Šta je novo?

Rekonstrukcija Topličinog venca

Slikano danas pre podne:

Pogledajte prilog 7
Pogledajte prilog 6
Pogledajte prilog 5
Nove bandere su francuske:


Pogledajte prilog 4
Pogledajte prilog 2
Ove mašina je kasnije u toku dana skinula asfalt u ulici Carice Milice (desno od narandžastog kamiona):

Pogledajte prilog 1
Čini mi se da se deo ulice od Obilićevog venca do Vuka Karadžića (koji je Hyung slikao danas) zove Carice Milice, a ne Cara Lazara? Cela ulica Cara Lazara je već popločana i pretvorena u pešačku zonu. Ispred „Proleća” sam na nekim kolima video ovu poruku:

Pogledajte prilog 3
 
Carice Milice je od Brankove do raskrsnice sa Obilicevim vencem, odmah iza zgrade Tanjuga, Cara Lazara pocinje od raskrsnice sa Obilicevim vencem i ide do Rajiceve. Kafana Prolece je recimo u Cara Lazara.

Posto vidim da je trenutno trend menjanje imena ulica na Starom gradu, predlazem da se taj patrljak sada nazove ulica Milutina Folica, deo Vuka Karadzica uz muzej sto se sada renovira Dr. Sinise Malog, a Obilicev venac, Toplicin venac i Kosancicev venac da se spoji u jedan i da se nazove Vesicev venac - a sve u ime zahvalnosti nas gradjana Starog grada sto su nam njih trojica tako fenomenalno poboljsali kvalitet zivota kao niko pre. Sta ce nam i Vuk Karadzic i Car Lazar, pa jos Milan Toplica, Ivan Kosancic... kada imamo ovakve urbanisticke gromade kao sto su pomenuti. A, greota, trebalo bi negde uglaviti i uličicu Nikole Nikodijevica, pa da sve to lepo zaokruzimo...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=607121#p607121:169i39g2 je napisao(la):
Bukira » 08 Mar 2019 11:50 pm[/url]":169i39g2] Ispred „Proleća” sam na nekim kolima video ovu poruku:

file.php
Sada bi voleo da neko ko organizuje radove na preuredjenju ovih ulica, a i pobornici povecanja pesacke zone ovde na forumu - da mi kazu kako ce stanar iz recimo Gracanicke, koji kola uredno parkira u garazi i koji treba da ode u TC Usce da kupi nesto kabasto za kucu, recimo TV, otici do Usca i vratiti se kuci? Dakle, vise ne moze iz garaze da skrece desno, pa da iz Ivan Begove udje u Pop Lukinu pa na Brankov most, nego mora da ide Kraljice Natalije do Kneza Milosa, pa u A Geprata i G. Principa na Brankov most. U povratku, mora Karadjordjevom, pa Pariskom i T. Koscuska do Cara Dusana skroz do Despota Stefana, Decanskom pa kroz tunel u Brankovu, pa u garazu. Onda, mora da iznajmi troli iz obliznje samoposluge (ako mu daju) kao sto predlaze Vracarac, i da nardnih 300m gura svoj TV na troliju, koji ce posle uredno da ga vrati... Mozda sam nesto propustio, pa ako jesam neka me neko objasni. I da, znam da ce C. Lazara biti prohodna za saobracaj jednog dana, ali kazem da se ne zna koliko ce to da traje, jer na obavestenju pise da radovi pocinju od 8.3. a nigde ne pise da li ce to da traje jedan, pet ili pedest dana... Toplicin venac onakakv kako ga je Bukira juce fotografisao stoji potpuno isto vec pune 3 nedelje bez i jednog radnika, a deo V. Karadzica koji se radi, svaki dan se promuva po neki bager i po 2-3 radnika koji iskopaju i zatrpaju po1-2 metra nekog kanala, tako da ce se to isto desiti i u C. Lazara narednix xy dana. Otvaraju se gradilista, a druga se ne zavrsavaju. Apsolutno nema nikakve logistike kako rade (da ne pomenjim Karadjordjevu, koja isto tako stoji raskopana evo vec 4 mesec!!! )Ako je poenta grada da se na ovaj nacin raseli ovaj deo grada da bi se u prizemljima instalirale kafane od K. Mihajlove sve do Beton Hale, a u napustenim stanovima napravili Muzeji proslosti - na pravom su putu jer su izabrali pravi nacin... Kada posmislim da je 2.5km Bulevara KA kompletno uradjeno za 6 meseci, pitam se zasto bar ovi ne prepisu sistem, ako bolji ne umeju da naprave. Ili zapravo smatraju da je 2-3 radnika po gradilistu bolje resenje??
 
