Šta je novo?

Rekonstrukcija Bulevara kralja Aleksandra

Dobili smo mega i mini bilbordere u bulevaru :bash: :rant: ivicnjak jos nije popravljen :rant:
 
Radnika nema nigde kod tog novog gradilista,samo jedna radnicka kucica.Ponovo propaganda u prazno,a i ogradjeno je zemljiste.
 
Лоше вести за Булевар.
Код старе окретнице трамваје, на почетку улице Воје Вељковића је једна парцела рашчишћена и ограђена. Изгледа да се припрема градња вишеспратнице.
Зар на левој страни Булевара није забрањена изградња, јер је предвиђено ширење истог на ту страну? Уколико се овде нешто почне градити, како замишљају да прошире улицу. Или су дефинитивно од тога одустали? А ако јесу, некоме треба главе да лете.

2j2ycmv.jpg
 
Nick Slaughter":3br9km20 je napisao(la):
Bulevarac":3br9km20 je napisao(la):
Nick Slaughter":3br9km20 je napisao(la):
Kroz Bulevar od Takovske pa na dalje, stotine trotoarskih ploča se razlabavilo! :notok:
Taj deo nije sada renoviran ?
Nažalost i na renoviranom delu ima koliko hoćeš razlabavljenih trotoarskih ploča.
Samo fuferiraju kad rade nešto :(
Ta deonica renovirana je pre davne 3 godine. Mislim da u delu od Takovske do Vuka ima oko 30% ploca koje nisu rasklimane, razvljene, naprsle ili vec propale na neki nacin. A to sta nas ceka u sveze behatoniranom delu Bulevara vodecemo za koji mesec kada se slegne pesak.
 
stf":3c1s1f7y je napisao(la):
Лоше вести за Булевар.
Код старе окретнице трамваје, на почетку улице Воје Вељковића је једна парцела рашчишћена и ограђена. Изгледа да се припрема градња вишеспратнице.
Зар на левој страни Булевара није забрањена изградња, јер је предвиђено ширење истог на ту страну? Уколико се овде нешто почне градити, како замишљају да прошире улицу. Или су дефинитивно од тога одустали? А ако јесу, некоме треба главе да лете.

http://i54.tinypic.com/2j2ycmv.jpg
Spominjase pre neki dan u Insajderu kako su na ustrb sirine Bulevara delili dozvole za gradnju, samo da bi se neko odobran obogatio na brzinu, odnosno za vreme mandata.
 
Nema brige,evo plana 62 na urbanizam.zvezdara.com

Tu se siri bulevar ka konjarniku.A stanari te nove zgrade ima da se razocaraju kad im zatvore izlaz na Bulevar kada budu prosiravali Bulevar :)
 
Iskren da budem, bio sam prisutan i bas sam pomno pratio poplocavanje BKA od Takovske do Vuka, i bio sam jako srecan u tom periodu kad su je poplocavali( mislim da je to bilo u leto 2006) Madjutim godine su prolazile i te plocice su vremenom pokazale svoj stvarni kvalitet ili je mozda kvalitet nasih neimara koji su bili angazovani na tom projektu u pitanju. Po meni jedine plocine koje su kvalitetno poplocane su pne od Trga Nikole Pasica ka Domu Omladine(sa strane gde se nalazi Borba) i na delu trotoara preko puta picerije Trg kod zgrade Jugoexporta(mislim da se tako zove) Postavljane su isto u to vreme (leto 2006) osim onih blizu Pasica. Crno-zuta kombinacija plocica. I danas izgledaju kao da su juce postavljene. Gledajuci Bulevar, sve vise postajem skeptican da cemo gledati isti scenario u vidu rasklimatanih plocica. Nadam se da gresim.
 
Henry_Chinasky":1qq21kj0 je napisao(la):
Iskren da budem, bio sam prisutan i bas sam pomno pratio poplocavanje BKA od Takovske do Vuka, i bio sam jako srecan u tom periodu kad su je poplocavali( mislim da je to bilo u leto 2006) Medjutim godine su prolazile i te plocice su vremenom pokazale svoj stvarni kvalitet ili je mozda kvalitet nasih neimara koji su bili angazovani na tom projektu u pitanju. Po meni jedine plocice koje su kvalitetno poplocane su one od Trga Nikole Pasica ka Domu Omladine(sa strane gde se nalazi Borba) i na delu trotoara preko puta picerije Trg kod zgrade Jugoexporta(mislim da se tako zove) Postavljane su isto u to vreme (leto 2006) osim onih blizu Pasica. Crno-zuta kombinacija plocica. I danas izgledaju kao da su juce postavljene. Gledajuci Bulevar, sve vise postajem skeptican da cemo gledati isti scenario u vidu rasklimatanih plocica. Nadam se da gresim.
 
Aj' ko se razume u drvece, pomagaj! Kada, bre, po kalendaru listaju platani??? Nesto se vec brinem kada vidim da okolo sve buja, a oni golisavi k'o deca u Etiopiji...
 
Homer Jay":u80ykhk7 je napisao(la):
Aj' ko se razume u drvece, pomagaj! Kada, bre, po kalendaru listaju platani??? Nesto se vec brinem kada vidim da okolo sve buja, a oni golisavi k'o deca u Etiopiji...
Koliko me sećanje služi, oni uvek poslednji olistaju. "Moj" platan pored prozora (Cara Dušana) još izgleda ko u januaru.
 
