Šta je novo?

Rekonstrukcija ulica Kraljice Marije, 27. Marta, Džordža Vašingtona i Cara Dušana

Okej da sad zatvore da očiste bašticu i betoniraju preostale rupe i posle testiraju sa tramvajima jednom da li je ok sve, ali dok ne urade sva parking mesta tramvajske baštice treba ostaviti da ljudi parkiraju.
 
Ima baš uskih delova za pešake, zbog parkinga, a opet čini se da je br parkinga manji nego pre i daleko nedovoljan za br zgrada, šteta što nije rešen problem parkiranja gradnjom javnih garaža na svakih recimo 300-500m (ima udžerica koje su mogle biti otkupljene za tu svrhu), a ujedno bi onda bio i širi trotoar na tim uskim mestima. Ali grad i dalje okrenut zaradi, budženjem zgrada, umesto rešavanju problema građanja poput parkiranja. A ne bi im falilo ni da su otkupili neke placeve udžerica za koji parkić.
 
Ajde da budem skroman da kazem da celom potezu radi pristojnog funkcionisanja je potrebno 5-6 garaznih lokacija od 70-100 mesta. Koliko sam pratio odlicne reportaze od korisnika "Berisav" i "Goje" primetio sam da ne manjka prostora sa ovakvu egzebiciju. :sesir: :sesir:
 
imam ideju koja bi mogla da pokrije potrebe za tim garažama, naročito kada se uzme u obzir da je u pitanju preskup poduhvat: grad bi mogao da na pojedinim mestima izgradi podzemne garaže ispod školskih dvorišta (uz, naravno, ozbiljne projekte da npr. ljudiiz garaže ne mogu da uznemiravaju decu/da deca ne mogu da zalutaju u garažu) jer na potezu od Starine Novaka do Kalemegdana imamo OŠ "Vuk Karadžič, Prvu beogradsku gimnaziju, Tehničku školu "Drvo art" i na samom kraju, kod K distrikta Vazduhoplovnu akademiju. Ovde se radi o objektima koji su već u javnoj svojini pa bi trošak bio "samo" projekat i izgradnja podzemnih garaža.
 
Odlična ideja, jedino što bi to povećalo saobraćaj oko škola, ali ionako bi tu trebalo da je zona 30 i da sve bude pokriveno kamerama.
 
Da da, na to sam i mislio kada sam rekao ozbiljan projekat, bezbednost dece mora biti na prvom mestu, ali se štedi ogroman novac koji bi bio utrošen na eksproprijaciju
 
Evo malo slika iz automobila u prolazu. Šine u Pjarona de Košćuška se čiste od parkiranih automobila i nakupljene štroke:
20201219_094416.jpg

20201219_094445.jpg

20201219_094502.jpg

20201219_094507.jpg
 
Bajlonijeva pijaca place za garazom ispod, a sredjenim trgom iznad. Sve pohvale za Berislava i GOJE na fenomenalnim reportazama!
 
Za parking:
1. Veliki plac ispod muzeja nauke i tehnike, tu ima prostora za poveći parking, može opušteno dva podzemna i 4-5 nadzemnih nivoa.
2. Ispod dvorišta Vazduhoplovne akademije, dva podzemna nivoa.
3. Bajlonijeva pijaca, dva podzemna nivoa.

Te tri bi mogle da podmire bulevar od Despota Stefana do Košćuška. A ima tu i nedovoljno iskorišćen prostor nekih unutrašnjih dvorišta.
 
Juče me je pauk digao sa rezervisanog mesta za invalide po nalogu komunalne policije:

Mesto za invalide:

7a5f96f34afdfb824e8877b24de2dee5.jpg



Uz uredno plaćen parking.

Ova rekonstrukcija mi se sada još više ogadila


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=805058#p805058:15dqrh65 je napisao(la):
Bulbulderac17 » Sat Dec 19, 2020 10:54 pm[/url]":15dqrh65]Juče me je pauk digao sa rezervisanog mesta za invalide po nalogu komunalne policije

Је л то Џорџа Вашингтона? Место где је онај плави? У том случају то је тоталан булшит, остао им у систему означен као место за инвалиде иако нигде није означено, или те је нека злица пријавила. Знак је био некад ту испред дрвета али су га стално окретали да се не види.

Ја бих узео своје паре назад а ако имаш неког пријатеља адвоката тражио бих и неку одштету.
 
Tako je. Ima znak ali je par metara nize i zaklonjen je drugim vecim znakom. pored novca ostaje upisana i kazna za parkiranje na takvom mestu...svako ko me zna znao ne bih parkirao ni da minzivot zavisi od toga. ali avaj parking servis sta reci...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Obavezno se zali ako nije jasno označeno pogotovo i horizontalnom signalizacijom...plus ulica je jos u radovima ....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=803766#p803766:ait0vu2c je napisao(la):
GOJE » 16 Dec 2020, 14:51[/url]":ait0vu2c]
Tempo, koji je ove nedelje ustanovljen, "govori" nam da bismo možda čak i pre prolećne ravnodnevnice imali završene trotoare i čitavu rekonstrukciju. Teško bi se to moglo nazvati nekakvim dostignućem, ali - bolje mart, nego maj - bolje grob, nego rob.

Gojetov indeks citiranosti je upravo skočio nebu pod oblake

http://www.politika.rs/scc/clanak/46907 ... -ima-posla

Грађани који од муке, због несносног одуговлачења ове обнове, немају више жеље ни да куде ни да критикују извођаче и надлежне у граду, све то окренули су на шалу.

