Šta je novo?

Rekonstrukcija ulica Kraljice Marije, 27. Marta, Džordža Vašingtona i Cara Dušana

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=829479#p829479:2hy3k46p je napisao(la):
astrodule » Pon Mar 08, 2021 10:32 am[/url]":2hy3k46p]I gde su utisci iz tramvaja?

Baš su stidljivo najavili povratak tramvaja, kao da se stide što se ovoliko čekalo? Što i nije tako loše jer pokazuju da ipak imaju stida.

Mislim da to nije stid, nego misle da bi stetilo Njegovom rejtingu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=829481#p829481:38niw75r je napisao(la):
svrca » 08 Mar 2021 10:42 am[/url]":38niw75r]Nista bez dokaza, gde je slika? Goji je vazno da mazne berislava :wink: :sesir:
Jao, šta mi radite. :D Teško meni. Tašta mi je poslala kilo gibanice, koju pokušavam da savladam za doručak. No, izašao sam pred berislavobljustitelja i uslikao i stajalište, stajališnu tablu, čekače prevoza, miloklizni tramvaj prekoputa, pa čak i čikicu iz parking servisa koji kači zasluženu kaznu pred dolazak pauka.
20210308_112512.jpg
 
Kako se koristi tramvaj? Mislim ozbiljno, nisam ušao u prevoz od početka epidemije, pa onda nekako počela rekonstrukcija, u međuvremenu istekao ugovor sa BUSPlus-om. Gde se kupuju karte, plaća li se to nešto?

Pomagajte, odvažio bih se peticom skroz tamo gore čak do Đerma. Velik je to put treba ga isplanirati.
 
Hej, gos'n B, dao si mi dobar šlagvort. Iskoristiću priliku da malo detaljnije bacim kritički osvrt na tramvajski saobraćaj:

- Pre svega, tramvaji su u DNK ove ulice. Toliko su nedostajali, i toliko ih je lepo videti opet.
- Naplata prevoza se nije menjala, sve funkcioniše kao i do sada, osim što ne primećujem kontrolore, pa posledično daleko manje ljudi "cvika" kartu. Ja, pak, uredno cvikam svoju.
- Veliki problem, trenutno, je parkiranje i zaustavljanje na šinama. Pauk stalno krstari, bahati vozači se još nisu navikli. Verujem, da će se to srediti za koji dan.
- Još veći problem, za koji ne vidim rešenje, je dostava. IDEA, Aman, Sunce i ostali maloprodajni objekti sada nemaju nikakve površine za parkiranje i prijem robe. Kamioni ne mogu na šine, a ne mogu ni na kolovoz, zato idu na trotoar, i to je veliki korak unazad. Pešaci doživljavaju civilizacijski stepenik nizbrdo.
- Civilizacijski korak unapred predstavlja smanjena buka i vibracija. Mogu slobodno da kažem da je buka i vibracija od tramvaja u stanovima smanjena sigurno 80%. Tramvaji veoma prijatno klize, ali trebalo bi pitati i nekog vozača, za utisak novih šina.
- Pitanje estetike je možda i najmanje bitno. Slažem se sa mišljenjima da je ranije ulica bila lepša, i imala neki poseban šarm i šmek sa kockom na tramvajskim bašticama.
- E sad, možda i najveći propust je pitanje bezbednosti. Ranije je tramvajska baštica bila oivičena i naglašena, a sada pešaci nekako ne vode računa o tramvajima, vozači nisu sigurni da li smeju (a smeju) da koriste tu traku. A sve učestaliji, i mahom bahati, vozači bicikala i trotineta, dodaju nezamislive varijable u bezbednosnu jednačinu. Dodajte na to i one žice i creva što vire iz betona, i eto...
 
Ovde u krivini se ipak malo čuju dok se bore sa šinama, verovatno će ih brzo razraditi. Na ostatku trase stvarno tiho klize.
Dositejeva by Dark Pale, on Flickr

Forenzika će naknadno utvrditi da li je vibro žaba pomerana od momenta kad ju je G. uslikao.
Kneginje Ljubice by Dark Pale, on Flickr

Rekordan broj crvenih tramvaja u kadru.
Knićninova by Dark Pale, on Flickr

Stiglo pecivo u Ideju i sve je blokirano. Tolika prodavnica se mora snabdevati na potpuno drugačiji način, i u drugo vreme, nije realno da petotonci
blokiraju sve da bi isporučili kifle, pa onda još njih 20 za drugu robu.
Kralja Petra by Dark Pale, on Flickr

Staru baricu je zamenila peščana dina.
Dubrovačka by Dark Pale, on Flickr
 
632 dana od početka rekonstrukcije ako sam dobro izračunao :D
 
.. ali trebaće još 50ak™ do 80ak™ dana da se sve završi, u najboljem slučaju.. :mrgreen:
 
Ajmo sad šta japanci ili kinezi urade za 2 godine? Novi kontinent.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
BIla je juče oko 19-20h fotka na Tviteru kod Bajlonija gde je pet genijalaca parkiralo automobile na šinama, samo da skoknu do cvećare.
 
Da i ja se začudih kad juče videh tramvaje, izgleda ko i ovi što su godinama unazad navikli parkiraju na šinama kojim tramvaji ne prolaze. Ali pešačka staza skoro da ne mrda, prepešačih celu ulicu ali na jako malo mesta se radi, iste rupe stoje nedeljama.
 
