Šta je novo?

Relax diskusije

smiley_crazy.gif


А да не зна неко случајно где могу купити ове слушалице? :D
4de4228e4446bcce97637c820.jpg

SLUSALICE-BEATS-BY-DR-DRE-MONSTER-TOUR_slika_O_1080859.jpg

BeatsByDre.jpg

Beats By DR.Dre Monster
 
Da čestitam Filipu što se pojavio i na b92 u emisiji dnevni magazin :)
 
Па ово није ништа ново, наши произвођачи ове врсте производа (какао кремова) су одавно скретали пажњу на ову шарену лажу из "Њихове лепе", али то нико није желео да уважи.
Надам се да ће сад нешто да се покрене, а један део нашег народа сматра да су прехрамбени производи из иностранства квалитетнији ! Наравно то није тачно, поготово кад је кондиторска индустрија у питању.
Овде треба прво држава да реагује и забрани увоз оваквом шкарт производу, а наравно и потрошачи, кроз бојкот.
 
Prenosim komentar jednog lika čini mi se da je sa b92.....
mladenitanja -
Danas sam u Maxiju prevrnuo sve kakao (lesnik) kremove i svi su uglavnom oko 3 %. Jedino su prodavali neki Premia (Vekic) koji je 5%.
Na najneupadljivijoj polici nadjoh Baninijev Tango (400gr) sa 12% lesnika! Kako na sebi ima deklaraciju na italijanskom, ocigledno je da je namenjen izvozu na njihovo trziste. Odmah pored, nesto skuplja kantica (500gr) krema isog imena i proizvodjaca nema italijansku nalepnicu i pogadjate, nema ni 3% lesnika. Dakle nije samo Podravka, i nasi nas tretiraju isto! Btw ukus ovog 12% je odlican :)
 
To ipak zavisi i od podrucja sta ko voli.
Na nasem trzistu samo Nutela ima 12% lesnika, ostali uglavnom manje. Takovo Eurokrem je imao 12% lesnika dok je imao italijansku licencu, odmah nakon gubitka licence spao je na 3% i postao redji. Kazu da nas narod sve voli sa puno secera i margarina i da su mu ti ukusi prijemciviji od lesnika, pa ih zato nijedan nas proizvodjac i ne ubacuje. Postoje i jeftiniji kremovi sa 12%, npr. Merkator robna marka crnog krema, kao nutela, koji se proizvodi u Italiji. Cesto je na akcijama, a navodno ima evropski kvalitet. Nasi takodje imaju margarin koji se svuda u svetu izbacuje, a Nutela i taj Merkatorov palmino ulje.
 
Da li neko zna odakle dolaze one Milka čokolade što se mogu kupiti na pijaci i na drugim ''improvizovanim'' tezgama. Primetio sam da se tu mogu kupiti Milke raznih ukusa kojih ne možemo naći u Maxi diskontima. E sada da li su to fake milke ili možda original?
 
Original su, dovoze ih iz Madjarske, kao i sve one Magi supice i slicne stvari. Nadam se samo da ih lepo skladiste i onda su sasvim OK. U Madjarskoj je cokolada jeftinija, zatim dobiju na madjarskoj granici povracaj poreza od 25% pa onda preko nase prosvercuju, a zatim bez ikakvih poreza i uvoznih dazbina prodaju to na nasoj pijaci. Sad shvatas do koje mere ta razlika u ceni moze biti velika.
Ja sam isao sa bratom cisto da vidim te cene. Slicni su kao mi, mozda malo jeftiniji, ali imaju visok porez, pa kad ti ga vrate, to ispadne dosta jeftinije. Podrazumeva se sverc na nasoj granici. Licno sam kupio Persil da vidim kakva je razlika jer ga oni ne dobijaju iz Merime Krusevac kao sto je na nasem trzistu, vec dobijaju austrijski. Nisam video neku razliku.
 
