Šta je novo?

Rekonstrukcija Požeške ulice

@STF

A kako bi bilo za početak da nam vrate stubiće koje su pre rekonstrukcije povadili,i ne treba mi da švrljamo po kolima,već da država sprovodi zakon,jer na Adi je posebna pauk služba samo za B.Brdo pa neka rade svoj posao...a ne da odnose aute iz malih ulica dok Požeškoj trotoari služe kao parking.
 
2012":1w4masu0 je napisao(la):
@STF

A kako bi bilo za početak da nam vrate stubiće koje su pre rekonstrukcije povadili,i ne treba mi da švrljamo po kolima,već da država sprovodi zakon,jer na Adi je posebna pauk služba samo za B.Brdo pa neka rade svoj posao...a ne da odnose aute iz malih ulica dok Požeškoj trotoari služe kao parking.
Treba nauciti postovati svoj grad. Od hiljede stubica vise ne moze da se hoda po trotoarima, svaki dan dobijem po modricu na kolenu. Vise pesackog prostora zauzmu stubici, nego kola. Ceo Beograd pocinje da lici na jednu veliku tenkovsku prepreku.
Mnogo je jeftinije ugradjivati visoke ivicnjake, nego ograditi ceo grad.
 
Jutros ispred parka s gornje strane Požeške povario se bus GSP-a i revnosni vozač da nebi ometao protok saobraćaja uvati pa se parkira na trotoar (behaton ploče) i šta dalje reći. Nisam ni ja za to žvrljanje ili bušenje guma al nešto mora da se preduzme. Parking servis ja mislim da oni nesmeju da uđu u Požešku od raznih glavonja koji drže kafiće. Ko sme da odnese nečiji automobil ispred nekog kafiča, al ispred zgrade ako si parkiran to je već druga stvar to već može i niko im ne brani.
 
Izgleda da nam treba Šerif u Požeškoj i to brzopotezni,a ima jako lepih livenih stubića malo debljih za svaki slučaj....
 
BREAKING NEWS

Popločavanja trotoara u Požeškoj »
09. Februar. 2010 | 18:13, Izvor : Studio B, Komentari: 0
Ekipe Beograd puta, u narednih deset dana, ponovo će početi da rade u Požeškoj ulici, kako bi pored popločanih trotoara, svi pešački prolazi bili uređeni.



Na potezu dužem od kilometra, sa obe strane ulice biće asfaltirano oko 5 hiljada kvadrata prostora uz same objekte, što će građanima olakšati pristup zgradama, pošti i domu zdravlja.

Vrednost radova je 16 miliona dinara.
 
Dobro da je Grad uvideo aljkav posao SWIETELSKY og, trebalo bi njima da naplate! :notok: i neka postave stubiće da ne bi prijavili krađu starih :rant: u svakom slučaju sve pohvale Gradu što reaguju na pritužbe građana B.Brda :kk:
 
Polako ali sigurno pocinju da rade svoj posao "gradski oci",samo treba da nastavimo da ih kritikujemo i dajemo sugestije :gobb:
 
Uh gde će pre...al stvar po stvar važno je da se ni jedna godina ne izgubi u prazno,jer kako kažu recesija prolazi a Beograd je dobro vođen za vreme krize,evo osvrnimo se na region tu je sve zastalo do daljnjeg...
 
