Šta je novo?

Rekonstrukcija Topličinog venca

Дошљак":1x30yxl2 je napisao(la):
Ове светиљке су жешћи промашај. Од Косанчићевог венца, преко Топличиног, Обилићевог и Кнеза, Трга па све до Скадарлије имамо једно 4-5 различитих типова стубова јавне расвете скроз беспотребно. Толико о књизи стандарда мобилијара. Од Трга до Поп Лукине су требали стубове са светиљкама какви су стандардни за Кнез, а у зонама Скадарлије и Косанчићевог венца стубове са светиљкама какви су већ постојали у Скадарлији.
Lepo ja rekoh ranije da ova estetska neusklađenost štrči tolko da prosto bode oči.
 
Ovo je sa prošlogodišnje izložbe urbane opreme, izabrano je kao najbolje rešenje u regionu. Ako se dobro sećam, model se zove BarbaraVista.

0088247_cevi%20do%20160.jpg.jpeg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=605934#p605934:13wjg66t je napisao(la):
gishko » Pon Mar 04, 2019 2:01 am[/url]":13wjg66t]Ovo je sa prošlogodišnje izložbe urbane opreme, izabrano je kao najbolje rešenje u regionu. Ako se dobro sećam, model se zove BarbaraVista.

0088247_cevi%20do%20160.jpg.jpeg
Jel to nas neko zeza?
 
Dal je realno da postave ovaj repetitor za marsovce? I dalje mi nije jasno sta je pisac hteo da kaze sa ovim s**** i odakle su izvukli prvi put vidim ovako nesto, moze 50 nagrada da dobije meni je odvratno. Ovo moze da prodje u nekom parku npr Usce ili tako neki...
 
Ne može da prođe u parku Ušće , niti bilo gde drugde. To bi bilo isto k'o kada bnih ja rekao da ovo može da prođe samo na Vračaru. Ako je nešto s**** , onda je s**** i u centru i nešto dalje od centra , a i na periferiji i u predgrađu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=605998#p605998:2qtxsavj je napisao(la):
solecar » Pon Mar 04, 2019 11:41 am[/url]":2qtxsavj]Ne može da prođe u parku Ušće , niti bilo gde drugde. To bi bilo isto k'o kada bnih ja rekao da ovo može da prođe samo na Vračaru. Ako je nešto sranje_ , onda je sranje_ i u centru i nešto dalje od centra , a i na periferiji i u predgrađu.

Nije mobilijar identican u modernim delovima grada i u starom jezgru. Pogledaj kakva ti je rasveta u Tasu a kakva u Knezu pa ti mozda bude jasnije na sta sam mislio. Ruzno jeste nisam rekao da treba da stave bilo gde nego da bi mogao da razumem da su stavili negde drugde u modernije delove grada.
 
Kome ti to objašnjavaš šta si hteo da kažeš , kada to svi razumemo. Barem se nadam da je tako. Zato sam i rekao da je ružno ružno , i da gde god da ga staviš , ono će i dalje biti ružno , i da ne može nikako da se ima opravdanje da se bolje uklapa u modernije delove grada i da bi tamo bilo prihvatljivije.
 
Ali mene samo interesuje čime su se vodili, pa su stavili ove nazovi moderne cevi od svetiljki. Čak i da su hteli da stave moderan tip, ima toliko lepših od ovih sa ovim prorezima ako sam dobro video na slici iznad. Na Kosančićevom vencu udaljenom 20ak m i u Vuka Karadžića udaljenoj 50ak m su stavili kandelabre koji su em po katalogu, em se slažu. Samo me interesuje da li neko ko odlučuje o tome koji će tip da stave i za koga katalog očigledno kao da ne postoji kaže: „E sad ćemo da stavimo drugačije svetiljke samo zato što nam se može.“ Izgleda je to neka logika iz paralelnog univerzuma za koju ja nisam dovoljno pametan da je shvatim. Pa pre samo par meseci su u Strahinjića Bana stavili kandelabre najnormalnije i super su se uklopili. I čemu sad ovaj tip!? Nema više kandelabra u rezervi? Nema para za nove? :bash:
 
Očigledno imaju za cilj da nam kroz pešačku zonu predstave celokupan asortiman sa kojim raspolažu , obzirom da su do sada predstavili jedno 5 - 6 vrsta.
 
