Šta je novo?

Rekonstrukcija Topličinog venca

A ti otidji ponovo i ti njih naduvaj prosto guraj sve dok nedobijes. Mjesto prosto ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=594505#p594505:35bu818z je napisao(la):
Дошљак » Pet Jan 11, 2019 4:51 pm[/url]":35bu818z]Нису обезбедили места у гаражи Обилићев венац?

Nisu, ta mesta su verovatno dobijali stanari tih ulica, ja ne zivim tu nego sam to dobio kao drugu stranu zone 2. To im je praksa da pored parkinga oko svoje zgrade dobijes i drugi neki deo i meni ko za inat zapdne ovaj gde su uradili pesacke zone.
Direktore, ne mozes ti sa njima to su salterski radnici i rade kao roboti, ja kazem zeni alo gospodjo pise mi da imam parking u Pop Lukonoj a tamo je 0 parking mesta ona kaze "ne znam ja tako je u sistemu".
Zamalo da joj kazem - sisteem te laze ne veruj sta ti kaze :wink:
 
Треба зајахати по канцеларијама за врат и бити бахат. Нажалост на фињака се са администрацијом а посебно у предузећима попут стамбеног, паркинга, електордистрибуције, инфостана и сл. тешко ишта постигне. Много су охоли.
 
Azdaja se bije od glave te salteruse preskocis ides od kanca do kanca dok ne dobijes sta ti treba pretis medijama inspekcijama svim mogucim ...
Sa bagrom samo bahato ....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=594778#p594778:3t2smvi9 je napisao(la):
Vračarac » Ned Jan 13, 2019 12:16 am[/url]":3t2smvi9]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=594505#p594505:3t2smvi9 je napisao(la):
Дошљак » Pet Jan 11, 2019 4:51 pm[/url]":3t2smvi9]Нису обезбедили места у гаражи Обилићев венац?

Nisu, ta mesta su verovatno dobijali stanari tih ulica, ja ne zivim tu nego sam to dobio kao drugu stranu zone 2. To im je praksa da pored parkinga oko svoje zgrade dobijes i drugi neki deo i meni ko za inat zapdne ovaj gde su uradili pesacke zone.
Direktore, ne mozes ti sa njima to su salterski radnici i rade kao roboti, ja kazem zeni alo gospodjo pise mi da imam parking u Pop Lukonoj a tamo je 0 parking mesta ona kaze "ne znam ja tako je u sistemu".
Zamalo da joj kazem - sisteem te laze ne veruj sta ti kaze :wink:
Kada su se ukidale papirne zdravstvene knjižice , i prelazilo se na čipovane , bilo je reči da može da se ode do pošte i da se preko njih podnese zahtev. Odem do pošte da se informišem i saznam da moram da imam popunjenu dozvolu da odradim posao za drugu osobu. Uzeo sam tu dozvolu , vratio se kući , majka je popunila , jer tih dana nije mogla da izlazi iz kuće zbog toga što je bila operisana. Odradim ja sve šta je trebalo i posle mesec dana odem do zdravstvene filijale da vidim kakva je situacija , pošto su rekli da će tolk'o biti potrebno da se izradi nova. Dođem ja tamo oko 9h , kad ono red se otegao... Stojim ja u redu i čekam , i čekam , i čekam , i konačno dočekam da dođem na red oko 15h. Žena na šalteru mi kaže da ne može da proveri stanje jer sistem ljude koji su se prijavili preko pošte vidi samo pre podne. Ja se tu razbesnim i tako se razderem da sam i one koji su se uspavali čekajući u redu , trgao. Rekao sam: "Jel vi to mene zaje*******avate? Stojim ovde k'o bu**** od 9h , da bi mi vi rekli da me sistem ne vidi! Od koliko sati počinjete da radite ujutru , da mogu da dođem prvi i odradim posao?". Žena se sva isprepadala i odgovorila mi: "Nemojte da dolazite ujutru. Dođite oko podneva i potražite me preko reda , pa ću da vam odmah sredim.". Upitao sam je jel to sigurno , da ne moram da dolazim i treći put i razgovaram sa šefom. Na to mi je odgovorila da se ništa ne brinem , da će stvar biti sigurno rešena , da nema potrebe da se obraćam šefu. I zaista , sledećeg dana je sve bilo kako mi je rekla. Proverila je u sistemu i videla da iz nekog razloga prijave preko pošte sistem uopšte nije video , ali da ne moram da se brinem što se plaćanja tiče , jer imam potvrdu iz pošte da sam platio taksu za izradu zdravstvene knjižice , te da može odmah da me prijavi u sistem i red za čekanje. Na kraju je i majka morala lično da ode do filijale da joj odrade isti ovaj postupak. Ko nije imao sačuvanu prijavu od pošte , plaćao je duplo.
 
