Šta je novo?

Rekonstrukcija ulica Kraljice Marije, 27. Marta, Džordža Vašingtona i Cara Dušana

Upravo sam prosao tuda. Poplocavanje cak jos nije ni pocelo tamo kod Beka i Zoo vrta...
 
U pravu ste. Okiten creva ispod šina (sa pripadajućom žicom za provlačanje kablova) su ostavljena za povezivanje indukcionih petlji sa kontrolnim uređajem semafora. U suprotnom bi morali da "podbušuju" šine što niti je lepo, niti praktično.
 
To jeste logično objašnjenje, koje smo od početka pretpostavljali, ali to i dalje ne opravdava puštanje saobraćaja preko okitena i tih žica, na taj način. Retko loš primer protiv bezbednosti saobraćaja.
 
Zar nisu mogli da postave i indukcione petlje u asfalt pre pustanja ulice, pa da ih naknadno samo povezu? Sada ce morati da vade ili seku i dodatni plocnik izmedju betona i asfalta.
 
Mislim da je bolje za asfalt da se radi ovako naknadno.

Za to vreme, ploče se dobre drže na trotoaru

https://twitter.com/Zlikiliki/status/13 ... 9142195204

dusanova propo ploce.jpg
 
Prašina na automobilima, i konceptualna izložba, lepo napreduju:
20210324_115821.jpg

Skele na CU37 lepo napreduju:
20210324_081635.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=834304#p834304:2yw9qo2n je napisao(la):
kopte3 » Sre Mar 24, 2021 10:46 am[/url]":2yw9qo2n]Zar nisu mogli da postave i indukcione petlje u asfalt pre pustanja ulice, pa da ih naknadno samo povezu? Sada ce morati da vade ili seku i dodatni plocnik izmedju betona i asfalta.

Mogli su, ali postoji opasnost da vreo asfalt progori izolaciju na žici i sl. Mislim da je za naše uslove (naročito rekonstrukciju ove ulice) bolje da se petlje rade naknadno jer je tehnologija jednostavnija i domaćim izvođačima poznatija. Obratite pažnju na prvim raskrsnicama, trebalo bi da postoji mala rupa u asfaltu uz ivičnjak, gde su ga podbušivali i vodili kabl petlji ispod, kroz kanalizaciju ispod šina.
 
Posmatrajuci "rekonstruisanu" ulicu Cara Dusana covek ne moze da ne primeti kako se sivilo propalih fasada sada stapa sa sivilom trotara stvarajuci jedan jako tuzan, zapravo odvaratan utisak.
Asfalt je davao ulici "meksi" i veseliji izgled.
 
Konačno je krenuo napad na najkritičniju trotoarsku tačku:
20210325_091545.jpg

Kao i šlicovanje pre ukrajanja sa starim trotoarima:
20210325_091450.jpg

To je praktično prvi vesnik završetka trotoara:
20210325_091426.jpg
 
Juče sam zamalo izginuo na toj deonici jureći za prevozom. Neverovatno mi je da trotoari i dalje nisu urađeni.
 
Meni još neverovatnije da trčiš za prevozom a znaš da je tu neuređeno i opasno.
Pre neki dan sam išao tuda poslovno. Prvobitno sam bio na Slaviji, i dok sam dolazio na stanicu, pobegla mi je desetka. Nakon par minuta dolazi druga u koju sam ušao. Po prelasku iz Starine Novaka u 27. marta, nisam osetio nikakvo truckanje, uprkos tome što je i dalje raspad oko šina na tom delu. Sama vožnja rekonstrisanom deonicom mi je delovala OK, nisam nikakvo poskakivanje osetio ili neko zapinjanje i sl. Par minuta po mom dolasku u zonu Skadarlije, prošla je još desetka. Da li je to bio neki poremećaj u pitanju ili je pojačana desetka, pa se jednostavno stigli tramvaji jer nije bilo mnogo putnika u druga dva tramvaja?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=834144#p834144:3j87ymbj je napisao(la):
Marc23 » Uto Mar 23, 2021 6:38 pm[/url]":3j87ymbj]Upravo sam prosao tuda. Poplocavanje cak jos nije ni pocelo tamo kod Beka i Zoo vrta...

Meni se cini da ce to da preskoce.
 
Pomalo je tužno izlaziti na ovu temu ... Ne znam da li je namerno to urađeno ali paradoksalnost za ovu rekonstrukciju će mi ostati mantra - Ovo je najavljivano kao najjaca i najbrža rekonstrukcija ikad.. Samosposobnost samog Vesica kao i modernost cele vlasti mučene partije je trebalo da se ogleda u brzini kojom će ovo biti završeno. Nikad bolje nikad brže i Beograđani koji neće ni primetiti ništa.

