Šta je novo?

Rekonstrukcija Trga Nikole Pašića

Nego sta ce biti sa onim raspad asfaltiranim povrsinama ispred Skupstine i pored Pionirskog parka?

Da li je to deo ovog projekta?
 
Pa ako rekonstrukcija Trga ne obuhvata Bezistan, koji se nameće kao organska celina sa trgom, mislim da ti se odgovor sam nameće za te površine koje si naveo.
 
Nego sta ce biti sa onim raspad asfaltiranim povrsinama ispred Skupstine i pored Pionirskog parka?

Da li je to deo ovog projekta?
Асфалтни тротоари изгледа припадају катастарски улицама и булевару, а радови су увек до катастарских линија.
 
IMG_8790.jpeg
IMG_8789.jpeg
 
Није ми то падало на памет али то би заправо био јако занимљив и паметан приступ, да се створи привид хармоније са фасадама различитих боја и материјала тако што ће плочници бити слични њима (али без превеликог одступања по интензитету, ипак не желимо шарениш)

То би препородило доста јавних простора и тргова у граду
 
Како да се крече камене фасаде Дома синдиката, зграде "Борбе", зграда Историјског Музеја Србије, зграде Градског већа?
 
Iskreno, meni sa slika ovo deluje kao najbolje popločavanje u Beogradu do sada. Po dizajnu, naravno, u stabilnost se ne uzdam, ali što se izgleda tiče, samo za sebe izgleda lepo, a uz zgrade okolo i drveće još bolje. Ne znam kako im se desilo da urade nešto kako valja, ali lepo je.
 
Ali render i ovo sivilo ... Neverovatno koliko su nesposobni. Još malo granitnih pločica koje će se možda prevrtati za mesec ili dva.
 
Како да се крече камене фасаде Дома синдиката, зграде "Борбе", зграда Историјског Музеја Србије, зграде Градског већа?

Ne treba da se kreče već da se očiste i površinski obradi kamen, vidimo i kod zgrade Jadransko-podunavske banke (Palata nauke) kolika je razlika između čiste i prljave kamene fasade.
 
Ne treba da se kreče već da se očiste i površinski obradi kamen, vidimo i kod zgrade Jadransko-podunavske banke (Palata nauke) kolika je razlika između čiste i prljave kamene fasade.

Поента је била у томе да је колега форумаш указао на опасност од нарушавања потенцијалне складности између фасада и подлоге трга кречењем фасада, какве везе сада има чишћење фасада са целом том причом?
 
Поента је била у томе да је колега форумаш указао на опасност од нарушавања потенцијалне складности између фасада и подлоге трга кречењем фасада, какве везе сада има чишћење фасада са целом том причом?

Pomenuo si krečenje kamenih fasada, na to sam odgovorio.
 
I onda kada se opere ili okreči fasada, popločavanje počne da štrči i bode oči. ;)

Као што се може видети, кречење је поменуо solecar, моје је питање било њему упућено и гласило је:

Како да се крече камене фасаде Дома синдиката, зграде "Борбе", зграда Историјског Музеја Србије, зграде Градског већа?

Односно зашто би ико кречио камене фасаде на тргу Николе Пашића?


Screenshot (3086).png

Screenshot (3087).png
 
Истина, било је скандалозних случајева, пре петнаестак година у случају зграде Министарства Грађевине Краљевине Југославије, односно сада Врховног суда у Немањиној, ова подлога..

Screenshot (3088).png


је премазана,

или у случају пешчара на стубовима Бранковог моста, преосталим од моста краља Александра, итд.
 
Bolje je od crvenih kocki koje su bile, ali prešareno za moj ukus.
 
То би можда могао бити случај са неким другим тргом, са овим не.
 
Vrh