Šta je novo?

Rekonstrukcija Topličinog venca

Rasveta je potpuni promasaj slazem se debelo ! I nema je u knjizi standarda...pitanje je PO KOM OSNOVU JE ODABRANA ?

Ili mozda vise knjiga standarda vise ne vazi otkada je dosao novi gradski urbanista?

Aman bre cemu ti eksperimenti, mogli su da stave ove iste kao na Kosancicu ili Strah Bana, nisu ni one najbolje, ali makar su uklopive...
 
"Bibliju su pisali razni autori u raznim vremenima i na raznim mestima, da bi odgovorili raznim potrebama." 8)
 
Potpuni javasluk sa radovima na Toplicinom vencu: radnici jednog dana rucno kopaju kanale i pripreme ih. Sutradan dodje bager i iskopa siri kanal preko tog kanala koji su radnici kopali, zatrpaju ga i utabaju sljunak. A onda treci dan ponovo ranici lopatama kopaju kanal na istom mestu kao i pre dva dana... Jos nijednom nisam video da radnici ili nadzor drze neki plan u rukama i gledaju u njega, niti da se nesto organizovano radi, radnici dodju pa ih nema 4-5 dana, pa se pojave njih trojica pa ih opet nema... i tako u krug...

Gradjevinski materijal na sve strane, razvlace se granitne kocke itd. Pesak uz nove bandere stoji vec nekoliko dana, nema veze sto ce se stubovi ostetiti i isprljati... Ima se , moze se...

A neka mi neko objasni logiku parterne arhitekture: umesto da drze jednu sirinu granitnih ploca, oni ih suzavaju tamo gde ce doci platforme za kafice. Kao da je radjena prepravka postojeceg stanja, a ne novi projekat!
A i neka mi neko kaze sta su dobili pesaci uvodjenjem pesacke zone u ovom delu? Trotoar je sada uzi nego ranije, dakle opet cemo se gurati dok prolazimo pored platformi koje ce da zauzmu kafici... Zapravo cela pesacka zona postaje jedna velika kafana... Ziveli!
Pogledajte prilog 1
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=610193#p610193:2n5kagw9 je napisao(la):
gradjanin » Sre Mar 20, 2019 3:52 pm[/url]":2n5kagw9]A i neka mi neko kaze sta su dobili pesaci uvodjenjem pesacke zone u ovom delu? Trotoar je sada uzi nego ranije, dakle opet cemo se gurati dok prolazimo pored platformi koje ce da zauzmu kafici... Zapravo cela pesacka zona postaje jedna velika kafana... Ziveli!
file.php

file.php
Besmisleno je dizati toliku frku zbog dve tri stolice više nakon pretvaranja u pešačku zonu , koje bez problema mogu da se pomere. :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=610210#p610210:iwh3wcg1 je napisao(la):
solecar » 20 Mar 2019 04:05 pm[/url]":iwh3wcg1]
Besmisleno je dizati toliku frku zbog dve tri stolice više nakon pretvaranja u pešačku zonu , koje bez problema mogu da se pomere. :)
Kako mogu da se pomere kada su platforme fiksne?? Prolaz za pesake je sada uzi nego ranije! I nije frka, nego samo konstatujem...
 
Mislim da je prostor za pijesake isti basta ide na mjesto kola plus sredina ce biti za pjesake takodje ....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=610225#p610225:3pcp8l57 je napisao(la):
gradjanin » Sre Mar 20, 2019 5:59 pm[/url]":3pcp8l57]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=610210#p610210:3pcp8l57 je napisao(la):
solecar » 20 Mar 2019 04:05 pm[/url]":3pcp8l57]
Besmisleno je dizati toliku frku zbog dve tri stolice više nakon pretvaranja u pešačku zonu , koje bez problema mogu da se pomere. :)
Kako mogu da se pomere kada su platforme fiksne?? Prolaz za pesake je sada uzi nego ranije! I nije frka, nego samo konstatujem...
Sarkazam
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=610227#p610227:3adunc46 je napisao(la):
direktor » Sre Mar 20, 2019 5:04 pm[/url]":3adunc46]Mislim da je prostor za pijesake isti basta ide na mjesto kola plus sredina ce biti za pjesake takodje ....
Misliš za pešake kao u Djure Jakšića? :)
 
Поздрав свима,
Може ли да се уђе колима у ул. Маршала Бирјузова из Поп Лукине? Треба да прођем данас туда до гараже на Обилићевом венцу.
Хвала унапред!
 
Danas nekoliko radnika u crvenim kombinezonima sredjivalo podijume za bastice, hotel Palas dobio svoj deo, nadam se da se nece siriti izvan ove povrsine jer nisu prevelike.

Malo su i poplocavali.

Sto se tice servisa za motore, navodno se otvara krajem meseca. Videcemo kako ce ih sada parkirati.
 
Nije loše kada ovako ograničiš bašte kafića. Teoretski sada neće moći da prelaze granice. Doduše, ne treba sumnjati u maštovitost naših ugostitelja.
 