Pozdrav svima! Super je forum, dugo ga pratim, citam, bla bla. Da skratim - evo i ja sam iz Pozeske, pa me ova tema dosta interesuje.
Odlicna vest da ce ekipe da se vrate u Pozesku da srede one rupe i pukotine pored behaton trotoara, treba ipak sacekati pa videti na sta ce to da lici.
Jos u oktobru sam zvao Beokom servis da me upute na nekog ko je nadlezan za radove u Pozeskoj (posto je tad postalo jasno da ce ostati rupetine pored behatona, a to mi jako ide na zivce svo ovo vreme), pa su me spojili sa covekom koji je glavni za nadgledanje radova u Pozeskoj (plus Hipodrom i Mehana), uglavnom lepo sam se ispricao sa covekom (moram reci da je delovao razumno, pristojno, OK) i dobio sam uveravanja da ce te rupe biti srednjene i da su svi oni svesni da to treba zavrsiti. Takodje mi je rekao da ce se taj stari, osteceni sloj asfalta (izmedju behatona i ulaza u zgrade i lokale) zameniti rano u prolece novim asfaltom (dakle ne behatonom - steta, ali ok).
Pa eto, nadam se da je to to i ako moze odmah (tj. za 10ak dana, kako rece StudioB), da ne cekamo prolece (ali nemojte se iznenaditi i ako se secaka de proleca, to je bila info iz prve ruke, osim ako u medjuvremenu neko nije resio da stvar ubrza). Ja se stvarno smorim svaki put kad izadjem na ulicu i vidim rupetine na sve strane u sveze rekonstruisanoj ulici, mislim da nigde u BG behaton nije tako lose postavljen.
E da, ako nekog od komsija sa Brda interesuje, covek koji je nadzirao radove u Pozeskoj se zove Gojko Komnenic, jos uvek imam njegov broj, pa ako nekom nesto treba, neka zove (broj mogu proslediti, s obzirom da sam ga dobio od Beokoma, ocigledno nije privatni mob, nego poslovni, javni broj).
Kad sam zvao takodje sam skrenuo paznju na onu turisticko-saobracajnu signalizaciju (znaci) koja je posle radova ostala iscupana i sad stoji polozena u parku BBrdo, rekose mi da ce biti vracena/namestena, pa bas da vidimo!
I jos jedna stvar koja se tice nas na Cukarici, opstina Cukarica ima novi sajt, ubacili su opciju 'Gradjanin inspektor' (?!), tu mozete napisati dopis komunalnoj i gradjevinskoj inspekciji (cini mi se samo njima za sad), ne znam da li ce to imati ikakvog efekta, ali eto...mozete i njima izneti neki problem, sta znam. Najgore je cutati i ne preduzimati nista.
Ja sam preko tog servisa vec izneo neke zamerke opstinarima na racun tih rupa po Pozeskoj, parkiranja, ulicnih prodavaca, bla bla. Da li je i ko je od njih nedlezan - nije moje da mozgam. Da li je to iko tamo procitao - nemam pojma.
Uglavnom, kad nas/vas nesto zulja u Pozeskoj (ili druge po Brdu), treba samo cimati, smarati ljude, najopustenije i bez blama. Ako budemo cekali da neko iz grada resi nase probleme, to se nikad nece desiti. Placamo mi njima fine poreze i plate, pa sto onda da ih ne cimamo.
Toliko za sad, poz komsijama i nadajmo se da je StudioB preneo tacnu informaciju:D
 
Ventimille":glfeuo96 je napisao(la):
Uglavnom, kad nas/vas nesto zulja u Pozeskoj (ili druge po Brdu), treba samo cimati, smarati ljude, najopustenije i bez blama. Ako budemo cekali da neko iz grada resi nase probleme, to se nikad nece desiti. Placamo mi njima fine poreze i plate, pa sto onda da ih ne cimamo.
Toliko za sad, poz komsijama i nadajmo se da je StudioB preneo tacnu informaciju:D
Dobro dosao!

Ovo sto sam kvotovao,to je glavno!Oni rade za nas jer smo ih mi izabrali(gradjani) a ne mi za njih,pa zato imamo pravo da ih "cimamo"!
 
Dobro došao komšo
Vučko u pravu si mi smo njih birali a ne oni nas i od naših para oni dobijaju plate, pa bi mogli i oni sami da se malo pozabave stvarima a ne da im mi sugerišemo šta nevalja na Čukarici a vrlo malo valja.
Juče sam oko 15:30 izbrojao 24 automobila parkiranih po trotoarima na behatonu duž Požeške sa obe strane, a saobraćajaca nigde ono što ja stalno pričam deo MUP-a i to onaj saobarćajni deo netreba da bude na buđžetu nego koliko kazni napišeš toliko para imaš za plate i druge stvari, pa da vidite kako bi naplaćivali kazne za nepropisno parkiranje, polukružno okretanje u sred Požeške, i kad im čovek svira još se bune kao šta ti je to je moje pravo da se ja okrenem de ja oću. itd, itd. A parking servis to je priča za sebe juče su mome komšiji odneli kola kad se parkirao ispred Stankom centra samo da kupi klincima neke kolače (i ako su ga odneli ) a ne nose kola iz Požeške. Taxisiti su posebna priča stoji frajer na šinama i blokira 2 tranvaja dok mu mušterija plati i dok izađe. Treba da se uvede ona gradska odluka da taxisti mogu samo da primaju i da istovaruju putnika na bus stanicama a ne na svakoj raskrsnici ili de se kome nakrivi.
 
za taksiste: u Beogradskog bataljona imaju pravo na 8 parking mesta, a red nekad zna da bude skoro do stadiona Čukaričkog...

