Šta je novo?

Rekonstrukcija ulica Kraljice Marije, 27. Marta, Džordža Vašingtona i Cara Dušana

Da li bi moralo da se kompletno uklanja drveće ili ne, i u kojoj meri, ne bih znao, nemam uvid u stanje svakog drveta. Negde sam video da je jedan koren u pitanju, negde više. Korenje je baš debelo, negde je i 20cm debelo, koliko se sećam. Olakšavajuća okolnost je što nije sraslo oko samih cevi, ali je problem što ne bi mogli da se vade delovi cevi a da se ne seče korenje. Recimo mogla bi da se iseče cev na neku manju dužinu, i da se izvuče ispod korena jednog stabla, ali da bi se to izvelo, moralo bi da se seče korenje drugod stabla. To praktično znači da bi moralo da se seče korenje svakog drugog - trećeg stabla. Tu se postavlja i pitanje stabilnosti samog drveća, jer je pitanje koliko bi korenje koje ide na stranu trotoara, moglo da izdrđi težinu kompletnog drveta.
Ako su već raskopoavali celu ulicu mogli su da polože novi vodovod i da ostave segmente starog upletene u korenje i da kada novi bude kompletiran na celoj deonici samo prespoje na početku i kraju.

U svakom slučaju kao minimum imao čistu prevaru građana jer je rekonstrukcija svih instalacija bila jasno navedene kao deo projekta "Rekonstrukcije Tri Bulevara (TM)" i jedan od razloga cene i trajanja.
 
Да ли је могуће заменити водоводне цеви?

Замена би оставила десетине хиљада људи без воде.
 
Tražim izjavu, ali da budem iskren čini mi se da je Vesić tada rekao da neće da menjaju cevi jer to nije bilo predviđeno projektom...i u istoj izjavi je naravno okrivio Đitlera da nije 40 godina menjao cevi.
 

Prilozi

  • Локацијски услови - Верзија за објављивање_20220714200241.pdf
    196,4 KB · Pregleda: 90
  • Решење о одобрењу извођења радова - Верзија за објављивање_20220714200422.pdf
    263,6 KB · Pregleda: 122
Šapić kaže da nisu a Vesić je govorio da će ih menjati (izvor: https://www.telegraf.rs/vesti/beogr...rajace-200-dana-u-planu-je-novi-trg-i-rasveta):
I ovo ti ništa ne govori?

Да ли је могуће заменити водоводне цеви?

Замена би оставила десетине хиљада људи без воде.
Razlika između popravljanja puknutih cevi svakih par meseci i parcijalnog rada u jednom cugu, nije velika, ali je efekat jednog i drugog neuporediv. Ovde se kuka nad time što bi se neko vreme ostalo bez vode (duže ili kraće, zavisno od organizacije i sijaset drugih stvari), a primera radi, u Zrenjaninu još malo pa proslava punoletstva kako koriste isključivo flaširanu vodu, pa eto ljudi žive.
 
Sećam se da su stanari i bili bez vode neko vreme, ne znam zašto jer nisam pomno pratio dešavanja.
Za mene je glavno pitanje da li je zamena urađena ili ne, odnosno da li je javni novac potrošen i na to a da to zapravo nije urađeno.

Ako nije onda izlazi da su se toliko dugo zezali samo sa rekonstrukcijom saobraćajnice i trotoara.

Tako su radili i Slaviju, praktično su samo asfalt skinuli i stavili novi.
 
Za mene je glavno pitanje da li je zamena urađena ili ne, odnosno da li je javni novac potrošen i na to a da to zapravo nije urađeno.

Ako nije onda izlazi da su se toliko dugo zezali samo sa rekonstrukcijom saobraćajnice i trotoara.

Tako su radili i Slaviju, praktično su samo asfalt skinuli i stavili novi.
To su, kao što je već pomenuto, ljudi i govorili.

I da jesu i da nisu menjali sve moguće i nemoguće instalacije (a izgleda da nisu ništa), apsurd je koliko je sama rekonstrukcija trajala. A. p. s. u. r. d. Pogotovo ako uračunamo da su samo menjali asfalt i "uredili" trotoare, a ono u sredini samo možda prokopali da vide kakvo je stanje.
 
Ma nema šanse da su menjane, sećam se @GOJE reportaža i uvek je bila priča oko kanalizacionih cevi, koje su jelte zamenili, vodovodne nisu dirali. Kroz maglu bih rekao da su samo određene segmente čačkali (krpili) i to je sve.
 
Cevi nisu menjane. Eventualno u Cara Dušana. Znam po tome što su odatle nekoliko puta vadili ljude iz rupa. Jednom sam se i ličbno zatekao u trenutku dolaska hitne pomoći, ali nisam imao vremena da se zadržavam.
 
U Cara Dušana je kompletno nova vodovodna instalacija, a za Kraljice Marije ne znam.
Nije menjano nigde sem u Cara Dušana. Šta pored izjava zvaničnika i pucanja cevi na svakih par meseci treba da se uradi da bi se shvatilo? Čak i sam položaj i veličina drveća, plus ono što sam pisao za korenje stabala, ukazuju na pomenuto.
 
Реално није мала вероватноћа да је Весић намерно оставио Шапкету многе ствари накарадно из освете.
 
Ко зна какве су све унутар СНС борбе биле ван очију јавности. Пре годину дана је Шапићева странка прешла у СНС, верујем да су тад договорили да ће он бити градоначелник.
 
Ne verujem da je Vesić mogao na taj način da planira i sabotira svog naslednika ali svakako verujem da, kad ili ako je to bilo moguće, sigurno bi to uradio. To liči na njega. Pseto.
 
Верујем да Весић и данас има своје људе по јавним предузећима који могу овој Шапићевој гарнитури да саботирају мандат.
 
Od pucanja cevi pa do 22h bez vode je bilo i pola Karaburme, Despota Stefana, Skadarska, delovi Mirijeva. Da li je moguće da su svi ti delovi grada na toj cevi ?
 
U Srbistanu je sve moguce. Ta cev je kao neki magistralni vod, ne znam da li sam se dobro izrazio i preneo, ali koliko sam razumeo, jedna je od glavnihu gradu. Bas zato bi covek ocekivao da pri svakoj rekonstrukciji bude temeljno i kvalitetno zamenjena i odrzavana, al prc...
https://www.politika.rs/scc/clanak/512087/Pukla-vodovodna-cev-stara-sest-decenija

Kazu da nisu menjane cevi, magistralna vodovodna cev je od azbesta pa nije bilo potrebe da se menja. Zar nije azbest stetan za zdravlje ljudi? ili je to samo ako se udise, ne i ako je u vodi?
Dobro pitanje, ovo i mene zanima.
 
Vrh