Eto dođosmo do toga da posle godina i pandemija ovo ovako sad stoji i izgleda da će tako zauvek stajati a sto posto će ostati ovi krajevi trotoara isfušerisani...

Dolio bih još ulja na vatru komentarom kako je ista glava goreimenovana prilikom rekonstrukcije ulice Ivana Milutinovića (obično asfaltiranje) kao i Bulevara kneza Aleksandra Karadjordjevića(obično asfaltiranje) govorila kako će to biti neke metode nikad viđene do sada (?!?!).. Evo sad u Ivana Milutinovica krpljeno rupe isto kao i bilo koja ulica.. To bi u normalno vreme bilo za ostavku u malo gore vreme za otkaz... Čisto da vidimo na kom smo nivou primitivizma i mi sami koji smo odabrali ovu gradsku vlast. :D


Sve u svemu sramota.

E da jel asfaltirano išta poslednjih 5 godina osim ove dve ulice i par "velikih rekonstrukcija koje se vide"? Vracar pakao Vozdovac ništa NIGDE ništa.. Pa valjda je cilj da sve ulice budu asfaltirane valjano ..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=834492#p834492:ofjt3b4d je napisao(la):
MC_ » 24 Mar 2021 06:54 pm[/url]":ofjt3b4d]Posmatrajuci "rekonstruisanu" ulicu Cara Dusana covek ne moze da ne primeti kako se sivilo propalih fasada sada stapa sa sivilom trotara stvarajuci jedan jako tuzan, zapravo odvaratan utisak.
Asfalt je davao ulici "meksi" i veseliji izgled.
Što bi rekla Mica trofrtaljka: Šut' bolan - estetika!
20190723.jpg

20210325_091935.jpg


Čekamo maj, da platani ozelene svoje krošnje u punom volumenu! :grand: Drvored će spasiti estetiku ulice, ali ostaje žal za starim neponovljivim šmekom.
 
Zamišljeni pogled u jutarnje zagađenje, koje je čekalo da prođu vetrovi:
20210326_081627.jpg

Ali, niz Sunce, se lepo vidi kako se ulica redovno pere, dok CU37 lepo napreduje:
20210326_081633.jpg

E, ovako bi trebalo da izgledaju spojevi:
20210326_082034.jpg

A, ovako ne bi trebalo:
20210326_082041.jpg

Prvi deo kritične trotoarske deonice lagano napreduje:
20210326_082103.jpg

Drugi deo, još ne:
20210326_082133.jpg

A u odbranu stepenika na ulazu u Bookastore knjižaru, moram reći, da ga je izgradila prethodna vlast - ovaj vlasnik (Oikos farbara):
20210326_082205.jpg
 
Ovaj spoj što je lepo ispao je čista sreća jer je kontakt starih i novih ploča prava linija, tj, malko ih je usralo da nisu morali ništa da ukrajaju. Barem se tako čini sa fotke.

A ovaj stepenik je slika i prilika radova i nerazmišljanja.
 
ima li uopste smisla postavljati pitanje o zabrani parkiranja izmedju sina i ulaza u zgrade? ili sam ja naivni optimista?
 
Ovo je sramotno, nešto nazvati Bulevarom a ni slepe osobe, niti osobe u kolicima ili roditelji sa decom ne mogu da prođu zbog tih pragova i parkiranih automobila.
 
Какав црни булевар, обична улица са трамвајима, попут Војводе Степе.
 
To što je nekima fetiš da ulice nazivaju bulevarima, ne znači da mi drugi treba da radimo to isto i da se odreknemo nazivanja stvari pravim imenom.
 
Где паркирати - на сред улице:
20210326_142551.jpg

Већ на претходној слици се може наслутити (ако неко има баш толико оштро око), али на овој је јасно као дан:
20210326_142723.jpg

Достава робе за маркет Сунце је врхунски решена:
20210326_142726.jpg

Онако баш широко:
20210326_142754.jpg
 
E sada zamisli ovaj teški kamion (+ pun robe) koji svaki dan ovako staje na ove ploče, to će da ulegne i polomi se veoma brzo, i tako na više mesta duž ulice.
 
nesto je trulo u drzavi danskoj....moze i slikovito imala je kugu lecili je c vitaminom.....
a sad direktno :
po obicaju rade obratno, umesto da rese problem parkiranja gradnjom garaza i slicne infrastrukture, i tek onda zabrane parkiranje i srede ulice, oni prvo usminkaju ulickaju postavljaju kamere i sl. i misle da su time sve resili??!!
ovo je jos jedno u nizu bacanja vasih para na sminku koja ce kratko da traje i od koje ama bas niko koristi imati nece ni pesaci ni vozaci...
 
Inače istovar je zabranjen preko dana ali je ta zabrana ukinuta zbog vanrednog stanja i policijskog časa. I nikad ponovo nije vraćena.
 
Vrh