Šta je novo?

Rekonstrukcija Požeške ulice

ARMAGEDON! :grand: :notok: :bash: :o :violina: :kafa: :violina: :rant: :shok:
 
Svi pešački prelazi su "nacrtani" samo sredinom ulice????

os96cw.jpg


Još malo trotoara:

2r7514y.jpg


2s6nfc9.jpg


Još jedno opasno mesto! Do "Zdrave hrane" i nogu možete slomiti

e6yvx5.jpg


2v7ym0z.jpg


2egcs5t.jpg


vzbsls.jpg


Deo koji nije vezan direktno sa rekonstrukcijom, ali nasred glavne ulice na Čukarici - DEPONIJA?!

23ru9ug.jpg
 
A tek da vidite okretnicu!!!

Zadovoljni građani?! KO JE BRE OVDE LUD?!
 
Koliko ja vidim: Trotoar je uradjen, to cemu se ti bunis sve ne spada u trotoar nego je privatni plac tih objekata, znaci sa tim ne spada u nadleznost grada da nekome napravi i odrzava plac ispred objekata, bio to dom zdravlja, osnovna skola ili video klub, to je sve njihov teretorijum i o tome moraju oni da se brinu. To da su sahtovi lose uradjeni, ivicnkaci itd sa tim se slazem, jer je kao i uvek koriscen krsh od materijala koji je napravljen za dvorista i parkice unutar dvorista privatnih zgrada, vrtica, skola, preduzeca itd. a ne za javni trotoar gde treba mnogo robusniji materijal od granita, sa nekoliko odredjenih elemenata koji dopustaju da se jeftino odrzavaju ulice i trotoari u gradu jer se svugde koristi isti materijal koji se ne mora ekstra kupovati od neke fensi firme, nego se kupuje od industrijskog proizvodaca. Sa tim elementima se uvek i svugde moze da se resi bilo kakva prepreka (sahtovi, ivicnjake, coskove, krivine) i oko nje napravi cvrst pod za hodanje, bez rupa i klimanja, koji ce drzati decenijama. Normalno su to cetvrtaste granitske ploce, standardne ivicnjake, i kamene kocke za sve ono gde ostanu rupe izmedju granitskih ploca i ivicnjaka, jer nesta ide u krug i gde se granitske ploce ne mogu da dohvate i pokriju sve do ivicnjaka. To sve se jos popuni mokrim peskom nakon sto je gotovo i trotoar izgleda prljav dok prodju prve dve kise, ali zato je sve stabilno i cvrsto. Ali sta da ti kazem, to sve sta si uslikao, ne spada u nadleznost grada jer nije trotoar nego prilaz zgradi na privatnom placu koji ne pripada ulicama grada, to vazi i za skole i dom zdravlja.

A i to sa pesackim prelazom je korektno jer taj nacrt znaci da ti kao pesak imas prednost i da ce te drugi morati cekatri, a tramvaj nece stati za pesake, znaci tu fali samo znak da pesaci paze i gledaju kad prelaze ulicu.

Svidjalo ti se sve ovo sta sam rekao ili ne.
 
kiza_BB":pfozbu8b je napisao(la):
A tek da vidite okretnicu!!!

Zadovoljni građani?! KO JE BRE OVDE LUD?!
Oko 40 tendera za poplocavanje ulica je zadnjih godina dobila ista firma a mislim da su i za Bulevar,ne mogu sada sigurno tvrditi.Ako mozete postavite i slike sa raskrsnice.
 
Požeška je zaista katastrofano urađena. Najgore od svega je što sad za neki brzi finiš uopšte ne treba puno love, ali ovde je problem u pristupu čitavoj rekonstrukciji.

Neko je morao da vodi računa o tome da se trotoar makar uklopi u ostatak površina do objekata, a ono ispred Doma zdravlja je u najmanju ruku bezobrazluk.

Sasvim je nebitno čija je to nadležnost. Ako je grad krenuo u sređivanje ulice i sredio 80-90% donekle kako treba, onda je ovo bruka za grad. Ne za izvođače i podizvođače, nego za Čukaricu i Beograd.

Potpisujem da npr. čovek koji ima i najmanje probleme u kretanju (penzioneri, poluinvalidi i invalidi) nema šanse da se iz Požeške popnu u B Parovića trotoarom. Situacija je na mnogo mesta tužna i ružna.

