Šta je novo?

Rekonstrukcija ulica Kraljice Marije, 27. Marta, Džordža Vašingtona i Cara Dušana

Haha, može i Voltaren i Glovator, ali koji su to (mahom) bolidi. Ja razumem potrebu da se hakuje i budži motor elektrobicikla, da se čuva buljson i kičma velikim profilisanim pneumaticima. Ali, ako si već daltonista, pa prolaziš isključivo kroz crveno, kupi je***o svetlo da te drugi vide! Cenim da manje od 20% njih ima svetla. U moje vreme su klinci budžili jugiće tako se sijaju k'o pasja m..da, d'izvine ovaj narod ovde.
 
Све је баш тако :D У поређењу са волтаџијама и гловистима, бексовци и d-експресовци дођу као неки наивци :D
 
Na zapadu ništa novo.
Pjarona de Mondezira 1 by Dark Pale, on Flickr

Ni ka istoku kad se krene nije bog zna šta.
Braće Baruh 1 by Dark Pale, on Flickr

Čekajući pokockavanje.
Rige od Fere 1 by Dark Pale, on Flickr

Prvi trotoarski ivičnjak na ovoj deonici, između Rige od Fere i Cara Uroša.
Rige od Fere 2 by Dark Pale, on Flickr

Kuriozitet, Dražin otac je glumio Kalabića u onom filmu.
Rige od Fere 3 by Dark Pale, on Flickr

Žuti akcenat na ivičnjaku.
Rige od Fere 4 by Dark Pale, on Flickr

Juče betonirano, danas već zaparkirano.
Cara Uroša 1 by Dark Pale, on Flickr

CU37 lepo napreduje.
Cara Uroša 2 by Dark Pale, on Flickr

Cara Uroša 3 by Dark Pale, on Flickr

Na istoku se sunce rađa.
Cara uroša 4 by Dark Pale, on Flickr

Nadam se da se gospodin G. pazi i leškari dok prati forum.
 
Gospodine B, hvala. Pazim, leškarim, čekam reportaže :) Sad imam više vremena da bacam komentare. Nije loš ovaj žuti akcenat, čak je prošlu reportažu i bolje akcentirao!
 
Bilo bi lepo da na kraju Zelenilo doda zemlju oko drveca, da ne bude sut i pesak. Cak bi i niska ogradica pomogla da se tockovima to ne unistava.
 
Pitati G. za broj preostalih uklapanja starog i novog.
Francuska 1 by Dark Pale, on Flickr

Naravno ukoliko mu je saturacija OK.
Francuska 2 by Dark Pale, on Flickr

Francuska 3 by Dark Pale, on Flickr

Dositejeva 1 by Dark Pale, on Flickr

Zanimljivo kocke oko drveća a ploče nisu ukrojene.
Dobračina 1 by Dark Pale, on Flickr

Kneginje Ljubice 1 by Dark Pale, on Flickr

Kapetan Mišina 1 by Dark Pale, on Flickr

Još jedno ne betonirano parče.
Knićaninova 1 by Dark Pale, on Flickr

Uklanjaju preostali asfalt.
Knićaninova 2 by Dark Pale, on Flickr

Knićaniniova 3 by Dark Pale, on Flickr
 
Hvala gospodine B. Saturacija odlična, "hue" malo brine :). Jedva čekam da izađem, da pobrojim koliko spojeva starih trotoara čeka da "klikne" sa novim.

Nadam se da će vesela ekipa na čelu sa šeficom još da se maje, dok ne promolim svoju masku napolje.
 
Koliko je lep ovaj skver u Palmoticevoj, podseca me na Milano.
Screenshot_20201224_160149.jpg
 
А далеко је од завршетка :wink:
 
Jel dobro bidim da su ladno prošli onom mašinom za sečenje pločica i tako traljavo isekli i postavili stubiće kao ipak da bude prolaz za kola, umesto da normalno urade ulicu kako je prvobitno bilo u planu???
 
Danas je na radiju bila servisna informacija da kroz "4bulevara" opet idu tramvaji....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=806748#p806748:3qn69tib je napisao(la):
Prota » 24 Dec 2020 04:09 pm[/url]":3qn69tib]Koliko je lep ovaj skver u Palmoticevoj, podseca me na Milano.

file.php
Dakle nije zatvoren za automobile već je samo zona usporenog saobraćaja?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=806805#p806805:37coh079 je napisao(la):
stex_pb » Today, 19:09[/url]":37coh079]Danas je na radiju bila servisna informacija da kroz "4bulevara" opet idu tramvaji....
Idu, ali samo testiraju. Piše danas u Politici da krajem januara možemo očekivati redovni tramvajski saobraćaj.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=806780#p806780:5h192mye je napisao(la):
And7rey » 24 Dec 2020 17:11[/url]":5h192mye]Jel dobro bidim da su ladno prošli onom mašinom za sečenje pločica i tako traljavo isekli i postavili stubiće kao ipak da bude prolaz za kola, umesto da normalno urade ulicu kako je prvobitno bilo u planu???
Ajde da su isekli, nego su ih samo zasekli. I sad što kaže Vučko, glumi zonu usporenog saobraćaja. Čak i da im je od starta plan bio da to bude zona usporenog saobraćaja, to se radi kao u Mišarskoj ulici.
A nikako da urade neku rekonstrukciju kojom će da zasene rekonstukciju Bulevara. Osim seče platana, nikakvu manu nisu uspeli da mu nađu. A isto ni Nemanjinoj, pa su na kraju svojom rekonstrukcijom krajnjih delova Nemanjine ipak uspeli da "zasene" prethodnu rekonstrukciju.
 
MIslim da je Nemanjina najbolej izvedena rekonstukcija.
Kazu da je postojao strani nadzorni organ.
 
A mi se tu sprdali pre par godina kako su uradili Vojvode Stepe kad ono svaka rekonstrukcija sve gora i gora nikako da dostigne dno ili bolje rečeno uvek može gore.
 
Vojvode Stepe je još i super kako je nekad bilo. Ali zato Autokomanda možda još gora nego pre rekonstrukcije. Čini mi se da se sada još više vode na njoj zadržava, nego li pre rekonstrukcije.
Da mi je neko pričao da je moguće ulice u fazi raspadanja rekonstruisati tako da nakon rekonstrukcije budu još nefunkcionalnije, mislio bih da me zeza.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=806748#p806748:1gm4s4zy je napisao(la):
Prota » Čet Dec 24, 2020 4:09 pm[/url]":1gm4s4zy]Koliko je lep ovaj skver u Palmoticevoj, podseca me na Milano.

file.php

Trebalo je da slikas onu zgradu malo u desno, na uglu sa Palmoticevom i Hilandarskom, da se vide oni ogromni grafiti koji kvare utisak...pa bih te pitao za opsti utisak.

Salim se, kapiram da nije lose, ali kompletan utisak padne u vodu kad vidis onolike grafite pored lepo sredjenog Trga i jos vise tada upadaju u oci. :notok:
 
Vrh