Milke i druge čokolade su stvarno bezobrazno skupe u Diskontima :mad: , mislim da im se cena za 100gr. kreće oko 130 dinara, ove na pijaci se prodaju za oko 90 dinara. Ono što mi se dopada kod ''Mađarskih'' Milki jeste to što imaš na desetine različitih ukusa dok ovde kod nas furaju samo nekoliko. To samo pokazuje koliko smo mi malo i neatraktivno tržište za strane proizvođače. Pošto sam veliki čokoholičar :D kada god imam priliku da pređem granu, prvo što tražim po rafovima jesu slatkiši, a u Nemačkoj izbor slatkiša je neverovatan, ovde nismo videli ni 90% ponude kakva postoji u EU. Znam da smo malo tržište sa niskom platežnom sposobnošću ali neki put pomislim da čak i u Albaniji postoji veća ponuda robe.
P.S. Što se tiče eurokremova oduševio me je bambijev Juhu krem, ne znam koliko je istina ali su u bambiju izračunali da je u svakoj tegli sadržano 12 krupnih lešnika :kk: .
 
Izgleda da je Podravka učinila sve de se situacija oko škart linolade zataška, koliko je lako kupiti naše novinare ovo je strašno :notok: . A da je u pitanju neki naš proizvod, cela hrvatska javnost bi se digla na noge, setite se šta se desilo sa Jaffom u Sloveniji i Hrvatskoj.
 
Bivis":1cxi1j7z je napisao(la):
Izgleda da je Podravka učinila sve de se situacija oko škart linolade zataška, koliko je lako kupiti naše novinare ovo je strašno :notok: . A da je u pitanju neki naš proizvod, cela hrvatska javnost bi se digla na noge, setite se šta se desilo sa Jaffom u Sloveniji i Hrvatskoj.

Pa ne znam zasto kazes da je skart, stvarno bi taj sa puno lesnika bio skup za nase trziste kao sto je Nutella. Nijedan nas krem nema vise lesnika i dobro se prodaje jer je jeftiniji. Podravka se zaista samo uskladila sa trzistem. Mi pre svega kupujemo jeftinu, a ne kvalitetnu hranu. Tako je po statistici zbog kupovne moci. Nece sad neko kod nas da donese kvalitet kad nema ko da ga kupi, ti koji traze dobro su u velikoj manjini i to nije isplativo.

Pitao sam jednog lika iz veterinarske inspekcije kako moze da bude pecenica 700 dinara. Narod vise nije hteo istu da kupuje po 1.500, prakticno stala prodaja i onda su se dosetili da spricevima ubacuju sterilnu slanu vodu, prakticno fizioloski rastvor. Meso je nenormalno dobilo na tezini, sto mozes i sam da vidis koliko iz svega sada curi voda. Siromasni smo, i sto budemo siromasniji sve ce gore stvari da nam dolaze.
 
OK, škart je malo preterano, ali mi se čini a neka me neko ispravi ako grešim, da je cena linolade ista u Hrvatskoj i Srbiji, znači da ovde zarađuju više na nama nego kod njih. A što se tiče špricanja mesa, :laugh: to sam se lično uverio kada sam kupio slaninu u Matijeviću. Onako na prvi pogled izgleda stvarno dobro, mesnata ima lepu boju stavim je ja u frižider. Kad ono posle dva, tri dana imam šta da vidim, slanina poprimila neku braon boju a iz nje se cedi neka sluz. :mad: Ali da stvar bude gora mislim da je naš narod navikao na te stvari, nažalost teška finansijska situacija je dovela do toga da se danas u supermarketima mogu kupiti razni sukomesnati proizvodi po ceni ne većoj od 200 dinara. Pa ako kilogram mesa košta oko 450 dinara ne treba biti Ajnštajn da bih shvatio od čega se prave sve te kobasice, viršle, šunke i ostala sranja. Sećam se da sam negde pročitao neko istraživanje kvaliteta viršli kod nas. Ubedljivo najgora je Carnex, najbolja je bila Famisova, ali mi se čini i da su se oni pokvarili od kako ih je kupio Mišković.
 
vucko":qlzr52d8 je napisao(la):
Drago mi je da ti se svidja emisija potrosacki savetnik,bice jos slicnih priloga sigurno.Inace,autor emisije je jedan od forumasa ovde.Reci,sta ti ti je beobuild :gobb:

Zao mi je sto onaj njihov forum nikako da zazivi. Mada nas narod nikad nije bio za neku zastitu, samo kupuj, kupuj, kupuj...
 
Nema veze oko foruma,stize po nekoliko desetina i-mejlova svaki dan sa svakojakim problemima.Mada najvise ih je kada ljudi odgledaju emisiju i kazu,"e,pa mene su na isti nacin zavrnuli oko iste svari.Ako je gospodin x imao hrabrosti da izadje na televizor i kaze kako ga napravise budalom,onda cu i ja".

