Šta je novo?

Rekonstrukcija ulica Kraljice Marije, 27. Marta, Džordža Vašingtona i Cara Dušana

Kao da je bitno dal se ploče jašu danju ili noću. Ti teški kamioni vrše pritisak u svakom slučaju. Jedino rešenje bi bilo da se postave stubići a da kamioni stoje na kolovozu i da se roba unosi ručno preko ploča. Naravno, u ovom slučaju bi se ponovo trebalo vratiti pravilo o isključivo noćnom istovaru, jer bi u pomenutom slučaju imalo smisla.
 
Pored kamiona ne verujem ni da su ploče takve da konstantno izdrže tonu ili koliko je težak kiosk.
 
Био сам данас у ул. Краљице Марије/27. марта, и на Авали. У наведеној улици још има раскопаних и незавршених делова тротоара, а у делу улице 27. марта преко пута Секретаријата за урбанизам чује се сваки пут јак удар точкова кола о поклопац шахтова на улици.
Ево како изгледају плоче на Авали укројене и постављене пре око 90 година:





 
nekada su kvalitet i znanje imali prioritet....zato i traje 90 godina i vise....ovo na avali kao da je ni par godina staro
 
90 godina!? Uopšte nisam razmišljao o tome.

Ovako uklopiti nepravilne ploče sa skoro istom širinom fuge koja je pravolinijska je remek delo. Skoro da garantujem da kada bi sada radilo nešto slično da bi se napravila emisija o tome kako su koristili softver i da je svaki kamen numerisan da bi se ovako pravilno uklopio.

Podseća me na priču (urbana legenda ili šta već) da kada su neki inžinjeri i arhitekte lomili glavu o nekom spiralnom stepeništu i na kraju došao Crnotravac i odradio to bez projekta i nacrta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=835405#p835405:2k8r3jk8 je napisao(la):
solecar » Sub Mar 27, 2021 12:56 pm[/url]":2k8r3jk8]Kao da je bitno dal se ploče jašu danju ili noću. Ti teški kamioni vrše pritisak u svakom slučaju. Jedino rešenje bi bilo da se postave stubići a da kamioni stoje na kolovozu i da se roba unosi ručno preko ploča. Naravno, u ovom slučaju bi se ponovo trebalo vratiti pravilo o isključivo noćnom istovaru, jer bi u pomenutom slučaju imalo smisla.

ja bih radije uveo zakon koji se poštuje. Stubić neko odvali, naša služba ga nikad ne popravi i ništa..... Ovako dođe inspekcija i napiše ti kaznu na pravno lice od milion dinara. Pa i sutra opet , i prekosutra.
 
Nemci u Cara Dušana 1941 posle ulaska u Beograd.
 

Prilozi

  • 8HtF5NM.jpg
    8HtF5NM.jpg
    104,1 KB · Pregleda: 1.960
  • iJ3MAry.jpg
    iJ3MAry.jpg
    106,5 KB · Pregleda: 1.956
  • cPGOllX.jpg
    cPGOllX.jpg
    85,2 KB · Pregleda: 1.964
  • 1l9Q9BQ.jpg
    1l9Q9BQ.jpg
    94,1 KB · Pregleda: 1.963
Gradilište Dorćol centra zauzelo je i deo (manje od 10 metara) neizgrađenog trotoara, i popločanih parking mesta i izašlo praktično do šina:
20210329_082654.jpg

Ono što se unutra može videti, će vas šokirati:
20210329_082639.jpg

Preko daščane podloge izliveno je preko nekoliko tona betona, verovatno baza za budući kran. Zanimljiva posledica ovoga je da trotoar neće biti završen sigurno ni tokom 2022. u ovom delu, jer je ovo gradilište zaista džinovsko.
 
Da li tamo neko ima gram mozga, zar nisu mogli da podignu nove ploce prvo!? :shock:
 
što da dižu ploče kad grad taman može da odradi dodatnu nabavku kamena od Zvonka Veselinovića :lol:
 
Игром случаја затекао сам се у трамвају иза несрећног тротинетисте у 27. марта. Главом је ударио дрвену ограду баште Валтера. Полиција је брзо стигла, а пролазници су хтели да помогну, поготову једна девојка и момак који су заједно са полицајцима држали повређеног момка који је био поремећене свети због ударца Нажалост најгоре се показала хитна помоћ, требало им је око 40 минута да стигну. Више нас окупљених је звало телефоном 194, а полицајци су тражили помоћ моторолама. Можда нисам најбоље чуо, али хитна помоћ је изгледа грешком послата у Мали мокри луг где исто има улица 27. марта. Надам се да ће повређни момак бити добро, заиста тужан призор.
 
Vozio po šinama pa se uspaničio?
Uveren sam da 90% trotinetaša nikada nije ništa vozilo pre trotineta, a ponašaju se kao da imaju minimum 10 godina iskustva bicikliste raznosača u Njujorku.
 