Bas sam cekao da vidim koliko ce vam trebati da provalite da su novoposadjeni platani u Bulevaru plasticni :lool:
 


Uploaded with ImageShack.us

Rešenje ukrštanja Milana Rakića sa magistralnom vezom Gospodara Vućića i Dimitrija Tucovića. Zbog brega i strmine predvideo sam podvožnjak ispod nivoa Milana Rakića, pa se uštedi oko 6 metara denivelacije, a postoje priključne bočne spone po glavnim pravcima spajanja. Bočne spone bi išle terenom koji sada zauzimaju barake. Od nadvožnjaka ka Djermu bi Milana Rakića zadržala postojeći 1+1 profil, dok bi se pravac ka Mirijevu proširivao kako je planirano u 2+2. Ovo rešenje bi omogućilo jednostavno produženje trole od Gradske bolnice do Mirijeva.
 
Postoji problemce sto taj trougao treba postati okretnica trola i 77ice,a mozda cak i 55ice. A nadvoznjak bi bio zeznuta rabota jer ce kamione da poteraju preko cingrijine da ne bi isli preko batutove bulevarom do gospodara vucica.

Jer jelte istocni deo obilaznice sa mostom kod vince necemo dobiti skoro.
 
Za sve neverne tome,pojavilo se lisce na platanima,a na onima koji nisu imamo pupoljke. :)
 
Danas je godisnjica od kad je rekonstruisan Bulevar.Bilo je priloga na TV-u i nigde da pomenu da ima nekoliko semafora koji nisu u zemlji vec na pokretnim stubicima,recimo onaj kod Trscanske ulice.Ali ovo je glavni utisak.


http://www.e-novine.com/srbija/srbija-tema/47601-Drvosekov-parking.html

U pamfletu prosle godine je izgledalo ovako

thumbnail.php


A dobismo pre neki dan ovo

files.php


files.php


Dakle nista od parka,jos jedna manipulacija gradskih vlasti,imate tekst na gornjem linku.
 
Zar to nije privatni plac? Ako jeste, vlasnik ocigledno nema sredstava da pocne neku gradnju, pa je odlucio da zaradi lepu kintu, dok ne nadje partnera ili stagod...
Ali ako je plac drzavni, onda strasno.
 
Ne bih znao stvarno cija je parcela,nisam ni uzivo video taj novi parking.Znam da tu figurira izlaz sa metro stanice kada se izgradi jednog dana,zbog toga je zabranjena izgradnja.

U svakom slucaju pokazuje koliko gradska vlast laze,pored tog laznog parka primeti 3 trake po smeru u Bulevaru i 3 kucice po stajalistu za tramvaje.
 
vucko":1zz4jbfd je napisao(la):
U svakom slucaju pokazuje koliko gradska vlast laze,pored tog laznog parka primeti 3 trake po smeru u Bulevaru i 3 kucice po stajalistu za tramvaje.
E jbg sad :D Kako lazni park!? Ne ozbiljno te pitam,da li je ikada, igde pomenuta, bar kao mogucnost, izgradnja nekakvog parka na toj lokaciji? Koliko ja znam - nije. A ovaj "ukras" na renderu se ne moze shvatiti kao ozbiljna namera da se pravi park, pogotovo na necemu sto, po svemu sudeci, uopste nije lokacija kojom raspolaze grad Beograd (sama orijentacija fasade susednog objekt govori da je do njega planirana izgradnja bar jos jedne zgrade, uostalom izvezna firma Granit invest vec duze vremena ma svom sajtu drzi ugao Bulevara i Golsvortijeve kao jednu od lokacija buducih projekata).

Takodje i kucice za stjalaista su samo ukrasi. Renderi su samo ilustracije. Uostalom, na pocetku ove teme postoje detaljni izvodi iz samog projekta koji su jedini relevantni (i koji su takodje menjani u detaljima)...
 
Ulepsavanje... Render ti je neka vrsta PR-a, kao ambalaza za keks (iako kutija nuzno ne odrazava kvalitet slatkisa u njoj). Dakle, ons luzi da "proda" projekat. Pregledajte sve rendere na ovom forumu, mnogi ne odgovaraju stvarnom stanju, narocito kada je okolina projekta u pitanju. Render nije projekat, on je samo ilustracija.

Prebrojavanjem lisca na renderima samo se skrece paznja sa onih aspekata rekonstrukcije koji su zaista bitni.
 
Nego ugao bulevara i beogradske tacnije sam pocetak beogradske ispred pravnog voda izbija lagano iz asfalta a kolovoz lagano tone niko iz beograd puta koji rade toroar prekoputa nije primjetio nije u njihovoj nadleznosti dok neko neupane sa kolima :bash:
 
Homere,ajd nek bude kako kazes.Pretpostavljam da renderi beton hale i bloka 39 nece izgledati onako vec drugacije i tako.

Ali ajde,propaganda pa to ti je...Koliko razumeh na tom placu nista ne moze da se gradi dok se ne probije trnska ulica do Bulevara preko kafane orasac.Dotle ce biti parking,a onda ce napraviti zgradu koja ce izlaziti na trnsku.

Direktore,ne nerviraj se.Sredice to kada budu rekonstruisali taj deo ;)
 
Vrh