Šta je novo?

Rekonstrukcija Požeške ulice

Danas su pokupili zaostalu mehanizaciju sa okretnice,
od asfaltiranog trotoara izgleda nista... Gle cuda.
Stvar zaostalih problema aljkave rekonstrukcije
je kriticna na par mesta, posebno na pjaceti
izpred OS "Josif Pancic", ono je kriminalno.
Sa druge strane, propustena je prilika da se
na adekvatniji nacin uradi front ispred doma zdravlja
koji zimi zna da bude jako problematican.
Iz novih raskrsnica se vecina ulica koje idu
niz brdo sada "slivaju" sa apsolutno idiotskim nagibom.
Sve u svemuopstina je kako mi se cini uvidela
da je posao poverila bandi nekompetentnih sibicara,
pa sad pod nekim izgovorima pegla greske,
verovatno da se prikrije da je prvobitni izvodjac radova
izabran po partijskoj osnovi.
CKKPJ is dead, long live CKKPJ!
 
Ventimille":1i4cqdre je napisao(la):
Pa, Dragane...kako bih ti rekao, to sto ti ideju o parkingu u Repistu iznosis na forumu, uopste nema svrhe.
Mozda to nije losa ideja, ali ne vidim poentu da 'nekoliko godina' pricas nesto ljudima koji nikako ne mogu da uticu na to, niti mogu nesto da promene. Forum je super i sve to...ali ne treba se zanositi da ovo citaju predsednici opstina i Djilas. Pa sve i da citaju, ne ocekujes valjda da ce opstine da se upravljaju prema predlozima forumasa. Bas ih zabole...
Vezano za Repiste, ako hoces da to cuje neko 'bitan' i ko moze da utice na stvari, bolje napisi mail predsedniku opstine Cukarica (ima na sajtu Cukarice opcija), mislim...stvarno ne verujem da ti vredi sto kukas ovde. Ne mislim da je ideja losa, ali ovde to niko bitan nece procitati.
Ja kad sam imao nesto da pitam predsednika opstine (Milan Tlacinac), pitao sam (preko sajta)...i dobio odgovor. Do duse, sa 2 nedelje zakasnjenja... ali eto, cisto da znas da to neko cita tamo.
Кад би измјестили и онај коњички клуб ту би се створио велики простор који би се са окретницом могао лијепо уредити. Па кад Ибарском дођу људи у Бг оставе кола на том паркиралишту сједну у трамвај обиђу све што се обићи може на ББ (све се у принципу налази у Пожешкој или у њеној непосредној близини ), заврше посао сједну у кола и кући.
 
berekin":3pdqcsb9 je napisao(la):
Ventimille":3pdqcsb9 je napisao(la):
Pa, Dragane...kako bih ti rekao, to sto ti ideju o parkingu u Repistu iznosis na forumu, uopste nema svrhe.
Mozda to nije losa ideja, ali ne vidim poentu da 'nekoliko godina' pricas nesto ljudima koji nikako ne mogu da uticu na to, niti mogu nesto da promene. Forum je super i sve to...ali ne treba se zanositi da ovo citaju predsednici opstina i Djilas. Pa sve i da citaju, ne ocekujes valjda da ce opstine da se upravljaju prema predlozima forumasa. Bas ih zabole...
Vezano za Repiste, ako hoces da to cuje neko 'bitan' i ko moze da utice na stvari, bolje napisi mail predsedniku opstine Cukarica (ima na sajtu Cukarice opcija), mislim...stvarno ne verujem da ti vredi sto kukas ovde. Ne mislim da je ideja losa, ali ovde to niko bitan nece procitati.
Ja kad sam imao nesto da pitam predsednika opstine (Milan Tlacinac), pitao sam (preko sajta)...i dobio odgovor. Do duse, sa 2 nedelje zakasnjenja... ali eto, cisto da znas da to neko cita tamo.
Кад би измјестили и онај коњички клуб ту би се створио велики простор који би се са окретницом могао лијепо уредити. Па кад Ибарском дођу људи у Бг оставе кола на том паркиралишту сједну у трамвај обиђу све што се обићи може на ББ (све се у принципу налази у Пожешкој или у њеној непосредној близини ), заврше посао сједну у кола и кући.
Dokle god policija toleriše parkranje na trotoarima niko neće da se cima da ostavlja auto gore i ide tramvajem.Doduše kako je rekonstruisan trotoar i nije za bolje od parkinga i motornog ulja :|
 
