Šta je novo?

Rekonstrukcija Topličinog venca

Super su slike svaka čast. Vreme je da Palas uradi fasadu i sa ove strane.
 
I ova velika polukruzna stambena zgrada treba da se sredi. Postoji na ovom trgu kao slon u sobi.
 
Ta zgrada na uglu je stvarno preružna ali ne vidim način na koji bi nju mogli da srede...
 
Ne verujem ti da ne vidis nacin :)
Pa barem da se renovira, osvezi, uskladi, ako nista vise od toga.
Prizemlje i prvi sprat sa lokalima bi, pak, mogli da se modernizuju, kao jedan veliki prostor np.
 
Унификација столарије и сређивање фасаде би довољно поправили слику, а још кад би се и климе склониле или упаковале у маске али у истим линијама. Али тако нешто је за сада научна фантастика за наше услове.
 
Te novce koje bi izdvojili da se ulepsa ova rugoba od gradjevine bolje uloziti i srediti neku predratnu lepoticu. Nekoliko ih je na potezu od Pop Lukine do Pevca.
 
Tреба само увести правила за фасаде и обавезати власнике да их се при реконструкцији придржавају (маскирање клима на послератним а уклањање на предратним фасадама, унификација столарије). Притом подстаћи зграде на уређење фасада и столарије смањењем цене грејања, нпр. с 120 на 100 динара по квадрату за сређене зграде.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=614786#p614786:2vbue1gc je napisao(la):
Vračarac » Pon Apr 08, 2019 2:07 pm[/url]":2vbue1gc]Te novce koje bi izdvojili da se ulepsa ova rugoba od gradjevine bolje uloziti i srediti neku predratnu lepoticu. Nekoliko ih je na potezu od Pop Lukine do Pevca.
Ali u tom slučaju će nam Topličin venac trajno biti ružan , kao da su kola parkirana. :)
 
@Sole Nije realno da se srede sve fasade za to se nema love, misljenja sam da bi bilo lepo da se srede fasade koje vode ka Pop Lukinoj (a to je nekih 3-4) posto bi tek tada citava ta pesacka zona dobila pravi smisao, kada vec setamo da imamo sta i da vidimo kad podignemo pogled.
Vec sam napomenuo da su se zatvaranjem ove ulice otvorile fasade koje su ranije bile nedostupne zbog ulice i parkiranih automobila. A kad si vec kod automobila i kombi mafije za kojima zalis mislim da su oni passato prossimo tako da ovakav prizor vise nikada necemo gledati na tvoju zalost. :)
 
Nema love Vracarac, eventualno ima za buducnost Srbije ali za fasade... Savuvaj Boze!
 
Sto rece Staljin: "Love ce biti i nece biti". Sto znaci neko ce imati love, a neko nece.

Stare fasade su lepe i kad su oronule, a soc modernizam je blagi uzas kad ne izgleda ganc novo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=615007#p615007:231qzb0n je napisao(la):
astrodule » 09 Apr 2019 10:28 am[/url]":231qzb0n]Ima love ali pogrešna je raspodela (gondola, NG rasveta...)
Nije cak ni to, nego lose planiranje (ili eventualno burazersko planiranje). Zar nije bilo logicno da se srede fasade oko sredjene Gracanicke i Cara Lazara (zgrade iza Crvenog petla) - jer bi to bila jedna celina sa ulicama, a i sve su predratne prelepe zgrade koje su u katastrofalnom stanju! Pa onda preci na deo Toplicinog venca kada se zavrsi. To bi moglo da ide jedno za drugim, ovako je sve haoticno - zavrsi se ulica ovde, fasada tamo... U medjuvremenu naci neko resenje za Brankovu, jer ako sve ostane isto, nove fasade u Brankovoj ce pocrneti za godinu dana... Koliko god da te fasade vape za obnovom, ne znam koliko je njihov izbor bio logican sada? BTW - da li iko vidja radnike na tim fasadama. Prolazim tuda svaki dan, do sada jos nisam video da se nesto radi, sem kada su se postavljale skele...
 
Zar nije logično da se nanese anti-grafit zaštita?

Mnogo tu ima nelogičnosti. Gleda se samo blisko buduće vreme, plus to burazersko planiranje...
 
file.php


Da li će u ovom desnom delu, do parka, biti samo trotoar? Bilo bi možda dobro da bude i mesta za dostavna vozila. Tu je uvek haos sa dostavom, liči na vašar
 
Ovde gde asfaltiraju ide kaldrma (nadam se kao u Gracanickoj) a desno verovatno trotoar kao sa ove strane ali nisam siguran.
 
Iz današnje šetnje ovim delom.

Biće mnogo lepo, a koliko funkcionalno, pa to ćemo videti uskoro.

Uglavnom, posadjena nova stabla, popločavanje se radi sa tri vrste ploča. Kolovoz od onih kocki kao Gračanička, trotoar znatno proširen.

Balša Božović, narodni poslanik DS i suvlasnik jednog od mojih omiljenih kafića u ovom delu grada, u akciji protiv pešačke zone. Meni čudno, ali iz političke perspektive razumljivo.

Još nekoliko članova iz raznih organizacija sam prepoznao, ali ne bih ovde o tome.

Evo slika.
 
Pretpostavljam da okupljeni podrzavaju rekonstrukciju s obzirom da je taj deo pre licio na geto, a tek sad ce da lici na centar metropole.
 
Vec su ugostelji zapisali prostor buricima bespotrebnim saksijama dekorom bez dozvole naravno ...njihova estetika...
 
Vrh