Šta je novo?

Rekonstrukcija Požeške ulice

Hidranti a vucko previse ocekujes od njih nisu tako pametni pa moraju da raskopaju ulicu bar jos jednom ili nista nisu napravili :kafa:
 
:lool: :lool: :lool: :lool: :lool: hidranti, pa oni nisu toliko pametni da su to mogli da zamisle. Ostala je neka postojeća vodovodna konstrukcija na koju mogu da se kače i komunalci i vatrogasci. Pa oni nisu ni kanalizaciju odradili kako treba a kamoli hidrante.
 
Koliko ja znam kanalizaciju nisu dirali da nebi pokvarili nesto ili kakvi su dilitanti imala bi pad uzbrdo :laugh: :bash:
 
Tako je. Počeli su da asfaltiraju ono što je ostalo jos od rekonstrukcije Požeške.
 
U petak su zavrsili asfaltiranje okretnice...verovali ili ne.
Ne bi bilo lose da ima malo vise korpi za otpatke, vidim da seljake mrzi da pesace 5 metara do najblize korpe. Nadam se da ce biti postavljeno stajaliste (ona nastresnica) na sadasnjoj stanici tramvaja, ali to valjda radi Alma Quatro.
Inace, OK, asfalt ko asfalt...Bogu hvala pa su se nakanili da zavrse...
Beograd Put jos uvek ne pipa neparnu stranu Pozeske:/
 
bgexplorer":1r885nc8 je napisao(la):
Ja sam bio kod "česme" pre dve godine sa nekoliko rukovodioca iz vodovoda trebalo je da je preuzmemo da je mi održavamo.Međutim sutra kada smo došli na posao rečeno nam je da nema ništa od toga i nisam uspeo da saznam šta se to desilo ....
Ma...svaka cast JKP beogradski vodovod (primecujem da fino odrzavate gomilu fontana po gradu), ja bih bio presrecan da vam daju 'Cesmu' na odrzavanje, pa cak i da je ne odrzavate, znalo bi se ko je nadlezan. Ovako je totalno neka suluda situacija gde se ne zna sta je cije i ko je za sta nadlezan. Ja tu ne krivim ni stanare zgrade ispred koje je fontana, ni investitora, nego opstinu Cukarica, koju tacno zabole za komunalni haos (ne mislim samo na fontanu i traljavu rekonstrukciju Pozeske, nego na sva naselja na Cukarici). I uz dobru volju beogradskog vodovoda, od te fontane nece biti nista dok opstina ne resi neke stvari.
 
Ventimille":2dpicm51 je napisao(la):
U petak su zavrsili asfaltiranje okretnice...verovali ili ne.
Ne bi bilo lose da ima malo vise korpi za otpatke, vidim da seljake mrzi da pesace 5 metara do najblize korpe. Nadam se da ce biti postavljeno stajaliste (ona nastresnica) na sadasnjoj stanici tramvaja, ali to valjda radi Alma Quatro.
Inace, OK, asfalt ko asfalt...Bogu hvala pa su se nakanili da zavrse...
Beograd Put jos uvek ne pipa neparnu stranu Pozeske:/
NEPARNU?! Hehe, pa oni još uvek mrljave sa delom parne strane u dužini od par stotina metara. Skadar na Bojani.. a ne, to je Koridor...
A rekoše neki da bi parna strana mogla biti gotova još pre Uskrsa :)))))) Kako ide, biće do Vidovdana....
 
Oni sve završavaju al onaj deo kod mene niko ne pipa. Sa mojih stepenica možeš direkno da zaradiš dvostruki prelom podkolenice dok nedođeš do behatona a to je nekih 5m. Dva šahta i dalje otvoreni bez poklopaca nabacali smo gredice da neko ne ošteti one rupe od šahtova. Ma koga je to briga važno je da su maznuli lovu. :violina:
 
E, Dragane, danas sam bio do okretnice, pa vidim da su i kod tebe poceli nesto da rade (neparna strana), ajd'...drzim palceve da vam konacno stave te poklopce na sahtove, lol. :D
Ispred vrtica je stavljena ograda na behaton (crno-zuti pattern, stubici), vizuelno bzvz, ali kapiram da je ta ograda neophodna. Takodje, tu su 2 stuba javne rasvete bez poklopca (vire zice), klinci bi mogli da guraju ruke, ali posto ne smeta roditeljima i vaspitacima...onda nebitno.
Digli su i onaj parking ispred AIK Banke, stvarno je bio raspad.
Asfaltiranje ce, ovim tempom, da zavrse na godisnjicu od pocetka rekonstrukcije...sporije ne moze. ;)
 
Pa dobro, bolje je nego što sam mislio da će ostaviti onaj haos po okoline,ali i sada se vidi najveći problem a to je da se najčešće koriste trotoare kao park and ride i vide se mrlje od ulja,pa se opet kocke ugibaju,najpametnije bi bilo da vrate stubiće inače za godinu će se trotoari uništiti.. :o
 
Preko vikenda su razbijali beton, a od jutros nalivaju beton da bi ovih dana stavili asvalt. kad završe kačim slike da vidite fuš
 
Da ne bude sa samo pljujemo, da pohvalimo malo JKP "Zelenilo Beograd". Prekopali su i sredili okretnicu. Mislim na onaj deo zelenila.
 