Tako ugrožavaju bezbednost saobraćaja, vrlo se teško mimoići kad su oni tu. Gde je policija?

Uz to, nedavno su razbili deo trotoara da bi im spustili ivičnjak za 5cm da ne sede nakrivljeni u autima dok čitaju novine (jer jednim delom treba da budu na trotoaru, što 99% njih ne čini), i sve je isto kao što je bilo, o debilizma.

Imam utisak da se na BB sve radi improvizacijom, na licu mesta, da ne postoje nikakvi planovi nego daj da uradimo kako mi mislimo da valja.
 
dragan44":300xxkts je napisao(la):
juče su mome komšiji odneli kola kad se parkirao ispred Stankom centra samo da kupi klincima neke kolače (i ako su ga odneli )
Мени су послали да платим казну. Ја не будем лењ, па одем да видим зашто, кад оно, закаснела порука за паркирање. Ја питам: која је логика да пошаљем поруку са закашњењем, или ћу је послати чим се паркирам, или је нећу ни послати, а они мени кажу: онда је мобилни оператер послао поруку са закашњењем, тужите их у грађанској парници. Ја видех да шут с рогатим не може и платим. Тако ми из зајебанције избију 2200 динара из џепа... :rant:
 
Wile E. Coyote":2db5pyub je napisao(la):
dragan44":2db5pyub je napisao(la):
juče su mome komšiji odneli kola kad se parkirao ispred Stankom centra samo da kupi klincima neke kolače (i ako su ga odneli )
Мени су послали да платим казну. Ја не будем лењ, па одем да видим зашто, кад оно, закаснела порука за паркирање. Ја питам: која је логика да пошаљем поруку са закашњењем, или ћу је послати чим се паркирам, или је нећу ни послати, а они мени кажу: онда је мобилни оператер послао поруку са закашњењем, тужите их у грађанској парници. Ја видех да шут с рогатим не може и платим. Тако ми из зајебанције избију 2200 динара из џепа... :rant:
Zato druze sacuvas poruku koju si poslao, lepo ti i oni to kazu. Svaka poruka ima zabelezen tacan sekund slanja, a kad su oni primili to nije bitno. Mislim da su te malko izradili.....
 
stf":2bchyhxo je napisao(la):
Wile E. Coyote":2bchyhxo je napisao(la):
dragan44":2bchyhxo je napisao(la):
juče su mome komšiji odneli kola kad se parkirao ispred Stankom centra samo da kupi klincima neke kolače (i ako su ga odneli )
Мени су послали да платим казну. Ја не будем лењ, па одем да видим зашто, кад оно, закаснела порука за паркирање. Ја питам: која је логика да пошаљем поруку са закашњењем, или ћу је послати чим се паркирам, или је нећу ни послати, а они мени кажу: онда је мобилни оператер послао поруку са закашњењем, тужите их у грађанској парници. Ја видех да шут с рогатим не може и платим. Тако ми из зајебанције избију 2200 динара из џепа... :rant:
Zato druze sacuvas poruku koju si poslao, lepo ti i oni to kazu. Svaka poruka ima zabelezen tacan sekund slanja, a kad su oni primili to nije bitno. Mislim da su te malko izradili.....
Да се то није десило пре 4 месеца, сачувао бих...
 
Wile E. Coyote":2t6pacew je napisao(la):
stf":2t6pacew je napisao(la):
Wile E. Coyote":2t6pacew je napisao(la):
Мени су послали да платим казну. Ја не будем лењ, па одем да видим зашто, кад оно, закаснела порука за паркирање. Ја питам: која је логика да пошаљем поруку са закашњењем, или ћу је послати чим се паркирам, или је нећу ни послати, а они мени кажу: онда је мобилни оператер послао поруку са закашњењем, тужите их у грађанској парници. Ја видех да шут с рогатим не може и платим. Тако ми из зајебанције избију 2200 динара из џепа... :rant:
Zato druze sacuvas poruku koju si poslao, lepo ti i oni to kazu. Svaka poruka ima zabelezen tacan sekund slanja, a kad su oni primili to nije bitno. Mislim da su te malko izradili.....
Да се то није десило пре 4 месеца, сачувао бих...
To jeste, teraju te da cuvas poruke i po godinu dana. Da znam, da ih ubuduce cuvam. To je vec problem neefikasnosti pravnih sluzbi, mom caletu je doslo da plati naknadu za gradjevinsko zemljiste koje je platio pre 20 godina. Nije sacuvao racun.....i platio ponovo!
 
