Šta je novo?

Rekonstrukcija Bulevara kralja Aleksandra

U nekim delovima grada ne može gore.....
 
Enivej,videh danas da i Autobusi idu tramvajskom basticom u Bulevaru.To jest ona linija za adu.

Sto znaci da bi mozda i mogli nekako u 27 marta i ruzveltovoj da stave isto tako buseve kroz basticu cime bi dobili i nezavisne trase za autobuse? :)
 
Juce su na nekim stajalistima menjali rastimovane ograde... S jedne strane, lepo je kad vidis da se pokvareno popravlja, ali s druge strane, proslo je samo godinu dana od rekonstrukcije i ogradice su vec razvaljene, iskrivljene i zardjale...
 
Kako je Bulevar podneo današnje nevreme?
 
Ne bih znao.Samo ovo sto tu procitah,pisalo je i da pola sata nisu radili tramvaji od 12.50 do 13.20.
 
Још један велики посао очекује одлуку „више команде”, односно дирекције. Реч је о проширењу Булевара краља Александра на потезу од Устаничке до Малог Мокрог Луга.

– Булевар би са садашњих 10, требало да буде проширен на 40 метара. То значи да ће на траси саобраћајнице бити срушено око 160 кућа и пијаца у Малом Мокром Лугу. Овај посао ће бити приоритет, одмах по завршетку изградње моста преко Аде и моста Земун – Борча – каже Марија Лековић, члан звездарског општинског већа.

Izvor: http://www.politika.rs/rubrike/Beograd/Olimp-dostojan-imena.sr.html
 
Ali koga farbaju?

Ne mogu to da rade pre nego sto prosire Bulevar od Cvetka do Ustanicke?
 
Што? Кад могу да граде аутопут од Уба до Лајковца, онда могу и ово.

Ово је Србија, брале, земља свакаквих чудеса...
 
nisu do sada raselili ni za most preko dunava ni za tošin bunar a tu fali svega par kuća.


ovih 160 kuća bi se raseljavalo sigurno decenijama.
 
Ocigledno se ne mozemo resiti kioska,ali ih mozemo unificirati i prilagoditi okolini.Svidja mi se ideja.

Desno dugme open in new window za punu rezoluciju

arh-bez-bg-kiosci-za-bulevar.jpg
 
Ако ће унифицирани киосци да буду овакви, ја сам ипак за различите киоске. :rolleyes:
 
Sto bre,druze njile?

Bas imam prijatelja koji radi u Bulevaru u jednom od tih sestougaonih kioska i stvarno je neprakticno.Cetvorougaoni kiosk je najprakticniji za radnike a i estetski mi je ok,a i najmanje prostora zauzima po sirini.

Samo bih ubacio neku boju je ubija ovo tamno sivo kiosk,svetlo sivo behaton sivilo.
 
Па сувише ми је коцкаст и сувише сив. Шестоугаони киосци су ми се много више свиђали.
 
Колико сам разумео, треба да распишу конкурс. :gobb:
Ето прилике за младе дизајнере, да укину сивило.
 
Гага":2blt4akf je napisao(la):
И треба да пише ћирилицом на киосцима.
Ćirilica i Engleski, ipak smo Evropska metropola.Iz godine u dodinu sve je više turista :kafa:
A sviđa mi se onaj kiosk na slici ,tako će Bulevar dobiti na uređenosti..a svaki put kada na početku bulevara ugledam onaj kiosk sa ženskim čarapama prenerazim se...
 
Invazija kioska.Sad ih ima i kod depoa i polako napreduju ka Djermu :bash:
 
Ćirilica i Engleski, ipak smo Evropska metropola.Iz godine u dodinu sve je više turista

bilo bi jos elegantnije kad bi neko imao muda da uvede francuski kao nas drugi, medjunarodni jezik. francuzi bi nas zauvek voleli, a 100 puta lepse bi izgledalo sve sto je dvojezicno. engleski je dosta, onako, ruzan jezik.
 
vucko":msziw4dt je napisao(la):
Invazija kioska.Sad ih ima i kod depoa i polako napreduju ka Djermu :bash:
taj kod depoa je na opstini vracar,od te raskrsnice je zvezdara,mislim da na tom delu nece biti tih ruznih kanti,bas su odvratni i odudaraju od ambijenta bulevara :bash:
 
Ona 2 koja su kod vuka postavljena sa strane gde su Lola i park su na opstini Zvezdara.Stoga mi to ne uliva poverenje :(
 
vucko":2vjt0cho je napisao(la):
Ona 2 koja su kod vuka postavljena sa strane gde su Lola i park su na opstini Zvezdara.Stoga mi to ne uliva poverenje :(
ja sam mislio da je granica ulica ispred Lole,tj.da Lola pipada Vracaru :|
 
Vrh