Šta je novo?

Rekonstrukcija ulica Kraljice Marije, 27. Marta, Džordža Vašingtona i Cara Dušana

Aaaaa sadaaaa, poslednji treći deo serijala "trotoarske vragolije". Deonica Pjarona de Mondezira - Cara Uroša:
20210317_083224.jpg

Ne računajući ovaj gornji deo, čitava parna strana je solidno napredovala:
20210317_083238.jpg

Neparna onako:
20210317_083133.jpg

Komunikacija sa građanima na nivou:
20210317_083316.jpg

Imam utisak da pauk odnosi vozila, samo iz razloga da bi mogao da se lično parkira tokom doručka:
20210317_083354.jpg

Na parnoj strani čitave deonice su maltene gotove:
20210317_083402.jpg

Ispred najstarije (a oskrnavljene) zgrade, trotoar i parking u ravni:
20210317_083431.jpg

Dostava robe se konačno ustalila. Sada je ovo redovna pojava duž cele ulice:
20210317_083521.jpg
 
Nastavljamo, parnom stranom, gde je tempo ukrajanja zaista bio impresivan:
20210317_083525.jpg

Ovakvih deonica je sve manje:
20210317_083533.jpg

Ali, ovakvih prizora sve više:
20210317_083553.jpg

CU37 lepo napreduje:
20210317_083622.jpg

Još neko slika:
20210317_083749.jpg

I, za kraj, ekskluziva, sufle-majstori u akciji:
20210317_083658.jpg
 
Ausvinkl petnaest stepeni.
Dositejeva 1 by Dark Pale, on Flickr

Crni Vladimire kad su betonirali ovde je nekome upao točak u svež beton. Marka betona je odlična, čak se i formiralo brdašce i to tako stoji bar nekoliko meseci i niko da popravi.
Dositejeva 2 by Dark Pale, on Flickr

Mesta za pešake ipak ima dosta više nego ranije, ipak je ukinuta jedna kolovozna traka i time dobijeni prostor raspoređen gde je bilo usko. Rekao bih i da se saobraćaj mnogo lakše odvija nego ranije. Autobusi voze tramvajskim bašticama, daleko je lakše ući u prevoz. Ranije je trebalo preći šine da se uđe u bus, a i njega bi ostali vozači morali da zaobilaze.
Kneginje Ljubice 1 by Dark Pale, on Flickr

CU37 lepo napreduje, a i DC izviruje iz rupe.
Cara Uroša 1 by Dark Pale, on Flickr
 
Kad pogledam ove sufle majstore, čini mi se da se oni sećaju još originalne starorimske recepture za beton. Zato je marka betona tako jaka i kvalitetna. Ali nije fleksibilna. Zato, kad omladinci dođu i razbiju šalung, sufle puca.
 
Nisam neki betonolog ali rekao bih da je sastav betona u Cara Dušana ipak drugačiji od ovog u Požeškoj.


[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=829636#p829636:c4mm3h8n je napisao(la):
Igor » Uto Mar 09, 2021 2:13 am[/url]":c4mm3h8n]Vreme je za novu rekonstrukciju Požeške.

1615243486418.jpg

1615243486433.jpg
 
Brale sudeci po slikama ovo je toliko katastrofalno amaterski odradjena rekonstrukcija da nemam zelju da ikad prodjem tu a pre sam cesto prolazio pesaka
Ovo je bukvalno za plakanje kolko smo cekali i platili sve to. Nigde se ne radi tako lose, ali nigde. Sta radi taj koji treba da obavlja nadzor? Pije viski po kaficima ceo dan, eto sta
 
Napravili su prolaz za automobile od one ulice koja ide iza škole ka 27. marta saobraćajnicom u nivou kao što je rešeno za Palmotićevu, ko stigne neka fotka ovo genijalno rešenje.
 
koliko zavidim budućim stanarima CU37...bukvalno će da se usele u novu gradu a u isto vreme i novu ulicu koja će do tada da se završi


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@Bulbuderac zgrada će biti gotova pre ulice,vidiš da lepo napreduje.
 
Postoji još jedna pojava, koju sam retko slikao, a vredi je istaći. Puno stanara i korisnika lokala, samoinicijativno mora da vrši popravke na zgradama, ogradama, olucima i trotoarima. Prosto, ne mogu više da čekaju čike koje bi to trebalo da odrade. Sijaset izvaljenih oluka, tuce porazbijanih stepenika, kilometri zjapećih procepa između zgrada i trotoara, stoje tako po najmanje 100, najčešće 200, ponegde 300, veoma retko 400, a negde bo'me i preko 500 dana. Mislim da je rekorder jako blizu da prešiša jubilarni 600-ti dan.