'cortina.dam[eco'":3kkilxod je napisao(la):
Нисам нешто видео да се сређује простор испред фонтане у облику шоље, од када је поплочан тротоар, јако је денивелисан (подигнут) у односу на плато на ком је фонтана. Питам се како ће то средити, вероватно ће морати да направе степеник.
Da, ovaj deo bi trebalo da bude baš reprezentativan, sobzirom na "česmu-spomenik", koja sad ne radi i ne znam da li ce je aktivirati sad na proleće. Nekada je radila i sa osvetljenjem nije loše izgledalo. Sada je to kanta za smeće. Tu se često održavaju neke manje izložbe i sl. i može se reći da je to na neki način centar. Trotoar je višlji skoro pola metra, pa ko ne pazi...

"Beograd put" sada ide od Meka na gore, ka okretnici. Ne znam ni da li će raditi neparnu stranu. Recimo ispred "Planinke", pored Ponča, u Požeškoj 83 je rupetina, gde nema šahta.
OKRETNICU I DALJE NE RADI NIKO!
 
Beograd put radi stravicno sporo. Pa ipak i ovim tempom, mislim da ce uspeti da asfaltiraju ove betonirane povrsine (povrsinice, adekvatnije je) u toku ove nedelje. Onda bi sledece mogli da predju na neparnu stranu Pozeske (koliko sam cuo radice i neparnu stranu), mada me ne bi cudilo i da se spakuju i odu, kod nas se sve radi tako...traljavo i polovicno. A ko i kako kontrolise radove i koliko je nasoj opstini stalo...valjda je jasno.

Plato gde je 'Cesma' je uzasno zapusten. Pretpostavljam da ce Beograd put samo sanirati trotoar, tj...nabudziti nesto..nekako...da se ne rasipa behaton, mozda malo pokupiti kamenje i to je to.
Za sve drugo sto ima veze sa platoom (fontana, rasveta, mobilijar), niko nije nadlezan. Plato i fontanu je postavio priv.investitor koji je gradio i zgradu. Posle toga fontana nikad nije predata u nadleznost Beogradskom vodovodu (koji odrzava fontane), niti Opstini. To je ono sto sam ja cuo.
E sad...kako priv. investitor moze da napravi nesto na javnoj povrsini (a to jeste javna povrsina, nije njegovo dvoriste), a da posle nikom ne preda na odrzavanje - ne znam. Mozda mu opstina duguje neke pare, pa nece da im preda, ko zna.
To je pitanje za opstinu Cukarica, ali cak i da tako moze da se radi, opstina ne bi smela da tolerise neodrzavanje platoa u sred glavne ulice. Garant sve to moze da se sredi po kratkom postupku, ali....
Tu je i osnovna skola, ne mogu da verujem da tom direktoru ne zasmeta smo mu je pred ustanovom jedno takvo ruglo....sve sa psima lutalicama koji se tu vecito motaju, a izgleda da nista ne smeta ni roditeljima te dece, ni stanarima te zgrade... sve cool. :/

Okretnicu mislim da ce asfaltirati Swietelsky ove ili sledece nedelje, ne verujem da ce ostati onako ...(mada, ko zna), nije njima jedino okretnica ostala da zavrse, imaju jos da rade i oko Hipodroma.
 
Ne verujem da će završiti do kraja ove nedelje celu parnu stranu ulice. Zaboravljaš da ide Uskrs, pre njega je Veliki petak, pa subota, pa Uskrs, pa drugi dan praznika...

Btw, još uvek nisu postavili ni turističke znakove koji i dalje stoje razbacani po parku. Ima i još jedan saobraćanji znak, gore, blizu Tehnomanije, stoji bačen sa strane. O iscrtavanju kolovoza kako valja takođe nema ni govora... Radi po par radnika, sporo za medalju...
 