Чисто да се зна. Ја сам тако прошао, па кад смо већ били у причи о томе, рекох, да упозорим људе шта може да им се деси.

'Ај' да више не офтопичим.
 
STF to je još dobro meni ćale umro 1998g, ja 1999g sve prebacim na sebe kad meni 2004g dođe opomena da nisam plaćao porez na stan od 1998 do 2003g i to na ćaletovo ime a ja za to vreme plaćao na isti stan porez na moje ime tri dana sam išao da ima dokazujem da mi je ćale mrtav i da nemože da se plaća porez na isti stan i on i ja kad taj stan od 1999 glasi na mene a ne na njega
i na kraju mi se sve skurčilo odem i platim taj dug od 650,00 din samo da bi ga skinuli sa evidencije poreskih obveznika. Ludilo naš pravni sistem. A jesenas kad je bila ona frka oko info stana mi dođe opomena pred tužbu na 18.000.00 ja nebudem lenj pa preko neta uđem na sajt infostana pa ono preko pina proverim sve moje uplate u proteklih 10 godina gde vidim da imam u poslednjih 7 godina uplate sve u roku sa onim popustom ja odem sa tim papirima kod njih kad se ispostavi da oni meni duguju 10 din. LUDILO
 
Pozdrav drage komšije,

evo i ja se priključih. Istini za volju, nisam imao pojma za ovaj forum. Drago mi je da sam naleteo na vas. Uopšte nema potrebe nabrajati šta je sve loše urađeno u Požeškoj. Zaista nisam od onih koji pljuju tek tako, da smo najgori, da ništa ne uradimo kako treba, da je "neko" uzeo "neke" pare, ali BRATE, Požeška je katastrofalno urađena. Neću je porediti sa tim kakva je bila, jer sada je potrošeno puno para, a o našim živicima da ne govorim. Očekivao sam bolje, a ovo ne da je ispod očekivanja, već je da neko apsolutno odgovara, jer su NAŠE pare trošene.

Završetak svih radova je predviđen za 15. februar, ako se ne varam. Svaki dan očekujem da će se radnici vratiti i ipak krenuti sa sređivanjem loših stvari. Valjda se posle nekog posla radi prijem, tehnički ili već kakav. Valjda se pre isplate svih para ocenjuje kvalitet izvedenih radova i ispravlja ono što ne valja.

No dobro, već ste sve rekli... od toga da se ploče sa trotoara rasipaju, da je sa strane gomila rupa, šuta, peska, da šahtovi ili fale ili su popucali, da su na banderama, semaforima rupe, da se tramvaji čuju gore nego ranije (rekli su da će to biti bešumni),... itd.

Pitanje, ako neko zna odgovor. Da li će onaj deo kuda idu tramvaji ostati ovakav ili se planira da se to ipak asfaltira još jednim slojem ili presvuče nečim drugim. Ja mislim da nigde u gradu nije ostavljen takav beton?

Pozz....
 
Dobro došao.

Ostaje beton, ništa neće ići preko njega. Prođi po stranicama ove teme, imaš više o tome.
 
Generalka za Bulevar
M. L. JANKOVIĆ , 12.02.2010 20:55:00 Ocena: 3.00 (Glasova: 6) Komentara: 0