Imaju li te bastice gde ce da otice voda kad padne kisa ili ce gosti da sede i sljapkaju u bazence? :)
Ako je to ogrdjeno za baste restorana..
 
Ово је само "оквир", треба унутрашњост да се поплоча.
 
file.php


И после људи критикују јавни сектор како га чине паразити без трунке иновативности

Који град још има кафиће са баштицама за свингере? Молим лепо
 
Šta bre neće. Sve je to nezahvalno. Jel su su sami birali da tu žive? Jesu. Sad ima da ćute , jer šta su hteli , to su i dobili. :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=611119#p611119:18ie9fou je napisao(la):
Laza G. » Ned Mar 24, 2019 12:48 pm[/url]":18ie9fou]https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2019&mm=03&dd=24&nav_id=1521642
Stanari Topličinog venca neće pešacku zonu


Ovo kukanje malo vec pocinje da me smara, prvenstveno sto se vodi vise politicki rat no sto je stvarno problem gradjana koji tu zive... Nije uopste tacno da nece biti pristupa vozilima Toplicinim vencom, treba praviti razliku...bice pristupa, ali ne i velikog zadrzavanja,tj parkiranja. Ljudi mora da budu svesni da se radi na smanjenju broja vozila u gradovima, ne samo kod nas, vec svuda u svetu, zbog jel te manjeg zagadjenja.. i daje se prednost pesacima, biciklistima (ovo drugo kod nas nazalost jos nije regulisano, slabo se radi)..Beograd se siri, broj stanovnika povecava, moraju da postoje neka ogranicenja, pogotovo kad je u pitanju sam centar grada. U svetu se pokazalo da su ljudi produktivniji u tim zonama gde mogu da prosetaju, osecaju manju buku, zagadjenost...Ja iskreno vise vidim pozitivnih stvari u pesackim zonama, nego u zonama gde preovladava saobracaj. Da me neko ne shvati pogresno, ne branim ovde nikoga niti se stavljam na neciju stranu, vec gledam sve to iz svog ugla.
 
:Ono kad imas stan na Topličinom vencu pa se istripuješ da je i ulica tvoja:
 
Ono kad imaš stan na periferiji pa se istripuješ da ne sme u tvojoj okolini da se napravi industrijska zona. :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=611141#p611141:33tnjwbl je napisao(la):
AntonioBandera(s) » Ned Mar 24, 2019 12:58 pm[/url]":33tnjwbl]Ovo kukanje malo vec pocinje da me smara, prvenstveno sto se vodi vise politicki rat no sto je stvarno problem gradjana koji tu zive... Nije uopste tacno da nece biti pristupa vozilima Toplicinim vencom, treba praviti razliku...bice pristupa, ali ne i velikog zadrzavanja,tj parkiranja. Ljudi mora da budu svesni da se radi na smanjenju broja vozila u gradovima, ne samo kod nas, vec svuda u svetu, zbog jel te manjeg zagadjenja.. i daje se prednost pesacima, biciklistima (ovo drugo kod nas nazalost jos nije regulisano, slabo se radi)..Beograd se siri, broj stanovnika povecava, moraju da postoje neka ogranicenja, pogotovo kad je u pitanju sam centar grada. U svetu se pokazalo da su ljudi produktivniji u tim zonama gde mogu da prosetaju, osecaju manju buku, zagadjenost...Ja iskreno vise vidim pozitivnih stvari u pesackim zonama, nego u zonama gde preovladava saobracaj. Da me neko ne shvati pogresno, ne branim ovde nikoga niti se stavljam na neciju stranu, vec gledam sve to iz svog ugla.
Koliko ja znam, postoji razlika između smanjenja i ukidanja. Smanjenje vozila u centru može da se postigne i bez njegovog pretvaranja u karantin.
Drugo, priča o zagađenju kao glavnom argumentu za PZ ne stoji, jer se Beograd više udavi u gareži za tri meseca od decembra do februara, kad prorade razni Černobilji (što javni, što porodični) koji naprave kupolu od dimčuge kroz koju čak ni sunce ne može da se probije. To potvrđujem iz ličnog iskustva, a potvrđuju i podaci sa mernih stanica, koji najviše zagađenja beleže upravo zimi. A ne leti, čak ni onda kad su one najteže vrućine.
Treće, u taj deo grada se autobusi i kamioni ne zavlače. Tu ulaze: automobili, dostavni kombij i đubretarski kamioni. Ali najviše automobili. Koji se danas više i ne čuju, pogotovu ne kad voze 30 km/h po asfaltu, kao što je bio slučaj u tom delu grada. S druge strane, arlaukanje i basčine iz kafića se itekako čuju. I za razliku od automobila koji utihnu više puta na dan, te basčine nikad ne staju.

I za kraj, na stranu šta ko od nas misli o ovima što protestuju i o tom širenju pešačkih zona, neosporiva je činjenica da je njihovo pravo da protestuju i da oni kao stanovnici tog dela grada, koji izmiruju svoje dugove prema društvu i to po višestruko većim iznosima, imaju svako pravo da se pitaju o tome šta će da bude sa njihovim krajem i životnim prostorom. To je pravo svakog državljanina Srbije koji uredno izmiruje svoje dugove prema društvu.