Mogli bi da postave drvored,kao Kneza Milana,tanke sadnice koje ne smetaju saobraćaju,ovako ulica izgleda cela beton/asfalt :notok:
 
Mislim da sadnice tamo nisu planirane,sindrom ruzveltove ulice.Jedini novi drvored ce biti sadjen sledece godine u Karadjordjevoj u sklopu rekonstrukcije
 
2012":1b1o34ch je napisao(la):
Mogli bi da postave drvored,kao Kneza Milana,tanke sadnice koje ne smetaju saobraćaju,ovako ulica izgleda cela beton/asfalt :notok:
Hmm, ajde ne:D

Mislim, diskusija na temu drvoreda u Pozeskoj nije ni potrebna, posto od toga svakako nema nista (da je bilo u planu, radio bi se drvored kad su rekonstruisali ulicu), al cisto da razmenimo misljenja...
Jesam ja za to da grad bude sto zeleniji, da se drvece sadi sto vise, ali tamo gde je predvidjeno i izvodljivo. Kad bi Pozeska bila sira 4-5 metara sa svake strane, mozda bi i bilo mesta, ovako... drvored bi stajao ko piletu si....
Eventualno bi moglo par stabala da se uglavi u delu izmedju D.zdravlja i MTS-a, posto je trotoar nesto siri.
Sem toga, vec postoji park, koji kad bi se bolje odrzavao, mogao bi da nadomesti nedostatak zelenila. I deo od pumpe do okretnice ima nekog zelenila...koje bi moglo bolje da se odrzava. I u one minijaturne bastice duz Pozeske bi moglo da se zasadi neko nize ukrasno rastinje.

A drvoredima mislim da stvarno nije mesto u Pozeskoj. U sirokim ulicama, tipa..avenije, bulevari - da, naravno. Pozeska to nije i ne znaci da je estetski lep svaki drvored, samo zato sto je eto - drvored. Posebno ako bi bio smetnja za normalno kretanje ljudi uskim trotoarima.
Beton/asfalt, po mom misljenju, moze da bude odlicna kombinacija za neke ulice, u slucaju Pozeske jedino je steta sto kvalitet radova nije bio na visem nivou.
 
Da, iako sam uvek za zelenilo, mislim da ovde nema mesta za tako nešto. Ima park, ima manjih zelenih povrsina, KADA BI SE ONE ODRŽAVALE to bi bilo odlično, ali to je očigledno utopija. Pa oni ne mogu mesec i po dana da stave 4 turistička znaka, o kom drvoredu da pričamo???

Juče sam prošetao ulicom oko 17h. Dan kao izmišljen, sunce sija, nema kiše, 20 C, i NIGDE NIKOGA. Razbucali su asfalt preko puta Rajfazjena i otišli, ljudi se lomataju, kao nekada, pri rekonstrukciji. Ovamo od DZ ka okretnici skinut asfallt i sve stoji. Verovatno čekaju kišu da padne!!!!
Na uglu Petra Mećave i i Požeške sa strane gde je DZ je urađeno OK, ali 3 metra dalje, sa druge strane katastrofa. Nije urađeno nista, čak štaviše nabacali su stari asfalt i tako stoji! Naravno kao što već rekosmo kod Pančića i dole ništa se ne mrda. Na okretnici NIKOG nema! Tom Swietelsky-om treba godine da izađe i završi posao?!

I 'ajde da kažeš, ok rade, polako, biće, malo strpljenja, ali BRATE, 17h po lepom danu nigde nikog!!! Aloooooooo....
Jutros sam prošao tuda u 8:20. Bilo je cirka 3-4 radnika na samo jednom mestu, koji nesto kao rade/muljaju. Je l' nas oni to zaje*avaju ili šta?!
 
kiza_BB":1987lqss je napisao(la):
Da, iako sam uvek za zelenilo, mislim da ovde nema mesta za tako nešto. Ima park, ima manjih zelenih povrsina, KADA BI SE ONE ODRŽAVALE to bi bilo odlično, ali to je očigledno utopija. Pa oni ne mogu mesec i po dana da stave 4 turistička znaka, o kom drvoredu da pričamo???
Drvorede postavlja zelenilo,jedino sto radi beograd put ili privatni izvodjac radova je sto postave resetke,dakle zelenilo je moguce postaviti ako ima sirinie,mada ocigledno je pozeska ulica uska za pun drvored,ali trebalo bi makar na nekim mestima da ga ima.
 
