Šta je novo?

Rekonstrukcija Topličinog venca

Da, cuveni crveni kombinezoni Behaton Loznica. Uvezbana ekipa.

Rade ploce pored zgrada, izmedju drveca kocku i mislim da ce po sredini biti kocka, slicna mustra kao u Ul. Strahinjica bana
 
Evo i od mene jedna :wink:
Jedva cekam da srede ovaj potez bice prelep s obzirom kakva dzungla automobila je bila u toj ulici, vecito neki cep.
 
Dakle nemoguci su! Parkirace se na vrh drveta, ako treba. Od celog haosa, jos moraju da se preskacu kola. Ono sto je najgore - oni ce tako i kada se zavrsi ulica, kao sto je sada preko dana na trotoarima u Gracanickoj!

Jedina zamerka je sto nisu osvezili drvored, trebali su da posade par lipa koje trenutno nedostaju... Oni su ostavili samo postojeca, a nisu dodali nista gde je falilo...
 
Ako postave stubiće kao u Strahinjića Bana , vrlo brzo će opet biti džungla. :)
Što se tiče drvoreda , lakše im je ovako. Em ih ne košta ništa , em ne moraju da se cimaju oko sadnje.
 
Da li neko moze da mi kaze koji deo toplicinog venca postaje iskljucivo pesacki??
 
Ovaj gore na slici. Do Palasa. Plus onaj deo koji je vec pesacki iza zgrade Tanjuga.
 
Da skratimo,samo deo koji spaja Gradanicku i Carice Milice ostaje za vozila.
 
27.2.
3ed043db90fdbadee53c72ffceac1735.jpg


Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Koliko humanije izgleda vec sad sa ovim malim odradjenim delom a tek koliko ce dobro da izgleda kad se bude kompletno odradila. Na prolece (u koliko do tada odrade) pretpostavljam baste na ovim kamenim kockama izmedju drvoreda, ispijanje mog omiljenog tamnog piva u dobrom drustvu , bez izduvnih gasova motornih vozila i "preskakanja" konobara, zaobilazenja automobila i slicno...Radujem se tome.
 
Na Toplicinom vencu postavljena rasveta u vidu sivih masivnih stubova sa led osvetljenjem, meni se ne svidja i jos su jako blizu jedna drugoj postavljene. Nisam slikao jer ne znam da ubacujem slike ovde, pa ako bi neko bio ljubazan da mi objasni kako to da uradim.
 
Sad idem i kroz ovu i temu, a i ostale, ali i dalje ne kapiram niti vidim negde projekat koji bi mi razjasnio koje ulice u celom ovom delu ostaju za saobraćaj, a koje se u potpunosti pretvaraju u pešačku zonu?
 
Ljudi moji, kakva je ono katastrofa od postavljene rasvete? U dva reda neke metalne LED bandere umesto samo jedan niz kandeblara po sredini kao što su i svuda uradili? UŽAS. I što ne skidaju semafore?

Slike su od KALENIC sa SSC.
 
To su specijalne ambijetalne svetiljke tj bandere.Mpzes da stelujes gde ce da pukne svetlost. Jos kad ih keeplight obogati novogodisnjim ukrasima. Bice ko LasVegas :mrgreen:
 
I posle kad ja kažem da mi se ovako nešto ne sviđa , i da je trebalo i moglo da se uradi mnogo boilje , ispada da imam nešto protiv SNS - a. :roll:
Što se tiče (ne)uklanjanja , moja teorija je da su možda rešili da ipak ulica ostane prohodna za kola. To naravno ne znači da apriori tvrdim da je to tako i da ne može da bude nikako drukčije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=605810#p605810:120z883x je napisao(la):
Trejsi » Нед Мар 03, 2019 3:22 pm[/url]":120z883x]I što ne skidaju semafore?
To sam se i ja pitao kad su radili deo Skadarlije i Strahinjića Bana. To je izgleda neka glupa praksa da ih skinu pred kraj radova.
 
Usvoje katalog mobiliara i na kraju na mufte tresnu ove cevcine u sred centra!!!????
 
Ове светиљке су жешћи промашај. Од Косанчићевог венца, преко Топличиног, Обилићевог и Кнеза, Трга па све до Скадарлије имамо једно 4-5 различитих типова стубова јавне расвете скроз беспотребно. Толико о књизи стандарда мобилијара. Од Трга до Поп Лукине су требали стубове са светиљкама какви су стандардни за Кнез, а у зонама Скадарлије и Косанчићевог венца стубове са светиљкама какви су већ постојали у Скадарлији.
 
Vrh