Na ovoj rekonstrukciji grad je pao. Ipak, nisam stigao da ga uslikam, jer je bio sitan i brzo se otopio. :mrgreen:
 
GOJE":30nbo0uy je napisao(la):
Postoji još jedna pojava, koju sam retko slikao, a vredi je istaći. Puno stanara i korisnika lokala, samoinicijativno mora da vrši popravke na zgradama, ogradama, olucima i trotoarima. Prosto, ne mogu više da čekaju čike koje bi to trebalo da odrade. Sijaset izvaljenih oluka, tuce porazbijanih stepenika, kilometri zjapećih procepa između zgrada i trotoara, stoje tako po najmanje 100, najčešće 200, ponegde 300, veoma retko 400, a negde bo'me i preko 500 dana. Mislim da je rekorder jako blizu da prešiša jubilarni 600-ti dan.

Na ovoj rekonstrukciji grad je pao. Ipak, nisam stigao da ga uslikam, jer je bio sitan i brzo se otopio. :mrgreen:
Samo da paze da ne dobiju da plate kaznu zbog radova bez dozvole.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=832407#p832407:1n0txscj je napisao(la):
sergio-m » 18 Mar 2021 11:50 am[/url]":1n0txscj]bio podloga :mrgreen: sa sve skrivenom porukom .....
Pa, teško da je poruka skrivena. :mrgreen:

Što bi rekao cenjeni kolega Tikvica, te dve slike govore više od dve hiljade reči.
 
Svaka čast gospodine B. Oštro oko, poput oštrog pera, vam ne manjka.
 
Hajde skver Palmotićeva da ufotkate, kakva je ovo diskriminacija? :D
 
@vucko, treba u ovom zlom času na takvo mesto stići, i uteći. Ja teško.
@astrodule, to je jedna od preko nekoliko deonica gde je, na uštrb parkinga, fino proširena površina za kretanje pešaka. Međutim, takve površine nisu svuda ograđene stubićima. Na gornjoj slici je izuzetak. Češće se ti prošireni trotoari koriste za parkiranje dostavnih ili privatnih vozila:
20210318_083116.jpg
 
Pritom će veoma brzo ploče da propadnu na svim tim mestima gde dostava "uleće" na trotoar, trebalo je duž ulice predvideti na par mesta gde postoji potreba uvučen asfaltiran prilaz za dostavna vozila (umesto 3-4 parking mesta), a onima kojima je radnja dalje od tih mesta neka dalje pretovaraju kolicima, na ovoj poslednjoj kod Idee nisu čak ni parkinzi morali da se žrtvuju.

Zauzeo bi samo ovaj deo (uz pomeranje stuba), naškrabao sam na mobilnom pa nije precizno.

3014439552940284674_.jpg,qact=23.pagespeed.ce.ATQ580WW3U.jpg
 
Tikvica":3fovrvy5 je napisao(la):
@Bulbuderac zgrada će biti gotova pre ulice,vidiš da lepo napreduje.
Naravno upravo mi je to bio i point...:) zgrada će biti gotova pre ulice sa sve useljenjem i tehnickim prijemom..:)

a zašto? pa jer lepo napreduje...:)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Obratio sam se knjižari preko Fejsbuka da vidim da li planiraju sami to da srede ili da prijavljujem. Dakle osobe u kolicima, deca u kolicima, stariji, pogotovo kad padne sneg. Poligon za mučenje. Doduše kao i cela ulica. Lokacija je Cara Dušana 68
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    520,4 KB · Pregleda: 1.279
  • 2.jpg
    2.jpg
    641,8 KB · Pregleda: 1.269
Neverovatno da taj stepenik nisu razbili, ometa i taktilnu stazu za slepe. Oni verovatno ni ne shvataju funkciju tih ploča po sredini.

Inače sad kad razmislim oni ladno nisu ni stavljali taktilne ploče na Savski trg ili onaj skver kod Geprata/Balkanske i ulici Milovana Milovanovića, kao i u celom Bg na vodi.
 
Dovoljno je reći da su je na Prokopu, u zoni stanice Rudo (smer ka Banjici), usmerili na banderu, a u Bulevaru oslobođenja na bilbord. Da nismo pisali nadležnima i ukazali na propuste, i dan danas bi tako stajalo.
A kad smo već kod BNV i okoline, šta imaju da im se tamo muvaju "slepci" da im narušavaju njihovu intimu i mir. I onako moraju da gledaju onu rugobu od bloka 18 i da slušaju prelazak tramvaja preko "raspalog" Starog savskog mosta. :)
 
Vrh