Šta je novo?

Rekonstrukcija ulica Kraljice Marije, 27. Marta, Džordža Vašingtona i Cara Dušana

da...stoji vec raskopano od kako smo berislava jeli na brdu peska. kasnije su samo digli i ove granitne ploce.
 
Super je sto su opet raskopali. Nama Dorcolcima je to dobro.

Toliko ima toga umetnickog i konceptualnog u ovoj rekonstrukciji, koja je u stvari eumtnicko platno, delo dugacko 3 km.
Niko nije razmisljao o sahtovima, postavljenim tako da lupaju, zvece i udaraju kako prodje bilo koje vozio.
Recimo abs kod prekrasnog kafanskog platoa u Palmoticevoj.
Udara, ne oprasta.
Stanari u okolnim zgradam narocito uzivaju.
Nikad im nije palo na pamet da se pobune.
 
Opravi ga Šapić, svaka mu čast. Ostali samo stubovi javne rasvete. :D

A sad da se uozbiljim. Fotografiši i piši medijima, čisto da ne ostane "među nama".
 
Будући Помодоро прекрива једну од најзанимљивијих овдашњих фасада:
20220724_120100.jpg

На горњем делу је стављен некакав декинг, а на доњем су постављени профили, као припрема за исти такав декинг:
20220724_120526.jpg

А концептуалности на пјацети свакако не мањка:
20220724_120153.jpg

За разлику од квалитета:
20220724_120658.jpg
 
Ako ništa drugo, barem uvek možemo da vradimo u pređašnje stanje, Mislim na fasadu.
 
Покојни Мажик (будући Помодоро) је цео подекинжен, и то ћу да сликам у неком футуру. А сада ћу само набацати слике. Све једне те исте, из дана у дан, из месеца у месец, из године у годину:
20220809_220928.jpg
20220809_220835.jpg
20220809_220615.jpg

20220809_220543.jpg
20220809_220402.jpg
20220809_220346.jpg
 

Prilozi

  • 20220809_220340.jpg
    20220809_220340.jpg
    115,3 KB · Pregleda: 150
Покојни Мажик (будући Помодоро) је цео подекинжен, и то ћу да сликам у неком футуру. А сада ћу само набацати слике. Све једне те исте, из дана у дан, из месеца у месец, из године у годину:Pogledajte prilog 142817Pogledajte prilog 142818Pogledajte prilog 142819
Pogledajte prilog 142820Pogledajte prilog 142821Pogledajte prilog 142822
Ovo ima umetnicku vrednost kao arhitektonski performans, koji bi trebao da upucuje na skrivenu simboliku relativnosti materijalne egzistencije.
 
Kad smo kod Medžika (ne Džonsona), danas sam prolazio tuda peške. Ako sam i dva minutra bio tamo, max. Za to vreme sam se naslušao klaparanja kocki, za sve uzete pare za rekonstrukciju cevovoda u Kraljice Marije, koji nikada nije odrađen. Kako je krenulo, za koji mesec ima da dobijemo skverove sa dizajnom prekrivene fasade.
 
Ovo ima umetnicku vrednost kao arhitektonski performans, koji bi trebao da upucuje na skrivenu simboliku relativnosti materijalne egzistencije.
MIslim da je to zaista tacno.
U pitanju je veliki performans, a mi smo statisti.
 
Kad smo kod Medžika (ne Džonsona), danas sam prolazio tuda peške. Ako sam i dva minutra bio tamo, max. Za to vreme sam se naslušao klaparanja kocki, za sve uzete pare za rekonstrukciju cevovoda u Kraljice Marije, koji nikada nije odrađen. Kako je krenulo, za koji mesec ima da dobijemo skverove sa dizajnom prekrivene fasade.

Kloparanje kocki je deo koncepta. Ulica zivi. Energija prolaznika prelazi u energiju ulice.
Klepet kocki stapa se sa regularnim udarima automobilskih tockova u poklopce sahtova, koji takodje klepecu i zvece.

Umetnicki trio Vesic/Radojicic/Veselinovic udahnuo je dusu bezlicnom kamenu i postigao ono sto skoro niko nije - dao audio dozivljaj jednom delu primenjene arhitekture.
 
Hahaha moguce. Izgleda su posekli ovo drvo kad su krenuli da kopaju pa vi procenite koliko je trebalo ovim grancicama da izdzikljaju.
 
Voda je simbol zivota. Nasi gradski neimari su namerno udenuli urbane prostore koji se pune kisnicom u svoje remek delo.
Voda na ulicama je simbol vecne vlasti Vodje i vecne sramote beogradjana.
 
Vrh