoda i kanalizacije, EPS-a ili kako se tada već zvalo. Bilo je i par političara, kao i pokojni gradonačelnik Živorad Kovačević.

Manje-više svi pominju metro, pominju rušenje tramvajskog i starog žel. mosta, izmeštanje žel. stanice, most preko Ade ( ne ovde gde je danas ), obilaznicu, operu...

Najviše su mi se svidele ideje o izmeštanju luke Beograd na područje Velikog sela ( iza Višnjice ), koja bi bila povezana sa Pančevom kao i ideja da se kod Bojčinske šume i na levoj obali Dunava naprave jezera za kupanje, poput Ade. Pretpostavljam da su kod Bojčina mislili na ribnjak Živača, a za ovo drugo ne znam.
 
Zanimljiv studentski rad Aleksandra Grusanovića, hajde zajedno da maštamo da jednog dana ovako nešto vidimo u Beogradu.... ;)

Belgrade Tower
location: Usce, Belgrade, Serbia
Type: Residential - Apartmen
Commercial - Office, Retial space, Restaurant, Exibition Center
Public - Park / Sky Gradens
Turisam - Hotel
Building status: Student work
Site type: Suburban

1869d7c7cf8404738e2513d00a095452.jpg


6bf00ee4b511511cf15f9ed6e48e87cb.jpg


1f84abfc7a7c5af8ddb8aad90ef7d5cf.jpg


262a71a5cbf9cc600df7a6cd6eb7fb9f.jpg


a5cc14f9b7770f51b2606b5f641cf4f1.jpg


50b728f8ad047af32bb264a1aaac1e41.jpg


17d2b9c581977c1a3c9879367523ca64.jpg


67f033a605a30ce0c5edabc4cb6dc5b5.jpg


f96acd3c08e9ebf98beb7d4add5f6aed.jpg
 
Meni se sviđa, ali je toliko ogromno da prosto guta sve oko sebe - Ušće, Kališ itd.
Ali sve pohvale za projekat, kamo sreće da možemo da se uopšte nadamo ovako nečem...
 
Lepo izgleda na slici
al čemu služi tako veliki Faradejev kavez :rolleyes:
Zapravo nikada nisam uspeo da shvatim opravdanost kula sem kao umetnički poduhvat u urbanizmu
 
Какви сте смарачи. Заклања поглед на Калиш... из Батајнице? Није изграђено испред већ на другој обали преко пута Калиша. Ако хоћеш да га гледаш стани испред зграде!

Боко, инспирација му је био Кантон Торањ.. :kk:
 
Uživajte u nečemu što je već izgrađeno Tokio Sky Tree, sa antenom je visok oko 640m i predstavlja pravu atrakciju u Tokiju....

20120620_7.JPG


20120620_5.JPG


7477481834_d7a9deb980_b.jpg


U proseku nešto više od 10 000 ljudi dnevno kupi ulaznicu da bi mogli da uživaju u pogledu sa vrha, cena karte je 2 500 jena što je oko 30 dolara ili oko 2 800 dinara.
 
Meni sve te futurističke kule i šiljci izgledaju nekako zlo, kao mordor.

Naabi-725085.jpg

BellSouth-001.jpg

46theshard_pic2.jpg

shard.home.jpg
 
овај објекат на тој локацији би само визуелно загадио Ушће и Калиш (к'о да већ није загађено кутијом за ципеле звано ТЦ Ушће, али ај сад). замисли дођеш на Калиш до Победника и испред тебе ово чудовиште. на баш лепо, зар не? ја бих то метн'о или у Блок 42, преко пута Бувљака или на ону ледину иза Генекс куле (мислим даје 33 или 34, не знам тачно)
 
Могло би мало да се помери, али мени се и овде свиђа :p
Пс: Било би фантастично да станем код победника и видим ово :)
 
I ne vidiš ništa osim toga. Turci su breg iznad Pobednika s namerom prozvali "breg za razmišljanje", upravo zato što možeš satima tamo da sediš, gledaš u daljinu, gledaš Savu, Dunav, šumu na banatskoj strani i razmišljaš o raznim temama. Nakon svih onih prolaza, kapija i tunela dolaziš u park i breg sa koga puca pogled i to samo po sebi predstavlja vrhunac doživljaja Kalemegdana svakom ko sa strane dođe u Beograd. Pa i samim Beograđanima. Sa ovom karakondžulom ispred nosa, komotno možemo da izmeštamo Kalemegdan na neko bolje i prikladnije mesto.

Što se Ušća tiče, šteta je što ne postoji mogućnost za sirotinju raju da se popne na gornji sprat i uživa u pogledu. Svuda u svetu postoje takve kule i barem sa jedne od njih može da se posmatra grad. U Beogradu ni sa jedne od tri postojeće nije predviđeno tako nešto. Ako je već pravljen pilon npr. i po toj ceni po kojoj je, neko je mogao da osmisli kako da sam most sebe otplaćuje, barem delimično.
 
Али ми нисмо турци :p И ето, кад се изгради ово, моћи ћеш да гледаш куда год будеш хтео :D :p
 
Sada baš u ovom trenutku na studiju B, emisiju ima onaj lik što vodi Danas konferens centar. Tema emisije su zabavni parkovi a u fokusu je zabavni park u Orlandu. Jedan deo emisije je vodio sa napuštenog akva parka u Beogradu i tu je izrekao neverovatan (barem za mene ) podatak, da je zabavni park u Orlandu veličine kao dva Nova Beograda. :shok:
 
Vrh