Šta je novo?

Rekonstrukcija Trga Nikole Pašića

Лепо сам написао да се залажем за квалитативну униформност централне пешачке зоне и тргова, како је и започето крајем осамдесетих година са улицом Кнеза Михаила, наравно подразумеван је највиши квалитет израде и одржавања.
 
Behaton se ne kliza kao mermer i granit. Drugo, kakve veze ima sam trg sa pešačkom zonom, osim što je parking na tom prostoru ukinut i pretvoren u pešački trg? Treće, zašto mora i podloga po kojoj koračamo da bude od mermera ako je i fontana od istog materijala? Četvrto, zašto je potrebno da i neki trg, plato i sl. , a nije u centralnoj zoni, treba da bude u mermeru, jer je pešačka zona?​
 
Када се заледе, клизају се и један и други.

Пешачки трг, пешачка улица, пешачки плато, пешачки штагод = пешачка зона.

Да би биле у складу једна са другом.

Написао сам да би било лепо да централна пешачка зона, у коју спадају и пешачки тргови буде стилски уједначена, нигде нисам написао да пешачке зоне и тргови а који се налазе ван централне зоне морају бити у мермеру јер је пешачка зона.
 
Када се заледе, клизају се и један и други.​
Čak se i blato i voda klizaju kada se zalede, pa zašto ne bi smo i to u potpunosti uklonili, jer je i to nepraktično kao i svi materijali koji se koriste za kolovoz i trotoare (naravno kad se zalede).
Пешачки трг, пешачка улица, пешачки плато, пешачки штагод = пешачка зона.​
Tačno, ali to ne znači da sada treba da svaki prostor koji se koristi u svrhu pešačenja, a nije trotoar, gde god bio u gradu, da ga popločavamo sa mermerom. To je po meni glupo. Na mnogim mestima bi to izgledalo "ko piletu sike", odnosno ne bi se svuda uklopilo. Istog sam mišljenja i za Trg Nikole Pašića, kao što i napisah u prethodnoj poruci.
Написао сам да би било лепо да централна пешачка зона, у коју спадају и пешачки тргови буде стилски уједначена, нигде нисам написао да пешачке зоне и тргови а који се налазе ван централне зоне морају бити у мермеру јер је пешачка зона.​
Gde si napisao da se odnosi na centralnu pešačku zonu, ja ne videh? Drugo, za mene Trg Nikole Pašića nije centralna pešačka zona, već prostor između Kolačeve, Vasine, Zelenog venca i Pariske. A treće, estetski mi se više uklapa na Trgu Nikole Pašića behaton nego mermer.​
 
Можда туцаник не клиза толико..

Написао сам у централној зони, не било где у граду, на трагу, или у складу са планом у време администрације Ж. Ковачевића за пешачку зону у центру града, по коме је и започета од улице К. Михаила, треба ли да ти нацртам?

О решењима су одлучивали урбанисти и архитекти, тако да твоја лаичка против прилично озбиљних имена из струке..

У насељу у С. Филиповића на пример су простори намењени пешацима од другог материјала и ја са тим немам проблем.


Написао сам на претходној страни..

логично би било да се задржи униформност материјала, бар пешачких зона и централних тргова

За тебе и планета Земља може бити равна плоча, то су твоји лични светоназори и твоје право, ја пишем о плану урбаниста и архитеката који је, ако се добро сећам требао повезивати Кнез Михаилову, Теразије, Краља Милана, трг Маркса и Енгелса у јединствену централну зону.. Мислим да сам га качио на теми о Теразијама своједобно.
 
Poslednja izmena:
 
ukras.jpg
 
О решењима су одлучивали урбанисти и архитекти, тако да твоја лаичка против прилично озбиљних имена из струке.

За тебе и планета Земља може бити равна плоча, то су твоји лични светоназори и твоје право, ја пишем о плану урбаниста и архитеката који је, ако се добро сећам требао повезивати Кнез Михаилову, Теразије, Краља Милана, трг Маркса и Енгелса у јединствену централну зону.. Мислим да сам га качио на теми о Теразијама своједобно.
To što je neko ime i svetski priznat, ne znači da ga kritikujem i nipodaštavam, ako iznesem svoje mišljenje o tome šta mi se sviđa, odnosno šta mom oku prija. Ti možeš da se složiš sa time ili ne, i šta god kažeš, to je tvoj lični stav, ne kritika ljudi koji su dali predlog ili kritika mene lično i mog pogleda na estetiku.
 
Парадокс је да су паркирање и фонтана дуго коегзистирали. Самоуправљачки урбанисти нису баш имали укуса и стила за јавни простор 60их и 70их.

1708419312149.png
 
Nije bio problem toliko do tih samoupravljača koliko je tren automobilizacije 60tih i 70tih bio prisutan u svetu. I mi smo polako krenuli 80tih da se civilizujemo pa smo stali.
 
Самоуправљачки урбанисти нису баш имали укуса и стила за јавни простор 60их и 70их.

самоуправљачки урбанисти су и упропастили овај град, да нећемо моћи да се икада опоравимо. само погледај главне саобраћајне правце, углавном 1+1

Nije bio problem toliko do tih samoupravljača koliko je tren automobilizacije 60tih i 70tih bio prisutan u svetu. I mi smo polako krenuli 80tih da se civilizujemo pa smo stali.

истина. али су опет зај**** горепоменутим проблемом
 
Ne znam kada je napravljena fotografija. Prikazuje kako je fontana i pešačka zona oplemenila ovaj trg.

Pogledajte prilog 190106
Nisam znao da je bilo ovoliko automobila u centru 60ih-70ih lol. Mada pretpostavljam da su ovo vecinom kola narodnih poslanika. Secam se 90ih na Novom Beogradu je retko ko imao auto, ispred zgrada je bilo prazno fazon 3 automobila u celoj ulici.
 
Nije bio problem toliko do tih samoupravljača koliko je tren automobilizacije 60tih i 70tih bio prisutan u svetu. I mi smo polako krenuli 80tih da se civilizujemo pa smo stali.
У то време се нашироко трошио бетон, а трг тада Маркса и Енгелса је био новоформирана целина тада, могли су одмах подземну гаражу да направе испод ширег дела трга ближе Дому синдиката.
Сва та кола су ту баш због Дома синдиката и осталих седишта разних радних организација која су била на Теразијама. Центар Београда је тада био пословни део града. Данас је то НБГ.
 
Мени мање сметају сва та кола, него климе сада.
 
Postavljen je građevinski kontejner GP Invest Gradnje na Trg Nikole Pašića, očigledno uskoro kreću radovi.
 
Jutros su kopali i odnosili neko rastinje, da li je to nesto sto moze da se iskoristi ili presadi negde drugo
 
Vrh