Šta je novo?

Rekonstrukcija Topličinog venca

Stubovi rasvete i granit u novim delovima pešačke zone (Topličin Venac, Strahinjića Bana, Trg Republike) se ne koriste zato što je nekome spontano palo na pamet da će izmeniti praksu i učiniti centar modernijim već zato što je neki novi tajkun ušao u igru koji može da ponudi samo tu jednu vrstu granita (koji je inače isti na Trgu Republike i na Topločinom Vencu) kao i neki drugi tajkun koji proizvodi tu odvratnu rasvetu.
Nikada nije postojao render ni plan ni ništa po čemu bi mogli da zaključimo da je ovo projektovao Podreka (osim što je možda bacio potpis na neki papir)
Ovo je do sada naj-netransparentija rekonstrukcija jedne ulice u zadnjih nekoliko godina, a možda i decenija.
 
A da prije polovicnih teorija zavjere samo da bi se pisalo provjeris odakle je koji kamen trg toplicin knez itd ...
Pa odakle i gdje se prave koji stubovi
Pa ko ne i sta peojektovo ...
 
Mermer je iz Republike Srpske koliko se secam iz nekog kamenoloma koji su oziveli posle rekonstrukcije trga i pesackih zona, mozda gresim ali tako nesto mi u secanju.
 
Knez i bočne ulice kao i Obilićev venac su popločani Jablaničkim granitom iz RS. Mislim da ostale ulice i zone nisu rađene sa njim.
 
Izmedju ovih novih stubova su obeležili asfalt gde će da seku, izgleda da će tu da rade jednoredni drvored.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=612888#p612888:29cuc8bm je napisao(la):
Igor » Ned Mar 31, 2019 10:53 pm[/url]":29cuc8bm]Knez i bočne ulice kao i Obilićev venac su popločani Jablaničkim granitom iz RS. Mislim da ostale ulice i zone nisu rađene sa njim.
Mala ispravka ako ne gresim Jablanicki granit je iz federacije BiH.
 
Imaš pravo poneo me post Vračarca koji je pomenuo RS.
 
Previse ivicnjaka od granita. Metalni u Strahinjica Bana su lepsi i jeftiniji.
 
Kakvi metalni ivicnjaci
Vec izneli stolove vec ...
 
Postavljaju ivičnjake
Pogledajte prilog 1
Skidaju žvrljotine sa Tanjuga, nisam slikao više jer je bilo kom. policajaca i jutros i danas..
 
IMG-20190406-170350.jpg


:bash: bag** bg krs putovska :bash: unistavaju putokaze
 
Realno , i koji će nam , kada će centar grada da pretvore u pešačku zonu.
 
Pa to su turisticki putokazi nisu saobracajni znaci gdje god se radila rekonstrukcija unistili su ih i nisu vratili ....
 
Ma ni to nije problem. Umesto njih će da metnu one "toteme" u crno - crvenoj boji , koje su "građani" odabrali glasajući preko neke aplikacije. To sad krenuli da meću gde stignu.
 
А и ти туристички путокази су ем застарели, ем углавном наводе на хотеле.
 
Музеје, галерије, споменике, паркове.
 
Ko još danas ima koristi od tako nečega. To je sve prevaziđeno. :)
 
Па ваљда ту треба упутити туристе. Сигурно нпр. кинеске туристе више то интересује него Бутик, Терминал, Фактори и сл.
 
Ono što kažu na TV - u da interesuje turiste , to turiste zaista i interesuje. :)
 
Ти путокази су ономад постављени на дивље, никоме није предато на одржавање, нико није задужен за ажурирање. Нема их ни у каталогу урбане опреме града Београда. Зато их и не враћају где их скину.
 
Vrh