Platani zreli za zamenu

RADOVI u najdužoj beogradskoj ulici konačno počinju u subotu. Narednih dana zakazana su geodetska merenja i ispitivanje stanja na terenu, a biće uklonjeni i kontaktna mreža, kiosci, stubići... Najavljeno je i orezivanje bolesnih stabala platana, na potezu od Vukovog spomenika ka pijaci Đeram. Obnova staje 1,7 milijardi dinara, a iz Agencije za investicije kažu da se konačno "otvaranje" Bulevara očekuje početkom septembra.
Duž desne strane ulice biće obnovljena kompletna infrastruktura, a u radovima će učestvovati radnici "Vodovoda i kanalizacije", "Beogradskih elektrana", "Zelenila", "Elektrodistribucije Beograd" i "Telekoma". Nadležni očekuju da će prva faza radova biti završena za oko mesec dana.
- Početak obnove podrazumeva geodetsko snimanje postojećeg stanja - objašnjava direktor Agencije za investicije grada Marko Blagojević. - Takođe, ubrzo ćemo kompletno ukloniti kontaktne mreže, stubiće, zaštitne ograde, ali i orezati drvorede. Agencija je za ovaj projekat izdvojila oko 1,7 milijardi dinara, a verujem da će rekonstrukcija biti gotova do 1. septembra.
Blagojević kaže da će se u drugoj fazi obnove raditi na rušenju tramvajske baštice i postavljanju kolovozne trake, čime će se kolovoz u velikoj meri proširiti.
U prvim danima obnove, automobilski saobraćaj će se odvijati neometano, kako u Bulevaru tako i u poprečnim ulicama, tako da će sve raskrsnice biti u funkciji. Komunalne službe apelovale su na sugrađane koji imaju karte za parkiranje da mogu da ih koriste u okolnim ulicama. Oni koji imaju sopstvene garaže, a zbog radova neće moći da ih koriste, povlašćenu kartu za parkiranje mogu da izvade u JKP "Parking servis".
Trošno drveće će se, najverovatnije, orezati za oko 25 dana. Na potezu od Vukovog spomenika do Ustaničke ulice nalazi se 431 stablo, od kojih će 48 biti sačuvano, jer su očuvana i čine jednu celinu drvoreda.
- Zbog lošeg stanja poseći ćemo 329 stabala - kažu iz "Zelenila Beograd". - Projektom zamene drvoreda, predviđeno je da se posadi 262 više stabala nego što će se iseći. U saradnji sa Šumarskim fakultetom i Institutom za šumarstvo odrediće se vrsta i veličina stabala koja će se saditi. Instistiraćemo da sadnice budu minimum prečnika 10 santimetara, koren sa busenom prečnika minimum 85 santimetara, kao i visina minimum oko 5 metara, kako bi drvored što pre dostigao svoju funkciju.
Mlada stabla, njih 54, biće izvađena sa korenom i presađena na zelene površine u neposrednoj blizini Bulevara.

PROTIV SEČE PLATANA
AKADEMIJA arhitekture i Kulturno-prosvetna zajednica Beograda održali su u petak tribinu "Lice grada" u zadužbini Ilije M. Kolarca, na kojoj su se zalagali da očuvanje postojećeg drvoreda. Učesnici tribine složili su se da je "nedopustivo što se zvanične ustanove nije oglasile i na javnoj raspravi pitali sugrađane šta misle o seči stabala.
- Nadležne institucije su krive što je drveće u lošem stanju - smatra kulturni radnik Jovan Ćirilov. - Ako stvarno jeste trulo, nije mi jasno zašto ne sačekamo još 10 godina da se njegov vek završi, a da za to vreme uzgajamo nova stabla u staklenicima, koja će do tada porasti.

GRADSKI PREVOZ
POJEDINE linije GSP će u subotu promeniti svoje uobičajene trase. Tramvaji 5, 6 i 14 biće ukinuti, a na relaciji Ustanička–Vukov spomenik uvodi se autobuska linija pod oznakom 6A. Stajalište za autobus 6A nalaziće se u ulici Kraljice Marije u terminusu sa linijama 27L i 32, a stajalište tramvaja kod „Orašca” će biti ukinuto.
Tramvajska linija 7 saobraćaće na realaciji Omladinski stadion – blok 45, dok će tramvaj sa oznakom 10 putnike prevoziti „preko” Vukovog spomenika trasom Beogradska – Bulevar kralja Aleksandra – Ruzveltova – Kraljice Marije – 27. marta i dalje redovnim putem.

* * * * *

ANKETA - ŠTA mislite o zameni platana u Bulevaru?

Aleksandar Daulović, ugostitelj (sl. 1)
- Nisam ni znao da će se, u sklopu radova na Bulevaru, još i menjati drvored. Mislim da je najbolje da stručnjaci procene u kom su stabla stanju, pa ako su trula i uništena - sigurno ih je bolje zameniti.

2. Zoran Đaković, veterinar (sl. 2)
- Izričito sam protiv seče drveća u centru Beograda. Znam da će posaditi nova, ali je potrebno dosta vremena da ona izrastu. Zato je bolje da ostavimo postojeća, za koja sam čuo da su tu već više od 50 godina.

3. Srđan Prvulović, terapeut (sl. 3)
- Ako se korenje širi i ometa saobraćaj, bojim se da je seča neminovna. Žao mi je što ćemo, na određeni period, biti uskraćeni za zelenilo u Bulevaru, ali verujem da će nova stabla ubrzo porasti i biti mnogo lepša.

