Šta je novo?

Rekonstrukcija Trga Nikole Pašića

1000026692.jpg
1000026695.jpg
1000026696.jpg
1000026698.jpg
1000026699.jpg
 
Meni nije jasno koji kamen koriste za popločavanje? Meni uopšte ne liči na kamen, već na behaton.
 
Biće sigurno ružnije sa ovim kamenom. Ovo mi je kao za neku malovarošku zatvorenu ulicu.
 
nas mentalitet...kao uvek kukanje pa tek kad vidimo, ej pa nije tako lose. naravno da ima i negativnih primera, al vecinom...cekamo pa vidimo
 
У текстовима се наводи врста камена којим је требао бити поплочан трг у оригиналу 1957. То је био сијанит из рудника Танде.

Screenshot (3033).png
Screenshot (3034).png
 
nas mentalitet...kao uvek kukanje pa tek kad vidimo, ej pa nije tako lose. naravno da ima i negativnih primera, al vecinom...cekamo pa vidimo​
Nema ovo veze sa mentalitetom, već sa narativom. A taj narativ kaže da mora sve što je urađeno za prethodnih tuce godina da se obasipa hvalospevima. Svako ko ne misli tako, taj je za to da grad izgleda kao kasaba iz doba Turaka. A ironično, stvara se i narativ da treba da budemo oduševljeni što dobijamo nova vozila za gradski prevoz iz Turske.

P. S.
To što se ne primećuje kada se nešto pohvali, to je već druga strana priče.​
 
Što se mene tiče trg je pre rekonstrukcije bio skroz ok.​
Ne bih se složio u potpunosti. Trebalo je česmu sa vodom srediti, nešto malo oko žardinjera i popraviti kocke koje su bile polomljene ili ispale iz ležišta.

Bolje da su od tih para, koje će potrošiti za rekonstrukciju, sredili Bezistan i Čavketov prolaz!
Od ostatka zbog onoga što sam naveo.​
 
Meni su ploce odlicne. Tople boje, drvece. Milina. Bas tako zamisljam neki tihi, zavuceni, starogradski kutak.
Padaju mi nekoliko lokacija u Beogradu na pamet kojim bi ovo zaista dobro stojalo. Nego ovaj trg to bas i nije.
Ovde je potrebna svjezina koju su dale sada vec bivse ploce. Jasna boja/jasne boje, cistoca, simetrija i blaga dinamika, koju daju fontana i same konture.
Ovako dobijate jednostavniju fontanu upitne fukcionalnosti, ploce koje djeluju musavo gledavsi ih iz daljine uz musave fasade okolo, nepostojeci kontrast sa zgradama iza i naravno dalje asimetricno lociran spomenik.
Sve u svemu bice ovo okej, ali ne i reprezentativno. Sto ne bi trebalo biti dovoljno za lokaciju i novac ulozen.
Kako smo vec zakljucili - bilo je vec okej. A meni cak jos malo vise od toga, to jest od ovog sto ce tek biti.
Ko zna, mozda iznenadi cjelokupna slika.
 
Које шаренило у подлогама на тако малом простору, плато скупштине, Пионирски парк, трг Николе Пашића, тротоари са асфалтом, тротоари са бехатоном...
 
mozda je behaton ali deluje interesantnije od proseka. Sarenilo ploca mu lepo lezi i boje su u skladu sa okruzenjem. Utisak mi je da se ovde ni granit ne bi prelepo uklopio. Uglavnom za sad lepse nego na renderima a materijal izgleda bolje nego predjasnji.

No da sacekamo, nikad se ne zna.
 
mozda je behaton ali deluje interesantnije od proseka. Sarenilo ploca mu lepo lezi i boje su u skladu sa okruzenjem. Utisak mi je da se ovde ni granit ne bi prelepo uklopio. Uglavnom za sad lepse nego na renderima a materijal izgleda bolje nego predjasnji.
I novi autobusi izgledaju bolje nego stari. ;)
 
Vrh