Saobraćajna signalizacija je isto vrlo loša. Ovo sa polovičnim zebrama nisam video nigde. Ni u gradu, ni u zemlji, a ni van nje.

Pohvaljujem nameru da se ulica sredi, ali je realizacija očajna. Ranije sam im dao trojku (od 1-10), sad ne više od 2.

P.S. Iz MUP-a se žale da loše ide piasnje kazni za saobraćajne prekršaje otkad je novi Z stupio na snagu. Evo ja da im postavim 3 policajca u Požeškoj, garantujem 1000 evra svaki dan po policajcu od kazni pešacima za prelaz na crveno/van pešačkog.
 
Pesacki su bili iscrtani na tramvajskim basticama ali su se izbrisali jer su lose odradjeni sve ukopno minus -10 od mene :bash:
 
Маре је у праву, али ово је стварно морало МНОГО боље да буде одрађено.
 
Slazem se da je Pozeska skandal nad skandalima, fuseraj, ruglo, kriminal i mnogo toga jos....

Ali je Mare potpuno u pravu, rekonstruisan je trotoar u nadleznosti grada, jer je takav ugovor i potpisan. Pozeska urbanisticki nije ni izgradjena kao ulica zatvorenih stambenih blokova, a grad je krivac sto u ugovoru nije trazio da se uredi celokupni putni pojas do samih zgrada. Po sadasnjem zakonu, taj deo odrzavaju iskljucivo stanari i vlasnici lokala, jedino sto mi, kao narod na to nismo navikli....
Grad je trebao, u saradnji sa izvodjacem, kao i vlasnicima lokala i stanarima da zakljuci ugovor o uredjenju trotoara, po kome bi trotoar u nadleznosti grada finansirao grad, a privatni putni pojas po principu pola-pola grad i stanari.....
 
Ja sam takođe saglasan sa tim principom da se tačno zna dokle je čija nadležnost, ali u tom slučaju se dalje od ta 3 metra ne sme ništa rušiti, i ostavljati šut. Barem toliko. A ovo sa gumama oko šina, nivelaciju šahtova... zaslužuje samo :bash: :bash: :bash:
 
Stvarno mi nisu jasna besmislena opravdanja. Pod jedan, ja sam prvi (to sam već rekao) koji ne voli SAMO da kritikuje, ako za to nema mesta, ali ovde je očigledno urađeno krajnje nedogovorno, tako da neko debelo treba da odgovara, jer su trošene NAŠE pare. Ili da pod hitno sređuju, kako znaju!
Slazem se ja sam tobom MARE da sa strane trotoara nije u nadležnosti Grada i nije bilo obuvaćeno rekonstrukcijom ulice, ali:

1. Zbog čega nije urađeno makar sa strane trotoara kako valja da se ploče ne bi "rasipale"??? Da li je i to u nadležnosti "privatnog poseda"? Uostalom ni ovo NIJE privatan posed nego samo nije bilo obuhvaćeno ovom rekonstrukcijom. Od kada su Dom zdravlja i škola privatan posed? Pogledaj kod Doma zdravlja kako se sve rasulo, na šta to liči bre, 5 dana posle rekonstrukcije, nogu da slomiš!!!
Gomile tih rupa sa strane trotoara, šuta, peska, šljunka su napravili baš oni koji su "rekonstruisali" ulicu i ostavili nekome drugome, u čijoj je to nadležnosti (jeli?) da sređuje!!! Bilo je toga i pre ali ne ovoliko!

2. Zbog cega deo kuda idu tramvaji nije urađen kao u recimo Nemanjinoj, tj. da izgleda kako valja i da je beton toniran ili već nešto?

3. Zbog čega je već sada na pojedinim mestima beton ispucao i kako će to izgledati za još nekoliko meseci, da ne kažem godina?

4. Zbog čega je ta "livena guma" ispala na mnogim mestima pored šina i šta će se desiti kada uđe voda, smrzne i krene da se širi? Da li je i to privatan posed? Rekonstruisano, a?

5. Zbog čega nisu vraćene turističke oznake na mesta. One si inače vrlo lepo urađene i za svaku pohvalu, ali NISU VRAĆENE?

