Šta je novo?

Rekonstrukcija Požeške ulice

@ директор

То се зове Беобилдер! :gobb:
 
direktor":2et5v2ls je napisao(la):
Bio sam u beokom servisu poslikao gomilu upropascenih ulica pocupanih stubica pa i tu nepostojecu rampu podjeo prijavu zvali su me i rekli da su prosljedili direkciji za puteve .6.11.2009.sam bio kod njih zvali su me 11.11.2009.sacekacu 10 dana ako nista nebude uradjeno idem ponovo. :dil:
:kk:
 
my twopence za obnovu Požeške...

Iako se dosada par puta pokazalo da inicijalno loše ocene nisu na mestu, ovaj put, kako stvari stoje, rekonstrukcija Požeške će da bude u priličnoj meri neadekvatna.

- Šahtovi na asfaltnom delu kolovoza su već svi upali, čak i gori nego što su bili pre rekonstrukcije, tako da nadomešćuju rupe...
- Vizuelno, time što je desna traka (gde su šine) betonirana, a leva asfaltirana, razlika u boji čini da ulica izgleda jako uzano.
- Behaton koji je postavljen samo kao deo trotoara, a ostatak (koji ni inače nije bio u dobrom stanju), koji se razlikuje od zgrade do zgrade (gomila različitih vrsta pločica, beton, asfalt...), je dodatno uništen i ne liči ninašta.
- Ukoliko nisu planirali da ukinu nekoliko parkinga izpred zgrada, zaboravili su da postave niže ivičnjake ispred njih (kao na primer ispred EDB-a, ako ništa drugo taj sigurno ostaje)

Imam utisak da je bilo u planu da se uradi sve kako treba, ali zbog žurbe na kraju (pošto tokom leta skoro da ništa nisu radili), sad smanjuju obim poslova, budžet i natežu, samo da bi se presekla vrpca "pre roka"...

Da nije bilo tako katastrofalno stanje u Požeškoj pre radova, moglo bi da se kaže "džaba ste krečili". Na ovaj način su samo izmaltretirali ljude, zatvorili ulicu na par meseci, a rezultat - malo bolje nego što je bilo... Šteta...
 
Ma nije problom da su je zatvorili i na godinu dana al da su je uradili kako treba, ovako su samo odradili zatrpali kao mačka go...
Kad bi čovek krenuo polako pešaka da zaviri u svaku grešku koju su napravili to bi bio ko telefonski imenik dugačak spisak. eč je na nekim mestima beton ispucao. Počeće sa prvim kišama i snegovima sa nasipanjem soli po betonu da pucaju oni sastavci koji su zaliveni bitumenom i eto ti na proleće sitnih pukotina pa na tim mestima barice pa naleto na 40 stepeni kad počne da puca od toplote a svaki dan najmanje 1000 buseva tuda bude prolazilo eto vam nova rekonstrukcija Požeške od 01.01.2011. Bolje da su je renovirali i dve godine imali bi strpljenja samo da su to organizovanije odradili. Celo leto su mogli da odrade one najglavnije delove sa glavnim raskrsnicama so okretnice do pijace i da završe do 01.09 a posle da se spuštaju prema hipodrumu i sad nebi bilo da busevi voze slalom u onom delu izmedju Valjevske i B. Parovića. A tek im dolazi rekonstukcija te dve raskrsnice. Živi bili pa videli kako će to da izvedu.
 
da malo obnovimo temu :)

Pozeska je najzad i konacno prohodna u punoj duzini, s tim da se ne koriste svuda sve 4 trake za saobracaj. Radi se intenzivno poslednjih dana na trouglu B. Bataljona - Pozeska - B. Parovica, i taj je deo potpuno zatvoren za saobracaj.

Linije GSP-a koje su isle preko Padine (51, 52, 58, 88) su vracene na stare trase.

Ono sto je nejasno je kada bi tramvaju konacno mogli da krenu ka BB. Sine su uradjene skroz, okretnica bi trebalo da bude gotova vrlo brzo (ne duze od 2-3 sedmice), mislim da je i spoj kod G. Mehane gotov.

E sad, znamo da su asfaltirali kompletnu trasu od Mehane do Sumarskog fakulteta i da ce je koristiti kao alternativu kada budu rusili tobogan izmedju sajma i Jugopetrola, ali i dalje se ne zna kada ce krenuti tramvaji. Pominjani su neki problem i sa nadvoznjakom, kao i da to nece biit bas tako brzo.

Ima li neko informaciju o tome?

I da dodam - nesavesni vozaci i dalje prave ogroman problem parkirajuci "privremeno" svoje automobile na tramvajske sine duz Pozeske. Racunaju da tramvaj nece naici a da ce ih autobus lako zaobici, pa ostavljaju automobile vrlo dugo da trepere kao Bozicne jelke uzduz ulice. Gde je i sta radi saobracajna policija???
 