Radovi su nastavljeni, evo jedne sveže sličice:

 
Ova soc zgrada desno, bilo bi odlicno kada bi otvorili lokale sa sirokim okvirima, kao na onoj skoro renoviranoj zgradi u Bulevaru,
samo sto su ovde u prizemlju neciji privatni stanovi.
 
Mislim da tu gdje su resetke neka drzavna institucija zravstvena stanica tako nesto ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=595576#p595576:20u3kuvt je napisao(la):
direktor » Sre Jan 16, 2019 3:30 pm[/url]":20u3kuvt]Mislim da tu gdje su resetke neka drzavna institucija zravstvena stanica tako nesto ...

Ispostava Doma zdravlja "Stari Grad".
 
Izvor: Beobuild.rs

Sneg zavejao rokove
file.php

Radovi u centralnoj gradskoj zoni odvijaju se na nekoliko lokacija, rekonstruišu se ulice i javni prostori, radi se na širenju pešačke zone i uređenju beogradske “boemske četvrti” u Skadarliji. Svi ovi projekti spremaju centar grada da bude atraktivniji u novoj turističkoj sezoni, međutim njihovo izvođenje teče jako sporo i dezorganizovano, pa su svi projekti u dramatičnom kašnjenju. To je posebno bilo izraženo na nedavno završenoj rekonstrukciji Balkanske ulice, pošto je planirana rekonstrukcija umesto tri trajala čak pet meseci. Slična situacija sa rokovima dešava se i na tekućem projektu uređenja Ulice Strahinjića bana, gde su radovi planirani da traju dva meseca već duboko zagazili u četvrti, a još uvek nisu završeni. Rekonstrukcija Topličinog venca takođe je počela prošle godine, ali ako se ostane na dosadašnjoj dinamici sigurno je da će i ovaj projekat značajno probiti ugovorene rokove. Kako ne postoji sistem odgovornosti, situacija postaje sve teža i na realizaciji najmanjih projekata.

Celu vest kao i vise fotografija ovog i ostalih projekata mozete videti u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://beobuild.rs/sneg-zavejao-rokove-p2834.html
190122-toplicin-venac-01.jpg

190122-toplicin-venac-03.jpg

190122-toplicin-venac-05.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=599936#p599936:52urpzna je napisao(la):
AntonioBandera(s) » 04 Feb 2019 10:36 am[/url]":52urpzna]Povukli radnike u Banovic Strahinje i na Trg Republike...rece mi jedan poznanik.
I poceli Vuka Karadzica....
 
Strahinjica bana i trg republike mislim da neradi ista firma ovo dolje radi bg put i danas je bilo 10 tak. Radnika u SB
A trg radi strabah dovezene su ploce i kocka u emiljana josimovica ...
 
Danas su skidali asfalt u Vuka Karadzica u delu koji se granici sa parkom.
 
Evo da dokumentujem, skinut asfalt u Ulici Vuka Karadzica.
 
Sto vole da se parkiraju na gradilistu strasno ...
 
Nije stvar u firmi, jasno je da je angazovano vise firmi, vec u radnicima...taj moj poznanik radi na te dve pomenute lokacije i nije jedini. E sad, za koju je angazovan ne znam, nisam previse bio radoznao. U svakom slucaju malo radnika puno gradilista, pa se krpe.
 
Pitaj ga kod koga je zaposlen a kod koga tezgari
To ti je kao gsp vozac ujutro vozi za gsp popodne za privatnika ili uzme slobodno ili odnor u gsp radi kod privatnika tezgu
 
Samo neka sredjuju, neka sire pesacku zonu a tamo gde ce ici saobracaj da postave kaldrmu i bice kao bombonica sve :)
 
Da sam na na nekoj poziciji u gradskoj upravi i da imam viziju Beograda obrnute saobraćajne paradigme sa pešakom na vrhu (kako neki imaju očito) bio bih preneražen ovakvim putarskim preduzećem koje sumnjam da bi imalo kapaciteta da u razumnim rokovima gradi i održava ulice u mestu koje broji do 50.000 stanovnika...

Koliko se novca zaista uštedi ovako sporim razvojem grada? Jel moguće da se zaista više isplati ovako, nego da se preko tendera angažuju privatne firme koje su zapravo osposobljene za predmetne poslove (ako uopšte postoje takve firme u Srbiji)?
 
Na Topličinom vencu ništa novo, na ovom delu ulice danima nema nekih ozbiljnijih radova, sva mehanizacija je ispred muzeja.

Pogledajte prilog 1
Stigle su ploče kojima će biti popločani trotoari, izgledaju isto kao one u Knezu, a dimenzije su oko 80 x 40 cm, debljine 8 cm:

 
Vrh