6. Zbog čega se su se oznake sa betona skinule posle mesec dana?

7. Kako to da su pešački prelazi svuda u gradu od trotoara do trotoara, a ovde samo na sredini. PLAĆENO JE, IMA DA BUDE KAKO TREBA! Čemu to "opravdanje": "neće te udariti tramvaj". Pa naravno da neće, ovo je semafor i ako ideš na zeleno neće!

7. ZBOG ČEGA NIJE URAĐEN BAŠ TROTOAR, koji je deo Požeške ulice kod okretnice (postaviću slike) i tamo kod obdaništa? Je l' i to deo ulice koja je rekonstruisana? 'Ladno otišli majtori i ostavili tek tako?

8. Da dodamo i ovo. Zašto nema poklopaca na velikom broju bandera, semafora ili ako ih ima, vise i kablovi štrče na sve strane?
I na kraju, ZBOG ČEGA GRAĐANE, koji plaćaju porez bi trebalo da bude briga šta je u čijoj nadležnosti? Ima ko je plaćen za to, od NAŠIH para, da vodi računa. Da dodam, uopšte ne bežim od toga da građani trebaju da održavaju ono što je njihovo i u privatnom posedu, ALI OPET neko od nadležnih je dužan da ih organizuje, kada su ovako velike rekonstrukcije u pitanju!

Stvarno se nadam da će neko ovo čitati i nešto preduzeti.
 
Napravite grupu na facebooku,zasto ste nam tako strucno rekonstruisali pozesku ulicu? :vops:
 
Да ли се варам или су из града најавили да ће градске службе у наредних месец-два сређивати оно што је остало изван тротоара?
 
sizif":gvjt2tae je napisao(la):
Да ли се варам или су из града најавили да ће градске службе у наредних месец-два сређивати оно што је остало изван тротоара?
Tako se nešto pričalo... Dok ih ne vidimo na terenu...
 
"1. Zbog čega nije urađeno makar sa strane trotoara kako valja da se ploče ne bi "rasipale"??? Da li je i to u nadležnosti "privatnog poseda"?"

Necu da branim taj fuserski rad koji se vidi na puno ulica i trotoara u beogradu, ali vidi se da su postavili pored ploca neki ivicnjak, ali to nista ne vredi kad je pored njih zemlja 20cm niza od nivoa plocica,kod prve kise kad se stvori blato od te zemlje, te ivicnjake ce popustiti i odose ploce, i to se vidi na slikama. Mnogo toga se svodi na ne uredjene i katasrofalno propale placeve ispred objekata. U drugim ulicama gde nemaju ti placevi ispred objekata nego gde trotoar ide odma uz zid zgrade, sve cvrsto stoji. Znaci sa rekonstrukcijom su vlasnici objekata trebali i da obnove njihove placeve, mozda ce to jos uraditi i onda ce se te sitnice lako popraviti, samo sad ne treba pljuvati rekonstrukciju za stvari za koje su krivi zapusteni placevi objekata koji 20,30 godina nisu nikako cuvani niti renovirani.
 
^^^ Pa što nisu uradili betonski podzid tu da se ne rasipa. Nemoj da braniš, nismo mi mutavi. Pa ja kad na placu pravim podlogu za roštilj bolje uradim od ovih debila kojima je to kao posao.
 
1. Sto se tice fuseraja, izvodjac je kriv za ocajan beton,``cudne`` sine, gumene trake i ulegnute slivnike.

2. Zebre, i oznake stajalista iscrtava Beograd put, oni snose odgovornost za njih.
3. Poklopce sa bandera su u nadleznosti Elektodistribucije.
4. Za blato je nadlezno Zelenilo Beograd, koje treba da zasadi novu travu.
5. Za zeleni pojas od trotoara do zgrada, kao i pesacke povrsine nadlezni su kucni saveti stanara.

Sve u svemu mnogo je odgovornih, a po mojoj listi, najvise krivaca ima u gradskim preduzecima. Za ocajne sine i liveni beton Svitelski treba da odgovara, ali za sve ostalo su odgovorna gradska preduzeca, koja posle rekonstrukcije treba odmah da izadju i odrade svoj deo posla.....
 