Sta je to troli iz obliznje radnje danasnji tv prijamnici nisu bas gabaritni
 
Ovaj ko uvozi bandere Valmont se baš opario. Mislim da su iste takve i na Ušću, a tamo ih ima milion. Mada mislim da tamo piše da su iz Poljske.

edit: Evo nađoh vest iz 2015

"Enegotehnika - Južna Bačka" iz Novog Sada i američka kompanija "Valmont" iz Nebraske zaključili su ugovor o strateškom partnerstvu.

Ugovor pored zastupništva za područje bivše Jugoslavije podrazumeva i izgradnju fabrike za proizvodnju stubova za dalekovode i javnu rasvetu.

Valmont je jedna od vodećih svetskih kompanija u toj oblasti, a investicija u Zrenjaninu vredna 5 miliona evra, koja će biti realizovana u naredne dve godine, podrazumeva proizvodnju i izvoz na susedna tržišta vredan 15 miliona evra.

Srbija je do sada bila uvoznik dalekovodnih i stubova javne rasvete.

Očigledno je lakše uvoziti i pospešivati tuđe ekonomije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=607142#p607142:it55wixf je napisao(la):
gradjanin » Sub Mar 09, 2019 6:26 am[/url]":it55wixf]Carice Milice je od Brankove do raskrsnice sa Obilicevim vencem, odmah iza zgrade Tanjuga, Cara Lazara pocinje od raskrsnice sa Obilicevim vencem i ide do Rajiceve. Kafana Prolece je recimo u Cara Lazara.

Posto vidim da je trenutno trend menjanje imena ulica na Starom gradu, predlazem da se taj patrljak sada nazove ulica Milutina Folica, deo Vuka Karadzica uz muzej sto se sada renovira Dr. Sinise Malog, a Obilicev venac, Toplicin venac i Kosancicev venac da se spoji u jedan i da se nazove Vesicev venac - a sve u ime zahvalnosti nas gradjana Starog grada sto su nam njih trojica tako fenomenalno poboljsali kvalitet zivota kao niko pre. Sta ce nam i Vuk Karadzic i Car Lazar, pa jos Milan Toplica, Ivan Kosancic... kada imamo ovakve urbanisticke gromade kao sto su pomenuti. A, greota, trebalo bi negde uglaviti i uličicu Nikole Nikodijevica, pa da sve to lepo zaokruzimo...
I opet imamo situaciju da se pogrešno radi promena naziva ulica. Umesto da tamo gde su duplikati , "nove" i ulice sa "delovima" i sl. menjamo , mi menjamo po centru ono što ne mora da se menja.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=607143#p607143:it55wixf je napisao(la):
gradjanin » Sub Mar 09, 2019 7:05 am[/url]":it55wixf]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=607121#p607121:it55wixf je napisao(la):
Bukira » 08 Mar 2019 11:50 pm[/url]":it55wixf] Ispred „Proleća” sam na nekim kolima video ovu poruku:

file.php
Sada bi voleo da neko ko organizuje radove na preuredjenju ovih ulica, a i pobornici povecanja pesacke zone ovde na forumu - da mi kazu kako ce stanar iz recimo Gracanicke, koji kola uredno parkira u garazi i koji treba da ode u TC Usce da kupi nesto kabasto za kucu, recimo TV, otici do Usca i vratiti se kuci? Dakle, vise ne moze iz garaze da skrece desno, pa da iz Ivan Begove udje u Pop Lukinu pa na Brankov most, nego mora da ide Kraljice Natalije do Kneza Milosa, pa u A Geprata i G. Principa na Brankov most. U povratku, mora Karadjordjevom, pa Pariskom i T. Koscuska do Cara Dusana skroz do Despota Stefana, Decanskom pa kroz tunel u Brankovu, pa u garazu. Onda, mora da iznajmi troli iz obliznje samoposluge (ako mu daju) kao sto predlaze Vracarac, i da nardnih 300m gura svoj TV na troliju, koji ce posle uredno da ga vrati... Mozda sam nesto propustio, pa ako jesam neka me neko objasni. I da, znam da ce C. Lazara biti prohodna za saobracaj jednog dana, ali kazem da se ne zna koliko ce to da traje, jer na obavestenju pise da radovi pocinju od 8.3. a nigde ne pise da li ce to da traje jedan, pet ili pedest dana... Toplicin venac onakakv kako ga je Bukira juce fotografisao stoji potpuno isto vec pune 3 nedelje bez i jednog radnika, a deo V. Karadzica koji se radi, svaki dan se promuva po neki bager i po 2-3 radnika koji iskopaju i zatrpaju po1-2 metra nekog kanala, tako da ce se to isto desiti i u C. Lazara narednix xy dana. Otvaraju se gradilista, a druga se ne zavrsavaju. Apsolutno nema nikakve logistike kako rade (da ne pomenjim Karadjordjevu, koja isto tako stoji raskopana evo vec 4 mesec!!! )Ako je poenta grada da se na ovaj nacin raseli ovaj deo grada da bi se u prizemljima instalirale kafane od K. Mihajlove sve do Beton Hale, a u napustenim stanovima napravili Muzeji proslosti - na pravom su putu jer su izabrali pravi nacin... Kada posmislim da je 2.5km Bulevara KA kompletno uradjeno za 6 meseci, pitam se zasto bar ovi ne prepisu sistem, ako bolji ne umeju da naprave. Ili zapravo smatraju da je 2-3 radnika po gradilistu bolje resenje??
Nije ti to samo ukloniti asfalt i tresnuti kocku (kadrmu). Kompleksna je to rabota. :)
 