MORAM DA VAM SE POHVALIM DA SU JUČE KOD MENE ONAJ ĆOŠAK POŽEŠKE I TREBEVIĆKE JUČE NALILI ASFALTOM. TAKO DA NEMA VIŠE GAŽENJA BLATA.
HVALA GRADSKOJ VLASTI
HVALA ČIKA ĐIDO
HVALA ČIKA KRKOBABIĆU MLAĐI
HVALA SVIMA KOJI SU MI OMOGUĆILI DA NEGACAM PO ŠUTU I BLATU

:bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash:


al sam ja prolupao
 
Već je sredina maja i JOŠ RADE. A rekoše sve gotovo do kraja februara, možda mart :)
Al dobro de, bar rade. Asfaltiraju neparnu stranu lagano. Takođe su isrtali kolovoz, pa više pešački nisu onako debilni, samo na sredini ulice. "Zelenilo" je sredilo pojedine delove. Još nisu postavili turističke znakove, koji i dalje stoje bačeni već mesecima, al se nadam da hoce.

Ono sto je problem je da je guma sa strane šina ispala gotovo svuda i tu su potpuno rupe. To je užasno loše, jer će već prve zime ući voda, pa mraz, to sve ispucati i čemu onda sve? Valjda će nešto preduzeti po tom pitanju. I dalje ta ulica neće ličiti ni na šta zbog parkiranja po trotoarima, ali opet sa druge strane i nema gde...
 
to sa gumama oko sina je klasika,na svakom mestu ispadne i cao.
 
Požeška je postala najnehumanija ulica u gradu, ulica sa najmanje zelenila, ako izuzmemo tamo gde je park.

Sad, sa svežim asfaltom uz behaton to izgleda čisto i kompaktno, ali totalno hladno i brutalno.

Trotoari u Požeškoj su na većini mesta dosta široki i prosto vape za nekim žardinjerama.

P.S. Ispred KBC banke danas su stavljali stubiće, naravno one odvratne crno-žute :blah:
 
Ti crno zuti su se pokazali kao najtrajnija roba. Ovo ostalo se polupa ili zavrsi na kilo kod raznih manjina.
 
Kamo sreće da postave stubiće duž cele Požeške jer ne možemo da živimo od vozila koja se parkiraju ispred Meka i ostalih prodavnica,kako samo da postave ispred onih banaka ?jer to preko veze,privilegija,bruka :kafa: što se Požeške tiče tu se grad obrukao zbog fušeraja i nek posade barem koje drvce na onim delovima trotoara gde je jako širok kao deo od doma zdravlja do škole J.Pančić..
 
vucko":eapvayik je napisao(la):
to sa gumama oko sina je klasika,na svakom mestu ispadne i cao.
A obećavali su da se tranbelaji neće čuti, a sad je gore nego što je bilo. Naročito noću. Bruje još ima onaj sa kockastim točkovima pa klopara ko pravi voz
 
2012":1de2xgg0 je napisao(la):
Kamo sreće da postave stubiće duž cele Požeške jer ne možemo da živimo od vozila koja se parkiraju ispred Meka i ostalih prodavnica,kako samo da postave ispred onih banaka ?jer to preko veze,privilegija,bruka :kafa: što se Požeške tiče tu se grad obrukao zbog fušeraja i nek posade barem koje drvce na onim delovima trotoara gde je jako širok kao deo od doma zdravlja do škole J.Pančić..
Treba celom dužinom da ih postave i stubiće i žardinjere, jer kad kreneš bilo kojom stranom ulice to je haos po trotoaru jednog dana na trotoaru iz pravca grada izbrojao sma 54 automobila i to tako parkiranih da se jedva prolazi oko njih. Naročito je bilo zaj**** ovih lepih dana kad izađu ljudi porodično u šetnju predveče i uveče onda nema šanse da možeš ići trotoarom u šetnju ruku pod ruku sa ženom i decom. A i Gradska Ćistoća bi mogla da postavi malo više kanti za smeće onih betonskih, A i ove pratne samo praznikom i za crveno slovo. Trebate da vidite kakav je onaj behaton sav isflekan na pojedinim mestima od ulja koje je curelo iz kartera dok su savesne komšije parkirale svoje ljubimce po behatonu.
 