– Темпо који је ове недеље установљен говори нам да бисмо можда чак и пре пролећне равнодневице имали завршене тротоаре и читаву реконструкцију. Тешко би се то могло назвати некаквим достигнућем, али боље март него мај – један је од коментара форумаша који свакодневно ову реконструкцију прате детаљно и врло успешно, попут својеврсног надзорног органа.
 
E, da nisam osvanuo prikovan za postelju, sad bih mogao da se nadam kakvom akademskom zvanju. Ovako, gospodin B će morati da iznese puštanje saobraćaja.
 
Cara Dušana i Cara Uroša
 

Prilozi

  • cara dušana .jpg
    cara dušana .jpg
    356,6 KB · Pregleda: 1.519
  • cara dušana.jpg
    cara dušana.jpg
    294,2 KB · Pregleda: 1.522
Da odmjenim Gojeta da ozdravi sto prije i valjda nije nista ozbiljno...

4bul01-2020-12-20-21-19-40.jpg

4bul02-2020-12-20-21-19-40.jpg

4bul03-2020-12-20-21-19-40.jpg

4bul04-2020-12-20-21-19-40.jpg

4bul05-2020-12-20-21-19-40.jpg

4bul06-2020-12-20-21-19-40.jpg

4bul07-2020-12-20-21-19-40.jpg

4bul08-2020-12-20-21-19-40.jpg

4bul09-2020-12-20-21-19-40.jpg

4bul10-2020-12-20-21-19-40.jpg

4bul11-2020-12-20-21-19-40.jpg

4bul12-2020-12-20-21-19-40.jpg

4bul13-2020-12-20-21-19-40.jpg

4bul14-2020-12-20-21-19-40.jpg

4bul15-2020-12-20-21-19-40.jpg
 
Stanje trotoara u Francuskoj se popravlja.
Francuska 1 by Dark Pale, on Flickr

Ploča po ploča, trotoar.
Francuska 2 by Dark Pale, on Flickr

Tursko mezarje.
Dositejeva 1 by Dark Pale, on Flickr

Dobračina 1 by Dark Pale, on Flickr


Kneginje Ljubice 1 by Dark Pale, on Flickr

Kod Sintelona su preskočili nekih dvadesetak metara da betorniraju uz šine. Sad čiste.
Kneginje Ljubice 2 by Dark Pale, on Flickr

Kneginje Ljubice 3 by Dark Pale, on Flickr

Za vikend su betonirali dosta ovakvih preskočenih mesta.
Kapetan Mišina 1 by Dark Pale, on Flickr

Plave cevi koje nisu nikom zatrebale, još.
Knićaninova 1 by Dark Pale, on Flickr

Betonirano ono malo parče na sredini.
Knićaninova 2 by Dark Pale, on Flickr

Betonirane one dve rupe na ulazu u Višnjićevu.
Višnjićeva 1 by Dark Pale, on Flickr

Parče kod Ideje je prioritet za popločavanje.
Višnjićeva 2 by Dark Pale, on Flickr

Betonirano je i ovo parče, nema više potrebe za mostićima.
Kralja Petra 1 by Dark Pale, on Flickr
 
Odvijanje saobraćaja donosi i probleme da se od parkiraca zaštiti prostor za betoniranje.
Kralja Petra 2 by Dark Pale, on Flickr

Cara Uroša 1 by Dark Pale, on Flickr

CU 37 lepo napreduje.
Cara Uroša 2 by Dark Pale, on Flickr

Šine lepo napreduju.
Rige od Fere 1 by Dark Pale, on Flickr

Rige od Fere - pokocavanje ili asfaltiranje?
Rige od Fere 2 by Dark Pale, on Flickr

Raskopavaju Braće Baruh.
Braće Baruh 1 by Dark Pale, on Flickr

Jevrejska 1 by Dark Pale, on Flickr

Betoniranja i iseckana krivina.
Tadeuša Košćuška 1 by Dark Pale, on Flickr

Pjarona de Mondezira 1 by Dark Pale, on Flickr


U šahtu ništa novo.
Vojvode Bojovića 1 by Dark Pale, on Flickr
 
Kakvo je stanje na spoju starih Vesićevih i novih Vesićevih kocki u Francuskoj?
 
Која је ово агонија, овим извођачима буквално треба дупли број радника, не знам шта се петљају кад немају капацитета.
 
ja ne pamtim kada je izvođen bilo koji tip javnih radova a da su izvođači imali dovoljan broj građevinskih radnika, nego mi ovde na forumu kao u laboratoriji posmatramo sistem povezanih sudova i pratimo kako se smanjio broj radnika u Cara Dušana, ali su se pojavili u Karađorđevoj, pa ih onda nema u BNV i tako u krug
 
Bilo bi lepo videti ugovore vezane za ovu rekonstrukciju?
Da li su oni javni?
 
Dok mi se unutar organizma, neki nevidljivi prijatelji, bore sa zlim nevidljivim neprijateljima, moram da izvestim da ćemo i u Cara Uroša dobiti semafore. Da li zato što usporavaju i pešački i automobilski i javni saobraćaj, ili zato što povećavaju zagađenje bukom i smradom? Ne, odgovor naravno leži u izuzetno primamljijoj ceni. je*******ali ih semafori.
 
Vrh