Za drvorede nema šanse sad je gotovo, moramo da čekamo sledeću rekonstrukciju pa će možda tada da i stave drvorese al neverujem koliko su nasukali betona i asfalta neznam šta bi se primilo na betonu. Al gledajući svi tržni centri su izbačeni prema ulici pa je neizvodljivo da postave drvorede pored behatona, a njega nemoj neko da dira, gde će ljudi da se parkiraju. Brojao sma u subotu oko 17 h celom dužinom od Pijace do okretnice na behatonu nisam brojao onaj deo iza behatona 42 automobila poređana tj parkirana. NO COMENT. a te radove što ovi rade to je smao da zamažu narodu oči videću da slikam ovih dana da vidite samo neke od propusta na urađenim delovima, npr napravili su pad da sva kišnica koja se sliva iz oluka pojedinih zgrada ide preko asfalta i behatona na ulicu u slivnike, pa će posle neke kiše situacija biti kao u Bulevaru Kralja Aleksandra de se voda iz slivnika zadržava ispod behatona i po njemu jer je isprala pesak ispod njega pa su ploče potonule i sad imate mala jezerca, ili da su ploče kao na klackalici ppa kad je zgazite druga strana Vas isprska.
 
vucko":2u4q889t je napisao(la):
kiza_BB":2u4q889t je napisao(la):
Da, iako sam uvek za zelenilo, mislim da ovde nema mesta za tako nešto. Ima park, ima manjih zelenih povrsina, KADA BI SE ONE ODRŽAVALE to bi bilo odlično, ali to je očigledno utopija. Pa oni ne mogu mesec i po dana da stave 4 turistička znaka, o kom drvoredu da pričamo???
Drvorede postavlja zelenilo,jedino sto radi beograd put ili privatni izvodjac radova je sto postave resetke,dakle zelenilo je moguce postaviti ako ima sirinie,mada ocigledno je pozeska ulica uska za pun drvored,ali trebalo bi makar na nekim mestima da ga ima.
Svejedno je ko šta radi, sve su to gradske službe. Ako "Beograd put" kao gradska služba ne moze da postavi 4 turistička znaka (koji postoje i leže u parku, a stajali su i pre rekonstrukcije) mesecima, zašto bi Zelenilo moglo da odradi ceo drvored, što je neuporedivo veći posao.
Nebitno, nema mesta za drveće i kraj te priče! Problem je što ni ostalo Grad ne ume ili neće da koordinira. Sve je nečija druga nadležnost. A čak i kad rade svoju, vidimo kako je rade.
 
dragan44":2ch1wf5c je napisao(la):
Brojao sma u subotu oko 17 h celom dužinom od Pijace do okretnice na behatonu nisam brojao onaj deo iza behatona 42 automobila poređana tj parkirana. NO COMENT.
Кад овако нешто прочитам, зажалим што нису поставили стубове, па макар и оне жуто-беле. Још има много дивљег код нас.
 
Na kraju će morati nešto da odrade jer popodne proći trotoarom je više od igre.
Nije meni što mora čovek da se gura po trotoaru al nije dobro za one behaton ploče, ispucaće iskruniće se pa onda ćemo da idemo ko po kaldrmi. Najgora situacija je ispred banaka, ispred DZ, meka, to je stahota, onda ispred apoteke. A panduri prolaze njih nije briga gledaju klinke kako su se razgolitile, A Pauk umesto da zgrće pare njega nema ni od korova a zato dižu kola u sporednim ulicama. :grand:
 
Stoji da je problem što se ljudi parkiraju po trotoaru u Požeškoj. Bude nezgodno za prolaz, a pauk ne svraća baš često. Ali mene interesuje nešto drugo.

Gde čovek da se parkira na celom Banovom Brdu, a da to nije parking na Šumadijskom trgu, koji nikako nije blizu za dobar deo Banovog Brda? Recimo, za nekoga ko ide do banaka, elektrodistribucije, siti hola i drugih tržnih centara tu okolo, bioskopa Roda.. Gde?

Ako se niko ne parkira u Požeškoj, dobićemo totalno zakrčenje Beogradskog Bataljona i drugih malih ulica u kojima je i sad slabo moguće parkirati.

Treba sprečiti parkiranje po Požeškoj, ali uz sprečavanje parkiranja na jednom mestu treba stvoriti parkinge u blizini, inače slaba vajda..
 