.. ovaj, kao što rekoh još nekad.. a gde neko na Banovom Brdu da parkira?

Znam, znam, postoji parking na Šumadijskom trgu, ali većina zaustavljanja na BB meni se svodi na

- bioskop Roda (jedino što je malo duže)
- državna apoteka (jedino tu imaju sve moguće lekove na recept a da ne moram skroz do grada)
- bankomat
- brza hrana
- da gospoja vidi šta ima u Lisci :)

od čega ništa nije blizu parkinga, i svako zaustavljanje je kraće neego što treba od parkinga dotle pešaka.

Za većinu toga se uparkiram na nizbrdici u Beogradskog Bataljona, da ne pravim dodatnu gužvu u Požeškoj. Ali ako se postave stubići duž cele Požeške, svi će da pređu u okolne ulice, i imaćemo katastrofu od gužve. Sve paralelne ulice su već pretrpane parkiranim kolima.. i pod hitno je potreban još nekakav parking na BB, ako je moguće u delu bližem Žarkovu.. ali predstavu nemam gde bi mogao da bude.. tek jednog dana kad se kopa rupa za metro stanicu da se iskopa i za parking..

ustvari, šta će da bude onde između Siti Hola i EDBa, gde je doskora bilo ograđeno a sad je otvorena rupa?

inače potpuno podržavam sađenje drveća..
 
To između Edb i hola tj.rupa,je jedino moguć ulaz/silaz za buduću Metro stanicu u sredini Požeške,a ovo za stubiće podržavam jer je Požeška tranzitna ulica ili kičma za taj deo grada i bilo kakvo zadržavanje treba zabraniti tako što će se postaviti kamere pa ako neko stane po šinama ili na trotoar lepo dobije čestitku na kućnu adresu,a malo kruženja po okolini ako baš hoće da se parkira moj predlog bi bio da se napravi veliki podzemni parking ispod igrališta obližnje škole koje je baš velike površine tako što bi gornaj ploča ostala igralište ali umesto kaskade u jednoj ravni a lokacija je odmah ispod Požeške kao i.Jugopetrol benzinske pumpe i to barem na 3 etaže..koji bi se nadovezao na buduću Metro stanicu. ne znam da li se neko setio toga...
 
uh, ne znam baš koliko je moguće kopati rupu uz benzinsku pumpu, pošto i ona ima svašta pod zemljom..
 
medjutim":2hcn629j je napisao(la):
.. ovaj, kao što rekoh još nekad.. a gde neko na Banovom Brdu da parkira?

Znam, znam, postoji parking na Šumadijskom trgu, ali većina zaustavljanja na BB meni se svodi na

- bioskop Roda (jedino što je malo duže)
- državna apoteka (jedino tu imaju sve moguće lekove na recept a da ne moram skroz do grada)
- bankomat
- brza hrana
- da gospoja vidi šta ima u Lisci :)

od čega ništa nije blizu parkinga, i svako zaustavljanje je kraće neego što treba od parkinga dotle pešaka.

Za većinu toga se uparkiram na nizbrdici u Beogradskog Bataljona, da ne pravim dodatnu gužvu u Požeškoj. Ali ako se postave stubići duž cele Požeške, svi će da pređu u okolne ulice, i imaćemo katastrofu od gužve. Sve paralelne ulice su već pretrpane parkiranim kolima.. i pod hitno je potreban još nekakav parking na BB, ako je moguće u delu bližem Žarkovu.. ali predstavu nemam gde bi mogao da bude.. tek jednog dana kad se kopa rupa za metro stanicu da se iskopa i za parking..

ustvari, šta će da bude onde između Siti Hola i EDBa, gde je doskora bilo ograđeno a sad je otvorena rupa?

inače potpuno podržavam sađenje drveća..
Ja stalno lobiram da se napravi veliki parking sa garažama i sa dnevnim parkungom u onoj rupi od Repišta, a ne da tamo raste ambrozija i ostali korovi, al niko mene neće da sluša. A ima dovoljno mesta u paralelnim ulicama da se parkiraju kola pa da se taj deo Požeške pređe pešaka, al mi smo naučili da se parkiramo na sami ulaz u TC ili pred Dom Zdravlja . Gogoljeva ulica koja je paralelna sa Požeškom i koja je samo 30m ispod Požeške ima dovoljno mesta da se čovek parkira, jer svaka zgrada ima svoj parking koji je proširen i za potrebe Tržnih centara. Jednino je problem Orfelinova koja je paralelana al sa gornje strane. Tu de je bila bivša Jugoplastika su planirali TC u nekom smislu kao Sity Hol, a to bih ja lepo iskoristio kao mesto za dvonivelisani parking, al i za to niko nije hteo da čuje
 
Vrh