Ide li linija 10? Prošao sam malopre kroz Starine Novaka, šine ne izgledaju kao da je nešto skoro išlo po njima
 
Иде, видео сам је данас пар пута како скреће код 27. :D
 
Danas nemam slika, ali imam puno dosadnih brojeva, koji "govore" o stanju trotoara:

Datum:...................10.10. 09.11. 09.12. 10.01. 09.02. 10.03.
Potpuno završeno:...........0.......0.......0........0.......0.......0
Ukrajanje u toku:............0....300....700...1,050..1,250.1,600
Grubo postavljeno:........300....600....250........0.....50....200
Spremna podloga:.........100....100....100........0.....700...400
Raskopano:...............1,350....750....800...1,150....200......0
Nije još ni raskopano:.....450....450....350........0.......0......0

Ovo je veoma gruba procena, napredak je bio solidan, i možda nisam fer kad tvrdim da je potpuno završeno - nula metara. Preko 1,000 metara trotoara, zaista deluje završeno, na prvi pogled. Ipak, oštrko oko će zapaziti da nigde nije ispunjen spoj sa zgradama ili ogradama, i trotoarima sporednih ulica. Svako malo ima i po neki šaht ili semafor ili hidrant ili stub da se obradi. Ne znamo ni da li će još negde (a ima potrebe na puno mesta) ugrađivati stubiće (kao na vrhu ulice - kod mašinca).

Razmišljao sam i da napravim mapu - poput gospodina B. ali još je rano za to, bilo bi previše posla :).
 
Kada će doći neko od političara da se šepuri? Hoćemo gala otvaranje!
 
Ako ga i zvanično otvore, to će biti u 6 ujutru pred odabranim "slučajnim prolaznicima".

Ako ga i ne otvore, onda će da kaže kako su oni skromni za razliku od Đilasa koji je ukrao milione evra.
 
Dorćolska novokomponovana legenda - kombi "Draganče - kičma trans" pozira ispred CU37, koji lepo napreduje:
20210311_081420.jpg

Lalinski jutarnji konceptual:
20210311_081524.jpg

Ovakvih preskočenih deonica ima previše, i zato nemojte još očekivati mapu:
20210311_081550.jpg

Na ovoj slici vidimo nakakve izdrobljene restlove granita, ispred CU37 koji i dalje lepo napreduje:
20210311_081619.jpg

E, ovo je ono što koči trotoar od dobijanja statusa "u potpunosti završeno" kod nadzornog organa BB forumaša "GOJE":
20210311_081636.jpg

Isto to se vidi i ovde, ali da ne zanemarimo i slona na slici - ovako je rešana dostava za IDEA futuristički supermarket:
20210311_081712.jpg

A, kod drugog dostavnog kombija - ŠOK. Primećujem, po prvi put, ispunu između trotoara i zgrade:
20210311_081744.jpg

To znači, da čak i po mojoj strogoj metodologiji, ipak ima nešto deonica trotoara koje bi mogle da se proglase gotovima.
 
Ovaj drugi deo reportaže posvećujem žicama i crevima koje vire iz betona:
20210311_081934.jpg

Ima ih i na ovoj slici, i pored dominacije Lala. Izgleda da je dorćolska karakondžula toliko strašna, da su sada radnici organizovani u duplim trojkama:
20210311_082012.jpg

I dok karakondžula nikako da se pokaže, ove žice se itekako pokazuju - poziraju i razgolićene:
20210311_082025.jpg

A u postojbini dorćolske karakondžule još jedan ŠOK. Konačno su otkopali jazbinu:
20210311_082129.jpg

A ovde, dok sam se trtio da uslikam ovaj prelepi prizor, jedno kuče mi je prišlo da me iskoristi kao podlogu za malu nuždu, ali simpatična vlasnica mi je spasila obraz u zadnji čas:
20210311_082216.jpg


Mene i dalje čudi kako, do sada, nije bilo ozbiljnih incidenata koji uključuju trotinetiste, bicikliste i mopediste sa ovim žicama. :bash:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=830088#p830088:1e34y0kv je napisao(la):
GOJE » Чет Мар 11, 2021 8:53 am[/url]":1e34y0kv]Ovaj drugi deo reportaže posvećujem žicama i crevima koje vire iz betona:
20210311_081934.jpg
fog-dotjol.jpg

Подсетило ме на неки филм, ал не могу да се сетим који. Ипак морао сам мало да едитујем.
 
Kićma trans, prenos stvari :laugh: :kk: Em deskriptivno, em nije neko glupo englesko ime firme kao kod većine dijabolika (ili nikova uključujući moj :D )
 
Čitam "Kičma trans" i prva asocijacija mi je neka za******* iz nekog filma ili serije, kao ono skrolujem malo sa mišem i vidim natpis na kombiju. Eto, čak su i uspeli da nas nasmeju sa ovom rekonstrukcijom, gde ništa nije za smejanje, već više za plakanje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=830130#p830130:vv7mmeev je napisao(la):
solecar » 11 Mar 2021 11:24 am[/url]":vv7mmeev]Čitam "Kičma trans" i prva asocijacija mi je neka Zaj****** iz nekog filma ili serije, kao ono skrolujem malo sa mišem i vidim natpis na kombiju. Eto, čak su i uspeli da nas nasmeju sa ovom rekonstrukcijom, gde ništa nije za smejanje, već više za plakanje.
Ma, Draganče nema veze sa ovom rekonstrukcijom. On neumorno krstari Dorćolom sa sve svojom brendiranom kičmom. A, zasluge za pokušaje zasmejavanje forumaša, bih preuzeo na sebe, jer sam tako u mogućnosti. :sesir:

Naravno, gospodin B. je odveć iskusan u toj igri. Veliko poštovanje za njega. :sesir:

I za gospodina PP. veliko poštovanje takođe. :sesir: Сетих се ТВ рекламе из осамдесетих за "оружје ратника светла".

Za gospodina E. imam samo mali amandman: "КИЧМА ПРЕВОЗ"
 
Vrh