Ventimille":3ssxrdli je napisao(la):
Za sve drugo sto ima veze sa platoom (fontana, rasveta, mobilijar), niko nije nadlezan. Plato i fontanu je postavio priv.investitor koji je gradio i zgradu. Posle toga fontana nikad nije predata u nadleznost Beogradskom vodovodu (koji odrzava fontane), niti Opstini. To je ono sto sam ja cuo.
E sad...kako priv. investitor moze da napravi nesto na javnoj povrsini (a to jeste javna povrsina, nije njegovo dvoriste), a da posle nikom ne preda na odrzavanje - ne znam. Mozda mu opstina duguje neke pare, pa nece da im preda, ko zna.
Ponavljam da je Pozeska urbanisticki resena kao otvoreni blok zgrada. Prema tome, privatni investitor sam uredjuje prostor unutar svog bloka. I za to dvoriste nije nadlezna opstina i grad. Znaci da je za fontanu i taj plato nadlezan taj investitor, jer se ona nalazi na povrsini njegovog bloka. To isto vazi i za pomenute male travnate povrsine. Za njih su nadlezni stanari zgrada, a ne Zelenilo. Druga je stvar sto ce stanari pre da pisaju po njima nego da skupe hiljadu dve i kupe neku sadnicu simsira. Grad je nadlezan za prva 3 metra trotoara, a ono sto sada rade je samo lep gest opstinske vlasti, jer oni to ne moraju da rade. Stvarno, dokle treba ovo da ponavljam?
 
Dobro, slažem se da su stanari odgovorini za ovo oko zgrada. Ne bih se, međutim, složio da ovo što "Beograd put" sada radi je samo lep gest, jer dobrim delom taj deo je oštećen tokom rekonstrukcije trotoara. Ali da se ne vracamo na staru priču. :)

Mene baš zanima "Česma". Voleo bih da je neko sredi, kada je već postavljena. Ako je nju pravio investitor ne može doveka taj investitor da je održava. On je napravio fontanu, trgić, zgradu, uselio je prodao stanove i morao je to nekome predati na održavanje. Ona je radila, sada više ne. Ko to treba da održava? Investior, stanari koji su kupili stanove u zgradi, vodovod, Opština??? Nije mi jasno, a očigledno da postoji nerešen problem čim je u stanju u kome jeste, već duže vremena.
 
Ukoliko taj plac pripada privatnom investitoru, sto je neko napisao, on je duzan da odrzava tu fontanu, jer je ona izgradjena na njegovom placu. Prosto.
 
stf":33tux1ts je napisao(la):
Ukoliko taj plac pripada privatnom investitoru, sto je neko napisao, on je duzan da odrzava tu fontanu, jer je ona izgradjena na njegovom placu. Prosto.
Slažem se! Mada čisto sumnjam da je "Česma" na privatnom placu, još ispred škole.
Ako je i tako, opet neko ne radi svoj posao. Prijave za neodržavanje. Uvek i uvek je odgovornost na vlasti (Opština, Grad...). Bilo za to što se ne održava nešto ili što nisu naterali nekog da to radi...
 
@драган44 а полиција непуних 100 метара од Пожешке. Стварно не знам шта се дешава са том саобраћајном полицијом на ББ. Недавно сам гледао како интервентна уклања два возила чији су се власници паркирали испред општине и упалили четри мигавца.. само нешто да заврше.

@међутим па није то ништа далеко може се и пјешке а и градским превозом. То је све у три станице. На ББ-у је добра ствар што се маса тога налази у Пожешкој.
 
Ja sam bio kod "česme" pre dve godine sa nekoliko rukovodioca iz vodovoda trebalo je da je preuzmemo da je mi održavamo.Međutim sutra kada smo došli na posao rečeno nam je da nema ništa od toga i nisam uspeo da saznam šta se to desilo ....
 
Neko reče da će do kraja prošle nedelje završiti parnu stranu ulice.
Buahahahhaha, kao što rekoh, ne da nisu završili nego skoro da nisu mrdnuli. Skinuli asfalt i stoji tako.
Sad praznici, pa će kiša, pa sunce... NEVEROVATNO! Mislim da ovako sporo nigde nije rađeno.
 
Da li su postavljali hidrante u Pozeskoj?U Bulevaru to sada rade na svakih 10-15 metara sto je zaista pozitivno iznenadjenje.
 
Vrh