S druge strane, to pravo nema i ne treba imaju oni koji na divlje rade i žive na račun tuđe nesreće. A ovaj forum je pun takvih tema i reportaža. Samo što ovi pojedinci što prde po ljudima u centru, retko kad zalaze na takve teme da i tamo malo sole pamet i pričaju o poštenju. Nego sve to ignorišu. Divlja gradnja i hohštapleraj nikad gori, cela zemlja postaje divlja favela a grad se nepovratno uništava negovanjem kaubojštine i razbojništva, a ovamo se rafališe što neko ko decenijama plaća svaki dinar svog duga, se usuđuje da jednom nešto traži zauzvrat...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=611141#p611141:24c86l1s je napisao(la):
AntonioBandera(s) » Ned Mar 24, 2019 1:58 pm[/url]":24c86l1s]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=611119#p611119:24c86l1s je napisao(la):
Laza G. » Ned Mar 24, 2019 12:48 pm[/url]":24c86l1s]https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2019&mm=03&dd=24&nav_id=1521642
Stanari Topličinog venca neće pešacku zonu


Ovo kukanje malo vec pocinje da me smara, prvenstveno sto se vodi vise politicki rat no sto je stvarno problem gradjana koji tu zive... Nije uopste tacno da nece biti pristupa vozilima Toplicinim vencom, treba praviti razliku...bice pristupa, ali ne i velikog zadrzavanja,tj parkiranja. Ljudi mora da budu svesni da se radi na smanjenju broja vozila u gradovima, ne samo kod nas, vec svuda u svetu, zbog jel te manjeg zagadjenja.. i daje se prednost pesacima, biciklistima (ovo drugo kod nas nazalost jos nije regulisano, slabo se radi)..Beograd se siri, broj stanovnika povecava, moraju da postoje neka ogranicenja, pogotovo kad je u pitanju sam centar grada. U svetu se pokazalo da su ljudi produktivniji u tim zonama gde mogu da prosetaju, osecaju manju buku, zagadjenost...Ja iskreno vise vidim pozitivnih stvari u pesackim zonama, nego u zonama gde preovladava saobracaj. Da me neko ne shvati pogresno, ne branim ovde nikoga niti se stavljam na neciju stranu, vec gledam sve to iz svog ugla.
Ja iskreno vidim više negativnih stvari u celoj ovoj priči. Pre X godina se počelo sa širenjem parking zona po centru , sa vremenskim ograničenjem. Smatralo se da će to da dovede do smanjenja broja vozila u centru. To se nije dogodilo. Sada se centar pretvara u jednu veliku pešačku zonu. Ovim će se konačno doći do smanjenja broja vozila u centru , prema zamisli od ranije. Ovim se , kako se smatra danas , polako radi na smanjenju broja vozila u gradovima. Možda je to tako u inostranstvu na koje se rado pozivamo , ali ne i kod nas. Onaj tamo u inostranstvu ima metro i vrlo lako može od jedne do druge tačke da dođe , a ovde kod nas to nema. I šta onda on radi? Naš čovek rezonuje , da je besmisleno da se odriče kola , kada nema odgovarajuću alternativu. Pod tim ne smatraju gradski prevoz , koji je svakim danom ređi , plus što im ne nudi tu komociju koju imaju kola. A kako se prostor za kola konstantno smanjuje , ali ne i njihov broj , dolazimo u situaciju da na dosta mesta imamo saobraćajne čepove , i da se polako stvaraju i novi. Da ironija bude veća , nije samo širenje pešačke zone krivac za ovako nešto , nego i zaostala infrastruktura iz prošlog veka u pojedinim delovima grada , kao i pretvaranje dvosmernih ulica u jednosmerne , sa uglavljivanjem parking mesta za ista ta vozila. Da me neko ne shvati pogrešno , ne branim ovde nikoga niti se stavljam na nečiju stranu , već gledam sve to iz svog ugla.
 
Postujem vase misljenje gospodo, izvlacim dosta ispravnih rezona...opet, i ne menjaju puno moje misljenje i stav, mislite da sam glup, zatucan... Izrecena je neka dublja problematika koja vuce vise stvari, ceo sistem koji nazalost kod nas ne funkcionise. Ali ako vec tezimo nekoj Evropi, nekom svetu, onda moramo da mu se prilagodjavamo na nacin na koji mozemo...da gledamo neke vise interese, a ne pojedinaca. Vremena se menjaju i moramo da im se prilagodjavamo, ranije nije bilo vozila, kao ni toliko ljudi, sad ih ima previse, sto ljudi,sto vozila...A opet i centar grada nije toliko bas veliki , preopterecen je istim..mora se naci balans u svemu tome. I nista lose ne vidim da neko da izvinete na izrazu digne dupe iz fotelje, kreveta i da malo proseta do svojih kola, smatram da je to svakome korisno.
 
Vrh