Oвакве турбо светиљке сам први пут видео у Шапцу пре око 12 година испред зграде општине, и још тада ми се нису свиделе.
1276169_gradska-uprava-grada-sapca_ls.jpg


Данас сам прошао Топличиним венцом и уживо ове светиљке изгледају још горе. А притом су их поставили тако узано да се питам како ће туда пролазити интервентна возила ако се за то укаже потреба. Велики промашај, заједно са стубовима расвете у Емилијана Јосимовића, и та и ова улица су могле да добију стандардне стилске кандeлабере, Топличин венац оне какви су у Кнезу, Обилићевом венцу, Змај Јовиној и другим улицама централне пешачке зоне, а Емилијана Јосимовића оне старинског изгледа какви су у Скадарлији на коју се ова улица и надовезује.
 
Ja objasnih za emiljana zasto su stavili visoke ovi novi su iz kataloga ali nisu bas morali ovdje
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=605975#p605975:c5d4kbyx je napisao(la):
solecar » Pon Mar 04, 2019 11:20 am[/url]":c5d4kbyx]
Jel to nas neko zeza?

Ja :gobb:

direktor":c5d4kbyx je napisao(la):
Ja objasnih za emiljana zasto su stavili visoke ovi novi su iz kataloga ali nisu bas morali ovdje

Dišo, mislim da ovih cevi rasvete nema u katalogu. malo su oni nastavili po starom običaju, da budže kako im padne na pamet (i ta iz Emilijana nije u katalogu).
Što se tiče pravila koja su pominjana, da je neophodna rasveta odredjene vrste za saobraćajnice itd, mislim da je dobar primer iz NS-a gde su klasični kandelabri i zidni u jednoj ulici iako je saobraćajnica u pitanju, čak sam i u Londonu video ulicu gde je kolovoz osvetljen kandelabrima, sasvim je zadovoljavajuće, a utisak je mnoooog bolji od ovih stubova kao za magistralu. Ako im je već stalo do pravila, mogli su mnogo lepšu rasvetu da odaberu i za Emilijana i za Gračaničku, kao recimo u Subotici (visoka rasveta samo retro).

Evo primera iz NS-a gde su stavili zidne i obične kandelabre.
 
Upitanju je i sirna ulice i visina zgrada u istoj mislim na emiljanovu
Ovo sto si ti postavio je daleko sire i upitanju su niski objekti
 
Nije mnogo velika razlika u širini ulice. Da li imaš možda taj pravilnik, nekako mi je nejasno zašto visina objekta diktira visinu rasvete.
U svakom slučaju, opet su mogli da odaberu lepše rešenje, tj retro. Ovo što su postavili u pomenutim ulicama je potpuni promašaj.
 
Nemam pravilnik mozes da ga trazis od jp rasvjeta ili grad arhitekte recimo ....U skadarliji je trebalo zadrzati postojeci samo uraditi osnovu od kamena a ne stavljati kinesku konfekciju isto vazi i za kosacncic
 
Kad samo krenu dostavna vozila da kace ove valjkaste bandere. Padace ko domine.
 
Neće ih kačiti , jer neće moći ni da se uglave između , koliko su ih nabili jedno uz drugo.
 
Ове светиљке су вишеструки промашај - по позицијама, по дизајну стубова, по дизајну саме светиљке, и по боји стубова. Ако већ нису хтели оне "боби" фењере као у Кнезу могли су обе модерније стубове као што су у Грачаничкој.
 
Nisam siguran posle ovih polozaja bandera da ce uopste i biti dostupan ulaz vozilima. Mislim da im je namera da sve poplocaju i izmednju stubova ce moci da se prolazi tj postace pesacki koridor, poprilicno sam siguran da ce se baste lokala prostirati sa obe strane do istih...to mi je nekako najlogicnije.
 
Дошљак":1apfjnga je napisao(la):
Ове светиљке су вишеструки промашај - по позицијама, по дизајну стубова, по дизајну саме светиљке, и по боји стубова. Ако већ нису хтели оне "боби" фењере као у Кнезу могли су обе модерније стубове као што су у Грачаничкој.
Управо.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Vrh