4. Biljana Ristić, profesor (sl. 4)
- Živim u blizini Bulevara i dosta sam se vezala za drvored, za koji sam ranije smatrala da je izrazito lep, pa će mi biti teško bez stabala. Ipak, pretpostavljam da bi bilo bolje da se drveće zameni, već je veoma staro i oronulo.

5. Ševo Kaćuša, penzioner (sl. 5)
- Ako je drveće uništeno, apsolutno ga moraju iseći zbog bezbednosti. Trule grane uvek mogu da padnu nekome na glavu ili da mu unište automobil. Ne bih volela da iko od Beograđana strada zbog nečije nemarnosti.

http://www.novosti.rs/code/navigate...levar&kword_add=bulevar, rekonstrukcija ulica

Jovan Ćirilov čita pismo Miladina Vojinovića, šumarskog inženjera, na tribini za spas beogradskih platana. Kolarčev univerzitet, 12.2.2010. godine http://www.youtube.com/watch?v=XUWRFa0aa-M

Orvel bi im pozavideo,sta ce li da rade za neku godinu kada ovako lupaju i odhebavaju misljenje gradjana :bash:
 
Kartograf":1v7pcb9x je napisao(la):
Dobro došao.

Ostaje beton, ništa neće ići preko njega. Prođi po stranicama ove teme, imaš više o tome.
Hvala na dobrodošlici i na odgovoru. Čitao sam temu, mada ne baš detaljno, velika je. Znači ostaje beton.
Jezivo ružno. Izgleda nedovršeno. Preko toga nema ni oznaka, farba se skinula i gde je bila, a nije prošlo ni par meseci. Znali se razlog? Taj beton je jači od klasičnog asfalta ili šta?

Sve u svemu nepodnošljivo loše je sve urađeno. Čak i za Srbiju. Nadam se da će bar te najavljene ekipe koje treba da urade ulaze u tržne centre i ono pored trotoara uraditi kako valja. U Požeškoj ne može biti unifromisano, jer su negde potrebne strepenice (npr. kod Josif Pančića), a negde samo asfalt itd...

PS. ovaj gore post nema veze sa Požeškom, ali i vas drage komšije sa Bulevara čeka sličan maltret. Nadam se sa boljim rezultatom.
 
E ovo za beton je u Požeškoj dobro rešenje jer po šinama tri puta više prolaze autobusi nego tramvaji,tako da asfalt to ne može da izdrži ni mesec dana čemu smo stalno bili svedoci,e sad da li je taj beton morao da bude siv e to nije morao,jer su mogli da ga toniraju terakot nijansom pa bi izgled bio atraktivniji i prijatniji primer u Nemanjinoj gde je beton u tramvajskoj bašti zelene boje pa je prijatan za glednje, a drugo popunjavanje livenom gumom između proreda je urađeno jako loše pa se guma sama izvlači,sve u svemu rekonstrukcijama saobraćajnica u Beogradu nedostaje finalni dizajn,ako stručnjaka za to nema neka ih nađu u Evropi,jer je to neophodno kada se rade Bulevari koji gradu daju presudan identitet,a vlasti donose extra poene,tako umesto pohvala Gradu na rekonstrukciji čijemo samo primedbe i nezadovoljstvo a nije koštalo malo,mislim da još nije kasno da se postavi jedan tanak dodatni sloj toniranog betona.
 
Slažem se sa tobom oko betona. Predpostavio sam da je jači od obicnog asfalta. Ali zašto je onda postavljan asfalt kod uličica koje su ulivaju Požešku. Tu je tek promet vozila još veći jer ima i kola uz buseve i tramvaje? Da, to toniranje bi bilo dobro. Bilo sta samo da ne izgleda ovako nedovršeno. Nema veze, valjda ima stručnih ljudi koji su o tome vodili računa.

I naravno to nije jedina primedba. Ima ih mnogo. To za gumu koja se izvlači je istina. Svuda se vidi.

Pre neki dan sam kod Doma zdravlja na raskrisnici Požeške i Petra Mećave video poveću rupu. A znamo koliko je prošlo. Danas preko puta tog istog Doma zdravlja zamalo mi noga nije upala u rupu od šahta nasred trotoara. Postoji šaht, ali fali deo i to ispod snega.

Stvarno, ako u dogledno vreme, kada se vreme stabilizuje, ne završe makar trotoare, rupe, šahtove... mogao bi se organizovati neki protest, nešto, pre svega građana iz tog dela Beograda, a i onih koji tuda prolaze, a ima ih vala puno. Da ne bude samo plačemo na netu. :)
 
Vrh