Могуће, можда му је и упао точак у шине, то уме да буде незгодно на бајсу. Такође грешка несрећног момка је што није имао кацигу, верујем да би у том случају боље прошао.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=836353#p836353:35mmnra7 je napisao(la):
Дошљак » Pon Mar 29, 2021 10:04 pm[/url]":35mmnra7] Можда нисам најбоље чуо, али хитна помоћ је изгледа грешком послата у Мали мокри луг где исто има улица 27. марта....

Šta reći... Toliko se glupiraju sa promenama imena ulica, a nije im palo na pamet da u jednom gradu i njegovim prigradskim opštinama uklone duplikate. Idiotizam na delu...
 
Prilikom rekonstrukcije ove ulice, najviše promena i novčanih sredstava je posvećeno bezbednosti. Kako sam već ranije istakao - na potpuno pogrešan način.
 
Ja sam kod ugla sa Jevrejskom, svi su stigli za par minuta ali novine pisu da je momak odveden na reanimaciju, nadam se da ce se izvuci :(

Inace tu je nakaradno postavljena trafika (na neukrojenom sahtu na kamenu jednom rdjavom nozicom) a koja blokira vidljivost svima, ljudi izlecu.

Takodje pomerena je stanica prekoputa pa cesto trce za prevozom jer su takodje navikli da je kod pekare pa pojure dalje da stignu kad je prevoz presisa.

Jos uvek je trotoar prepun nekih gomila kocki, sljunka, rupa, plus parkirana vozila pa ljudi cesto idu sinama.. A i mene povuce ta (losa) navika, pa se setim da sada idu i kola njima.

Ne kazem, nisam stigla da vidim sta se ovde desilo, tri vozila su zadrzana i vise ljudi da daju izjave, od kojih jedno dostavno vozilo Wolt, a drugo je oneo pauk, pretpostavljam to koje je udarilo pesaka.

Ovaj ugao je sada mnogo haoticniji ako je to ikako moguce, dosta je promena.
 
Meni je ulica urađena dosta bezbedno, al svi se nešto vrte kolima u njoj, prave polukružne, izleću bez čekanja iz okolnih uličica, zaustavljaju na šinama pa se ovi iza cimanjem ubacuju da ih zaobiđu i sl. ali to je najviše jer nije rešen problem parkiranja u ulici, kažem trebalo je 5 garaža po 500 mesta, ceo trotoar dati pešacima i onda bi tek ulica bila full, bilo bi mesta i za trotinete, bajzeve. Moj ćale se jednom tako polomio, vežbao neki trijaton trčanje 40km, bajz40km, plivanje 5km i jednom mu na NBG upali tanki točkovi profi bajza u šine i polomio se došo kući sav krvav.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=836358#p836358:2oony0tj je napisao(la):
Дошљак » 29 Mar 2021 22:15[/url]":2oony0tj]Могуће, можда му је и упао точак у шине, то уме да буде незгодно на бајсу. Такође грешка несрећног момка је што није имао кацигу, верујем да би у том случају боље прошао.
Ja ako sam sve ukupno njih troje video da nose kacige.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=836361#p836361:2oony0tj je napisao(la):
gishko » 29 Mar 2021 22:18[/url]":2oony0tj]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=836353#p836353:2oony0tj je napisao(la):
Дошљак » Pon Mar 29, 2021 10:04 pm[/url]":2oony0tj] Можда нисам најбоље чуо, али хитна помоћ је изгледа грешком послата у Мали мокри луг где исто има улица 27. марта....
Šta reći... Toliko se glupiraju sa promenama imena ulica, a nije im palo na pamet da u jednom gradu i njegovim prigradskim opštinama uklone duplikate. Idiotizam na delu...
Ja to ponavljam godinama unazad i znam vrlo dobro kako je to, jer živim u jednom od duplikata. Više puta sam pisao nadležnima, ali iz nekog razloga ne zanima ih da se bave time, nego im bitnije da promene nazive ulica koje je dala prethodna vlast, i da oni koji su po njihovom mišljenju podobni, dobiju svoje ulice.
 
Skupo plaćeni, svuda postavljeni i nesrećno podešeni semafori su juče - progovorili. Neka gospođa se obraća pešacima i verovatno im poručuje:

"Nalazite se ispred čuda tehnike. Sve trepće i pišti, ima i dugme. Ko pronađe dugme, dobija nagradu u vidu mogućnosti da ga i pritisne. Do juče, taj pritisak je izazivao blago pištanje i sijanje indikatora, ali od juče konačno ima efekta i na samu signalizaciju. Spektakl - ko pritisne dugme - čekaće, ne jedan, nego dva ciklusa".

Doduše, iskren da budem, dugme ipak ima jednu dobru funkciju (osim one primarne: da izaziva sreću kada ga konačno pronađete). Pritiskom na dugme - gospođa ućuti.

Je... i ih semafori.
 
:D Мислим да сам детаљно описао како се уклапа. :mrgreen:
 
Vrh