Po meni, odgovornost snosi onaj ko je organizovao celu rekonstrukciju. Neko ko je trebao to da koordiniše. I najvećem laiku je bilo jasno da ovde moraju učestvovati razne sluzbe, firme... i sl. A kamoli nekome iz građevinske struke koji je trebao to voditi. Zašto to nije urađeno?
 
MareCar":sn82wpnm je napisao(la):
Znaci sa rekonstrukcijom su vlasnici objekata trebali i da obnove njihove placeve, mozda ce to jos uraditi i onda ce se te sitnice lako popraviti, samo sad ne treba pljuvati rekonstrukciju za stvari za koje su krivi zapusteni placevi objekata koji 20,30 godina nisu nikako cuvani niti renovirani.
Mare, prijatelju, da je samo to pa da svalimo sve na "vlasnike" lokala i placeva mada je njih gomila i potpuno je izvesno da je nemoguće da se organizuju svi odjednom. Problem je što nisu ostale samo sitnice. Nabrojano je gomile propusta. Gotovo da nema segmenta ulice da je urađen kako valja. I to je svakome ko prošeta ovom ulicom jasno. Naravno da se to da ispraviti, a zato se i piše...
 
kiza_BB":972zivrg je napisao(la):
MareCar":972zivrg je napisao(la):
Znaci sa rekonstrukcijom su vlasnici objekata trebali i da obnove njihove placeve, mozda ce to jos uraditi i onda ce se te sitnice lako popraviti, samo sad ne treba pljuvati rekonstrukciju za stvari za koje su krivi zapusteni placevi objekata koji 20,30 godina nisu nikako cuvani niti renovirani.
Mare, prijatelju, da je samo to pa da svalimo sve na "vlasnike" lokala i placeva mada je njih gomila i potpuno je izvesno da je nemoguće da se organizuju svi odjednom. Problem je što nisu ostale samo sitnice. Nabrojano je gomile propusta. Gotovo da nema segmenta ulice da je urađen kako valja. I to je svakome ko prošeta ovom ulicom jasno. Naravno da se to da ispraviti, a zato se i piše...
To što se dešava da vlasnici objekata urade sami prostor ispred je isključiva krivica grada i apsolutno nije u redu napadati te ljude koji su barem nekako uredili taj prostor,kako su znali,umeli i imali novca(a to nije jmali izdatak).Jedini krivac za takve propuste je skupština grada.Još grad treba da im se zahvali što ljudi ne gaze po blatu u sred grada.
 
Sta ima grad da im se zahvali sto su pre 20 godina izbetonirali plac ispred ulaza u zgradu do ulice (trotoara)? Oni ne moraju da izbetoniraju niti da srede, nek ostave blato i zemlju, ali onda se ne trebaju cuditi ako im musterije vise nece doci. Tako se stvari resavaju danas, ako hoces da ti neko dodje u objekat, iznajmi objekat ili stan u tvom objektu, sredi tako da moze lepo da mu se pridje, inace mozes zaboraviti da ce ti neko hteti uzeti. Isto tako ja nebi ulazio u neku prodavnicu sa blatom ispred vreta ili gde nemogu da pridjem ko covek bez akrobatike kad mogu da odem u neku gde je prilaz lepo sredjen i necu slomiti nogu. Dok se toga ne opamete i kupci/gradjani i vlasnici, nece se nista uraditi u srbiji, a kad se jednom opamete i stignu obadve strane do tog zakljucka, sve ce biti lepo sredjeno. Mislis da u americi ili nemackoj neko sredjiva prostor i parking da bi gradu ucinio uslugu? :laugh: Ne ne...to samo rade za sebe.
 
Pa kao što vidiš to što su uradili pre 30 godina se bolje drži nego ovo što se pre mesec dana uradilo,daleko od toga da podržavam da svako radi šta hoće ali mogu samo da zamislim koji je problem uraditi to legalno i kako treba.
Čekaš godinu dana rešenje za nešto a rešenja su u nekoj fioci kod neke babe koju savršeno ne interesuje ništa osim šta se danas u firmi prodaje svinjsko meso preko sindikata ili sa kim je sinoć bila Dragica iz kadrovske.
Šta reći.....
 
Da je ovo uradjeno pre 30-40 god,neko iz te firme bi visio sa drveta :rant:
 
Vrh