Bas su nasli gdje ce da stave privremeni wc za radnike
 
Uskoro ce i asfalt, samo mi nije jasno zasto prvo nisu radili ulicu pa tek onda fasadu nego obrnuto i sad sva ta prasina ide na tek okrecenu zgradu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=608549#p608549:1vmkpr9a je napisao(la):
Vračarac » 14 Mar 2019 02:52 pm[/url]":1vmkpr9a]Uskoro ce i asfalt, samo mi nije jasno zasto prvo nisu radili ulicu pa tek onda fasadu nego obrnuto i sad sva ta prasina ide na tek okrecenu zgradu.
Zato sto se inace sve radi bez plana i programa...
 
kad ce da rade park? nisam pratio razvoj dogadjaja u skorije vreme, ali se secam podrekinog intervjua od pre, sad vec, par godina, gde je pricao kako ce i sta ce.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=608549#p608549:yjovgn5z je napisao(la):
Vračarac » Čet Mar 14, 2019 2:52 pm[/url]":yjovgn5z] samo mi nije jasno zasto prvo nisu radili ulicu pa tek onda fasadu nego obrnuto i sad sva ta prasina ide na tek okrecenu zgradu.

a tek kada pocnu radovi po parku pa teska mehanizacije krene po tek postavljenim plocama... :wink:

a divno ce biti i na platou oko Pobednika na Kalemegdanu kada na tek sredjenom prostoru krene uklanjanje spomenika... :kk:
 
zgrada preko puta parka je stvarno shampion grdnosti u centru....jedino skracivanje za 1-2 sprata i rekonstrukcija fasade pomaze.
 
Jel to otputovao semafor u skladiste bg puta ...
 
Juce je na Toplicinom bilo 10 radnika danas nijedan... :evil:
 
Зашто нису постављени класични, стилизовани канделабри, ближе дрвореду, а не по сред улице. Само једна једина, зграда на углу је модерна, све остале припадају премодерним , класичним стиловима. Ако неко то схвати до завршетка улице постављени канделабри би могли да украсе неки врт или улицу са савременом архитектуром, а њих да замене неки у класичном стилу.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=608815#p608815:2gm1wprb je napisao(la):
solecar » Pet Mar 15, 2019 12:55 pm[/url]":2gm1wprb]Žuri ti se da se prošetaš novom pešačkom zonom? :)

Vidim imas neodoljuvu potrebu da komuniciras samnom ali aj da ti odgovorim, da jako mi se zuri da se prosetam, skoro sam dosao iz Sijene koja je grad-pesacka zona pa mi se osladilo pozz ;)
 
Ne nego mi nije jasno zašto je gradilište na Topličinom vencu bitnije od Karađorđeve , Kneza Mihaila , Emilijana Josimovića i sl. , pa da mora da bude prvo odrađeno , i da se ono malo radnika što imamo rasporedi baš prvo tu? :)
 
Jel sam ja negde rekao da je Toplicin venac vazniji od navedenih lokacija? Nisam
 
Onda prvo da sredimo Karađorđevu ulicu , pa onda Emilijana Josimovića , pa Kneza , pa druge ulice po gradu , a da za kraj ostavimo Topličin venac.
 
Vrh