Jedino je steta sto ne ide emisija na RTS1 jer bi imala visestruku gledanost.

Recimo,kada je Beogradska hronika bila privremeno prebacena pre neku godinu sa RTS1 na RTS2 imala je oko 5 puta manju gledanost!A licno mislim da bi beogradska hronika trebala da bude na RTS2 jer je RTS ipak javni televizija Srbije a ne Beograda,za to vec imamo Studio Dj(pardon B).

A dok ovakve emisije kao potrosacki savetnik trebjau biti na RTS1 jer ako si primetio uglavnom su prilozi o ljudima iz unutrasnjosti i njihovim problemima,a ne samo o Beogradu,koji je ako gledas RTS i Studio Dj proglasen za centar sveta.

Potrosacki savetnik me u manjoj meri podseca na onu emisiju ipak se okrece.Uvek se setim onog priloga o nekom seljaku kome telefon jedino radi kada zaliva vodom jednu banderu koja je na jedan kilomtear od njegove kuce,hehe
 
vucko":3k6k0rvu je napisao(la):
Jedino je steta sto ne ide emisija na RTS1 jer bi imala visestruku gledanost.

To sam im i ja zamerio, rekao sam im da su stavili na RTS2 kao da ne zele da ih bilo ko gleda :/
Bolje i da su na bilo kojoj od ovih komercijalnih televizija u nekom boljem terminu. Nemaju oni neku preteranu minutazu da ne bi mogli da se ubace u neki super termin, samo ne znam ko ih finansira i koliko je bilo ko spreman da ih podrzi. Stice se utisak da je i RTS2 dobijen na neke misice.
 
Originalo je trebao biti RTS1,tako je i pisalo na tenderu,ali rts je zagazio u korupciji kao i sve sto je drzavno pa su spali na rts2.

Rts ne finansira emisiju vec se ona finansira od reklama tokom emisije i zahvaljujuci tome je emisija na pozitivnoj nuli.

Po ugovoru su trebali dobiti isti termin koji je na RTS2 samo na RTS-u 1...

Gledanost i nije losa,oko 200 000 ljudi kada je repriza nedeljom u podne.

Inace,sekund reklama na RTs-u1 je 8 puta skuplji nego na rts-u2 sto znaci da bi zarada bila toliko veca a i imalo bi se budzeta za jos "skakljivije priloge".Dobro si uocio,kao da ne zele da im dopuste da se emituju ali ne mogu to uraditi zvanicno vec pokusavaju da ih nateraju ekonomski...

Nazalost ne moze ih niko podrzati jer su oni protiv svih firmi jer sve ostecuju potrosace,a rts naravno da nece da podrzi nezavisnu produkciju.Recimo da sam licno prisustovao u snimanju jednog priloga kada je jedan od vlasnika te firme na koje su bile prituzbe ponudio 10 000 eura,naravno mito je odbijen.Sad razmisli koliko bi novinara kod nas odbilo mito zbog nekog priloga od 5 minuta koji se emituje na RTS2?

Cak je bila ideja u jednom prilogu da se intverjuise i Brankica Stankovic autor Insajdera jer je i ona bila ostecena u jednom slucaju,ali njena medijska kuca nije dala dozvolu jer je ta firma sponzor medijske kuce za koju ona radi...
 
Juče sam na studiu B gledao izbor za gradonačelnika i primetio bivšu komšinicu ( pored još nekoliko poznatih lica ) kao jednog od odbornika u skupštini. Za ove ostale sam znao da se bave politikom, ali ona me baš iznenadila. Na žalost, ne znam joj ime, često sam je viđao u kraju, ali ima karakterističnu crvenu sitno-ufrćkanu kosu i godišta je od 1980. naovamo. Ako je neko od vas upućen i na osnovu opisa zna o kome pričam, da li možda znate iz koje je stranke?
 
naredno pitanje, udata ili ne :laugh:
sve za bolji Bgd i još veci uticaj BBa
:laugh: :lool: :laugh:
 
Na žalost, ne znam ništa više osim podataka koje sam naveo :( Devojku znam iz viđenja. Ma kad bi negde bio spisak odbornika uz sliku...ali sumnjam.
Mislim da nije udata. :p
 
Vrh