Šta je novo?

Rekonstrukcija Topličinog venca

Društveni sistem se menjao, ideologije se menjale, ali mentalitet je isti bio sve vreme a i dalje je.
 
Отприлике неће бити радова док се снег не отопи.
 
Dakle odustalo se od rekonstrukcije Toplicinog venca...Postavice jos jedan sloj asfalta i to je to...Uzas kakav kriminal..Pa ce posle opet da raskopavaju i prave haos...
 
Odakle ti to da se odustalo?
 
Na sajtu sekretarijata za investicije ili urbanizam nisam siguran...Druga stvar gde su ploce?I gradjevinska dozvola?

Otkrili ih ovi sa N1 i onda su kao odustali...E sad ko zna...Ali ne verujem da je pesacima potreban automobilski semafor u sred pesacke zone...
 
Dozvola je dobijena dan posle priloga na N1.
 
Videcemo sta ce biti...Nemam puno poverenja u njih...Ustvari nemam uopste poverenja u njih :bash:
 
Да није у плану да се сређује, не би ни започели. Добро је да је урађен асфалт пре снега, оно блато је било баш гадно, али очигледно је морало тако.
 
Ok pobedili ste... :D

Ipak ce raditi kako je obecano :) :gobb: :bg4: :kk:
 
Saobracaj koji saobracaj koga briga za to ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=589719#p589719:2a1c98g8 je napisao(la):
Bukira » 19 Dec 2018 07:24 pm[/url]":2a1c98g8]Obeležena su mesta za potapajuće stubiće!
Koji se nikad nece koristiti... Budzili su ih na pocetku Obilicevog venac, i nista - eno kombiji prelaze preko cveca i trave svaki dan dok razvoze stvari po Zmaj Jovinoj; ostavili su ih na pocetku Dj. Jaksica i tamo je, kao i obicno, svaki dan izlozba BMW, audija... a da ne pominjem sto se parkira na parkingu SANU, gde najmanje ima kola akademika... (a poslednje dva sprata garaze koja je na 200m odatle zvrje prazna, PS je mogao da prebaci taj parking tamo i zatvori ulicu za automobile)... Sada ce kao da stave potapajuce stubice ovde, a onda ce opet kola da se parkiraju posto se zavrsi rekonstrukcija ulice... Kao i na Kosancicevom vencu itd, itd... Pisano vec toliko puta ovde na tome, smesno je da se vise i pominje...
 
Stanje u ulcic Toplicin venac je vec danima isto - posle asfaltiranja vrlo malo se radi... Sada polako raskopavaju deo po deo po uobicajenom obrascu, dakle prvo se asfaltira, pa se reze, pa se zatrpava, pa se otrpava i tako vise puta (vidjeno na Kos.v. toliko puta). Ranije se grad pravdao da radovi kasne jer nema ucrtanijh instalacija, a sada je suprotan proces: to rade jer je koordinacija medju konsultantima i izvodjacima razne infrastrukture nikakava. Docekace ulica Novu Godinu u haosu, a kao sve se ovo radi za turiste. Ulica ima bukvalno 100m, radi se od sredine septembra (uz malu pauzu krajem septembra zato sto su se gradjani bunili jer nije bilo gradjevinske dozvole (koja se volsebno stvorila dan kasnije...). Do sada je mogla biti gotova, ako ne i sa finalnim poplocavanjem, onda bar da nema rupa i kanala covek da slomi nogu! Imam utisak da ovde sada namerno razvlace, da malo kazne gradjane sto su se bunili oko pocetka radova. Ili ih jednostavno nije briga... Da ih je briga, i da imaju bar malo organizacionih sposobnosti, ne bi zapocinjali Karadjordjevu sredinom decembra!Pogledajte prilog 1Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 4
 
Ne bune se građani svuda po gradu , pa se to opet razvlači gladna godina. Pogledaj samo kada su počeli da rade Bulevar kneza Aleksandra Karađorđevića , a još ga nisu završili. Trotoar na delu od Dr. Milutina Ivkovića do Dragiša Mišović odrađen do pola i tako stoji danima bez radnika. Trotoar na razdelnom ostrvu kod skretanja za Topčiderski venac raskopali ner bi li ga rekonstruisali , i stoji tako nekoliko meseci. Trotoar koji je uz Hajd park je u očajnom stanju , negde ulegao , negde se izdigao , negde izgleda kao staza za INDI 500 u SAD , a na samom uglu sa Topčiderskim vencem izgleda kao da su radnici bacili šut na pešački prelaz (i takvo stanje je godinama). A o tome da su više puta bušili i asfaltirali sam kolovoz , da i ne govorim.
 
Nadam se da ce ga bar srediti kako treba, da ce makar biti vredno cekanja. Prosao sam npr. juce Balkanskom i samo jedan drvored je malo promenio celu koncepciju ulice, na bolje.
 
Koja lepota i širina bez parkiranih vozila.
031dbf9718a3e9283c77d0125460ba56.jpg
1e57cc5a3c867a9557572947c028fbbd.jpg


Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Gradiliste na Toplicinom vencu sinoc je pretvoreno u parking vozila (rekao bih po izgledu) neke filmske ekipe.

A jutros se desilo sledece
Јутрос у 10h се запалила клима у угоститељском објекту на Топличином венцу. Ватрогасно возило није могло прићи ближе од 100м од објекта. Пожар су угасили сами грађани. “Пешачка зона” - зона поништења историјског језгра града, угрожавања живота и имовине грађана‬
49864260_1535943996549515_3771209614939389952_n.jpg

49831338_1535944036549511_733241369438453760_n.jpg
https://www.facebook.com/pesacinisumara ... =3&theater
 
Ovi na fb-u napisali:
“Пешачка зона” - зона поништења историјског језгра града, угрожавања живота и имовине грађана‬".
Je li vatrogasna vozila sprečila pešačka zona ili parkirana vozila? Ne razumem samo koliko površno se barata informacijama, da imamo normalno uredjenje ne bi bio problem pešačka zona, znamo da je najčešći problem broj bašta kafića, raznorazne gluposti koje se trpaju po ulicama. Ovde više vidim frustraciju pojedinaca što ne mogu da parkiraju ispred zgrade.
 
Ja sam ovom pesackom zonom oko Gracanicke izgubio povlasceno parging mesto a da mi parking servis nije dodelio neku drugu lokaciju. Naime svaki stanar koji ima povlasceni parking u nekoj od zona obavezno dobije jos jedan reon u toj zoni na drugom kraju i meni je sticajem okolnosti pored dela gde zivim zapao i ovaj deo na kojem vise nemam gde da parkiram (Cara Lazara, Kralja Petra, Toplicin venac...). Bio sam u parking servisu da trazim da mi daju neku drugu lokaciju ali su me oduvali.
 
Нису обезбедили места у гаражи Обилићев венац?
 
Vrh