Ovako prosao sam prugom od g mehane do sumarskog most iznad pruge nije jos gotov rade tek na nivelaciji most iznad reke je gotov i potez pored hipodroma na sledecem mostu je zavrsen lijevi kolosjek a desni je pripremljen za betoniranje za okretnicu neznam ,ali sam cuo da djilas oce da tramvaj krene naj kasnije za pravoslavnu novu godinu :kafa:
 
Ovako zadnje informacije iz priče radnika koji rade na gradilištu je da tranvaji treba da krenu najkasnije do pravoslavne nove godine, oni završavaju svoj posao koji imaju do božića a onda GSB ili GSP preuzimaju da njihovi radnici još izbruse šine de treba da se izbrusi i da doteraju sve za prolazak tranvaja, čak su i kontaktnu mrežu postavili (struju) samo još nekoliko dana da se strpimo i eto proradiće i tranvaj na brdu. A što se tiče Kartografovog zapažanja o parkiranim automobilima savesnih vozača sa upaljenim sva 4 migaleca juče oko 16h sam ih od poteza Pijaca do okretnice izbrojao sam ih sa obe strane na šinama parkiranih samo 58 automobila. A oni mutanti od pandura se tuda švrćkaju ko manekeni i niko da ih opomene ili da ih skloni a busevi voze slalom čas na šine čas na asvalt. Još nešto što sma primetio parkirana vozila pored behatona ispred zgrada, prelaze preko behatona pa se parkiraju na površine pored zgrada, to je ono što mene najviše brine, danas prelaze da se pored parkiraju, pa će sve malo po malo da počnu da se parkiraju i na behaton a niko im neće ništa reći i sledeće godine ponovno rekonstrukcija behatona kad parkirani automobili izlome behaton. A panduri i dalje gledaju a niko ne reaguje, valjda čekaju komunalnu policiju da se formira pa da oni počnu da deluju. :D :D :D :D :D :D kad počne komsija komsiju da kažnjava. Zbog buke, nepropisnog parkiranja, znači nećemo više ni komšije da imamo možda neku komšinicu :D :D :D al sam se ja raspisao ko rat i mir da pišem
 
Најмање 10ак поклопаца није нивелисано са коловозом на делу од окретнице трамваја до Кировљеве. Ипак већу опасност представљају поклопци силаза који не леже добро у својим рамовима (чује се лупање приликом преласка возила преко њих) а таквих има најмање 4 на делу од Београдског батаљона до Кировљеве. Такви поклопци ће пре или касније, приликом проласка аутобуса или кола која се брже креће, искочити из рама и оштетити неко возило.
Дакле, савет: памтите који су силази денивелисани и нестабилни и слалом вожњом их избегавајте!

А сад и једна сугестија.
НЕОПХОДНО је поставити монтажне паркинге на најмање 2 локације уз Пожешку улицу како би се спречио постојећи хаос у паркирању на Бановом брду. Једна локација може бити празан плац између CITY HALL-а и ЕДБ-а (Пожешка 75а) а други код раскрснице са Требевћком. Омогућити БЕСПЛАТНО паркирање у њима до пола сата како би свако ко би се зауставио на "само пар минута" у жутој траци одустао од тога. Размислите и о уштеди времена и горива али и о смањењу гужве и загађења у околним улицама када би свако знао да може да нађе слободно БЕСПЛАТНО место у Пожешкој. Наравно за дуже задржавање од пола сата наплатила би се цена паркирања за пун сат.
Додатни приход би се остварио од закупљивања паркинг места од стране станара околних улица.
Верујем да би се овакво улагање исплатило у врло кратком периоду.
 
Е то, да буде бесплатно паркирање, па макар и на пола сата, тешко да ће бити. :(
 
Ja sam zapanjen u kakvom su stanju ostavili Pozesku...trotoari su ok, ali pored trotoara - bolje da ne vidite.
Nivelacija trotoara sa behaton plocama, ostavila je problem ostatka zone za pesake.

Tu se materijali smenjuju iz metra u metar, ima i betona i asfalta, ploca raznih tekstura...itd

I naravno ostavili su one odvratne zuto-crne stubice i ograde.

:/

Evo sada nadjoh ove jako lepe ulicne ograde na SSC-u, koje su nazalost postavili samo u Savskoj i Francuskoj :(

2700_bgd18-savska-foto-d-goll_origh.jpg
 
da, te su fine.. :)
stvarno ne razumem šta toliko zanimljivo vide u tim žuto-crnim stubićima? imaju istu funkciju, a nenormalno su ružni za grad
 
Данас сасвим друга слика тамо :bash: Штета, тако лепо изгледало кад су је поставили :(
 
travica je propala jer kreteni voze kolima a u trecem bulevaru svaki dan kr**** iz siti busa neka e linija vozi travom :bash: a pozeska nemam vise komentara :kafa:
 
Prošle obe NG, a koliko vidim tramvaji još nisu krenuli. Živelo upravljanje projektima u gradskim službama koje su radile na ovom poslu. Čak i da je krajnji rok kroz mesec dana, cela rekonstrukcija jednostavno traje predugo, a nažalost ne postoji čak ni zavidan nivo kvaliteta radova koji bi opravdao toliko dugo mučenje građana tog dela Beograda.
 
Smeksi potpuno si upravu a tek trotoar nasta lici na 3m od ivicnjaka sarenilo bozesacuvaj :bash:
 
evo na sajtu grada www.beograd.rs objavili da je rekonstrukcija šina G. mehana - okretnica BB završena.

Sledi glačanje šina do 22.01., ali nigde ne piše da li će i kada krenuti tramvaji?
 
Pa koliko sam ja cuo 23.01. ce proci inspekcija i prvi tranvaj tj primopredaja radova a onda bi tramvaj redovno krenuo od 25.01. :rolleyes:
 
Pre neki dan je u "Novosti"-ma pisalo da će 01.02. da krenu tramvaji Požeškom !
Prvo su rekli do Božića, pa do Pravosčavne N.godine, 25.01. i na kraju 01.02.
Pa da vidimo...
 
Vrh